Невелике summary по конференції Brand Promo

Конференція Brand Promo, що проходила в стінах київської бізнес-школи МІМ 29-30 вересня, зібрала не така вже велика кількість учасників, та й половину доповідей можна було почути раніше на інших конференціях (втім, звичайна практика); але влучення в цільову аудиторію, напевно, можна назвати успішним. У залі було досить багато клієнтів і їх представників, які задавали «живі» питання, озвучували проблеми свого бізнесу.

Перший день відкрив Андрій Титаренко (SMM-директор, Peppermint interactive) з доповіддю «Хлопчики проти Дівчаток. Гендерний фактор при побудові спільнот у соціальних мережах ».

Для прикладу Андрій навів дві Facebook-сторінки, якими займається його агентство - це український L'Oreal (3734 like, 80% дівчаток) і «Футбол з Чернігівськім» (більше 12 тис. Like, 70% хлопчиків, найбільше українське футбольне співтовариство в Facebook).

Андрій розповів, що «дівчачі» співтовариства завжди збирають більше коментарів, резюме - «дівчатка люблять поговорити», зате чоловічі - більше переглядів (в загальній стрічці і френдстрічку), тобто - «хлопчики люблять читати».

Чим можна чіпляти в різних активностях - «дівчатка люблять баночки», а «хлопчики - можливості», це квитки, спосіб виділитися.

Андрія питали, які завдання стоять перед Peppermint при веденні обох сторінок - іміджеві чи комерційні? У разі L'Oreal агентство орієнтується на сезонні активності, освітлення нових продуктів і коригування іміджу (наприклад, була поставлена ??задача міцніше зв'язати образ L'Oreal з Парижем), у разі Чернігівського, як пояснив Андрій, завдання складніше - вони хочуть захопити ціле поле, де футбол асоціюється з гарним відпочинком, а значить - і з пивом теж.

Для залучення фанів на сторінки Андрій виділив два хороших способу - форуми (де можна відкрити офіційне представництво бренду) і контекстна реклама Facebook. За його словами, форуми до сих пір недооцінені, а в разі контекстної реклами конверсія з кліків в like становить від 10-20% (звичайна кампанія) до 30% (хороша).

Важливим критерієм є релевантність оголошення сторінці, на яку потрапляє користувач після кліка. Тобто, треба не просто привести користувача на сторінку, воно має йому сподобатися, відповідати його інтересам.

Друга доповідь «PR у соціальних мережах на базі sCRM. Від залучення до управління »спільно провели Данило Букрєєв (Brandcom) і Всеволод Гаврилюк (Semantic Force).

У цілому, суть їх доповіді: інтеграція даних клієнтів з соціальних мереж (і інших інтернет-активностей) в СRM компаній - це добре, і дуже вигідно.

Пізніше, відповідаючи на питання, сам Всеволод визнав, що sCRM для нашої країни - це поки теорія; для порівняння - що вже говорити про онлайн, якщо навіть в офлайні подібні системи толком не працюють. Як приклад згадали «Сільпо», де намагаються працювати з історією покупок споживача і його контактами.

З цікавого: Всеволод згадав російську систему інтернет-моніторингу Copiny (з якою співпрацює Semantic Force) і зарубіжну Lithium.

Роман Славка

Третя доповідь «База знань in-house digital-спеціаліста українського сегмента» представив Роман Славка (Comfy).

На жаль, я пропустив перші 10 хвилин виступу, повернувся акуратно до початку другий з трьох частин. Роман розповідав про те, що деякі маркетологи, ще не навчившись ефективно використовувати поштову розсилку (direct mail), з появою соціальних мереж тут же про неї забули. А даремно.

Кращий час розсилки з досвіду Сomfy - з 11:00 до 14:00 в понеділок. Це час, коли люди прийшли з вихідних, і розбирають пошту. Також Роман радив випускати розсилку з певною регулярністю.

Якщо користувачі звикли до листів у понеділок, а їм зробили якусь технічну розсилку в середу, то в понеділок вже буде менше відгуків.

Збір адресної бази: основний сайт, промо-сайт, люди оффлайн.

Ще Роман поділився своїми думками про SMM - «за останні півроку слово smmщік стало лайливим». Агентства женуться за лайками, а не за реальними відгуками; ще digital-«фахівці» люблять показувати закордонні кейси як приклади, але, за словами Романа, зарубіжні кейси для українського ринку часто не спрацьовують.

