Звіт про ДОУ Хакатон в Дніпропетровську

Вже не дуже раннім (принаймні, для нас) суботнім ранком Дніпропетровськ зустрів приїжджих хакатонщіков досить теплою і приємною погодою. Прогнози попереджали про похолодання, але, мабуть, Дух ДОУ Хакатона був занадто сильний, щоб дозволити якийсь там погоду затьмарити цей день. :)

Перш за все варто відзначити, що Дніпропетровськ - відмінне місто. Принаймні, у порівнянні з Одесою він чистіше, люди здалися мені привітніше, а рух на дорогах взагалі порадувало своєю неквапливістю. Навіть водії маршруток були налаштовані доброзичливо, що мене трохи вразило. Невелика екскурсія по місту, і мій мозок як-то всупереч моїм же бажанням почав проводити паралелі з Києвом.

Втім, цілком можливо, що самі жителі міста ставляться до нього трохи інакше, а мене тішило більше передчуття самого дійства, яке мало розпочатися всього через пару годин і триватиме цілу добу.

Підійшовши до офісу компанії Magento , люб'язно дала притулок цілу юрбу програмістів на всі вихідні, ми побачили відразу кілька речей. Перше, що кинулося в очі - це досить високий будинок бізнес-центру «Сходи» з надзвичайно суворою охороною. «Таке відчуття, що в будівлі працюють військові,» - подумалося мені в той момент.

На прозорих дверях вже красувалася табличка, радісно вигукують: «Хакатон тут!». Вже через півгодини, коли з'явилася організатор цього дійства і оффлайн-менеджер ДОУ за сумісництвом Дар'я Кривенко , справедливість восторжествувала і напис була замінена на «ДОУ Хакатон тут!» Тепер, з чистою совістю, можна було починати.

Збір команд для представлення один одному і анонса своїх проектів був призначений на передостанньому поверсі вищезазначеного бізнес-центру. Приміщення було спеціально орендовано для цього заходу, хоча ми і повинні були з'явитися в ньому лише двічі за вихідні, і то ненадовго (зрозуміло, порівняно). Відразу виявилися проблеми з Wi-Fi, які, незважаючи на всі старання, адміністратор Magento виправити не могла. Втім, їх міг би виправити лише місцевий адміністратор, якого в суботу, зрозуміло, на місці не було (дивно, так?) У виправдання скажу, що після невеликих донастроек мережу в самому офісі компанії працювала дуже навіть непогано, так що все необхідне вдавалося знайти у Всесвітній Павутині без особливих проблем.

У сформованій ситуації можна відзначити два моменти. По-перше, у всіх учасників пробіг холодок по спині, адже якщо і в місці для кодинг не буде мережі, то більшу частину ідей можна просто викинути - все ж інтернет дуже міцно влаштувався в сучасній IT-індустрії. Ну а по-друге, поява хлопця у футболці «I need Wi-Fi» викликала практично фурор. Як виявилося, не останній за наступні 24 години.

Представлення команд проходило в атмосфері дружелюбності і радості, «що всі ми тут сьогодні зібралися», люди дивилися один на одного не як на конкурентів, яких потрібно перемогти будь-що-будь, а як на рівних. Плюс підливала масла чогось чудесного і прекрасного у вогонь вселенської дружби вищезгадана Дарина, незважаючи на ангіну і практично безсонні ночі, проведені в організації цього чудесного заходи. Загалом, навколо панував саме те, що я і називаю «Духом ДОУ Хакатона».

Прямо тут же, під час вистави, люди почали заводити нові знайомства. Нам пощастило опинитися поруч з приємними хлопцями з Києва, з якими ми встигли здружитися за наступну добу. Думаю, ми були не самотні в цьому плані, і всі інші теж знайшли собі відмінні компанії, які виходять за рамки двадцятичотиригодинного змагання. У цьому, мабуть, полягає ще одна принада ДОУ Хакатона. :)

Відразу після цієї офіційної частини нас відвели на другий поверх, у великі і просторі кабінети, де ми могли ні про що не переживаючи працювати в своє задоволення. На столах нас чекали приємні сюрпризи від інших спонсорів заходу, компаній EPAM та Luxoft . Цілий набір ручок, блокнотів і м'ячик, який мав би послужити размінателем для затерплі кистей рук або ж просто предметом для кидання в стіну. Деякі, як я, наприклад, витратили деякий час на те, щоб зіставити схематичне зображення материків на ньому з реальними континентами - кожен розважався тут по-своєму.

Насправді, зараз саме час зазначити, що допомога компаній Luxoft і EPAM зовсім не обмежилася простими канцелярськими товарами. Цілком зрозуміло, що без підтримки всіх без винятку спонсорів було б практично нереально робити такі заходи, та ще й так часто, та ще й безкоштовними для їх учасників. А тому щиро дякую всім спонсорів, продовжуйте свою благу справу - воно того варте.

