Конференція NETwork, або Що іноземному доповідачу добре, то нашому ...

Конференція NETwork пройшла в конференц-залах бізнес-центру Sun-City 2 в Харкові 15-го жовтня. На ній були представлені доповіді розробників Microsoft з-за кордону і наших, українських. Великий зал на 300 місць, в якому проходили пленарні доповіді іноземних фахівців, був заповнений майже під зав'язку.

© Valery Krasovsky

Після доповідей іноземців виступи наших співвітчизників розбивалися на три потоки і проходили в малих конференц-залах. Люди стояли! Це я не в докір організаторам, а швидше про корисність заходи.

Хочу поділитися своїми відчуттями від конференції. Я вперше слухав доповіді іноземних фахівців, і вони справили на мене дивне враження. Швидше за все, справа в низькому рівні мого англійської і не дуже високої кваліфікації, але мені здалося, що ті питання, які іноземні доповідачі висвітлювали протягом півтори години, можна було б умістити в 10 хвилин.

Відразу обмовлюся: всі три теми доповідей здалися мені цікавими, і я як мінімум буду поглиблювати свої знання в цих напрямках. Іноземцями було представлено три доповіді - про небезпеку захоплення фреймворками, CQRS і NoSQL.

Незважаючи на те, що теми достатньо різні, загальний посил був приблизно такий: завжди залишайтеся на вершині хвилі. Не знаю, як багато людей вдалося розворушити в залі, але питання задавалися. Проте мені особисто здалося, що всі три доповіді, якщо розглядати їх як тактичні покажчики до дії, несуть деякі ризики реалізації для кар'єри окремо взятого програміста. Стратегічно, безумовно, треба читати, дивитися, запитувати й т.д.

Що мені здалося найбільш дивним: приблизно 80% часу доповідачів було витрачено на розігрів слухачів за допомогою оригінальних фотожаб, що не відносяться до суті питання, а швидше потрібних для переконання в правомірності даної теми.

У доповіді про використання фреймворків було близько 20 слайдів і навіть повноцінні відеофрагменти, які повинні були донести до слухача всю небезпеку подібних захоплень. Слайди та фільми були загальної тематики - наприклад, з к/ф «Роккі». Всі вони були дотепними - до тих пір, поки справа не дійшла до конкретної проблематики у використанні фреймвоков.

Тут дотепність доповідачів різко зійшло на звичайні приклади коду, дуже далекі від навчальних або презентаційних. І боюся, що половина залу навіть не завжди розуміла про що йшла мова.

Така ж ситуація повторилася і з CQRS, і з NoSQL. В останній доповіді взагалі не було прикладів, хоча саме тут вони були б дуже простими і наочними. Зате була сценка з добровольцями, які зображували сервера БД.

Одним словом, мені все це трохи нагадало збори навколорелігійні секти.

Ще раз повторюся, теми доповідей були нагальними, кваліфікація доповідачів не викликала сумніву, але при цьому залишилося відчуття даремно витраченого часу. Частина їх часу, якщо точніше.

Навіщо вражати зал інформацією про вартість одного гігабайта дискового простору в 1980 році? До слова, вона складала тоді майже мільйон доларів. Але доповідач розповідав про це хвилин двадцять, якщо не більше. Можна було сказати, що дисковий простір зараз нічого не коштує. Цього було б достатньо, на мій погляд.

На відміну від іноземних доповідачів, наші просто рубали практику. Що було цікавіше і корисніше для «зараз». Дуже шкода, що часу в них було наполовину менше. І майже всі змушені були зім'яти свої доповіді. А було про що поговорити. Хоча ось зараз, коли пишу, подумав про те, що нашим доповідачам якраз не завадило б трохи «покачати зал» евангелістікой. Просто заради фішки.

Всі доповідачі були настільки цікавими, що слухачі із задоволенням жертвували часом від кава-брейку.

Насамкінець, вже ввечері, були круглі столи, які я змушений був пропустити.

Взагалі, захід було якісно організовано і проведено. Зал був повний. Оплески - як на з'їзді Єдиної Росії. Розмови за чаєм/кавою все про те ж. :)

Організаторам - компаніям Akvelon та Sigma Ukraine , - вдалося уникнути товкучки при такому великому скупченні народу біля точок чаювання. Точок просто було багато, і вони були розташовані в просторому приміщенні. Туалет, гардероб працювали, і як не дивно, я вважаю це важливою складовою нормальної конференції.

Дякуємо організаторам і Microsoft за те, що не забуває розробників по всьому світу. З нетерпінням чекаю подібних заходів.

P.S. Вивчайте англійську.

Опубліковано: 17/10/11 @ 01:15
Розділ Різне

Рекомендуємо:

11 листопада, Київ - DOU Panel: підготовка кадрів для ІТ індустрії
# UaConf 2011: SEO буде залежати від соціальних сигналів до тих пір, поки користувачі будуть сидіти в соціальних мережах
12 листопада, Київ - Zend Framework Day
Пошук роботи в агонії
22 - 24 листопада, Прага - GOTO Prague 2011 Conference