PM дайджест #24: як мітинги підвищують продуктивність команди, список питань для зустрічей 1:1

Всіх з весною! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу проектного управління. Project Management Разом з іменитими колегами дав коментар про навичках, необхідних менеджеру проектів в 2020 році в корпоративному блозі GanttPro. 100+ вивчених уроків/афоризмів від менеджерів проектів космічних польотів NASA. Дізнався про новий метод для написання документації і в принципі будь-яких великих текстів з фокусом на читача замість неструктурованих простирадлом з букв — Information Mapping . Welcome to your 1-1 repo: значний перелік питань для зустрічей 1 на 1 . Питання з блоку Conversation Starter чудово перевикористовуються для зав'язування смолтоков. Гайд по побудові сильних крос-функціональних команд. Production Oriented Development . Чому розробники не люблять великої кількості мітингів? Пол Грем у своїй замітці 10-річної давності (анітрохи не втратила актуальності) пояснює, в чому різниця між Maker's schedule і Manager's schedule .

Опубліковано: 21/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

5 книг для особистого і професійного розвитку від Сергія Борисенка, розробника з 15-річним досвідом

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Сергій Борисенко — девелопер-консультант, досвід у ІТ — 15 років, досвід в житті — 35] Серед аудиторії DOU все більше людей, які перейшли, як і я, 30-річний рубіж. Життя в цей період стає багатограннішою, складніше. Підручники з мов або паттернам програмування, як і класична бізнес-література з менеджменту і бізнесу, вже не можуть відповісти на питання, які цікавлять людину в цьому віці :) Тому я хотів би поділитися книгами, які знайшов для себе корисними в останні роки. Це не топ-5, так як я постарався вибрати книги, які не згадувалися в попередніх добірках. Там теж було дуже багато розумного. Mindset: How You Can Fulfill Your Potential Carol by S. Dweck Російською— Керол Двек «Гнучке свідомість» Українською— Керол Двек «Налаштуйся на зміни.

Опубліковано: 18/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Product дайджест #8: запуск продукту з максимальним зростанням, помилки монетизації

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Chief Product Officer в лондонському biotech-стартапі Bioniq (ex Badoo, ex MacPaw). У цьому випуску: історія виникнення Facebook-фічі people you may know, розподілений підхід до прийняття рішень, відео виступів лондонського ProductCon 2020. Почитати Один з найкращих сучасних джерел натхнення для практичного продакт-менеджменту. Growth Design ділиться кейсом Upgrade flow UX в SaaS-продукт Zapier в картинках-комікси. Хіба не чудово? І ще один кейс від Growth Design з запалі з жару під назвою Coronavirus UX: How Can Twist Your Perception . Багато прикладом того, як UX хитрощі можуть маніпулювати користувальницьким сприйняттям. Стаття Брайана Бэлфоура про те, як правильно запускати продукти. У двох словах, на думку Брайана, успіх продукту полягає у створенні word of mouth loop. «Юзер дізнається про продукті» — «Продукт сильно перевищує очікування юзера» — «Юзер рекомендує продукт друзям».

Опубліковано: 14/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #38: Angular 9, що таке Rome

У випуску: розбираємося як живе Front-end інженер в Slack, дивимося документальний фільм про Vue.js пробуємо Svelte, апргрейдим CSS-скіли і намагаємося підкорити JavaScript за 30 днів. CSS і CSS in JS Створюємо Polaroid-камеру на чистому CSS: стаття , демо . Вивчаємо CSS Grid на сторінках Smashing Magazine: Creating A Grid Container ; Grid Lines ; Grid Template Areas . Хороший блог про CSS від Ахмада Шадіда: Learn CSS Positioning — інтерактивне керівництво. Same HTML, Different CSS — експеримент стилізації сторінки без зміни розмітки. Styling The Good Ol' Button Element — кращі практики щодо стилізації кнопки. Let's Use CSS Counters — що таке CSS Counter і з чим його їдять? The CSS Cascade — розбираємося, як браузер дозволяє конкуруючі стилі. CSS object-fit and object-position properties: Crop embedded images in HTML — кадрируем картинки правильно.

