Garage48 Tartu: Хакатон для стартапів

Garage48 - це 48-годинний марафон для розробників під гаслом «від ідеї до продукту з нуля». ДОП провів вже чотири Хакатона , і мені було цікаво порівняти наш досвід з форматом Garage48.

Як це було в Тарту

Як і на будь-якому Хакатоне, більшу частину часу учасники Garage48 зайняті програмуванням. Але є і принципова відмінність: якщо наш Хакатон був just for fun, то Garage48 намагається бути майданчиком для старту «справжніх» проектів. У разі Garage48 «успішний проект» означає такий, коли по закінченню Хакатона команда береться за нього full-time.

Ще одна «фішка» - проектні команди формуються під час Хакатона. Вечір п'ятниці, власне, цьому і присвячений.

На сцену по черзі виходять хлопці і «продають» свою ідею. На презентацію дається 1 слайд, 2 хвилини і потім ще дві хвилини на запитання експертів. Обов'язково запитають «які фахівці потрібні в команду» і «де гроші».

Є навіть pre-screening ідей - перед стартом Хакатона потрібно надіслати презентацію своєї ідеї (1-page pdf), і далі команда Garage48 визначить, хто і в якому порядку виступає.

Після пітча виступаючому дають лист А1 з описом його ідеї і той потім сидить з ним у фойє і «рекрутів» собі команду.

Ніч п'ятниці - все розбрідаються по кутах і працюють.

У суботу - checkpoints and mentoring sessions. Виглядає це так: група менторів та експертів бродить від команди до команди, запитує статус, намагається вникнути в ідею, підкинути корисних порад щодо реалізації, маркетингу і, можливо, поміняти ідею.

Увечері суботи ще один чекпоінти, коли всі команди збираються разом і коротко доповідають про хід робіт і питаннях, в яких є «затики» або потрібна експертна допомога. А-ля standup meeting в скраме.

Як постійно повторюють ментори, трихвилинне демо в неділю ввечері - це найважливіша частина. Навіть самий крутий продукт сам себе не продасть, потрібна хороша презентація.

Тому в неділю вдень проходить тренувальна сесія. Команди роблять свій «пітч», а ментори та експерти висловлюють зауваження та задають питання. Завдання - зробити презентацію настільки хорошою, наскільки можливо.

Ну і нарешті настає 18 годин неділі, де кожна команда отримує свої шість хвилин слави. Або «ганьби». Три хвилини на демо, три - на запитання.

Потім оцінка журі та оголошення переможців .

(На фото: команда переможців з )

Формат Garage48

Якщо дуже коротко, основні фішки Garage48 такі:

1. Фокус на запуск реальних проектів.
2. Пошук команди на місці.

3. English-only. Проекти робляться з прицілом на глобальну аудиторію.

менторські сесії і чекпоінти допомагають командам не забувати головне, що їх завдання - продемонструвати реальний бізнес-потенціал ідеї, над якою вони працюють. На це ж працює медіа-підтримка в Твіттері і використання контактів менторів.

Складно очікувати, що за 48 годин, «з нуля», можна зробити щось видатне. Насправді, більшість проектів були слабенькі.

А ось хлопці з qminder використовували потенціал «гаража» по повній: отримали обіцянку пілотного проекту від одного зі спонсорів (мобільний оператор), отримали лід для американського ринку через CEO Erply (він був один з менторів), отримали протягом суботи залізо і SDK з компанії qmatic (через контакти когось із Garage48). Так що все залежить від команди.

Формування команди і можливість дізнатися кого-то «в бойових умовах» дорого коштує. Ідея, народжена за 5 хвилин, як правило, ідіотська. А ось знайомства можуть дуже стати в нагоді - можливо з кимось із цих хлопців і захочеться зробити щось вже серйозно. Це, може бути, найцінніше. Ну і to have fun, само собою. :)

Наприкінці листопада будемо проводити Garage48 в Києві! Так що stay tuned.

Опубліковано: 01/09/11 @ 08:01
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Як розробляють Facebook
Дайджест тижня, 2 вересня
Witology: цікава соціальна мережа, за допомогою якої хочуть побудувати колективний розум
Експеримент: 5000 $ в ПАММ рахунки. Частина 2.
Таблетка аспірину: корисні UX-евристики