«Кавовий» маркетинг

Іноді просто випивши кави з ким-небудь, можна отримати замовлення, за яким інші люди ганяються до посиніння. Або через три місяці, коли ви вже зовсім забудете людини, з якою обговорювали картину на художній виставці (і причому тут SEO, правда?), Він порекомендує вас, як доброго фахівця.

Про користь виходу «в люди»

Люди можуть жити під одним дахом, можуть пити разом, займатися любов'ю, але тільки спільне заняття ідіотизмом вказує на душевну і духовну близькість ...

Макс Фрай

Не люблю слово «нетворкінг» (взагалі не люблю американізми), тому намагався його сюди не включати. Хоча це теж одна з назв таємничого процесу, коли люди познайомляться, вип'ють по чашечці кави, обговорять погоду, а потім може статися діалог на кшталт такого:

- (Якась мила фраза).

- Да-да .. (Співрозмовник з насолодою вдихне кавовий аромат, занурившись в хмарка пари). - До речі, а де ви працюєте?

- Я працюю сеошників/дизайнером/флористом/сантехніком.

- О, стрепенеться співрозмовник. - Слухайте, мені/моєму знайомому треба одну штуку зробити ...

Те, чого менеджер з продажу іноді може домагатися місяцями, можна часом отримати за 15 хвилин особистого спілкування. Іноді не відразу, пізніше - просто ви будете вже знайомі, і інформацію, витікаючу від вас, набагато легше прийняти, ніж від незнайомої людини.

Не впевнений, що «спасибі» було мені; швидше всім, хто відгукнувся. Але надрукувати це було справою двох секунд. Анну та Юру знаю особисто. А раптом?

Насправді всі про це знають, ми постійно зустрічаємося з особистою домовленістю - але мало хто цим користується у своїй роботі. Фрілансери сидять по домівках, вважаючи за краще чіпляти замовників віртуальної вудкою на віртуальний гачок. Співробітники компаній орють від «дзвінка до дзвінка», зрідка відвідуючи тематичні конференції. За логікою речей тематична конференція набагато корисніше перегляду футболу в пивному барі.

Взагалі-то воно так, але ...

Поняття цільової аудиторії дуже розмито - якщо йти глибше, цільова аудиторія мешкає скрізь. У тому ж пивному барі може сидіти ваш майбутній постачальник. Він що, не людина? Або бізнесмени не п'ють пива і не дивляться футбол? П'ють і дивляться, звичайно ж.

На виставці можна розговоритися з вашим майбутнім спонсором. У дитячому садку можна зустріти клієнта на просування - це мама, яка прийшла забрати доньку, а ще в неї є інтернет-магазин з продажу подушок і ковдр, і вона якраз шукає підрядника. Таких прикладів - маса, часто-густо.

Тому найкраще, що можна зробити - періодично ходити на якісь події, заходи, виставки, спілкуватися, знайомитися з різними людьми. Без шкоди основній роботі, але зробивши це її частиною. І не забувати візитки.

Рано чи пізно це принесе користь (швидше рано). Те ж саме обов'язково потрібно робити з спілкуванням у соціальних мережах - «развіртуалізіроваться», тобто, зустрітися і випити ту ж чашку кави після листування в Твіттері або Фейсбуці.

Пара порад:

1. Читати книги «Ніколи не їжте поодинці» та « Зв'язки вирішують все ». Я чув твердження, що якщо виконувати те, то що пишуть в цих книгах (особливо останньої), можна за рік збільшити продажі в три (!) Рази.
2. Раз на тиждень ходити на якийсь захід.
3. Влаштовувати відкриті вечірки. Сьогоднішній приклад - книжковий магазин ОLMAX. 1 жовтня вони привозять до Києва Федора Овчинникова (автор блогу «Сила Ума», творець однойменної книжкової мережі). Ось що вони пишуть:


Майстер-клас Федора Овчинникова - перший проект компанії Olmax в рамках програми Olmax Club. За задумом організаторів всі спікери Olmax Club будуть неординарними, що добилися успіху особистостями. Важливий аспект: все, що учасники заходів зможуть почути на заходах Olmax Club, може бути застосоване для розвитку їхнього бізнесу і особистісного зростання.

Не такий страшний чорт, як його малюють. Якщо у вас є офіс, а в офісі є кухня, купіть тортик, запросіть людей, розкажіть про що-небудь цікаве. Хто-небудь обов'язково прийде. З часом:

а) прийдуть більше людей

б) ці люди будуть вас радити

Немає часу займатися такою нісенітницею? Не хочеться залишатися після шести? Ну так, звичайно, краще сидіти на телефонах, далі продавати «холодними дзвінками», і показувати свою рекламу незнайомим людям.

P.S. Приходьте на Федора, ми там будемо. Познайомимося:)

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 22/09/11 @ 01:51
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Кіготь тигра - моя схема просування сайтів. Частина 2
38 простих способів привернути трафік і заявити про себе + ідея конкурсу
Андрій Мухачев: "З сумом думаю про той час, коли доведеться бути великим керівником"
Як зараз web-сервіси рекламувати?
Релевантний пошук на wordpress за допомогою Sphinx