Робота в банку. Чи варто про це подумати?

Добрий день, шановні користувачі DOU, мене звати Андрій Добров. Користуючись дозволом Макса , пишу мою першу статтю на цьому ресурсі. Тема статті на межі холівара: чи варто сучасному українському девелоперу працювати в банку? Всі думки автора нижче засновані на його особистому досвіді контрактної роботи в кількох зарубіжних і вітчизняних топ-банках в Москві, Гонконгу, Лондоні, Дніпропетровську, Джерcі-сіті.

На даному ресурсі абсолютно правильно говорилося про відомих (і дуже відлякують програмістів) рисах банків: громіздка ієрархія, бюрократія, орієнтацію на фронт офіс більш ніж на розробку ПЗ, для даного бізнесу і т.д. Абсолютно вірно. Все це присутнє скрізь, незалежно від країни чи міста. З першого погляду, здавалося б, цілковита безнадія. Але я пропоную охолонути, забути образи, якщо у кого є, і без зайвого негативу підійти до питання.

Скажу відразу, що майже усі IT-відділи в банках схожі як близнюки:

  1. Бюрократія. Ні - БЮРОКРАТІЯ!
  2. Ієрархія. Кожен бажає бути начальничків хоча б над одним чоловічком, але начальником (за кордоном це дає право в LinkedIn писати VP (Director) in Bank of America, наприклад, і адже звучить круто). :)
  3. Неефективна схема роботи всередині відділу, повна відсутність того, що ми називаємо процесом розробки.
  4. Інтегрально низький рівень розробників. Я не кажу, що всі поголовно низького рівня, просто їх число не таке велике, як хотілося б.
  5. Боязнь змін і небажання вчитися.

Безумовно, цей список можна і потрібно продовжити, але давайте для першого разу зупинимося. Хіба це не виклик вам як професіоналу? Хіба вам, як людині знає і вміє багато, не хотілося б розгребти ці авгієві стайні? Адже це ж виклик і навіть маленький шанс зробити світ кращим, як тут говорилося не раз.

Давайте подивимося ще раз уважніше:

Пункт 1 - це ж сильна зброя, навчися ним користуватися, і повністю оціниш його силу.

Пункт 2. Психологія, інтриги, реформи, відстоювання своїх ідей - хіба це не реальне життя?

Пункт 3 - постав процес, покажи його переваги на практиці, а не на AGILE/SCRUM Болталка.

Пункт 4 - це ж плюс, ви на їхньому тлі будете зіркою, і крім того, самому треба буде підтримувати це шляхом досліджень і освіти.

Пункт 5 - знову ж таки це тільки вам плюс, «Who moved my cheese?» вам на допомогу

Саме це автор побачив, працюючи в банку. Реалізувати це - звичайно, дуже складний шлях. Я - реаліст, і скажу, що шанси на успіх невеликі, але вони є. Я бачив, як люди завзятістю та працьовитістю змінювали ставлення до розробки цілих філій банку. І зараз я є частиною групи людей, яка тільки починає такий шлях перетворень.

Ось тому я вважаю, що робота у банку не є кінець або закінчення кар'єри програміста, це скоріше нові горизонти. «Робота програміста - це 80 відсотків рутини», і якщо ви ще не зрозуміли цього, якщо ви в пошуках грошей на шару чи цікавого проекту або навіть супер-цікавого, то така робота не для вас.

Опубліковано: 13/09/11 @ 10:58
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Москва is a lost city, і що це значить для інших міст
Створення сайту на CMS Joomla
Від таких «потенційних» відразу треба відмовитися
Палім тему просування під yandex
СісьАдмінскіе будні - глава 3