І навіть у тих небагатьох агентств, які вміють працювати в SMM, ще не сформований відділ, який може випускати хороший, цікавий контент. Мова йшла не тільки про статті. Роман мав на увазі медіаконтент в цілому, наприклад - відео продакшн.

Як приклад цікавого кейса Роман розповів про одну з акцій Comfy, детально розібравши всі достоїнства і недоліки. Він зазначив, що розіграші чого-небудь краще проводити в прямому ефірі - користувачі вірять в чесні результати, якщо розіграш провели у них на очах.

Хоча у випадку з акцією Comfy суперечки все одно виникли через падіння сервера. Користувачі подумали, що трансляцію обірвали навмисне.

Ще одне цікаве спостереження - сторінка Сomfy на Facebook почала активно набирати фанів тільки після того, як на сайт додали pop-up (вискакує) вікно з закликом лайкать.

Після обіду мікрофон взяла Марія Терехова (IZUM.ua). Її версія про побудову бренду в соціальних мережах була прямо протилежною репліці Романа Славки (нагадаю - «зарубіжні кейси не завжди спрацьовують для українського ринку »).

Марія з самого початку зробила акцент на тому, що в її презентації виключно зарубіжні приклади сторінок. Вона висловила надію, що ми через кілька років досягнемо тих результатів, яких уже досяг Захід, а поки ми можемо вчитися на їхньому прикладі.

Доповідь Марії наводити не буду з однієї простої причини - я спробував уявити себе власником дрібного чи середнього бізнесу, якому потрібно розкрутити свою сторінку в найближчим часом. Пр цьому мені зовсім не було цікаво, що там ZARA робить зі своїми 10-ма мільйонами фанів; механіки просування і бюджети зовсім інші.

Роман Гавриш

П'ятий доповідь оживив зал - виступав Роман Гавриш (AIMBULANCE). Було видно, що Роман чітко уявляє собі мету відвідувань конференції. Перед початком виступу він швидко опитав (швидше - сегментований) аудиторію на предмет наявності клієнтів і представників інших мережевих і цифрових агентств.

Після Роман дав своє визначення поняттю «вірусна реклама». За його словами, будь-яка реклама вже є вірусною, вона націлена на поширення.

Вірусна реклама була і раніше. Можна згадати знаменитий піар Шустова, коли найняті люди ходили по шинках, і просили налити їм цього коника (який тоді тільки вийшов). Коли їм цілком очікувано відмовляли, вони лізли в бійку, на наступний день про це писали газети.

Але тоді вірусну рекламу було складно підрахувати і спрогнозувати. З появою веб-аналітики це завдання трохи спростилася, хоча і сьогодні вірусні активності періодично виходять з під контролю.

Роман розповів про декілька типів вірусної реклами. Перший вид - контентний (розваги, гумор, еротика, насильство). Добре поширюється, але наслідки дуже важко спрогнозувати.

Першим експериментом AIMBULANCE на вірусному полі був банер тематичній категорії. На барене нудний чоловік у костюмі й окулярах нудно розповідав про вірусну рекламу. Але при натисканні кнопки ззаду виходив веселий товстун з чим-небудь важким в руках та й робили з «ботаніка» відбивну з кровищею.

Банер добре розійшовся (можна було вбудувати його на свій сайт або надіслати посилання другові), але найбільше «кровищу» оцінили підлітки, чого AIMBULANCE не очікувала. Після цього, за словами Романа, агентство припинило експерименти з тематичній категорією.

Ще одна цікава категорія - МLM (приведіть друга в гру і отримаєте 10% його очок). Прогнозування високе, підтримувати можна за допомогою банерів і СPC, приріст, за словами Романа, становить до 50% до оплаченим відвідуванням.

Після Романа виступив Філліп Стручков (MLU) з розповіддю про NFS-чіпах (Near Field Communication, бездротовий зв'язок малого радіусу дії). Це чіпи, які дозволяють пристроям зчитувати інформацію на близькій відстані (до 10 см). Більш практично - за допомогою цієї технології можна, наприклад, сплатити покупки за допомогою мобільного телефону, просто приклавши його до NFS-тегу. Такі чіпи вже є в деяких топових телефонах, з підтримаю обіцяє і Apple у своєму iPhone 5.

(До речі, Філіп згадував Google Wallet - сервіс мобільних платежів).

