Будуємо гейм студіо: Як ми плануємо

Ми починаємо з однієї команди в 6 осіб: 2 розробника (сервер і клієнт), 1 геймдіз, 3 художника. Плюс я в ролі продюсера. Далі ми розглядаємо три сценарії розвитку гейм студіо:

1. Песимістичний

У гіршому випадку, якщо все йде проти нас, ми можемо спокійно працювати один рік і випустити три гри, навчаючись на помилках кожній. На розробку кожної гри по 4 місяці; тобто 3 місяці активної розробки і 1 місяць налаштування на живих гравців. Через місяць після релізу приймаємо рішення «продовжувати/вимикати». Дизайн ігри підлаштовується під цей ритм розробки (не навпаки!).

Такий підхід можна назвати agile business development. Наша мета максимально прискорити цикли навчання нашої команди. Для цього необхідні короткі цикли релізів і максимум зворотного зв'язку від ринку (гравців).

2. Нормальний

У середньому випадки, наші перші три гри виходять на сумарний кордон 500К ДАУ і тримаються там 6 місяців. Це забезпечує фінансування для набору ще двох команд 5-10 осіб кожна. У соц іграх хотілося б прийти до моменту коли у нас паралельно 3 гри в розробці (3-6 місяців, значить реліз кожні 1-2 місяці), гра живе 6-24 місяців. Для цього потрібна команда в 70 чоловік.

Через рік виходимо на мобільні платформи (iOS, Android). Вони (поки що) менш прибуткові ніж соц гри, але вже дуже там цікаві гейм дизайни.

Загадувати на майбутнє далі трьох років немає сенсу, занадто динамічні ці ринки. Загальні вектори розвитку бізнесу можу окреслити:

3. Оптимістичний

У хорошому випадки, наші перші ігри сумарно виходять на рубіж 1M ДАУ і триматися там 12 місяців. План розвитку схожий на # 2. У доповненні займемося створенням другого офісу в Сан Франциско, одночасно і з метою risk hedging, і так само тому що деякі функції (адміністративні, customer and community support, business development) розумніше винести туди.

В цілому нам цікаво створити не просто гейм студіо, а гейм студіо сфокусовану на створенні трансформаційних ігор. Це ігри які роблять світ кращим. У мене немає відповідей на питання що конкретно це таке, і як такі ігри робити. Це скоріше загальне намір. І ми разом з нашою командою будемо думати, експериментувати і вирішувати як створювати такі ігри. Зрозуміло гейм студіо повинна бути поставлена ??на стабільний фінансовий потік в першу чергу, а потім вже експерименти.

Один із способів створення трансформаційних ігор це біофідбек (biofeedback). Це дуже велика і цікава хвиля майбутнього. Там зараз зароджуються майбутні Інтел і Майкрософт.

PS. Нам потрібні два дуже сильних PHP розробника з досвідом роботи на високо-завантажених проектах.

UPDATED. У перший раз вийшов чорновий варіант статті. Соррі.

Опубліковано: 02/08/11 @ 03:20
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Наповнення офісу
Бесіда з міс IT Харкова про бізнес-аналіз
Новий сервіс Google TakeOut
7 серіалів
Вибір офісу, мої критерії