Куди податися Джуніору?

Однією з найпопулярніших тем на наших форумах давно є працевлаштування початківців фахівців без досвіду роботи і пов'язані з цим проблеми. Ми вирішили задати кільком українським компаніям-розробникам різних розмірів кілька питань, пов'язаних з їх ставленням до junior-розробникам і тестувальникам, а також з можливостями для професійного зростання і середнім часом, необхідним на трансформацію слова junior в назві посади на middle.


Gameloft

Євген Биренбаум, HR-менеджер харківського представництва

Оскільки наш основний профіль - виробництво відеоігор, ми приймаємо на роботу молодих людей без досвіду, особливо якщо їм доводилося розвивати власні проекти. У цій області є свої особливості, і тому особиста мотивація та зацікавленість дуже важливі.

Природно, кандидат повинен мати мінімально необхідні знання та навички. Багато використовувані нами інструменти є власними розробками, і нові співробітники проходять внутрішні тренінги. Обов'язки у новачків, загалом-то, такі ж, як і в іншого розробника. Хіба що люди без досвіду спочатку ставляться на більш прості і короткострокові проекти, щоб мати можливість вчитися. Далі все визначається темпами і якістю їх розвитку. Тут багато чого залежить від самої людини і проектів на яких він працював, але зазвичай для того, щоб досягти прийнятного рівня, потрібно від 6 до 12 місяців.

Відносно технологій, ми використовуємо С + + (усі сфери розробки відеоігор: графіка (OpenGL), фізика, штучний інтелект, мережеві компоненти і т.д.) У нашій компанії є широкі можливості для развития. Існують внутрішні тренінги (персональні/online), дуже часто приїжджають досвідчені фахівці з інших студій Gameloft, щоб навчати нових технологій колег. Також наші співробітники їздять на навчання в інші студії, відвідують виставки і конференції з розробки відеоігор. Завжди доступна власна бібліотека спеціалізованої літератури.


GlobalLogic

Анна Кисілевська, директор з рекрутингу

Ми приймаємо на роботу розробників і QA-фахівців без досвіду. Такі люди починають свій професійний ріст в компанії з посади trainee і проходять 6-тижневий курс навчання у внутрішньому тренінг-центрі. Оплата - конкурентна, залежить від проекту і від здібностей початківця фахівця, з можливістю перегляду три рази на рік.

Майбутній працівник повинен бути добре мотивований до професійного саморозвитку, знати і розуміти, що йому потрібно, цікавитися своїм майбутнім проектом і дуже хотіти розвиватися в обраному напрямку - тестіровочном (QA) або девелоперському. У нього повинні «горіти» очі. Крім того, ми звертаємо увагу на те, що людина знає про компанію і чому він хоче потрапити саме до нас. Ходить він до всіх, аби кудись влаштуватися, або цілеспрямовано прагне працювати в конкретному проекті.

Говорячи про найбільш затребуваних технологіях, складно виділити якусь домінантну. У нас затребувані як окремо Java, C #, C +, Embedded, так і різноманітні мікси. Крім того, зараз ми повернулися до скриптовою і до більш старим мовам (Mainframe, Python, Perl). Спектр, як бачите, дуже великий. Це ускладнює пошук. Але, на наш погляд, це цікаво розробникам. Оскільки можливі перекваліфікація і докваліфікація.

Що стосується можливостей професійного розвитку, для фахівців без досвіду роботи, що надходять на проект, діє тренінг-центр, навчання в якому проводиться у режимі повного робочого дня - п'ять днів на тиждень по 8 годин. Час навчання зараховується, як час на проекті і працівник отримує обумовлену винагороду. Також для співробітників компанії завжди відкриті двері навчального центру, проводяться різні тренінги, пере-і докваліфікаціі. Ми всіляко підтримуємо бажання наших спеціалістів до саморозвитку і вдосконалення.


EPAM Systems

Олександр Орєхов, директор освітніх програм

Працівників без досвіду ми приймаємо, але рідко. Список клієнтів нашої компанії визначає її потреби у професіоналах високого рівня зі значним практичним досвідом. Тим не менш, початківці фахівці теж мають шанс і можливість зробити успішну кар'єру. Наприклад, з минулого року ми відкрили в Україну програму підготовки стажерів. Вона вже кілька років успішно діє в підрозділах компанії в інших країнах, і тепер стала доступна в Києві, Львові та Харкові. Ми відбираємо здібних студентів-старшокурсників, які спочатку повинні прослухати спецкурс по одному з напрямків - розробка веб-додатків, функціональне тестування або техпідтримка (останні два - поки тільки в Києві). Потім потрібно пройти досить складний тест. Тих, хто успішно впорався з навчанням, ми запрошуємо виконати спільний проект в нашої внутрішньої лабораторії, де усі (від теми проекту до обладнання робочих місць) нагадує реальні умови роботи, після чого стажисти (після додаткових співбесід і тестів) стають нашими співробітниками.