Філіп також показав ТFS-теги (щось на зразок наклейки з логотипом, що нагадує долоньку), і NFS-комунікатори - невеликі брелоки на стрічках. Підійшовши один до одного, і доторкнувшись цими пристроями, люди можуть обмінятися інформацією зі своїх соціальних інтернет-профілів.

Заявлений у програмі Юрій Гладкий (Grape Ukraine) не зміг приїхати на конференцію, тому розклад змістили, і замість нього виступив віце-президент МІМ'а (у стінах бізнес-школи МІМ проходила конференція) Олексій Виноградов.

Олексій Виноградов

Олексій одразу зізнався - можливо, його лекція здасться комусь менторської, але він, як викладач, розгляне маркетинг в соціальних медіа з теоретичної сторони. Два тези з виступу: тепер незадоволений споживач має дуже широке поле для вираження негативу, а маркетологи і рекламщики більше не управляють інформаційним полем; незважаючи на нові технології, традиційний маркетинг ніхто не відміняв.

Незважаючи на безумовну освіченість лектора в плані класичного маркетингу і живу подачу інформації, у порівнянні з кейсами Гавриша доповідь Олексія дійсно виглядав дуже теоретично.

Закривала перший день Дарина Єфременко з Youscan. Вона навела приклад користі моніторингу - кейс Nestle, коли запущене якоюсь жінкою повідомлення про скло в дитячому харчуванні Nestle BANANA викликало паніку серед російськомовних користувачів, хоча насправді партія цього харчування продавалася тільки у Франції. Способи «гасіння» негативного вірусу озвучені не були.

Другий день конференції відкрив Євген Царюк (Netpeak) з доповіддю «Просування сайту з оплатою за переходи. Схеми, методики, кейси ». Ця доповідь ми вже чули у Львові, більш докладно про нього можна почитати тут .

Після Євгена слово взяв Тисменецький Олександр (Директор з продажу, Яндекс України), провівши невеликий лікнеп про те, які соціальні та рекламні можливості має Яндекс. Наприклад, є якийсь менеджер Вася, який хоче відпочити. Вася може знайти в пошуковій системі тури, подивитися карту та фото готелю, час відправлення та прибуття поїздів, погоду на час своєї відпустки.

А рекламодавець, в свою чергу, може як безкоштовно розміщуватися на Яндексі, так і купити, скажімо, пріоритетне відображення на карті з поліпшеним сніпетів у видачі.

На третьому доповіді Юрій Висовень (UA Master) заглибився у веб-аналітику. За його словами, близько 50% сайтів з першого мільйона по Alexa мають Google Analytics; що стосується Директа, то тільки 10% відсотків рекламодавців встановили собі мети.

(Як скаже трохи пізніше наш Олег Гаврилюк - якщо ви не встановили мети, то GA виконує для вас роль простого лічильника).

Юрій кілька разів згадував Авінаса Кошика; останній радить 15% бюджету витрачати на експерименти.

Говорячи про моделі, Юрій назвав комунікаційну модель (охоплення, брендовий трафік, лояльність і зміна впізнаваності), ліди для продажників (кількість лидов, конверсія, повторні продажу, інформація про продукт) і SMM (фоловерів, фани, френди, лайки, ретвіти, коментарі і так далі).

Після Юрія виступив Сергій Клоченко (УБМ) з розповіддю про медіабаїнг. Сергій назвав медійну рекламу, власне, єдиною рекламою, а все інше - інструментами.

Приклад здорового глузду, який повинен переважати над розсудливістю, як вважає Сергій: якщо розсудливість підказує маркетологу взяти банери подешевше, то банери подорожче можуть виявитися ефективніше і приводити більш цільові контакти.

Теза доповіді - «У житті все не так, як насправді». Медіапланери, каже Сергій, часто впираються в свої викладки по цільовій аудиторії, тоді як який-небудь інтернет-фрік може виявитися цілком респектабельним молодим бізнесеном (тобто, дані по його поведінці в мережі можуть не відповідати реальному житті).

Останнім доповіддю Brand Promo, на якому ми були, була доповідь Олега Гаврилюка (Aweb).

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 30/09/11 @ 10:58
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Майстер-клас Федора Овчинникова («І ботаніки роблять бізнес»)
Експеримент: 5000 $ в ПАММ рахунки. Частина 3. Вересень приніс 1199 $.
SeoConference 2011 - як це було
15 жовтня, Харків - Конференція NETwork - технології, бізнес і спілкування
Запуск вакансій на ДОУ