GTUG's Day в Google Russia

Приємно, коли щастить з попутниками в поїзді. Мені пощастило! Ми з тимчасовими жителями купе № 2 провели ніч в обговоренні Гугла, Хрому, джітагов, хакатонов і філософствували на тему склянки, в якому 50% води.

Москва зустріла нас холодним і темним вранці, коли на входах клубів ще юрбиться молодь. Здавалося б, 7:20! Але вони вперто продовжували штурмувати охоронців. Точно так само ми і ще 90 приїхали учасників штурмували бізнес-центр «Балчуг Плаза», в пентхаусі якого влаштувався офіс Google. Після сорока хвилин очікування нам нарешті вдалося потрапити всередину.

Незважаючи на це дрібне непорозуміння (спізнився лідер російського джітага і організатор цього GTUG's Day), московський офіс Гугл відразу вселив у всіх присутніх гарний настрій. Інтер'єр цього приміщення викликав приємні спогади з дитинства: кімнати і робочі місця об'єднані однією тематикою - російські казки. Різні казки, різні персонажі, різні втілення.

Смугастий килим у конференц-залі, приголомшлива кухня, настільний футбол, теніс, шахи, пуфи, PlayStation - загалом, комфорт наявності. Чим дійсно і безповоротно порадував офіс Google Russia, так це своєю кухнею. Відразу стало зрозуміло, що керівництво дбає про здоров'я своїх працівників. Тут не можна знайти кока-колу і фанту. Тут не можна знайти бутерброди чи картоплю фрі. Тільки здорова їжа: салати, каші, супи, м'ясо, риба, фрукти, горіхи, фреші, фруктові пюре, чай, кава, печиво, мед.

Завдяки такому харчуванню, такому інтер'єру, такої кількості розважальних моментів в офісі, не дивно, що працездатність співробітників близька до 100%.

GTUG's Day in Google Russia почався небагато пізніше очікуваного. Але це не затьмарило фіналістів конкурсу Google Chrome Hackathon & Contest, які місяць тому почали працювати над своїми проектами. Сьогодні вони представили фінальні варіанти своїх робіт.

1. ВКонтакте-офлайн - додаток буде зручно для ділового спілкування. Завжди можна подивитися історію листування, інформацію про користувачів, їх контакти. Так само можливе використання голосового введення через «Google Voice Search».

2. Barcode Reader - декодер штрихкодів на JavaScript.

3. CanvasLife - гра «Життя» на Canvas з додаванням «захоплюючого геймплея»

4. TimeStats - статистика перегляду сайтів в хромі. З цим додатком можна дізнатися скільки часу ти провів на тій або іншій сторінці. Дуже зручно для захоплюються тайм-менеджментом.

5. SiteBlocker - додаток, що блокує розважальні сайти.

6. Pixel Perfect - за допомогою цієї програми ви можете звірити намальовану верстку і готову сторінку.

7. Image Blocker - аналог ImgLikeOpera для FireFox. Він теж змушений переходити на використання WebRequestAPI, і тому став не доступний в вебсторе. Зараз перебуває на етапі розробки.

8. Socioner.com - клон rapportive, але, на відміну від оригіналу, працює не тільки в Gmail. Зараз підтримує чотири сайту - поштові сервіси і Хабре, показує публічну інформацію з них же про контакт, лист якого ви читаєте.

9. EasyTranslate - програма дозволяє користувачеві здійснити швидкий переклад виділеного тексту через контекстне меню натиснувши на кнопку «Translate». Результати пошуку виводяться у нових вікнах або в нових вкладках в залежності від налаштувань (настроюється через меню програми), користувач може налаштувати програму так щоб виводився переклад в сервісі translate.google.com , lingvo.ru або ж в обох сайтах, також можлива опція автоматичного виявлення мови виділеного тексту.

10. Self-Stick Notes - зручні стікери на робочий стіл для забудькуватих.

11. HTTPS Everywhere - дозволяє легко забезпечити доступ до захищених сайтів, переписавши всі запити до URL HTTPS всякий раз, коли Ви відвідуєте один із сайтів HTTPS Everywhere. Презентація тут

12. 3dStereo - створення стереоскопічного зображення, яке можна побачити за допомогою зміни фокусної відстані. На будь-якому зображенні можна натиснути правою кнопкою і вибрати 3dStereo, тоді в новій вкладці відкриється змінене зображення.

13. TimeTabs - замінює вміст сторінки «Нова вкладка». Включає в себе ще одну утиліту збору статистики відвідуваності сайтів, плюс менеджер для відкривання закладок наборами, плюс платформу для віджетів.

14. Google Document Control Extension - альтернатива Raphael Gilyazitdinov - це програма допоможе вам показувати презентації віддалено, наприклад з мобільного пристрою. Так вам буде зручніше перегортати сторінки.

