10 безкоштовних програм управління бізнес процесами

Спонсор солодкого посту - BanZon.ru - нова
рекламна мережа з оплатою 1,5 руб. за клік
.

Сьогодні у нас гостьовий пост від Ніни Горбунової. Вона фахівець в області Saas, Cloud систем, онлайн рішень для управління проектами. Тупо кажучи, пост для тих, хто хоче вибрати онлайн сервіс для управління командою якогось проекту, але поки не визначився.

Кожен день команди, які працюють з проектами, використовують безліч додатків для того, щоб компенсувати неможливість живого спілкування. Мова йде не тільки про великі компанії з багатоповерховими офісними будівлями, в яких люди просто не впізнають один одного в обличчя. Це основна проблема також для фрілансерів і будь-яких груп, що працюють віддалено.

ICQ, Skype, email, Google Docs - чому б не спробувати знайти їм гідну заміну у вигляді єдиного додатка?

Я не думаю, що серед читачів цього блогу залишилися люди, які не знають про існування онлайн рішень для спільної роботи, проте частка скептицизму напевно присутній на думці кожного. Це не дивно: у кожного керівника є свої власні методи управління бізнес-процесами, але навряд чи хтось стане заперечувати необхідність єдиного робочого простору.

Першим же питанням, які виникають при виборі платформи для управління проектами стає її вартість. Коли мова йде про малий і середній бізнес, фрілансерів і некомерційних організаціях, питання ціни на ПЗ встає ребром, адже далеко не всі можуть дозволити собі використання дорогих платформ для спільної роботи.

На щастя, безкоштовні онлайн рішення існують і в цій сфері. Мені б хотілося представити вашій увазі 10 систем для управління проектами, які, зможуть значно скоротити рядок витрат на організацію бізнесу в окремій компанії.1) Freedcamp - з самого початку Freedcamp порадує Вас тим, що реєстрацію можна легко пройти через Facebook. Крім того, програма може похвалитися простим і дружелюбним інтерфейсом, а також вбудованим Meebo Chat, який дозволить Вам спілкуватися з усіма Вашими друзями і колегами, які використовують Gtalk, ICQ, Facebook Chat та інші чат - клієнти.

Freedcamp забезпечує імпорт і експорт даних з Basecamp при переході з однієї платформи на іншу, а також всі базові інструменти для управління проектами: облік робочого часу, автоматичні звіти, можливості вести обговорення і встановлювати віхи проекту. Однак відмінною фичей Freedcamp є можливість створювати компактні списки справ (to-do листи), яких так не вистачає в деяких платформах. Створити такий міні-список дуже легко завдяки кнопочки "To Do"/"Завдання", послужливо розташованої на головній панелі.

російськомовний інтерфейс - є
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 4 з 5

2) GoPlan - це проста у використанні система для управління проектами з доброзичливим інтерфейсом, що пропонує хостинг на власному сервері. Панель управління GoPlan досить проста, зрозуміла, проте варто визнати, що навігація програми злегка утруднена порівняно, знову ж таки, з аналогічними системами управління проектами. Причина тому - опції, заховані в контекстному меню, випливають тільки при наведенні миші.

Користувачам доступні всі необхідні інструменти для спільної роботи: облік робочого часу, завдання, віхи, дискусії ... не вистачає хіба що можливості коментувати прикріплені файли, але, гадаю, це не критично.

Безкоштовна версія GoPlan надає 15 Мб пам'яті, а також можливість мати одночасно 2 проекти і 4 користувача.

російськомовний інтерфейс - немає
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 4 з 5

3) Teamly - можливо не всі погодяться з тим, що це система для управління проектами, однак, на мій погляд всім вимогам СУПУ вона відповідає. Крім того, творці платформи самі відносять свій продукт до цієї категорії. Так чи інакше, ця нескладна сістемка пропонує декілька спрощену версію таск-менеджера і, можливо, більше призначена для контролю особистої ефективності.

Наприклад, з Teamly дуже зручно розставляти пріоритети: вони відрізняються за заданими Вами квітам. Крім того, статистика по днях, тижнях і місяцях дозволить відслідковувати в подробицях активність кожного працівника (навіть у процентному співвідношенні!) І грамотно розподіляти завдання в майбутньому. Якщо порівняти платну та безкоштовну версію програми, то найістотнішим недоліком другий є, на мій погляд лише неможливість експорту даних.

російськомовний інтерфейс - немає
юзабіліті - 3 з 5
функціональність 2 з 5

4) Teambox - найбільше сподобається активним користувачам Facebook і Twitter, оскільки безліч представлених у ньому можливостей були запозичені безпосередньо із соціальних мереж. Зокрема, члени команди проекту можуть регулярно публікувати у своїх статусах інформацію про те, як просуваються справи. Учасники "пост" статуси в режимі реального часу - точно так само, як це роблять твіттеряне і фейсбучане). З безкоштовною версією до Ваших послуг 50 Мб дискового простору і можливість вести 3 проекти одночасно.

