Новий російський стартап-інкубатор Farminers

Де взяти гроші на власний стартап? Останнім часом схема «ваша голова - моє фінансування» досить активно пішла в гору. Спочатку Яндекс.Старт, а тепер і Москва з новим інкубатором Farminers на дроті.

Творці нового інкубатора - колишні співробітники Mail.ru: відомий російський Хедхантер Олена Володимирська (агентство інтернет-рекрутингу PRUFFI) та інвестор Ігор Мацанюк, який поставив на ноги ігрову компанію Astrum Online. В 2010 компанія Mail.ru вийшла на IPO, і Ігор, реалізувавши свої акції, отримав близько 80 млн. доларів.

Як заявлено, Farminers працює за «класичною» західної схемі фінансування стартапів. Щоб отримати $ 150,000, офіс, MacBook та iPad, вам потрібно:

  1. приїхати в Москву
  2. довести за 1 хвилину перспективність вашої ідеї (принаймні, так написано на сайті)
  3. отримати від 3 до 6 місяців на її розробку
  4. звітувати в процесі за досягнуті результати

За порадою можна буде звертатися до реальних експертам (Макс Матвейков, Аліса Чумаченко, Олександр Ващенко, інші), залученими в Farminers. По закінченню терміну проект буде анонсований більш широкому колу зацікавлених інвесторів. Заявлено, що скоро будуть представлені 10 перших працюючих стартапів.

Обіцяють, що мінімальна оцінка працездатного стартапу - 1 млн. Але, як відомо, безкоштовного сиру не буває. Якщо проект «піде», у вас попросять 40% частки в бізнесі.

Сайт проекту: http://farminers.com/

Користуючись нагодою, ми поставили кілька запитань про інкубаторі (відповідає Олена Володимирська):

1. Є список бажаних напрямів для заявок? У «Яндекс.Старт» умови розписані більш детально, наприклад: «розпізнавання осіб, штрих-кодів, об'єктів на картах, 3D-моделювання об'єктів для карт, аналіз і синтез мови »і т. д.

Ні, ніякого обмеження за тематиками немає. Є ряд критеріїв, яким повинен відповідати проект.

2. Які критерії?

Проект повинен бути:

3. Чому на «живу» презентацію виділена тільки 1 хвилина?

1 хвилина - це умовне з сайту. На самому ділі. Вам дається до 5 хвилин на презентацію і ще 10-15 хвилин на запитання учасників круглого столу і «захист» проекту.

4. Обіцяні «макбуки і блискучі Айпад» - це обов'язковий фетиш для нормального IT-проекту?

Це просто красиво:)

5. Яка кількість адекватних заявок вам приходить? Тобто, оформлений бізнес-план і т. д.?

Сьогодні, в перший день прийшло більше 100 заявок. Нам поки що складно сказати, який відсоток адекватних з них - ми тільки почали з ними працювати.

6. Чому саме 150 000? Може, проекту вистачить і менше.

Просто це оптимальна сума, якщо все правильно порахувати. Ось ми: сіли і все порахували. Проект приходить до нас або на 3, або на 6 місяців. У команди повинні бути комфортні умови - щоб можна було думати лише про проект, а не про шлунок, який від голоду зводить, і не про родичів, які запитували, чим ти там займаєшся, коли вже почнеш заробляти. Ми в голодних стартаперів не віримо.

Щоб команда, що складається з 5 чоловік (і частина з них - наймані працівники), могла нормально існувати - потрібна ось така сума. Спочатку ми нарахували $ 120 000 - а потім вирішили: «Нехай буде 150». Ми пішли від потреби. А $ 20 000-30 000 - це, вибачте, жерсть. Це «на Доширак».

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 29/08/11 @ 03:37
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Как увеличить количество просмотров страниц
Что такое показатель отказов (bounce rate)?
Зачем блоггеру английский язык
Grattis – продавай поздравления!
Очередные проблемы с безопасностью WordPress.Org