Опубліковано: 07/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby дайджест #35: подкасти з DHH і Sandi Metz, інтерв'ю з Matz, Ruby-геми для ML

Дайджест створено у співавторстві зМариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Січень — традиційне затишшя. Про нові версії Ruby/Ruby on Rails нічого не чути. Але є що послухати й обговорити. Наприклад, свіжий подкаст DHH з Corecursive (транскрипт розмови — за посиланням ), подкаст з Санді Метц та добірку 16 ML Ruby-гемов. І, як завжди, ми зібрали велику кількість туториалов і статей?? Релізи Like i'm Five help you to create a complex testing in context a few seconds — гем Like i'm Five генерує файл з фабриками, які потрібні для тестування конкретного об'єкта. Kno Ruby — гем реалізує аутентифікацію без пароля і дозволяє налаштувати автентифікацію без повторних відправок імейла. Attr-filters gem by Syndicode for filtering object attributes — гем для фільтрації атрибутів мати поро (Plain old Ruby objects) з нульовими залежностями. vergilet/monobank: Monobank API Ruby — реліз неофіційного API для Monobank.

Опубліковано: 08/02/20 @ 08:00
Розділ Блоги Інтерв'ю Читати далі...

DOU Hobby: Ironman – змагання з тріатлону на 225,8 км

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Артем Павлов — менеджер по продукту компанії «Ноосфера» в Дніпрі. Він вже 20 місяців готується до повної дистанції гонки Ironman з триатлону. Щоб фінішувати, потрібно проплисти 3,8 км, проїхати на велосипеді 180 км і пробігти 42 км — і все це за 17 годин. Артем розповів DOU, з чого почалося його захоплення тріатлоном, як проходять тренування і чому бюджет на підготовку до Ironman стартує від $5 тис. — Артем, як ви зацікавилися тріатлоном? З чого все почалося? Я, як і більшість активних хлопців, в дитинстві цікавився всіма ігровими видами спорту. Близько п'яти років займався футболом, грав у шкільної та університетської баскетбольних командах, не обійшов стороною волейбол і гандбол. Потім близько двох років займався кроссфитом, як раз на зорі його популярності.

Опубліковано: 05/02/20 @ 11:04
Розділ Блоги Читати далі...

DevOps дайджест #29: Kubernetes на F-16, Git для Monorepo, ClickHouse як Макгрегор

У випуску: U. S. Air Force переїхала на Kubernetes, Tanka від Grafana, Clickhouse завдає удару по ScyllaDB, реліз Elastic Cloud on Kubernetes. Kubernetes U. S. Air Force Deployed Kubernetes and Istio on an F-16
Крига скресла. Начебто звичайна стаття про те, як переїхали на Kubernetes, але це оборонка! U. S. Air Force вирішила змінити свій підхід до розробки ПЗ, пішла від waterfall моделі і разом з тим заадоптила кубер з истио. Як пояснює їх CSO, для оборонки дуже важливо уникнути вендерлока, не відставати від мейнстріму, ну і one point for the team was to demonstrate that it could be done :) Production checklist for web apps on Kubernetes
Best practice чек-лист з управління веб-сервісами в Kubernetes від Senior Principal в Zalando, автора тих самих Kubernetes Failure Stories k8s.af . Debugging network stalls on Kubernetes
Оповідь про те, як хлопці з Гитхаба упоролись в troubleshooting мережі у Kuberentes.

Опубліковано: 25/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: психосоматика, депресія й емоційне вигорання

Тривала робота в IT накладає свій відбиток на повсякденне життя фахівця і його психічне здоров'я. IT-фахівці занурюються в цифровий світ, а тому концентруються на абстракціях і схемах. Логічне мислення — їхня сильна сторона, а від емоційний інтелект — слабка. Ця стаття — третя із серії матеріалів на DOU, яку присвячено здоров'ю. Тут ви знайдете поради від психотерапевтів і психологів (серед яких ІТ-фахівці) щодо симптомів та профілактики поширених психологічних захворювань, а також кейсі від ІТ-спеціалістів і HR. Вже опубліковані статті з загальними порадами та порадами від невролога . Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому в будь-якому разі радимо звертатися до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати цей текст як абсолютну істину. Усе індивідуально.