російськомовний інтерфейс - є
юзабіліті - 3 з 5
функціональність 4 з 5

5) Teamlab - російськомовна безкоштовна альтернатива Basecamp, головною відмінністю якої є її універсальність. Базового функціонала для управління проектами тут предостатньо: облік робочого часу, завдання і віхи проектів, блоги, форуми, чат, мультічат і можливість отримувати автоматичні звіти та багато іншого. Однак розробники вирішили на цьому не зупинятися. У Teamlab є повноцінний модуль для роботи з документами, представлений вбудованим додатком Open Office, а також онлайн-редактором документів в стилі Google Docs, що дозволяє створювати, редагувати і обмінюватися документами і електронними таблицями прямо в порталі. Цікаві можливості пропонуються і для активного спілкування в команді, наприклад, при виборі кращого дизайну, можна оперативно провести опитування співробітників з голосуванням прямо в порталі.

російськомовний інтерфейс - є
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 4 з 5

6) Teamer - ще одна вітчизняна розробка, яка покликана допомогти невеликим групам розв'язувати спільні завдання. "Працювати - це ж так прикольно, чорт забирай!" - Свідчить напис на головній сторінці сайту. І судячи по текстах, автори програми дійсно отримують величезне задоволення від своєї справи.

Творці платформи явно не страждають недоліком почуття гумору: базові модулі Teamer'a мають нехитрі назви: «Що робити?», «Хто винен?» і «Де все?», крім того, для тих, чий список справ зашкалює, а з чого починати - незрозуміло, створена кнопка "Мені пощастить" Можливість використовувати Teamer як веб-додатки надається абсолютно безкоштовно.

російськомовний інтерфейс - є
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 3 з 5

7) QTrack - Унікальність це системи полягає в тому, що вона дозволяє управляти завданнями через email. Автори QTrack стверджують, що змогли створити найпростіший спосіб керувати завданнями. Найзручніше в цій системі, на мій погляд - це повна, 100% інтеграція з поштою. На ділі це виглядає наступним чином: учасники команди отримують не тільки запрошення в проект, але й оповіщення про нові завдання через email. При цьому, вони можуть як перейти за посиланням у систему, щоб продовжити роботу, так і відповісти безпосередньо через пошту - все буде враховано і відображено в QTrack автоматично. Щоб обговорити поставлену задачу з конкретною людиною, його навіть не обов'язково реєструвати в системі - достатньо того, що у нього є поштовий ящик. Крім того, Ви легко зможете зрозуміти, в якому стані завдання, оскільки в QTrack введена система умовних колірних позначень.

російськомовний інтерфейс - є
юзабіліті - 5 з 5
функціональність 4 з 5

8) Conceptboard - дуже цікава система, створена в першу чергу для дизайнерів, яка дозволить провести в команді мозковий штурм незалежно від того, де перебувають учасники. Додаток реалізує ідею інтерактивної дошки, доступною всім учасникам онлайн зустрічі. По суті це робочий простір, в якому ви зможете спільно редагувати документи, малювати і робити начерки. Імпорт текстових документів, зображень і Pdf файлів в Conceptboard виконується легко і швидко методом "перетягування". Синхронізація, природно, здійснюється в реальному часі, тому будь-які зміни, зроблені на Вашій інтерактивній дошці автоматично відобразяться на екранах всіх інших учасників віртуальної зустрічі. Для персонального використання Conceptboard надається безкоштовно.

російськомовний інтерфейс - немає
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 4 з 5

9) Rule.fm - вельми амбітні творці rule.fm заявляють про те, що ні basecamp, ні zoho в качесте СУП'ов їх зовсім не влаштовують. Крім того, їм хотілося створити платформу, яка могла б вийти, якщо її створенням займався сам Стів Джобс. Що ж, змусити Apple ридати від заздрості не вдалося, але дещо запропонувати вони все-таки можуть. Як будь-яка інша система для спільної роботи, rule.fm прагне поєднати всі необхідні інструменти в єдиному робочому просторі. Таким чином, користувачі отримують email, список контактів, календар, wiki, CRM, можливість розподіляти завдання і вести дискусії - все це на додачу до досить нескладного і доброзичливому інтерфейсу. Безкоштовно вам надається можливість створити команду з 10 користувачів з необмеженим обсягом пам'яті, кількістю контактів, проектів і клієнтів.

російськомовний інтерфейс - немає
юзабіліті - 3 з 5
функціональність 4 з 5

10) Huddle - надає можливість безкоштовного використання платформи для некомерційних організацій. Незважаючи на те, що в Huddle не можна ставити завдання і віхи для проекту, він залишається досить потужним інструментом для спільної роботи, адже ця платформа - одна з небагатьох - дозволяє влаштовувати телефонні та веб-конференції і навіть запрошувати на них сторонніх учасників. Крім того, мене дуже вразила функція текстового пошуку в Huddle: жодне слово не зникає з пам'яті системи. Ви в будь-який момент зможете знайти запис трирічної давності і навіть точну інформацію про те, хто, коли і за яких обставин її зробив.

російськомовний інтерфейс - немає
юзабіліті - 4 з 5
функціональність 5 з 5

Опубліковано: 01/09/11 @ 09:15
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності
12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності
Бета-релізи - перший крок до краху веб-проекту
Про законопроекти для IT-галузі Україна
Garage48 Tartu: Хакатон для стартапів