СісьАдмінскіе будні - глава 2

Сьогодні буде пост про бюрократичний дібілізм та інноваційні технології устами високтехнологічного керівництва. А так само про категорії користувачів, які бувають різні.

Бюрократія - це така річ, яка неминуче виникає із зростанням кількості, причому кількості самого різного: людей, комп'ютерів, телефонних апаратів, ip адрес, електронних скриньок, клавіатур і мишок. Але є окремий вид бюрократії, який виникає в голові тієї самої риби, яка починає гнити. Виникає ця бюрократія через велику кількість великої кількості тупих і не дуже тупих ідей, підглянутих в інших, більш досвідчених компаній.

Одна справа, коли всі ці ідеї написані списком і чітко видно їх все, інша справа коли вони в починаючій гнити голові і від цього плутаються ще більше: «А давай купимо нарешті ліцензії windows, тому що небезпечно стало працювати, конкуренти і таке інше ». Тільки купувати будемо он у тих бо вони мої знайомі і я їм обіцяв при нагоді зв'язатися. А давай поставимо 1C 8ку, бо он у тих вона стоїть і їм все подобається, є будь-які звіти і все видно і наочно. А давайте ...

Бюрократична проблема тут в тому, що запропонувавши нововведення сьогодні, завтра про них забувають, післязавтра про них згадують, а ще через два дні починають конопатити мозок з приводу того, чому немає на столі кошторису витрат. Зауважимо, що ідея була запропонована, а не завдання поставлено. Був момент, коли такі інновації починали сипатися все частіше і частіше, я часом нітиться і зашивали. Пройшов якийсь час, і проаналізувавши я зрозумів, що результат у підсумку був один - до впровадження і покупки інновацій ми так і не доходили. А значить, навіщо тушуватися і зашивати пошуками рішення, якщо результат все одно буде негативним?

Тому я навчився аргументовано відмовляти у цих інноваціях ще на стадії ідеї. Жити від цього стало легше не тільки мені, а й тієї самої рибної голові. Я не намагаюся показати себе геніальним вирішувачів проблем, я всього лише був адміністратором, якому сильно було потрібно щоб від нього відчепилися. Цього результату я в підсумку і домігся.

Якщо взяти моє колишнє керівництво, то їх було двоє, він і вона. Йому за 50, їй років на 15 менше. Вона ініціативна, іноді навіть занадто емоційно-ініціативна, він же мудрішими і спокійніше. Проблеми у них виникали одні й ті ж. У зв'язку з заморочками з безпеки довелося всім налаштовувати роботу через одне місце під назвою віддалений робочий стіл. Не всі чітко розуміли суть того, що відбувається (як це працює насправді), у тому числі і керівництво, тому питання були.

Коли у нього виникають проблеми, він дзвонить мені по внутрішньому телефону і просить вирішити питання. Коли в неї проблеми, він дзвонить мені і верещить про проблему. Здогадайтеся, у кого проблеми вирішуються швидше і у кого їх виникає менше?

Якщо звернутися до іншої категорії сотрдуніков, мається на увазі неруководство, то так само все цікаво. Є люди, які працюють, а є люди, які роблять вигляд що працюють. З першими зазвичай вітаєшся вранці і можеш перетнутися в обід. Других «бачиш» набагато частіше унаслідок криворукості і створення видимості того, що вони не можуть працювати з причин, від них не залежать, як то завислий Ексель, неотправляемая пошта, що не відкриваються документи, незнання інтерфейсу 1С і «немогеніе» зробити операцію, яка по Здебільшого на мені ніяк не позначиться.

Коли пройшов черговий рік, а проблеми залишилися старі, втім досить швидко вирішуються, я прийшов до висновку, що треба щось кардинально міняти позиціонування. У результаті до кінця «терміну» десь за півтора року до звільнення я зміг поставити себе так, що я їм був потрібніший ніж вони мені. На жаль зробити раніше це не вдавалося з двох причин. Перша називається молодо-зелено або відсутність життєвої практики. Друга більш банальна - бабло. Якщо раніше цього строку я «жив» на бабло від сісадмінства, то за півтора року до звільнення баблом з сісадмінства я оплачував іпотеку, а на заробітки з онлайну жив і робив ремонт у новій квартирі. Матеріально я перестав бути залежним від голови риби - і зізнаюся вам дуже чесно, я був ну дуже радий бачити витягає голову керівництва і співробітників, коли купував айфони і ноутбуки, вартістю в мою місячну зарплату. Відволіклися ...

Прийшов час і я зумів себе поставити так, що при зверненні до мене перше запитання було щось на кшталт: «Ти не сильно зайнятий, можеш зараз вирішити те-то ...?» Зізнаюся вам чесно, саме так не повинно було б бути. Є робочі питання, є робочі відносини, це треба чітко розуміти. Робочі моменти повинні вирішуватися в робочому порядку через робочі відносини. Вже точно не скажу як, але в мене вийшло поставити свої особисті завдання в онлайн-інтернеті (для оточуючих це була видимість роботи за комп'ютером а значить рішення робочих моментів) вище сісадмінскіх. І далі більше - у мене з'явився чіткий пріоритет.

В принципі, це був сигнал про те, що пора думати про розставання з дядьком і з тіткою, у якої голова. Тримало мене одне - кандидатська дисертація. У 2010 році я вийшов на фінішну пряму, дисертація була написана, всі супутні справи з підготовки до захисту були зроблені, дата захисту призначена. Залишалося захиститися і сказати твердо: «Гуд бай товарііщі. Дякуємо за життєвий досвід ». Я повідомив дружині, що так і зроблю, як тільки так відразу. Весь вересень і жовтень я чекав цієї події, захоплено працював, в онлайні все йшло вгору, готувався безпосередньо до захисту. Але життя і доля має по-своєму.

Виникли обставини, які змінили хід подій, хоча і незначно. Саме про це буде написано в останній 10й чолі сісьАдмінскіх буднів, коли буде фінал. А попереду ще чимало цікавих історій з п'ятирічного сісадмінского практикуму.

Терехов .

Постовий - ремонт ноутбуків .

Відео сьогодні - коте на біговій доріжці


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | 10 коментарів | Мітки: лайфхак , оффлайн , СісьАдмінскіе будні , сиськи

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 02/09/11 @ 07:10
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Twinitor'cheg
Дизайнери vs. Девелопери
Фактори, що впливають на працездатність посилань
Оновлення опцій Webmaster Tools - реорганізація внутрішніх посилань
У нас 500 передплатників!