Опубліковано: 21/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Веб-розробка: вчора, сьогодні, завтра

Привіт, мене звуть в'ячеслав Колдовський, я Programming Mentor . У веб-розробці я з 1990-х, тепер працюю в SoftServe над навчальними проектами. Чверть століття я спостерігав за еволюцією вебу, бачив появу та смерть технологій, робив ставки в конкурентних війнах, мене завжди цікавило, куди воно все рухається, — саме про це хочу з вами поговорити, і розмова не буде короткою. Історія часто цинічно жартує з людськими винаходами: далеко не завжди задумане стало реальністю, дуже часто ставало реальністю ті, що задуманим не було. Схоже, вся історія вебу й відповідно веб-розробки — ті, із чого воно все починалося, як розвивалося, куди направлялося й де опинилося тепер, — яскравий приклад цього твердження. Перший веб-сайт побачив світ 6 серпня 1991 року. Це був набір примітивних веб-сторінок, які, власне, і презентували всесвітню павутину — World Wide Web. Цікаво, що він і досі доступний за тією самою адресою, що й майже три десятиліття тому.

Опубліковано: 14/01/20 @ 08:00
Розділ Блоги Читати далі...

Асинхронність в C#. Руйнування легенд

Всім привіт! Мене звуть Влад, я — старший розробник у компанії DataArt. Стаття буде присвячена асинхронного програмування на C#, а саме — нюансам роботи з TAP (Task-based Asynchronous Pattern) — паттерном асинхронного програмування, заснованим на завданнях. Стаття досить велика і розбита на п'ять розділів: I. Асинхронність: як і навіщо це використовувати. II. Погляд всередину через популярні омани. III. Проблемний код та найкращі практики. IV. Сторонні бібліотеки і тулинг. V. Що ще почитати/подивитися. I. Асинхронність: як і навіщо це використовувати Що таке асинхронність і навіщо вона потрібна? Всі зовнішні пристрої, що не працюють на одній шині з мікропроцесором, — мережеві адаптери, відеокарти, сховища даних — повертають результат своєї роботи не відразу. Отже, нам вибирати: або наш потік виконання буде зупинятися і чекати результат операції, або виконувати якийсь інший код.

Опубліковано: 09/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

36+ робочих місць фахівців з SEO світу

36+ рабочих мест специалистов из мира SEO Дорогі друзі, пропоную вашій увазі добірку робочих місць фахівців з світу SEO. Я не став використовувати фразу "SEO фахівців", так як у сьогоднішньому пості взяли участь не тільки сеошники, але і блогери, власники сервісів, засновники компаній, керівники відділів і т. д. Я поставив три запитання: 1. Якою комп'ютерною технікою та гаджетами ти користуєшся? 2. Які програми і сервіси найчастіше використовуєш для роботи? Користуєшся хмарними сховищами? 3. Що тобі подобається в твоєму робочому місці і що плануєш покращити? Публікую відповіді в тому порядку, в якому я їх отримував.

Опубліковано: 20/12/19 @ 08:50
Розділ seo Блоги Читати далі...

Веб-доступність. Що варто знати кожному Front-end розробнику і дизайнерові

Тема веб-доступності постійно привертає мою увагу. Оскільки працюю Front-end розробником, мені завжди було цікаво, як зробити інтерфейс максимально пробачимо і зрозумілим. Пам'ять пам'ятаю, ще студентом додавав event listeners на комбінації клавіш, щоб спростити й пришвидшити навігацію своїми першими веб-сторінками. Тому сфера доступності відгукнулася всередині мене, коли я дізнався, що саме означає це поняття. У цій статті хочу зібрати докупи й коротко описати, що таке доступність, чому та кому вона потрібна, а також поділитися своїм підходом до розробки і тестування доступних інтерфейсів. Матеріал буде корисний як Front-end розробникам, так і дизайнерам, а також усім, хто користується Інтернетом. Для мене історія з веб-доступністю почалася шість років тому. Через свою неуважність я ледве не потрапив під колеса автобуса всього за 50 метрів від офісу, де на той час працював. Тепер розумію, що ця подія змінила моє життя й ставлення до звичних речей.

