20 питань клієнтів по SEO та відповіді на них

Працюючи в Авеб щодня доводиться чути досить багато питань щодо SEO від клієнтів. Питання, звичайно ж, зустрічаються дуже різні, але деякі з них задаються досить часто, тому виникло бажання зібрати деякі популярні питання разом і відповісти на них тут. Пост орієнтований на клієнтів.

1. Ви просуваєте мій сайт вже тиждень, не видно зростання позицій. Чому?

Необхідно трохи почекати. Для зростання позицій потрібен час, видача пошукових систем змінюється поступово, для досягнення результату може знадобитися кілька місяців, важливо спочатку це розуміти. Перші два тижні може не бути ніяких змін по просуваються словами, це нормальна ситуація.

2. Я просуваюсь за запитом "рожевий слон" чому мене немає в топі за запитом "слон рожевий"?

Це різні запити до пошукової системи і видача по них відрізняється, що неважко перевірити, забиваючи кожен із запитів в рядок пошуку. Так, дійсно, якщо ми взялися за просування ключової фрази "рожевий слон", то ймовірність попадання в ТОП по запиту "слон рожевий", звичайно ж, збільшується, але найчастіше для попадання в ТОП по обидва фразам необхідно цілеспрямовано просувати кожне ключове слово.

3. Всі просувні для мого сайту слова в ТОП-е, на сайті значно зросла відвідуваність, але при цьому немає дзвінків/замовлень з інтернету. Чому?

Насправді існує багато причин в слідстві яких дійсно можуть бути відсутні замовлення навіть якщо роботи по просуванню виконані якісно і трафік на сайт помітно виріс. Наведемо деякі з них:

4. У мене просіли позиції, кілька слів випали з ТОП-10 на другу сторінку видачі. Чому?

Ми б збрехали, якби сказали, що у нас ніколи не просідають позиції клієнтських сайтів (хоча ми завжди намагаємося цього не допускати). Але причини просідання бувають абсолютно різні, наприклад:

- зміна пошукових алгоритмів;

- зростання конкуренції;

- випадання сторінок донорів з індексу пошукової системи і т.д.

Але ми завжди намагаємося якомога швидше повернути сайт в ТОП по просевшего запитом, в цьому і полягає суть роботи з підтримки позицій.

5. Ваша компанія використовує чорні чи білі методи просування?

Насправді практично завжди коли клієнт задає це питання він не розуміє чим біле SEO відрізняється від чорного. Що б не заглиблюватися в тонкощі сеошного майстерності можна відповісти просто - ми не використовуємо жодних методів просування в слідстві яких Ваш сайт може бути забанено/пессімізірован пошуковою системою.

6. Я вже місяць просуваюсь, проте контекстна реклама приносить більше відвідувачів за ті самі гроші. Чому?

Для досягнення результату пройшло недостатньо часу, тільки в дуже рідкісних випадках клієнт може отримати відчутний ефект від SEO вже в перший місяць. Послуга просування сайтів передбачає під собою тривалу роботу над сайтом і результат необхідно чекати кілька місяців. Оцінювати роботу SEO компанії за підсумками першого місяця робіт неправильно. У переважній більшості випадку просування в органічній видачі буде відчутно дешевше контекстної реклами, але для цього необхідно працювати над сайтом від 3 до 6 місяців.

7. Упав ТІЦ та PR на декількох сторінках. Чому?

Чесного кажучи, поняття не маю. Ми не відстежуємо ТІЦ і PR просуваються сайтів, через те, що вони на пряму не впливають на видачу. ТІЦ і PR вашого сайту ніяк не вплинуть на позиції в пошуковій системі, кількість відвідувачів або продажу. Ці показники потрібні тільки для вебмайстрів, які продають посилання зі сторінок своїх сайтів.

8. У мене є сайт з українським доменом, що мені потрібно зробити щоб просуватися в російських пошукових системах?

У 99% випадків необхідно зробити новий сайт з доменом у зоні ru.