15. TabMemFree (ZeroTab, ZeroInbox) - аналог BarTab для FireFox - розширення для вивантаження закладок з пам'яті.

16. theTabs - за допомогою цього розширення ви легко знайдете потрібну вкладку, не важливо, скольковкладок відкрито. Не перевантажений функціональністю, поки тільки основні речі.

17. WebQuest - за допомогою цього розширення можна створювати і брати участь в «веб-квести». Кожен веб-квест складається з набору завдань (веб-сторінка, домен), які необхідно розгадати учасникам.

На жаль, виступити зі своїми презентаціями змогли не всі. Деяким, що приїхали з-за кордону хлопцям обіцяли виступ, але воно так і не відбулося. Причину з'ясувати мені так і не вдалося. Але я думаю, що про це ще напишуть самі потерпілі.

Після презентацій усіх проектів до кафедри підійшов прекрасний доповідач Микита Костильов - один з розробників ChromeOS. Микита розповів про розвиток Chrome в цілому, про тренди та новинки. Відповів на безліч запитань із залу - про те, чи з'явиться ChromePad, чи будуть синхронізуватися налаштування розширень, чи є підтримка Multiple SignIn та багато іншого. Більше питань вдавалося обговорити на кулуарах, тому що на перервах у всіх учасників з'являвся необмежений доступ до доповідачів.

Олексій Коровянскій - організатор GTUG Omsk - виступив зі своєю доповіддю про те, «як він на Пітоні бейджики робив». Було дуже цікаво спостерігати за процесом творчості в слайдах.

Тут буде доречно процитувати Іллю Ненашева (Ilya Nenashev):

«Ось psd-шка з результатом, багато бейдж на аркушах, з розміткою для нарізки. Ось png-шки фонів, ось csv-файл з учасниками, ось скрипт, спочатку написаний кимось для закордонного GTUG-а, ми його підправляли. Ось воно читає, ось воно малює SVG-шки про кожного, ось InkScape викликається, щоб SVG в PDF перетворити, а ось окремі сторінки PDF об'єднуються в один документ. RQCode - PyQRNative.py . Викликаються inkscape і pdftk, так що воно швидше за все лише для Юнікс. Исходники викладаю сюди: »

Валентин Шибанов розповідав про Веб-додатках у Cloud для Enterprise

Command-Query Responsibility Segregation. Доповідь його був ємним і дуже інформативним. У вас є можливість подивитися презентацію Валентина прямо зараз

Ще говорили про MapMaking

Дуже цікавий проект, що вимагає ретельності та спостережливості. Багато чого показувати не можна, без перевірки карт спец-службами викласти їх в мережу теж не можна. А ще через хмарність і через те, що знімки можуть довго оброблятися, на одному шматочку карти може бути і зима, і літо одночасно. Загалом, було дуже захоплююче послухати!

Потім почалися екскурсії по казковому офісу, і наші ряди поріділи. :)


Це трохи відтягнуло нагородження GTUG-груп. Але надалі нас чекали ось такі результати:

Краща GTUG група - Київ! Дуже приємна подія. :) Кращою GTUG-групі подарували дві коробки шоколадних цукерок.

Краще глобальний захід - Chrome Hackathon & Contest (частина 1 та чсть 2 ) - залишилося без подарунка, тому що брали участь в ньому GTUGі з трьох країн і дев'яти міст.

Кращий GTUG-координатор - Володимир Іванов. Володимиру дісталася баночка GTUG-меду з чудовою бджолою

Краще локальне захід - Хакатон московського GTUG

Відкриття року - перемогла дружба - між Омськом і Уфою. Їм дісталися в подарунок два смачних київських торта і плюшевий андроїд.

Девелопер року - Гілязітдінов Рафаель, Ufa GTUG - отримав у подарунок пляшку коньяку

Вшивцева Ользі, SPb GTUG - Секс-символу року - подарували фанатський футбольний шарфик.

За кращу візуалізацію приз отримали Коровянскій Олексій, Omsk GTUG і Вардан Григорян, Armenia GTUG, їм дісталася баночка меду з джітаговской бджілкою.

Ось така різношерста компанія зібралася в офісі Google Russia!

Хочеться окремо подякувати Іллю Ненашева за хронологію і блискавичний репортаж , а також Василя Бєляєва (Медіа Груп Продакшн) за фото.

Опубліковано: 25/10/11 @ 06:23
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Посилальне ранжування
Метт Каттс: Чи можуть помилки в коді впливати на ефективність просування сайту
Дайджест тижня, 21 жовтня
Півфінал ACM ICPC-у Вінниці та Бухаресті, або Український прорив
Пара корисних особливостей роботи з Disqus