Дизайнери vs. Девелопери

Цю тему намагаються обходити стороною і не озвучувати, але її спекотне обговорення потай триває за закритими дверима відділів IT-компаній. Чути колючі жарти, обурення, жорстока критика, цинічний сарказм та особисті образи. На порядку денному - одвічне протистояння, на перший погляд, абсолютно різних світів: дизайнерів і розробників.

© David Trawin

«Я не розумію, ну невже так складно поставити це на п'ять пікселів нижче?!», «Звідки взявся тут жирний шрифт?», «Чому не можна просто зробити так, як я намалював?», «Чому це не працює так як ми придумали ?»... «Ну це ж програмісти, вони ж тільки код писати вміють ...»

«Це неможливо зробити!», «Для початку вона повинна просто працювати!», «Нам не потрібні ці прикраси», "« Яка різниця буде воно зеленим або жовтим? »,« Ви надізайнілі , а нам розгрібати ...», «Залишимо поки як є, а потім поміняємо ...»

Це те, що я чую протягом 5 років роботи в IT-компаніях ... Дизайнери, отримавши завдання, починають «творити», частенько забуваючи про те, як це буде працювати в кінцевому вигляді. Для інженерів, в свою чергу, дизайн здається другорядною, далеко не обов'язковою частиною робочого процесу.

Ігнорування розробниками необхідності дизайну в загальному робочому процесі нівелює цінність десятиліть, які витратили дизайнери, вивчаючи питання сприйняття і щоденного взаємодії людей і оточуючих їх речей. Так, я говорю про дизайн перш за все як про продуманому функціональному рішенні, яке, до того ж, естетично привабливо. Це не просто безсистемне створення чогось гарного і пухнастого. Очевидно, що продуманий UX, правильно підібрані кольори, форми, типографіка, в кінцевому рахунку обов'язково вплинуть на сприйняття продукту.

Люди не звертають уваги на дизайн, який ігнорує їх ...

- Frank Chimero (

Дизайнери за своєю суттю це нонконформісти, які не бажають брати до уваги будь-які обмеження ... причому з кращих спонукань. Ми виходимо за рамки для того, щоб максимально застосувати наші вміння і знання про те, як люди сприймають «щось» і взаємодіють з ним. Звичайно ж, дизайнери повинні серйозно працювати над тим, що б передбачити й усвідомлювати труднощі, з якими доведеться зіткнутися розробникам, втілюючи їх ідеї в реальність. Але це зовсім не означає, що варто переставати ламати стереотипи і порушувати традиції, придумуючи інноваційні рішення.

Мені здається, що вирішити одвічне непорозуміння досить легко. Досить зробити лише кілька кроків назустріч один одному. Для початку, переглянути існуючий процес розробки продуктів. В даний час я бачу певні проблеми в загальному процесі. Дизайнери придумують і малюють (добре якщо проводять юзер-тестування), потім передають макети та опис функціонала інженерам. Після цього починається безпосередньо розробка. На цьому етапі зв'язок між відділами стає все менше і менше. У дизайнерів уже нові завдання, продукт пішов в тестування і відбувається періодичне виправлення помилок. Це досить стандартний процес, який в результаті призводить до безлічі претензій і невдоволень з усіх боків.

На щастя, такі поняття як юзабіліті і UX вже щільно увійшли в свідомість і дизайнерів, і клієнтів, і програмістів. Часом, розробники розбираються в цих питаннях навіть більше ніж юзабілісти. Яскравим прикладом цього є проходження Human Interface Guidelines від Apple при розробці програм для iPhone. Навіть не мають навиків дизайну програмісти, створюють неймовірно цікаві ідеї та концепції. І нехай вони будуть далекі від естетики і зручності користування, але називати їх «поганим дизайном» ... як на мене, - просто означає бути поганим дизайнером.

Як не банально це звучить, але досить просто більше спілкуватися. Потрібно будувати діалог між усіма командами. І, як мені здається, це має насамперед лежати на совісті дизайнерів. Саме з них починається розробка продукту, і саме вони повинні стати ключовим сполучною ланкою в наслідку. На етапі проектування - спілкуватися з інженерами про можливості реалізації тих чи інших концепцій, вислуховувати їх ідеї і пропозиції, в час передачі матеріалів і в процесі розробки - надавати максимальну інформаційну підтримку; під час тестування - брати активну участь і стежити за відповідністю результату ідеї.

Важливо пам'ятати, що мета всіх команд це розробка якісного і зручного продукту і що всі працюють на досягнення спільного успіху.

Для того, щоб зробити процес спілкування ще більш продуктивним і приємним, обом сторонам слід вивчити хоча б основи НЕ своєї специфіки. Наприклад, дизайнерам - розуміти в цілому, що буде відбуватися після передачі макетів, інженерам - почитати про типографіку або теорію кольору. Ми всі можемо чогось навчити один-одного, стати розумнішими і зробити цей світ кращим!

P. S. Але все-таки зробіть той відступ на 5 пікселів нижче. :)

Опубліковано: 06/09/11 @ 06:28
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Фактори, що впливають на працездатність посилань
Оновлення опцій Webmaster Tools - реорганізація внутрішніх посилань
У нас 500 передплатників!
Чим SEO лякає замовників?
Експрес аудит сайту studiamolodosti.com.ua