Щоденні пріоритети менеджерів і власників IT-outsource компаній

У метушні щоденних завдань для керівництва компанії важливо не втратити горизонт - і думати з прицілом на значний період в майбутньому. Я про це часто замислююся і вирішив сформувати загальні ідеї, які допомагають і допоможуть розвивати фірму. У статті ж хочу розглянути, які питання керівництво має задавати собі щоранку/понеділок і перевіряти, що з цього вийшло ввечері/в кінці тижня.

Найбільшу цінність в бізнесі представляють, звичайно ж, люди, і також репутація фірми, аж ніяк не поточна фінансова ситуація. Навіть маючи $ 10.000, $ 100.000 ти маєш по суті менше, ніж згуртовану і розвинену технічно команду розробників і черга клієнтів. Тому далі розглянемо, як нам управляти компаній виходячи з управлінь людьми і репутацією - як найважливіших ресурсів.

Виходячи з ідей Іцхака Адізеса про оптимальні рішення - бізнес також повинен бути ефективний (не перевантажувати і розвивати співробітників, не псувати імідж) і продуктивний (приносити гроші) як на короткостроковій, так і довгостроковій перспективі. Розглянемо, як це виглядає на практиці.

На короткострокову перспективу впливають (щоб були сьогодні гроші на ЗП співробітникам і на оренду офісу):

На довгострокову перспективи (щоб бізнес був прибутковим завтра і через 10 років):

Наша офісна картинка візуалізації

Можливо ви пам'ятаєте матрицю Ейзенхауера. За аналогією - короткострокові дії - термінове і важливе, довгострокові дії - важливе і не термінове. І як часто помічають, терміново і важливе часто перекриває не терміново, але важливе, якщо на це не звертати увагу.

По суті - за короткострокові результати відповідають і впливають своєї роботи рядові програмісти й лінійні менеджери. За довгострокове - топ-менеджмент. І стабільність компанії в майбутньому сильно залежить від того, чи є час і бажання топ-менеджерів займатися не терміновими, але важливими справами. Тому топ-керівництво має на мій погляд не більше 30% часу витрачати на термінові і важливі питання, а 70% залишати на не термінові і важливі завдання.

Кожен день CEO і топ-менеджерів варто починати з трьох питань, «що я можу зробити для того, щоб ...»:

І ввечері питати себе - що ж я в підсумку зробив для цього.

З повагою,
Павло Обод, Харків

CEO Sloboda studio (), Rails outsource & Facebook application development

P.S. Стаття - не істина в останній інстанції. Вона скоріше ідея, про те, як має бути в ідеалі.

Опубліковано: 04/08/11 @ 08:58
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 5 серпня
Коментарі до виступу Валкіна про стартапи
Пошук роботи стає соціальним
Вивіски-то, батечку, не фарбовані ...
Новий (і поки безкоштовний) сервіс Google для прискорення завантаження сайтів