Опубліковано: 12/12/19 @ 11:51
Розділ web дизайн Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior security specialist

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Information Security і кібербезпеки. Вадим Чакрян , Lead of Information Security Team в DataArt 10+ років в області InfoSec В першу чергу необхідно визначитися, в який бік цікаво розвиватися як мінімум в найближчому майбутньому. Сфера інформаційної безпеки схожа на медицину в плані великої кількості напрямків, кожне з яких вимагає своїх знань, умінь і особистісних якостей. Я б радив спочатку визначитися з тим, в якій команді ви хочете бути — атакуючих (offense) чи захищають (defense). Ті, хто знаходяться в команді атакуючих, думають про те, як проникнути в систему, як атакувати елементи інфраструктури, фізичні ресурси і людей (я маю на увазі соціальну інженерію).

Опубліковано: 04/12/19 @ 08:10
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Go дайджест #11: мови 10 років, новинки в Go 1.14

У випуску: центральна база знань по пакетах і модулів, прості техніки лоад балансинга, цінність простоти Go. Новини Go виповнилося 10 років! Пост в офіційному блозі. Релізи Go 1.13.4 і 1.12.13 Запустився ресурс Go.dev , який покликаний стати центральною базою знань по пакетах і модулів. golang.org все ще залишається головним ресурсом, Go.dev буде виступати в ролі компаньйона. Пост в Go блозі. Щорічний опитування розробників Go . Давайте допоможе зробити нашу екосистему ще краще, заповнивши кілька формочок. У 1.14 Go перейде на нову модель аллокатора . Вийшов реліз 0.2.0 gopls — мовного сервера, який аналізує написаний код і відповідає за автокомплит. GopherCon 2020 буде проходити в . 5 пунктів успішності Go від Роба Пайка . Резонансний пост про те, що Go — це новий Ruby . American Express поїхали в Go .

Опубліковано: 30/11/19 @ 11:16
Розділ Блоги Читати далі...

Історія одного передноворічного релізу

[Про автора: Дмитро Меньшиков — CTO в Aurora Technologies. Програмує вже 15 років, в highload 9 років, 6 років в ролі менеджера. Основною своєю роботою вважає вирощування інженерів і розвиток інженерних підходів як в компаніях, які будував, так і на ринку в цілому. Активний учасник International Software Architect Club, Kyiv CTO Meetup, PHP Friends Club. Спікер на конференціях. Вірить, що хороші продукти в IT створюють лише менеджери з технарів. Кредо: мови і технології — всього лише інструмент досягнення мети, а рішення проблем є завжди точкою росту]
Ця історія сталася в кінці грудня 2017 року, в його останні дні. Поки люди билися за їжу, відвойовуючи останні лотки яєць на вітринах супермаркетів, відходили від похмілля після останньої п'ятниці, що минає, я ніяк не міг знайти святковий настрій. Всьому виною був проблемний передноворічний реліз. Над пошуком причини я бився вже кілька днів, але не бачив зачіпок.

Опубліковано: 28/11/19 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Product Marketing дайджест #1: стратегія Ahrefs, 63 ради щодо збільшення конверсії

Всім привіт! Спасибі за зворотній відносного пілотного випуску . Сьогодні у випуску: як писати блог-пости і як їх просувати, аналіз поведінки користувачів сайту, що така модель зростання і багато іншого. Почитати «Is your startup idea taken?» — and why we love for X Y startups . Andrew Chan розповідає чому інвестори люблять формулювання ?ber для дітей і т. д. Як створити лендінгем з високою конверсією . Підготував гайд про створення лендинга з високою конверсією. Допоможе вам заощадити бюджет і час. How Much Do SaaS Companies Spend on Their MVPs? CXL порівняв, скільки різні компанії витратили свій час на MVP. Витрачати більше не завжди краще. How to Make Your Customers Fall in Love with You . Засновник Sales Flare розповідає, за рахунок його їм вдається виживати на червоному ринку CRM-систем і як зробити так, щоб користувачі любили ваш продукт. Quora Marketing: ~1 Million Views Generated. Here's How to Replicate Our Success .

