Про майбутню трансформації аукціонів вивільнюваних доменів. RU

У минулу середу Координаційний центр ухвалив оновлені правила реєстрації доменів в зонах RU/РФ, які почнуть діяти з листопада цього року. Вже в багатьох виданнях повідомляли, що в подальшому для реєстрації нового RU чи РФ домену знадобиться підтвердження аккаунта по SMS, але це малоцікаво, на мій погляд.

Цікавіше інше. Аукціони вивільнюваних доменів, про які я колись розповідав , в нинішньому вигляді перестануть існувати.

У нинішньому - це коли реєстратор, наприклад, Ру Центр - спочатку чекає завершення терміну реєстрації домену, потім при наявності заявок перехоплює його на себе і потім серед подали заявку проводить закритий аукціон на auction.nic.ru. І цей куш з продажу як би йде в кишеню реєстратора, природно.

Зараз саме така схема не піде. Чому? З'явилося правило:

Реєстратор не має права реєструвати доменне ім'я на власне ім'я, якщо у нього знаходиться заявка користувача на той же доменне ім'я і для неї виконані умови

Тобто, РЦ не зможе перехопити домен на себе. Він повинен відразу передати домен першому серед подали заявку:

При наявності декількох заявок на одне й те саме доменне ім'я реєстратор зобов'язаний виконати заявку, для якої раніше всього були виконані умови, встановлені Правилами та договором.

Але, звичайно ж, така халява, коли ТОП домен може піти перша встиг за номінал (600 руб) - малоймовірна.

Як мені підказують розумні люди, швидше за все той же РЦ почне використовувати систему голландського аукціону, як у Вебнеймса (Регтайм). Голландський аукціон - це коли реєстратор нічого не перехоплює на себе, він відразу пробує його перехопити на користувача. На того, хто дасть більше всіх грошей за домен ДО його звільнення.

Тобто, наприклад, ось звільняється домен vasya.ru, за пару тижнів до моменту звільнення він з'являється на аукціоні РЦ з ціною, скажімо, 10000 $. Через тиждень ціна опускається до 5000 $. За пару днів до «смерті» ціна 1000 $. За 6 годин до смерті ціна 100 $. У кожній із цих цінових періодів покупець може забрати домен.

Власне це підтверджують правила:

При цьому реєстратор має право встановлювати диференційовану плату в залежності від терміну, що залишився до очікуваної дати анулювання реєстрації.

Так що, схоже, що в CNews не праві , заявляючи:

нові правила забороняють реєстраторам проводити доменні аукціони

Але подивимося.
У будь-якому випадку ці зміни гірше для домейнеров не зроблять.

-

нецікаво на сьогодні: .

Опубліковано: 06/10/11 @ 07:37
Розділ Домени

Рекомендуємо:

4 роки блогу shakin.ru
Профіт Шоу VIII: чому NetCracker не бере сеніорів
Дайджест вакансій № 1
Мануал по закупівлі посилань у sape
Думки і спостереження про поведінкові