Пробуємо прогнозувати трафік: з чого почати?

Якщо ви активно продаєте послугу просування сайтів в пошукових системах, то напевно знаєте, що клієнтів повинні цікавити зовсім не позиції по фразах, які ви уклали в семантичне ядро, не частотність цих фраз, про які ви активно розповідаєте, і говорите, що на цьому будується бюджет, а трафік, який отримає клієнт в наслідок просування вами його сайту. І коли ви починаєте клієнту розповідати скільки людина перейде на його сайт - його це радує і приваблює.

Так і утворилася послуга просування сайтів по трафіку (де оплачуються не позиції по фразах, а залучений трафік на сайт з цим і суміжних фразами). Тому пора б крокувати в ногу з часом і максимально себе убезпечити, щоб і перед клієнтом, і перед собою бути впевненим, що ви говорите про точні (приблизних) цифрах, які збираєтеся забезпечити клієнтові.

Так починається моя перша серія постів, яка буде нести характер прогнозування трафіку. По ходу розгортання дій я буду читати ваші коментарі, якщо у мене в "доповіді" не буде чогось бракувати з цікавих думок читачів - обов'язково візьму на озброєння. Статті будуть писатися в такому самому прямому ефірі, як і будуватимуться мої спостереження і міркування. Тому: прямий ефір прогнозування трафіку вважаю відкритим!

Все-таки, я думаю, що саме початкова і основне - це саме незмінне: То фрази! Раніше я писав про правила складання семантичного ядра , які теж буде корисно знати, але зараз про техніку підбору самих фраз.

Як раніше, в принципі, і до цих пір все думали - немає ніякого конкретного рішення, як зібрати семантичне ядро з великою кількістю потрібних фраз і розривалися між сервісами пошукових систем. На даний момент Рамблер себе зжив і досить користуватися Google і Яндексом.

Уявімо собі ситуацію (завжди все показую на конкретному прикладі, так зрозуміліше): меблевий салон у Москві. На ряду з тим, що складно завжди одержувати щось точне, тим більше, коли мова про SEO (чорний ящик - як я втомився це говорити), а ще й не забуваємо, що в Яндексі є регіони і меблі - це якраз тематика геозалежних запитів. Якщо раніше уточненням для регіонального меблевого салону були б фрази "купити меблі в москві" або "купити меблі москва", то зараз достатньо фрази "купити меблі" і все одно є буде тільки московським жителям (було б тільки, якщо б це був не Яндекс , але ми пренебрежем дрібницею, яка вилазить і в інших регіонах).

Таким чином, щоб отримати широкий список фраз для регіону, беремо форми:

p.s. найцікавіше, що абсолютна кількість переходів по фразі "москва купити меблі" більше, ніж по "купити меблі москва":) як би це безглуздо не було, нас все одно цікавить користувач і кінцевий покупець, адже головне, щоб у нього були гроші на купівлю, а не мізки:)

Чим зручний Wordstat Яндекса?

Крім того, що можна отримати точну кількість переходів з будь-якого регіону за будь-якою фразою, він нам пропонує ще дуже велика кількість фраз, які користувачі шукали в одній сесії разом із зазначеною нами фразою. Це дуже зручно для підбору. До речі про те, як я отримав точну кількість запитів по конкретній фразі:) Для того, щоб це зробити, потрібно не просто вказати фразу, але і взяти її в лапки разом із знаком оклику перед фразою. Наприклад, фраза (купити меблі) - всього 15783 показу по регіону Москва + Московська область разом з словоформами та іншими фразами, що включають дану. При цьому, якщо подивитися так ("! Купити меблі"), то ми отримуємо точну кількість показів видачі по точному відповідності фрази "купити меблі" - всього лише 577 показів. Не забувайте при цьому ставити потрібний регіон.

Що можна і потрібно зробити далі?

Знаючи розподіл пошукового трафіку з пошукових систем (зрозуміло в середньому), ми можемо порахувати, скільки запитів даної фрази роблять користувачі країни у всіх пошукових системах. Я взяв для двох країн: України і Росія. Для того, щоб отримати якісь дані, можна скористатися сервісами статистики сайтів, наприклад, liveinternet.ru: інформація по Росії , інформація за Україну .

Положення в Україну (до 0,5 %):

Всього: 94,7%

-

Усього: 3,1%

Положення в Росії (до 0,5 %):

Всього: 96,2%

-

Усього: 2,6%

Холодний прорахунок (на прикладі Росії з нашим запитом "купити меблі "):

Всього: 1035 показів (на місяць)

Перевірка: як писалося вище, ми розподілили на 96,2%, якщо порахувати 577 * 96,2%/53,6% = 1036 показів на місяць по фразі "купити меблі" з зазначених пошуковиків, що дорівнює сумі розрахованих чисел . Похибка в 1 показ через округлення при підрахунку показів на кожну пошукову систему.

Таким чином, ми отримали поки що "точне" (звичайно ж, приблизно) кількість запитів в зазначених пошукових системах. Хочу зауважити, що якщо зробити для цього програму - їй можна підраховувати й інші пошуковики, які я не брав (у яких частки менше 0,5%) і поставити програму в курс змін часток (наприклад за місяць). Посилання на ситуацію за місяць по Росії - http://www.liveinternet.ru/stat/ru/searches.html? period = month (ці числа можуть змінюватися залежно від перебігу часу і ви завжди будете знати, яка ситуація на даний момент на ринку пошукових систем за розподілом до них користувачів).

Крім того, цікавим фактом для мене стало те, що в Росії лідирує Яндекс по текстовим результатами видачі, а в картинках все одно залишається лідером Google. Може бути нещодавня зміна пошуку по картинках Google спричинить за собою зміни цієї ситуації. Однозначно сказати не можна, але мені здається, що з грає негативно - подивимося.

Якщо вам цікаво стежити за даними "прямим ефіром прогнозування трафіку" -, думаю, що буде цікаво спостерігати за тим, що відбувається:)

Друга частина - а давайте розподілимо?

Продовжуючи тему Google, недавно знайомий дав посилання на свій пост. Як мені здалося - найбільша добірка фотографій багатьох офісів Google . Цікаво все-таки подивитися і позаздрити їх працівникам:)

А якщо не працювати - то відпочивати, як на рахунок поїздки в ? Я от хочу, але все ніяк: (може бути вийде, а може бути через півроку або наступного літа обов'язково:) Може бути і на Балі:)

Опубліковано: 30/03/11 @ 09:48
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Вийшов Zend Framework 1.10.7
Обнінськ - новий алгоритм ранжирування гео-незалежних запитів в Росії
9 Корисних PHP функцій
Перевірка стану сервера на онлайн
HTTP запити без CURL