Опубліковано: 16/11/19 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Криза перевиробництва джунов

[Про автора: Іван Клешнін , веб-програміст зі стажем 12 років. Приватний підприємець, робота пов'язана зі сферою рекрутингу та навчання. Професійно займається менторством, веде кілька блогів] Ілюстрація Анастасії Коптевої Один із учнів запитав мене про відсоток рекрутерів, які працюють з джунами. Не знайшовши відповіді в пошуковиках, я провів опитування серед знайомих рекрутерів. З 80+ відповіли: ~70% повідомили, що не працюють з джунами.
~30% сказали, що працюють, але... ...уточнили, що працевлаштування відбуваються рідко. Тут проявляється різниця між проходженням інтерв'ю і працевлаштуванням , про яку має сенс поговорити окремо. Занадто багато хто помилково ототожнюють перше і друге... З 70% «відмовників» багато відзначили, що змінили б свою думку, якщо б у джуна був досвід комерційної роботи. Це те саме «пляшкове горлечко», про який багато пишуть: не беруть на роботу без досвіду і незрозуміло, як отримати досвід без роботи.

Опубліковано: 28/10/19 @ 08:00
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Product engineering — спосіб підвищити свою цінність як інженера

Product Engineer — поняття, яке поряд з software engineer все частіше зустрічається як на Заході, так і у нас. Орієнтованість на продукт — один з перспективних напрямів, в яких може розвиватися інженер, підвищуючи свою цінність для продукту і, відповідно, свій рівень доходу. У цій статті я хочу розповісти про те, що з себе представляє роль Product Engineer, які переваги ви як розробник отримуєте, рухаючись в цьому напрямку, а також які навички і компетенції можна розвивати і реалізовувати у будь-якій компанії, незалежно від типу бізнесу. Хто такий Product Engineer Спочатку термін Product Engineer прийшов з промисловості. У виробничому циклі це окремий фахівець, який керує процесами дизайну і розробки продукту, контролює його якість і відстежує відповідність очікуванням споживачів. Таким чином, він виступає сполучною ланкою між користувачем і виробництвом. В ІТ цю роль найчастіше виконує зв'язка Business Analyst і Project/Product/Delivery Manager.

Опубліковано: 07/10/19 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Чому IT-стартапу на ранній стадії не потрібен маркетолог

Навіть якщо в команді немає нікого з боку бізнесу, що само по собі погано, маркетолог як окремий працівник не потрібен. Саме в цьому я спробую вас переконати. Стаття справедлива для компаній на pre-seed/seed-стадії або з невеликою кількістю користувачів. Спочатку розповім про власний досвід. Свій перший продукт я розпочав будувати в 16, і, якщо бути зовсім відвертим, речення мало б звучати так: «Свій перший продукт я зафейлил у 16». Не можна сказати, що це мене зупинило. Після нього йшла досить цікава чехарда з інших продуктів in-house, контрактів, своїх продуктів, фрилансов — чого тільки не було. Зараз я відповідаю за зростання у let's Enhance , будую свій невеликий продукт Quokka і допомагаю стартапам в рамках Google Developers Launchpad і Startup Wise Guys. Image Source Головна помилка Багато в нашій індустрії будують свої pet products, що я вважаю просто чудовою ідеєю.

Опубліковано: 01/10/19 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Кейс: Виведення сайту по ремонту мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків в топ 5

Основні факти про проект: 15 семантичних груп в роботі 600 тис відвідувачів сайту за рік 98% запитів в топ 10 за рік Клієнт Сервісний центр по ремонту мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків в Києві Наше завдання Вивести максимум пріоритетних запитів в топ 5.
Пріоритет: ремонт продукції Apple
Вихідні дані Регіон: Україна, Київ Пріоритетна пошукова система: Гугл Початок робіт: 9 листопада 2017 Особливості: раніше сайт просувався штатним оптимізатором. Пріоритетні запити були в топ 20 (82%); деякі сторінки під цільові запити не були створені; дублювалися мета-теги, контент і було багато сторінок 404. Процес робіт Внутрішня оптимізація Після проведеного технічного аудиту сайту ми знайшли і виправили цілий перелік проблем: закрили від індексації всі технічні сторінки і не оптимізовані сторінки під інші регіони, в тому числі і сторінки з гет-параметрами; виправили помилки у файлах robots.txt і sitemap.

Опубліковано: 24/09/19 @ 05:00
Розділ Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62