Згідно Джоел Спольскі, кандидатів у розробники ПЗ (в тій же мірі це справедливо для «тестувальників», а також інженерів технічної підтримки) треба перевіряти за двома критеріями: кмітливість і здатність до самостійного вирішення задач/подолання перешкод. Природно, потрібні також хороші знання предметної області і хоча б мінімальний досвід практичної роботи. Перелік технологій можна знайти на нашому сайті - від Java/JEE і. NET до адміністрування UNIX, Oracle, SAP технологій і т.д. Навчання є частиною роботи, тобто, співробітник має право (і навіть зобов'язаний) витрачати певну частину свого робочого часу на підвищення своєї кваліфікації. Необхідні для цього ресурси в компанії є.

У нас використовується наступна система класифікації: D1 - це починаючий розробник з досвідом роботи до року, D2 - фахівець з участю в промисловому проекті і досвідом роботи 1-3 роки, D3 - більше трьох років практичного досвіду роботи та відповідні знання, а також готовність працювати самостійно, рівні D4 і D5 відповідають високого ступеня зрілості спеціаліста. Є аналогічна ієрархія і для керівників. Проводячи паралелі, D1 і D2 - це junior, D3 - middle, D4, D5 - senior. Тобто, щоб досягти у нас рівня middle, треба мати досвід роботи два-три роки.


Materialise

Юлія Фігман, HR Account

Ми досить часто відкриваємо "джуніорскіе» вакансії, щоб знайти талановитих молодих людей, які вміють думати. Materialise орієнтований на зростання всередині компанії, тому ми беремо на роботу не тільки вже готових senior-фахівців, без яких, звичайно, не відбудеться жоден серйозний проект, а й молодих студентів та випускників з високим потенціалом, повних бажання вчитися і рости.

Для розробників як на C + +, так і на C #, у нас є спеціальні навчальні курси, які тривають близько трьох місяців, дають можливість проявити себе і отримати роботу в компанії. Тестувальників ми відразу підключаємо до найпростіших завдань і навчаємо вже в процесі, починаючи з елементарного manual testing і з перспективою отримувати навички і рости в автоматизоване тестування.

Заробітна плата залежить від безлічі факторів - починаючи від базових знань, які кожен може отримати з книг або електронних підручників, закінчуючи рівнем англійської мови (тому Materialise - бельгійська компанія, він для нас важливий на всіх позиціях).

Підвищити вірогідність працевлаштування людини без досвіду можуть прочитана література, яка дає хорошу теоретичну базу, палаючі очі, в яких видно щирий інтерес вчитися і готовність докладати зусилля, позитивні відгуки викладачів, хороший рівень англійської мови, вміння добиватися поставлених цілей, здатність швидко навчатися, звичайно ж, практичні знання, якщо була можливість вже десь попрактикуватися і т.д.

Відносно технологій, ми працюємо з C + +, ASP.NET, ASP.NET MVC, WPF, WCF, Silverlight, JavaScript, а також з SQL, DWH, ETL, Test Complete і т.д.

Розвиток і професійний ріст співробітників займають дуже важливе місце в системі цінностей Materialise, і відповідно, для цього виділяються як час, так і фінансування. Ми не тільки всіляко підтримуємо ініціативу співробітників, але і підштовхуємо їх до навчання. У команді HR є фахівець, який весь свій час присвячує питань навчання та розвитку наших співробітників. Про курси для юних талантів я вже згадувала. Для відбулися фахівців ми виділяємо робочий час, купуємо книги, організовуємо семінари та вебінари, відправляємо на різноманітні тренінги та конференції. Крім того, наші seniors із задоволенням діляться досвідом і готують внутрішні тренінги по особливо важливим для нас технологіями.

Кількість необхідного для професійного зростання часу дуже індивідуально і залежить як від самої людини, її бажань і амбіцій, так і від складності проекту. В середньому, для розробника потрібно 1-2 року, для тестувальника - 1-1,5 року. Особистість і бажання рости вирішують практично все.


Levi9 Ukraine

Юлія Шматок, HR-менеджер

Фахівців зовсім без практичного досвіду ми, на жаль, не наймаємо. Як правило потрібен досвід від півроку (іноді розглядаємо і досвід некомерційної розробки). На даний момент у нас в основному C # і Java проекти. Підвищити шанси на працевлаштування може «червоний» диплом і, знову ж таки, хоча б невеликий досвід.

У нас є технічна бібліотека, де представлена ??література по більшості технологій, є внутрішні тренінги та воркшопи. Так само ми підтримуємо сертифікації. Темпи професійного зростання залежать від індивідуальних можливостей і бажання співробітника, іноді від проекту. У середньому, за нашими даними, починаючому розробнику потрібно 1-2 роки.

Опубліковано: 15/09/11 @ 06:21
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Buki.Yandex.ru і основна видача. Пограємо в "знайди 10 відмінностей"
Інтерв'ю з Сергієм Баіровим. Обговорюємо конференцію CyberMarketing 2011.
Сайти на голому html
Як приховати ваш чат в твіттері від фоловерів
Участь у SEOConference 2011 нахаляву