9. Чи можна сховати текст, який Ви з метою оптимізації хочете відобразити на сайті, що б користувач його не бачив?

Цього робити не можна, тому що за приховування тексту можна отримати санкції з боку пошукової системи, сайт може бути повністю видалений з видачі.

10. Я думав, що оплачувати послуги з просування необхідно тільки 4 місяці, навіщо платити якщо сайт вже в ТОПі?

Чомусь у деяких клієнтів побутує думка, що послугу просування сайту необхідно оплачувати тільки кілька місяців, після чого сайт "на вічно" залишиться в ТОП-е. Така точка зору завжди нас дивувала. Білборд, який стоїть на вулиці сплачується щомісяця, реклама на ТВ, радіо, в пресі припиняє працювати як тільки ви припиняєте за неї платити і навіть хлопчик, який розносить листівки кожен місяць буде вимагати зарплату, але при цьому SEO, чомусь, має оплачуватися один раз і працювати завжди. SEO - це дуже ефективний (іноді найефективніший) вид реклами для багатьох видів бізнесу, для отримання відчутного результату роботи по просуванню повинні вестися постійно, кошти на підтримання високих позицій мають витрачатися постійно. Гарна реклама коштує грошей, вона не може бути безкоштовною.

11. Я перевірив позиції в Google, вони не збігаються з тими, які Ви надіслали в звіті, чому?

Є кілька причин по яких клієнт може бачити позиції відмінні від тих, які ми надаємо:

Що б переглядати результати без урахування персоналізації необхідно виконати що-небудь з таких:

- вийти з облікового запису google і очистити cookie файли в браузері;

- переглянути видачу у браузері, що ви не використовуєте щодня;

- переглянути результати видачі використовуючи прихований режим браузера (при якому на комп'ютері залишається мінімум "слідів", або їх взагалі немає). Перейти в прихованому режимі можна одночасно натискаючи ctrl + shift + N в Google Chrome і Opera або ctrl + shift + P в Mozilla Firefox і Internet Explorer.

12. Чи залежить від кількості просуваються запитів вартість кожного з них?

Так, залежить. Чим більше запитів однієї семантичної групи просувається, тим дешевше просування кожного з них і навпаки, чим менше запитів, тим вище вартість. Вартість запитів завжди розраховується для групи фраз.

13. Де я можу подивитися як часто користувачі шукають різні ключові слова?

Інструмент добору ключових слів Adwords Keyword Tool - допомагає підбирати ключові фрази орієнтуючись, на статистику пошукової системи Google.

Статистика ключових слів Яндекс - у разі якщо цікавить частота запитів по Яндексу.
Варто відзначити, що обидва сервісу наводять кількість показів по кожному слову, переходів по кожній фразі буде, звичайно ж, менше. Крім того слід використовувати прапорець "точне відповідність" в Adwords Keyword Tool і конструкцію "! Ключове слово" у статистиці Яндекс Директа, що б дивитися прогноз показів на конкретний речі, в іншому випадку ви будете бачити прогноз для всіх фраз, які включають дане слово.

14. Як скоро вийдуть в ТОП-10 google.com.ua просувні слова?

Найменш конкурентоспроможні ключові фрази можуть досягти першої сторінки видачі google.com.ua вже через 2 тижні після початку робіт. Якщо говорити про фразах з високою конкуренцією то позиції в десятці досягаються від 2 до 6 місяць залежно від конкурентності запиту і віку просувається сайту.

15. Я просуваю два сайти по одному і тому ж запиту, чому для різних сайтів запит оцінений по різному?

Основні причини можуть бути наступними:
1. Один із сайтів старше іншого або просувається довше іншого. Чим старше просувний сайт тим результату досягти простіше, дешевше і швидше.
2. Кількість просуваються слів по одному із сайтів більше ніж по іншому, чим більше запитів просувається тим дешевше просування кожного конкретного слова.

16. Ми плануємо кардинально переробити сайт, чи може це позначитися на позиціях?

