Chrome Hackathon & Contest (Kyiv) - Частина I

За регламентом міжнародний Chrome Hackathon & Contest (Kyiv) повинен був початися о 9:00, але стартував на годину пізніше. Завадила своєчасному старту настройка звуку (soundcheck): Хакатон запланований як міжнародний Talk Connection, тому для зв'язку з іншими містами знадобилося небагато часу. Санкт-Петербург, Москва, Воронеж, Єкатеринбург, Уфа, Омськ, Єреван, Баку, Мінськ і, звичайно ж, Київ - ось вони, учасники нинішнього Google Chrome Hackathon. Поки «розумні уми» налагоджували зв'язок зі світом, кияни доспати ще годинку на зручних диванчиках в SkyPoint (Ciklum).

Хакатон - (Hackathon - англ.) - Своєрідний марафон, в ході якого програмісти збираються разом для інтенсивної роботи над тим чи іншим ІТ-проектом. Хакатон, як правило, триває від доби до тижня, за цей час учасники марафону повинні згенерувати ідею проекту і втілити його в життя. До кінця хакатона необхідно представити готовий проект.

Chrome Hackathon & Contest - той же Хакатон, але час для марафону обчислюється двома місяцями. Тобто цей захід розтягується до розмірів справжнього змагання. Звичайно, учасники не будуть мешкати в офісі Ciklum два місяці. Тут вони отримають тільки старт (Hackathon). У їх розпорядженні 36 годин. За цей час вони повинні визначитися з ідеєю, створити команду і у фіналі уявити демо-версію свого проекту. Початкову. Чорнову. Після цього у них є два місяці (Contest), щоб довести створене до розуму, допив, «пофіксено» і долелеять свої дітища. 9-го жовтня кожна з команд пред'явить їх в московському офісі Google (DemoFest). А на наступний день переможців нагородять довгоочікуваними MacBook Air.

Мета присутніх в різних містах програмерів проста: створити нові веб-додатки для активно розвивається браузера Google Chrome. Фахівців зі створення додатків конкретно для цього браузера, звичайно ж, небагато. А це означає, що майже кожен присутній - новачок у цій справі. Але серед нас є ветерани. Про них трохи пізніше.

Це не я до вас дійшла, це техніка нарешті дійшла, і за допомогою G + Hangout ми мали честь подивитися на Майка Веста (Mike West), Chrome Advocate з самого Санкт-Петербурга. Він говорив про «всіляких можливості» Google Chrome і завдяки Антону «ANT» Бережному і Олександру Дзюбі ви можете почути його промову:

Після вступної промови Майка Веста учасники, в кількості 32 штук, розбрелися по мітинг-румам затишного Сіклума. Для проформи хочу зауважити, що в Пітері зібралося всього 17 чоловік.

«Приємно, що в підготовці цього заходу взяли участь всі міста. У процесі сформувалися багато груп, зміцніли, повірили в свої сили, - каже координатор київського GTUG центру Володимир Іванов. - Виявилося, що самоорганізація у нас на досить високому рівні, все надавали один одному посильну допомогу, що не могло не радувати. "

О 13:00 обіцяли обід. Обіцянка виконали! Порадували учасників піцою різних сортів. А ось працьовитим і сумлінним о 22:00 дістанеться HangOut з Андрієм Ясинецький, минулого со-координатором київського центру GTUG. Зараз його місце займає Тимур Поркуян (переможець минулого Chrome Hackathon & Contest і учасник нинішнього). Сьогодні Тимур зі своєю командою розробляють додаток/гру під кодовою назвою «Хромонафти», яке зробить інтернет-серфінг більш цікавим. Детальніше про програму вам стане відомо, коли воно втілиться в життя.

Тимур і його команда - не єдині ветерани Chrome Hackathon & Contest. Студент КПІ Олександр Труш також прийшов зі своїми друзями - чи то за участю, чи то за перемогою, але прийшов. :)

Хлопці відзначили, що живе спілкування з іменитими девелоперами сильно збільшує працездатність, оскільки наочно можна побачити особистість, яка багато чого досягла, задати їй свої запитання та отримати відповіді. Справа в тому, що таке спілкування запалює і надихає на подальшу роботу.

Сподіваюся, що цього разу хлопцям допоможе надихнутися Великий Дух Хакатона!

Залишається тільки побажати удачі всім командам!

Далі буде.

Опубліковано: 27/08/11 @ 05:32
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Знову про менеджерів
Інтерв'ю - Володимир Карпеєв, автор блога vovka.su
Як відстежити реальний показник відмов у Google Analytics
ТОП-25 українських компаній-розробників. Серпень-2011
Дайджест тижня, 26 серпня