Чи не єдиними посиланнями живий сеошник

В індустрії просування сайту спостерігається цікавий феномен: попит на послуги seo зростає, а фахівців у даній сфері ніякої вуз не готує. Давайте розберемося, чому так відбувається, і, головне, як же все-таки стати seo-оптимізатором.

Якщо ринок IT-послуг, маркетингу (і так далі) можна назвати просто динамічним, то seo обганяє за темпом розвитку будь-яку іншу сферу. Кожен день удосконалюються алгоритми пошукових систем, на ринок виходять всякі «смачні» інновації для клієнта ...

Тому будь-яке «комплексне освіта» в сфері seo заздалегідь приречене на швидке моральне старіння і гонитву за новими трендами. Від швидкості реакції залежить не тільки прибуток, головне взагалі на плаву залишитися.

Відразу обмовлюся, мова буде йти не про конкретних навичках внутрішньої і зовнішньої оптимізації, які можна освоїти, прочитавши «вічну класику» Ашманова, пройшовши спеціалізовані курси, або повчитися у більш досвідчених колег. Мова йде про більш широкому комплексі знань, необхідних для успішної роботи в seo.

Якими знаннями повинен володіти seo-специалист?

Маркетинг

Інтернет - всього лише один з каналів донесення інформації до споживача, динамічний та інтерактивний. А його специфічна аудиторія (гіки) вже майже розчинилася в широких масах.

Пошукові системи - одна з можливостей поширювати інформацію про товари. Щоб правильно розуміти, які товарні категорії можна продавати через інтернет, потрібно розуміти хоча б основи маркетингу.

Для клієнта seo - не самоціль, а засіб продажів. Якщо спочатку неправильно застосувати послугу або вчасно не скорегувати маркетингові канали, клієнт залишиться незадоволений результатом, навіть незважаючи на найвищі позиції.

Web-програмування або CMS системи сайту

Незважаючи на те, що багато seo-компанії мають у своєму штаті програмістів, кожен поважаючий себе seo-man повинен, як мінімум, вміти внести тексти на сайт за допомогою адмін-панелі, і розуміти, чим тег

відрізняється від тега

.

Це не кажучи вже про те, що для оптимізації сайту необхідно провести хоча б мінімальний технічний аудит, і пояснити замовникові сенс вироблених на сайті змін, не плутаючись при цьому в термінології.

Дизайн та юзабіліті сайту

Нехай сайт знаходиться навіть на першому місці Google, але якщо він має колірну гамму в стилі «вирви око», а в навігації сам чорт ногу зломить, поки зрозуміє, як зробити замовлення - він буде істотно поступатися в конверсії сайту, який знаходиться на більш низьких позиціях, але має грамотну внутрішню структуру.

Конверсія відвідувачів не є прямою гарантією seo-послуг, але якщо сайт клієнта не буде давати йому продажу - від просування клієнт відмовиться дуже швидко.

Копірайтинг

Як і з програмістами, більшість seo-компаній мають справу зі штатними копірайтерами або з фрілансерами. Але. Як мінімум, їм необхідно поставити грамотне технічне завдання, перевірити готовий текст перед затвердженням з клієнтом (щоб уникнути можливих казусів).

Життя оптимізатора небезпечна і важка - не завжди є час та ресурси, щоб віддати текст «на сторону». Іноді доводиться сідати, самому писати/редагувати/вносити правки і т.д. А текст в будь-якому випадку повинен бути хороший: «правильний» з точки зору входжень, грамотний і, якщо треба - продає.

SMM або соціальні медіа

За великим рахунком, активність в соціальних медіа більше ставитися до сфери PR (в сенсі, public relations, а не page rank), ніж до SEO. З іншого боку, SMM відмінно доповнює комплекс послуг з інтернет-маркетингу. Крім того, є ряд товарів, які ефективніше просувати через соціальні медіа (наприклад, освітні або туристичні послуги для молоді) і, ігноруючи ці канали, можна не задовольнити клієнта.

Психологія

оя улюблена тема:)). Потрібно розуміти, що клієнт - це теж людина (homo clientus), якому іноді в першу чергу необхідна увага та підтримка в нагальних проблемах. Особливо це важливо в «малому бізнесі», який все одно буде складати основну частку клієнтів seo.

Для більш великих клієнтів основне вміння - ведення переговорів, вміння правильно донести результати і значущість своєї роботи для бізнесу клієнта. Уміння вчасно запропонувати оптимальні рішення проблем, якщо вони виникають, «продати» нові запити і послуги. Від комунікації з клієнтом залежить велика частина ефективності роботи seo-фахівця, тому без уміння і таланту парламентера в цій сфері доводиться дуже важко.

Ще для повного щастя вкрай бажані знання контекстної реклами, продажів, іноземних мов і фен-шуй ...

Але це вже за бажанням.

Мораль цієї байки така: конкретних кроків seo-оптимізатора навчитися нескладно, набагато важче стати «універсальним солдатом» інтернет-маркетингу, який зможе зробити сайт ефективним інструментом бізнесу.Тому порада всім «молодим»: вчіться, розвивайтеся у всіх потрібних напрямках - і дерзайте підкорювати вершини seo-бізнесу.

is a post from: Aweb-Blog

No

Опубліковано: 17/08/11 @ 02:53
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Чим потрібно цікавитися при виборі CMS для SEO?
Безкоштовний експрес-аудит сайтів, інтернет-магазинів та блогів від компанії Авеб
Дайджест тижня, 19 серпня
Менеджери в Agile проектах
Дослідження: наскільки «соціалізовані» топові сайти у видачі Yandex і Google?