IT Jam Одеса 2011

Морвокзал зустрів мене тисячею айтішних умов, що стовпилися біля місця реєстрації. Видовище приголомшливе! Видно верхівки, чути шум голосів, до вух долітають уривки професійного сленгу, всі в передчутті грандіозної події під назвою IT Jam.

Відкривали захід дві чудові жінки: HR директор компанії Ciklum Марина вишегородской і головний організатор IT Jam 2011 Олександра Чуднер. Після полум'яної і надихаючої мови Олександри зал практично миттєво спорожнів і я поринула в подорож по локаціях з доповідачами.

Доповідей було багато і одночасно. Кожен міг вибрати цікаву для нього тему або оратора. Добути нову інформацію і закріпити в пам'яті вже наявну, слухаючи доповідачів, а заодно познайомитися з однодумцями.

Великий конференц-зал був розділений на шість тематичних зон:

mobile
java
web development
. NET
QA

main stage

Відразу хочеться подякувати всім доповідачів, які витратили свій час і сили на підготовку презентацій та доповідей. Потрібно віддати їм шану за те, що їм було не лінь. :)

З їжею на IT Jam вийшла накладка. Приготовлених бутербродів не вистачило для того, щоб нагодувати голодну ораву програмістів. Тому негативних відгуків про каву-брейку було досить багато. Висловлюсь і я. Особисто мені так і не вдалося скуштувати цих популярних сендвічів, але це ніяк не затьмарило моє перебування на IT Jam. А чи варто засмучуватися? Всі знають, що у великій родині дзьобом не клацають, а у великій айтішной сім'ї - тим більше. Та й розвантажувальний день не завадить представникам сидячих професій.

У наше століття «високого рівня сервісу» не дивно, що у бік організаторів були висловлені претензії. З кожним роком учасники подібних заходів стають все більш розпещеними, забуваючи часом про головну мету приїзду - корисному спілкуванні, обміні знаннями, ідеями та іншими геніальності, не близькими звичайним смертним. Деякі засмучуються через сорту ковбаси, поданої під час фуршету, і не встигають порадіти можливості навчитися чомусь у професіоналів. Щиро шкода, що хтось не зумів насолодитися тим, що було зроблено хлопцями з Ціклума, акцентуючи увагу на недоліки, які неминучі при організації дійства такого масштабу і рівня.

Але повернемося до того, навіщо ми туди приїхали. Потрібно зрозуміти, що головною ідеєю і надзавданням цього заходу було зібрати в одному місці людей, хворих однією хворобою. Free talk теж буває корисним, якщо знати, з ким і про що говорити.

«Фішка" безкоштовності "IT Jam у тому, що сюди міг би прийти будь junior і, набравшись хоробрості, поговорити з будь-яким senior», - каже головний організатор Олександра Чуднер.

Панельна дискусія на тему «Де і як дістати молодих IT-фахівців» проходила в досить мирній обстановці. У ній брали участь:

«Сильні світу IT» говорили про проблеми освіти і навчання студентів-випускників, які претендують на робочі місця. Питання із залу звучали трохи каверзні, але панове відповідні таки зуміли викрутитися.

Потім була довгоочікувана PechaKucha, яка порадувала багатьох з присутніх. В рамках цих мікро-веселою формату 20 ? 20 говорили такі люди і на такі теми:

Детальніше про доповіді можна почитати тут

На завершення цього свята життя виступили айтішние групи , які порвали залишилися учасників IT Jam на дрібні шматочки!

Панове, це було просто масове феєричне божевілля під Bon Jovi і Rammstein. Можу посперечатися, що ті, хто стрибав і хаєром біля сцени давно не відчували подібних емоцій!

Загалом і в цілому можу сказати, що враження від одеського IT Jam, який відбувся завдяки компанії Ciklum та її партнерам, залишилися найтеплішими! Хлопці, нехай масштаби цього грандіозного заходу ростуть, нехай учасники будуть більш поблажливими і нехай у вас будуть сили і натхнення займатися цим ще і ще!

P.S. Окрема подяка учасникам IT Jam за фотографії.

Опубліковано: 24/08/11 @ 01:11
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Конференція по пошуковому просуванню і інтернет-маркетингу Optimization 2011, Харків
Написання продають і мотиваційних текстів. Підготовка, залучення уваги, технічні прийоми і тестування
Роздуми після конкурсу "просування неминуче"
Що таке показник відмов (bounce rate)?
Сайт-шоу - приклади гарного веб-дизайну