Google AdPlanner - що це, і головне, навіщо?

AdPlanner

Досить довгий час вже існує такий дуже зручний сервіс Google, як AdPlanner . Він створювався як сервіс планування банерних рекламних кампаній для DoubleClick, але з часом дещо розширив свій функціонал. Цей сервіс буде дуже корисний тим, хто має справу з Медійній мережею Google, а багато функцій вже були успішно інтегровані в Adwords. Незважаючи на довгий час існування і корисність даного сервісу - дуже рідко помічаю, щоб ним користувалися, в усякому разі, на нашому ринку контексту і медіапланування. А даремно - там є що подивитися, особливо при складанні медіапланів (плануванні рекламних кампаній, виборі рекламних майданчиків за охопленням аудиторії та їх сфері діяльності).

Почнемо з того, навіщо воно все треба?

Зайшовши в сервіс, ми зможемо як отримати дані по окремих сайтів і їх рекламним можливостям, так і створювати списки сайтів, на яких ви хочете розміщувати свій контекст, з подальшим завантаженням безпосередньо в Adwords. Це якщо коротко.

Якщо ж розглядати трохи докладніше, то на початку, зайшовши в сервіс, кількість даних, діаграм, чисел і різних коефіцієнтів кілька вводить в ступор. Подібні відчуття я мабуть відчував, коли давним-давно вперше побачив інтерфейс Google Analytics - дитячий захват і відчуття причетності до чогось важливого і цікавого.

Для багатьох найкорисніші речі знаходяться на вкладці Досліджень.

При використанні закладки «Пошук по сайту» AdPlanner дозволяє подивитися детальну інформацію по рекламних можливостей окремих сайтів в розрізі певного сегмента.

Я покажу що може дати ця вкладка, на прикладі сайту livejournal.com:

Дані по сайтам

Ці дані дуже часто мають ознайомлювальний характер і дають уявлення про ресурс, його відвідуваності, охопленні і переглядах сторінок. Все, що стосується відвідуваності - всі цифри представлені за місячний період.

Далі є ряд даних по концентрації аудиторії та індексах відповідності, але в цій статті я хочу описати поки найбільш корисні функції сервісу, а не займатися вимірюванням коефіцієнтів відповідності між різними сайтами і запитами. Для особливо допитливих сервіс має детальну довідку, де описується як ці індекси вважати і як їх трактувати. Скажу лише, що ці дані автоматично враховуються самим AdPlanner'ом в подальшій настройці аудиторії та її інтересів.

Також важлива інформація для будь-якого медіапланера - це формати об'яв, які підтримує даний сайт і місця розташування рекламних площ на сайті:

підтримуються сайтом формати

Надалі на інших вкладках можна буде сортувати сайти з підтримуваним форматам контекстної реклами.

На наступній вкладці нам представляється можливість скористатися таким собі конструктором місць розміщень для рекламних кампаній.

Фільтри аудиторії

Перед нами буде представлений список з 250 найбільш популярних сайтів, на ті налагодження аудиторії, які ми поставимо і власне сама панель цих фільтрів. Опишу трохи нижче найважливіші:

Географічний регіон, мова - параметр, що уточнює, де наша цільова аудиторія знаходиться територіально і якою мовою говорить.

Демографічні дані у нашому регіоні на жаль недоступні, але по західному ринку працюють непогано.

Інтернет-активність дозволяє нам вказати, які ще сайти може відвідувати наша ЦА і за якими запитами здійснювати пошук (і тут сайти будуть підбиратися відповідно до згаданими раніше коефіцієнтами відповідності ключовим запитам і сайтів).

Інтереси - дозволяють задати тематику сайтів, які може регулярно відвідувати цільова аудиторія, але, на мій погляд, найкраще із завданням відсікання зайвого справляється інший фільтр, розташований трохи нижче - категорія - опція, що дозволяє задати тематику сайтів-майданчиків під рекламу. Якраз ця опція настільки зручна, що в даний момент її можна побачити інтегрованої в акаунтах Google Adwords на вкладках аудиторії.

Медіа формати об'яв

Ну і, нарешті, специфікації оголошень дозволяють задати нас формат реклами на сайті (розміри банерів, відео-оголошення, текст чи інші формати) і, відповідно, відсіяти всі майданчики, які не підтримують необхідних нам варіантів. Даний фільтр дуже зручний при таргетування банерних рекламних кампаній.

Після всього таргетування ми отримаємо список найбільш релевантних сайтів, які нам цікаві. Вибравши всі потрібні майданчики - ми можемо їх в два клацання миші відправити або в свій аккаунт Adwords, де вони будуть додані як місця розміщення для Медійній мережі, або вивантажити в excel'евскую таблицю, яку можна використовувати при складанні власних і клієнтських медіапланів.

Експорт даних

Функціонал сервісу не обмежується описаним вище і є значно ширшим - я ж постарався описати найбільш затребувані мною функції AdPlanner'а, які були мені неодноразово корисні в роботі. Підводячи підсумок: можу сказати, що даний продукт Google - хороший і практичний інструмент, якщо правильно задати область його застосування, і дуже зручний при роботі з Медійній мережею в Adwords.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 09/09/11 @ 09:13
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Lviv iCamp 2011 - головна подія інтернет-ринку на Західній Україні
Ефективне просування сайтiв у Яндексі. Михайло Райцин, Олексій Кураков. Електронна книга.
Культурний код і мільйон доларів
22-й випуск подкасту «Відверто про IT-кар'єризм». Бесіда з системним архітектором Сергієм Ковальовим в Данії
Руслан Савчішін, MagneticOne: «Я взагалі вважаю Україна перспективною країною."