Бета-релізи - перший крок до краху веб-проекту

Я не вірю в успіх бета-проектів. Чому? Бо не бачив людей, які куплять самокат без колеса, коли хочуть автомобіль. Можливо, хтось купить мопед, але він повинен їздити, це як мінімум.

Все в світі колись втрачає первісний зміст, спотворюючи часом зовсім неймовірно. Черговий приклад - поняття бета-версій.

Дивно, але багато хто починає вважати нормальним випуск відверто погано працює продукту, виправдовуючи його словом «бета». І при цьому на щось сподіваються.

Я вирішив поки швидко написати фіговий повість з помилками, і якщо продажі підуть, обов'язково напишу хороший роман.

Друзі, «бета » - це не означає, що користувачі вам пробачать усе. Це не означає, що не потрібно тестувати проект. Це не означає, що можна зробити аби як і виправляти помилки, коли на них вкажуть. Така «бета » - це крах.

Я поки заткну вашу дірку в зубі пластиліном, і якщо не буде хворіти, поставимо гарну пломбу.

Особливо жорстко бачити такі «бети » у ключових функціях і інтерфейсах проекту. Скажіть, хтось правда вірить в те, що користувачі повернуться до вашого творіння, якщо вже на перших кроках зазнають труднощів і зустрічають помилки?

Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику.

Так, напевно Google може дозволити собі зробити інтерфейс Google + не самим прозорим. Я помучитися, але повернуся до них втретє і розберуся. Але ви не Google, до вас не повернуться, не треба з них брати приклад.

Зробіть ваших відвідувачів вашими користувачами

Коли ми робили , то прагнули врахувати кожну дрібницю. Так, ми робили не все, що хотілося б, не весь можливий функціонал. І тільки в цьому була наша «бета ». Все найважливіше, все що запланували, ми робили добре. Такий підхід більш ніж виправдав себе: нам повірили. Ми дуже швидко стали набирати аудиторію і злетіли.

Завжди можливі варіанти.

Звичайно, якщо мета роботи - освоїти інвестиційні гроші, то бета-релізи - відмінний спосіб. Напевно, тому вони такі популярні останнім часом. Можна нескінченно поліпшувати мертвонароджений продукт, викочуючи чергові релізи та патчі. Робота завжди буде.

Але якщо ваша мета - зробити проект, який оцінять користувачі, який злетить - забудьте про слово «бета » у понятті «поки так, а краще зробимо потім ». Сфокусуйтеся на найважливішому. Зробіть все важливе максимально добре. Тоді зможете розраховувати на успіх.

Опубліковано: 31/08/11 @ 07:08
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Про законопроекти для IT-галузі Україна
Garage48 Tartu: Хакатон для стартапів
Як розробляють Facebook
Дайджест тижня, 2 вересня
Witology: цікава соціальна мережа, за допомогою якої хочуть побудувати колективний розум