Ще на столах стояли баночки з Burn. Деякі, відразу ж ними скориставшись, тут же кинулися в бій. Я ж, як бувалий хакатонщік, вирішив, що користі від неї буде значно більше ближче до ночі. І не помилився. Коли прийшли дві милі дівчатка з запасами Red Bull (за що я їм був особливо вдячний години в 4 ранку) саме їхнє ставлення до решти баночках продукції конкурентів веселило мене особливо сильно. До речі, компанії Red Bull також величезне спасибі. Допомогло.

речі, ще в кімнатах були величезні, як мені здалося спочатку, запаси чаю, кави та печива. Правда, танути вони почали буквально на очах у перші ж кілька годин хакатона, так що вже після півночі було вирішено відправити загін у найближчий цілодобовий магазин з благородною, але небезпечною місією поповнити запаси провіанту. Хлопці з честю витримали це випробування і за ніч з голоду, на скільки мені відомо, ніхто не помер. Можливо, стражденних врятував XBox, що стояв у сусідній кімнаті невеликих розмірів, хто знає, але факт в тому, що їм було дійсно весело ... на відміну від тих, хто намагався подрімати пару годинок на диванчику, розташованому в тій же кімнаті.

Працівники Magento, до слова, виявилися на рідкість витривалими. Тендітні й милі дівчини, здавалося, не зімкнули очей за час заходу ні на секунду. А годині о третій ночі навіть спорудили з спорожнілих до того часу банок від Red Bull будиночок. Його дбайливо оберігали хлопці, які сиділи неподалік і працювали над проектом з управління вертольотами, аж до початку презентацій. А коли під час представлення одного з проектів хтось із гостей випадково обрушив його, зал вибухнув оваціями на згадку про цей чудовий будові.

Абсолютно несподівано настав ранок. Що залишилися в живих герої хакатона знову почали судорожно намагатися поєднати бажання втамувати голод і довести проект до робочого стану. Атмосфера розжарювалася, ніхто не хотів зупинятися на досягнутому, хотілося довести все до досконалості. Перфекціонізм учасників, мабуть, є ще однією позитивною рисою всіх без винятку хакатонов. Обстановку розряджала все та ж незамінна Даша, приводячи до тями встигли піти з нього і/або занурилися глибоко в себе.

Але ось настав час презентацій. Останній відрізок кривого і тернистого шляху для розроблялися продуктів з видніється вже неподалік фінішем. Особливо сумно було бачити, як кілька команд просто зібралися і пішли, нічого не показавши, всього за кілька годин до презентацій. Хлопці, ви все одно молодці!

Отже, почалося представлення проектів. Першими вийшли Василь Діжак та Ігор Почечуев зі своїм проектом Point Me, що дозволяє знайти заходи неподалік від свого поточного місця розташування. Вони навіть встигли розробити API, що дозволяє іншим проектам скористатися наявними подіями або додати свої. Правда, ніхто так і не зважився скористатися ним, незважаючи на те, що було представлено ще цілих три проекти, пов'язаних з пошуком підходящих заходів.

Відразу за ними вийшли Віктор Шлаер, Сергій Слєпокуров, Олександра Сагайдак та Олександр Кузьмюк зі своїм проектом «Нат?пчу!» зі схожою ідеєю про пошук заходів неподалік. Тільки якщо у Василя та Ігоря додаток був браузерних, то тут мова йшла про оптимізацію під мобільні платформи. Інтерфейс був дуже цікавий, а підхід - неординарний. Втім, як і у більшості учасників.

За ними з'явилися на імпровізованій сцені Станіслав Малкін, Ігор Степанян, Максим Фролов та Богдан Чечин зі своїм проектом HTML5-відеоплеєра, оптимізованого під найбільш популярні браузери. Презентація проходила в обстановці веселощів: всім дуже сподобався ролик, який використовували для показу працездатності проекту. Втім, я сподіваюся, що хлопці таки дороблять ті функції, що вони запланували додатково, і у нас в розпорядженні з'явиться ще один дуже функціональний браузерний плеєр.

Після цього з'явилися перед слухачами наступні герої дня: Алекс Литовченко та Павло Резніков. Герої тому, що незважаючи на дуже невеликий і навіть відсутній досвід розробки під iOS вони все ж таки зробили повноцінне додаток розрахунку «кулі» для преферансу. Хлопці дійсно молодці, і їх третє місце цілком заслужено.

Відразу за ними вийшов Льоня Шевцов з проектом, робиться, за його словами, на прохання дружини. Проект називається і коротко його можна описати як «гугл аналітікс для твоєї ваги». Цікавий проект, заснований на дослідженнях програм схуднення. Подивіться, думаю, не пошкодуєте.

