Абстрактні вакансії

Часто чути обурення, що HR/рекрутери «не вміють» складати (публікувати) вакансії. Але смішно те що технічні фахівці з цим справляються не краще.

На багатьох «прогерскіх» форумах є розділ вакансій, в основному там відзначаються ті самі рекрутери, але іноді хтось із тих-спеців створює тему в стилі «Ми шукаємо людину». І тут починається найцікавіше.

Далеко не кожен спромагається назвати, хто такі «ми». А ті, хто називають, обмежуються Імя_Компаніі, більш просунуті дають посилання на сайт (зазвичай головну сторінку). Ще цікавий момент: якщо «ми» - це аутсорс або просто велика компанія, мало хто уточнює напрям діяльності і описує проект. Невже для людини, яка працює на проекті, так складно дати парою пропозицій опис зрозумілий опис. Чому я повинен йти на:

Розробку системи для великої західної контори.

Далі мова піде про вакансії для Java-розробника (я думаю кожен зможе провести аналогії зі своїм спрямуванням).

Багато розумних слів. Часто зустрічаються рядка (наприклад, для Java-програмістів):

J2EE, WebServices, JMS, Hibernate, JDBC, SQL, EJB, Spring, GWT ...

Скажіть, у вас реально кожен займається всім цим? У команді немає ніякого поділу праці? Людину з лабанині GUI перекидають на налаштування межсерверних комунікацій?

Hibernate, JDBC. Невже на всіх проектах в рівній мірі розробнику доведеться використовувати обидві технології? Так, JDBC - це база, її треба знати, але ви ж не пишете «обов'язкове знання класичних алгоритмів і структур даних».

EJB, Spring. Для інших мов, напевно, також є аналоги. Невже у вас на проекті така велика либа використовується на 100%? Використовується? І що, кожен розробник активно працює з усіма частинами? .. Ну, як скажете ... А EJB? Теж на 101%? .. Ну, як скажете ...

Трохи про бази даних. У вас і справді використовуються ORACLE, MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server? І кожен розробник активно працює з усіма і повинен знати їх особливості? Тоді навіщо вам Hibernate? Невже в команди немає DBA/DBD/чогось то_в_етом_роде?

Ми пропонуємо. Навіщо ви перераховуєте стандартний набір булочок, або нестандартний. Напишіть один-два пункти обраного, те, що вас би зацікавило. Для чого писати про страховку або зручний офіс? Ви ж там працюєте - значить, це все є чи для вас це неважливо, той, для кого це важливо, сам запитає.

Висновки:

Різниця в тому, що HR/рекрутер шукає людину, щоб закрити вакансію. Ви ж шукаєте колегу. Ви шукаєте людину не на проект, а на конкретну роль в цьому проекті. По крайней мере, ви можете написати більш точні абревіатури: якщо вже весь Spring, то хоч 2 або 3. :)

P.S. Кому цікаво, хто я і чим займаюся, можете подивитися в профілі + там є посилання на LinkedIn. Це якщо вам і справді цікаво.

Опубліковано: 18/09/11 @ 09:54
Розділ Різне

Рекомендуємо:

24-й випуск подкасту «Відверто про IT кар'єризм». Бесіда з Mobile Developer'ом з Голландії, Євгеном Мартиновим
Технарі рулять світом
Принцип "Щось, або нічого"
"Яндекс" - знайдеться все!
Огляд сервісу PostProfit.net