Може, якщо зробити це неправильно з точки зору оптимізації під пошук. Однак якщо в процесі зміни сайту не змінювати URL-и, title-и і контент просуваються сторінок (або міняти але з урахуванням рекомендацій оптимізатора) то зміна дизайну або CMS не погіршує позиції у видачі. Якщо зробити все правильно, то позиції сайту не просядуть, а трафік не впаде

17. Ви просуваєте ще двох наших конкурентів, вони вище за нас по ряду запитів, чому?

Дійсно іноді буває ситуація коли в одній і тій же тематиці ми успішно просуваємо кілька сайтів з одного й того ж ключового слова. Дві основні причини з яких одні сайти вище інших:
1. Вище той сайт, який найдовше просувається. Старі сайти просувати простіше.
2. Вище той сайт, який просувається по більшому списку слів і з великим бюджетом.

18. У нас є два домену для нашого сайту rozovij-slon.kiev.ua і rozovij-slon.com.ua. Це добре, погано або ніяк?

У випадку якщо у вас є два або більше доменів для одного сайту, то необхідно щоб з кожного домену була налаштована переадресація на основний домен. Тобто якщо основним доменом (тим який буде відображатися в рядку адреси браузера) є rozovij-slon.com.ua то з усіх сторінок rozovij-slon.kiev.ua необхідно встановити 301-ї сервернивй редирект на відповідні сторінки rozovij-slon.com.ua. Цей самий редирект буде перенаправляти всіх користувачів і роботів пошукових систем на основний домен. Якщо редирект налаштований не буде, один і той же сайт буде відкриватися за двома адресами, то можуть виникнути проблеми з дубльованим контентом, до чого погано ставляться пошукові системи.

19. Ми хочемо перенести сайт на новий "движок", яка CMS краще?

Насправді для ранжирування в пошукових системах не має значення на якій CMS зроблений ваш сайт. Пошукову систему цікавить контент вашого сайту, а не система управління контентом. Тільки от налаштувати CMS потрібно так що б дублі сторінок відсутні, швидкість завантаження сторінок була високою, теги title були унікальними на всіх сторінках сайту і т.д. Тобто будь-яку систему управління контентом можна оптимізувати під пошук, точно так само як будь-яку CMS можна використовувати так, щоб сайт ранжирувався погано. Зазвичай проблема не в "движку", а в його використанні.

20. Ви просуваєте мене по запиту "рожевий слон" в google.com.ua, чи знайдуть мене користувачі google в Москві?

Видача за комерційним запитам в google.ru відрізняється від видачі в google.com.ua. Якщо говорити спрощено, то це дві різні пошукові системи. У Росії пріоритет віддається російським сайтам, в Україну українським. Тому для просування по запиту "рожевий слон" в google.ru необхідно просувати інший сайт (з ru доменом)

20 +1. Згідно з договором ви просуваєте мій сайт в ТОП-10 вже рік, останні кілька місяців мій сайт стабільно знаходиться в ТОП-3 по всім словам без будь-яких додаткових оплат. Чому?

Насправді це єдине питання зі списку, який не є актуальні:) Не дивлячись на те, що така ситуація зустрічається регулярно, питання, на жаль, не було поставлене нам жодного разу:) У більшості випадків просувні запити з часом дійсно потрапляють в ТОП-3, ТОП-5. Метою роботи компанії є не досягнення ТОП-а саме по собі, а забезпечення максимально-можливого цільового трафіку.

is a post from: Aweb-Blog

No

Опубліковано: 13/09/11 @ 02:00
Розділ seo

Рекомендуємо:

Двадцять третій випуск подкасту «Відверто про IT-кар'єризм». Бесіда з Java Senior, Юрієм Литвиненко
Робота в банку. Чи варто про це подумати?
Москва is a lost city, і що це значить для інших міст
Створення сайту на CMS Joomla
Від таких «потенційних» відразу треба відмовитися