Культурний код і мільйон доларів

Мільйон доларів це не круто. Знаєш що круто?

На ДОП пару років тому обговорювали яким же чином можна побудувати тут свою Silicon Valley . Обговорили і корупцію і клімат та інвесторів і ринки. Давайте поговоримо про культуру.

У будь-якому суспільстві (класі, компанії, країні) виробляються свої шаблони поведінки і свої цінності. Цінності, які схвалюються або засуджуються іншими. Цінності, які й створюють social pressure - суспільна думка, що безпосередньо впливає на поведінку нас як членів цього суспільства.

В СРСР була прислів'я «як ви нам платите, так ми і працюємо» - цілком собі вираз цінностей суспільства. Якщо ми хочемо робити свою Долину або хоча б свій Яндекс, думаю це неможливо без нової системи цінностей.

У Долині невдачі допомагають досягти успіху . У Долині «нормально» працювати багато . У Долині «круто» це інновації , а не гроші заради грошей.

А що ми бачимо наприклад у коментарях на ДОП?

Питання не в тому, «правильно» це чи «неправильно».

Питання в тому, що якщо такі настрої домінують, то і результат буде відповідний. Якщо хочеться інший результат - потрібно культивувати «божевілля». Щоб «ненормальним» було йти тімлідом в аутсорс на 4к якщо є можливість працювати за 2к роблячи свій продукт.

Культура теж піддаються впливу, нехай і повільно. 50 років тому в Америці курили все і скрізь, зараз - це доля бідних і емігрантів. 10 років тому в Росії все говорили про нафту, зараз Юрій Мільнер і Аркадій Волож - герої дня.

Все можливо. Запрошую для початку на зустріч Hackers & Founders 22-го вересня.

Опубліковано: 06/09/11 @ 11:34
Розділ Різне

Рекомендуємо:

22-й випуск подкасту «Відверто про IT-кар'єризм». Бесіда з системним архітектором Сергієм Ковальовим в Данії
Руслан Савчішін, MagneticOne: «Я взагалі вважаю Україна перспективною країною."
15-го вересня до Києва прилітає Шон Маршал (Sean Marshall)
SEOшние регіональні будні
Переміг у конкурсі на честь п'ятиріччя mmgp.ru