Інтерв'ю - Іван Абраменко, творець відеоуроків по Drupal та автор сайту site-made.ru

Дорогі друзі, сьогодні в гостях у shakin.ru - Іван Абраменко, веб-розробник, творець чудових безкоштовних відеоуроків по створенню сайтів на движку Drupal. На своєму сайті site-made.ru Іван ділиться досвідом і напрацюваннями по CMS Друпал.

Вчора я випадково знайшов відеоуроки Івана на відеосервісі Youtube, коли шукав там відео для десертів в кінці постів. Відеоуроки мені так сподобалися (все докладно і зрозуміло), що я відразу додав їх у свої Google Дані і вирішив взяти в Івана інтерв'ю. Він люб'язно погодився і оперативно відповів на мої запитання, за що велике йому спасибі. До речі, ось відеоканал Івана наYoutube - SiteMadeRu .

Інтерв'ю - Іван Абраменко, творець відеоуроків по Drupal та автор сайту site-made . ru

Отже, зустрічайте - Іван Абраменко!

Привіт, Іване! Розкажи, будь ласка, про себе. Де навчався, яка в тебе спеціальність, ким зараз працюєш? Як погода в Омську?

Мене звуть Іван, мені 22 роки. Я закінчив Омський технічний університет рік тому, за спеціальністю прикладна інформатика в економіці. Після закінчення університету займався фрілансом: працював з російськими та іноземними клієнтами. Створення сайтів було моїм хобі, що переросло у професійне заняття. Почав я вивчати створення сайтів приблизно 4 роки тому. Зараз працюю над одним сайтом-каталогом промислових компаній, скоро він буде запущений, і, можливо ви про нього дізнаєтеся. Погода в Омську тепла, йде дощ, хоча вже листопад, напевно глобальне потепління позначається.

Іван, цікаво, як ти прийшов до ідеї створення сайту про Drupal?

Коли я почав вивчати Друпал, то було багато матеріалів англійською мовою, але ще не було тієї кількості сайтів про Друпал російською. Хоча вже були відео-уроки по Друпалу російською, але їх кількість і глибина вивчення були невеликі. Я вже до того часу зробив кілька сайтів, у тому числі і на замовлення, але як такого мого сайту у мене не було. Тому я і вирішив зробити свій сайт про те, чим займаюся.

Як я розумію, цей движок є одним з твоїх улюблених. Як давно ти знайомий з цим движком? Які ще CMS тобі подобаються і чому?

Я почав створення сайтів на чистому php без використання CMS. Це виявився досить-таки складним, потрібно було дуже багато писати коду, який вже був написаний кимось іншим, потрібно було шукати код, придумувати свій, переписувати, а потім коли заплутаєшся в своєму ж власному коді, починаєш розуміти, що вже нікуди не годитися. І потім починаєш все заново.

І я спробував використати Joomla. Це ще одна CMS з великим співтовариством, великою кількістю модулів і шаблонів. У порівнянні з попереднім досвідом створення сайтів стало займати менше часу, а мої можливості стали ще більше. З Друпалу я познайомився, тому, що мене стала не влаштовувати Joomla, це було вже після року заняття сайтами. Я не стану говорити, що Друпал краще Joomla, все CMS не без мінусів, але мені більше сподобався Друпал. Друпал видається мені більш гнучким і розширюваним, налаштованим

Мені подобається Друпал через «програмування мишкою», те, що доводиться писати кодом в інших CMS, в Друпалу робиться за допомогою покажчика миші. Я думаю, можна порівняти Друпал з платформою 1С: конструктор запитів, конструктор форм, конструктор звітів та інші конструктори - це все прискорює створення сайту.

Опубліковано: 07/11/11 @ 07:37
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 3 листопада
16 листопада, Київ - DOU HR Cafe # 1
4 способи зробити свій сайт успішним на багато років
Метт Каттс: чи потрібно закривати банери від індексації
Вступаємо в Школу Аналізу Даних, частина I