За ним представляли свій проект NeuRon Ігор Франжю, Антон Сапожников та Олександр Петін. Це було розширення для браузера Google Chrome, що дозволяє визначити коефіцієнт інтересу, популярності, написаної статті. Все по-чесному, з нейронними мережами і аналізом топа LiveJournal. Хлопці виконали величезну роботу і їхній проект був оцінений по достоїнству: спеціальний приз за кращий PHP-проект від компанії Magento, ліцензія на PhpStorm для всіх учасників команди, дістався саме їм. Щиро вітаю!

Після них вийшли Роман РАдеРА, Сергій Банін, Богдан Іванищев і Богдан Вітер, які почали представляти своє дітище під назвою OpenEventTracker. Як стає ясно з назви, це ще один продукт для збору та демонстрації різного роду подій. Сам по собі проект амбітний і актуальне, сподіваюся, він десь ще засвітиться.

Потім з'явилися Андрій Гордєєв, Михайло Колихалов і Костянтин Педан. Як виявилося всього півгодиною пізніше, це і була команда переможців. Вони представляли проект It's fly, над яким працювали не покладаючи рук все добу безперервно. Суть проекту в тому, щоб дати можливість управляти іграшковими вертолетік з комп'ютера, записувати їх пересування і відтворювати, але вже без участі користувача. Ось відеозапис їх презентації:

речі, цікава тенденція: вже не в перший раз подеждает команда, яка використовує у своєму проекті будь-які іграшки. Варто задуматись на майбутнє ...

За ними на сцену завітали представники компанії Ciklum, які за ніч вирішили (і практично встигли) зробити додаток під iOS і Android для гри у всьому відому «Мафію». Цікава задумка, продуманий інтерфейс в дусі гри, лише трохи не вистачило часу. А шкода.

Відразу за ними представляв свій проект ваш покірний слуга (якого ви вже, напевно, ненавидите за кількість написаних символів) і дизайнер проекту Олена Кадирова. Проект називається Rabbeet і в ідеалі він мав би знаходити людей в twitter, яких було б цікаво follow-ить користувачеві, на підставі аналізу твітів. На жаль, у зв'язку з технічними неполадками (за які я б дуже хотів подякувати особисто компанії Apple і Nokia, особливо підрозділ, що відповідає за розробку Qt, розробників майже всіх бібліотек для Twitter на всіх діалектах мови С, і спільноти, що підтримують LLVM і GCC) проект був переписаний з нуля на Python всього за кілька годин до презентації і, зрозуміло, під час неї він усе ще займався аналізом цих самих твітів користувачів. Втім, дякую всім присутнім за підтримку і допомогу, як моральну, так і порадою. :)

Після нас вийшли Яків Мішенко, Олексій Курилко та Андрій Кучеренко. Хлопці представляли проект, який мав би стати аналагом GitHub для SVN. З технічних причин, які також забрали чимало часу, вони не встигли закінчити деякі речі. Але сам по собі проект дійсно потрібний і хотілося б його побачити в production коли-небудь.

За ними вийшли хлопці з ще одним соціальним проектом зі збору подій - Андрій Корлюк, Олександр Абаржі і Степан Волковський. Проект називався «Пюре» і представляв трохи інший погляд на всі ті ж речі. Тут я дійсно пошкодував, що у всіх представлених проектів подієвої спрямованості не вийшло через брак часу інтегрувати API один одного. Це було б дійсно круто!

І останніми вийшли на суд глядачів хлопці з команди «Дімалекс Мобайл Тім», яка зайняла друге місце, і презентували додаток для створення коміксів з власних фотографій. Команда відзначилася відразу в декількох напрямках. По-перше, вона була найбільшою - аж 7 чоловік. По-друге, це перша на моїй пам'яті команда, яка зробила для презентації свого проекту відеоролик:

Подивіться його і зрозумієте чому, вони посіли друге місце, - це дійсно круто!

Після голосування на дошці красувалася наступна турнірна таблиця:


Отже, підведу підсумки: це був один з кращих ДОУ Хакатонов, на яких я побував (до речі, з найбільшим скупченням MacBook-ів, що я бачив на хакатонах), і тому дуже сподіваюся, що в найближчому майбутньому ми побачимо ще не одне такий же захід. А може навіть і краще. Як би там не було, спасибі ДОП, спасибі спонсорам, і окреме спасибі всім учасникам. Це було дуже весело і дуже круто. Адже саме для цього все і влаштовувалося, правда? ;)

P.S. Фотографії з заходу доступні за наступними посиланнями:
1)
2)

3)

Опубліковано: 10/11/11 @ 08:34
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 4 листопада
31-й випуск подкасту «Відверто про IT кар'єризм». Бесіда з Павлом ободом, CEO компанії "Sloboda studio"
Best Employer 2011: Vox Populi, частина I
Путівник по законодавчої активності
Як покращити індексацію сайту?