QA дайджест #36: тренди 2019, тестування з JavaScript, список потрібних чатиков

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Microsoft опублікував код калькулятора Windows. А серед іншого і список ручних тест-кейсів. Аналіз коду і пошук багів в калькуляторі Windows. Тренди у тестуванні З , що нового в 2019-му? Рекомендується до перегляду відеоканал Іллі Комендантова. Дуже багато якісного матеріалу в стилі «тестувальник за роботою» і багато чого іншого. З турботою про користувача , або Як уберегти клієнтів від помилок. Додавання правил Postman . Нові мови програмування непомітно вбивають наш зв'язок з реальністю. Ретроспективні уроки автоматизації : інтерфейси. Спробуй інший підхід . Про экзокортекс (і блокнотики) . Або як звільнити свою пам'ять і нічого не забути. Історія одного попарно , або Як замінити мізки Гуглом і програти. Відкритий вебінар «Метод Попарно Testing в Black Box тестуванні».

Опубліковано: 15/03/19 @ 11:00
Розділ javascript Безпека Блоги Читати далі...

В ІТ без диплома: історії JavaScript, PHP і Scala розробників

В українському IT не більше 10% технічних спеціалістів, які свідомо відмовилися від вищої освіти. Ми знайшли деякі з них і дізналися, як склалася їхня історія з університетом, складно було шукати першу роботу без диплома і відмовляли їм у оффере з цієї причини, а також як вони освоювали IT-спеціальність і що думають про вищу освіту в Україні. Бажаючих поділитися досвідом виявилося багато, тому слідом за першою частиною матеріалу публікуємо другу. Олексій Єгоров , 34 роки, Senior JavaScript Developer З професією я визначився у 11 років. Коли батьки подарували мені ZX Spectrum, я вирішив стати програмістом. Попрацював у різних компаніях: був підрозділ Oracle, відомий ігровий гігант, пара фріланс-проектів, декілька «галер». Зараз працюю на ізраїльську компанію, яка займається розробкою SaaS-продукту для організації масових заходів (конференцій, концертів, виставок тощо). Я закінчив технікум радіоелектронного приладобудування на Донбасі.

Опубліковано: 26/07/18 @ 10:00
Розділ javascript php Читати далі...

Опитування по мовам #9: Go і TypeScript увійшли у вищу лігу, Kotlin варто сприймати серйозно

[Оригінальні дані і скрипти обробки можна взяти на GitHub ] В опитуванні взяв участь 7361 осіб, 90% учасників проживають в Україні. Комерційне використання Трійка лідерів не змінилася. Go і TypeScript вперше увійшли в десятку найбільш використовуваних, а Clojure — в двадцятку. А ось динаміка останніх років: Бачимо, що Java хоч і залишається найпоширенішим, але останні два роки частка цієї мови значно скорочується. Можливо, це пов'язано з розвитком альтернативних JVM мов, а може бути, і з альтернативами самої JVM. JavaScript раніше, зростає, але темпи його зростання значно сповільнилися. Втім, картинка змінюється, якщо згадати, що TypeScript є розширенням JavaScript. Тоді видно, що сумарні темпи зростання JavaScript/TypeScript залишаються ті ж. Частка C# так само повільно знижується, як і раніше. Частка Python росте, він уже однозначно став домінуючою платформою в Data Science. Найприкметніше — різке зростання ролі Go.

Опубліковано: 23/01/18 @ 08:00
Розділ javascript Читати далі...

«Суворий» JavaScript: навіщо і кому це треба

Олена Жукова , підприємець і Frontend developer, на VinnytsiaJS виступила з доповіддю «Strict JavaScript» і на його основі написала статтю для DOU. JavaScript вважається динамічним мовою, але все частіше використовуються інструменти, які додають йому статичної типізації. Google, Facebook і Microsoft пропонують свої рішення. Чому так відбувається і чи варто це робити? Дані з GitHub за останні 3 роки показують істотне зростання кількості проектів, написаних за допомогою інструментів, які додають в JavaScript статичної типізації. Звичайно, можна припустити, що використання, наприклад, TypeScript сприяв вихід фреймворку Angular2, який настійно рекомендував використовувати саме TypeScript, проте існує чимало проектів, які використовують зовсім інший фреймворк — ReactJS, при цьому написані на TypeScript. До того ж Facebook розробив власний інструмент для статичної типізації JavaScript — Flow, яким рекомендує користуватися для свого фреймворку ReactJS.

Опубліковано: 10/10/17 @ 10:05
Розділ javascript Читати далі...

Front-Еnd дайджест #25: пишемо і вчимо WebAssembly, майбутні стандарти JavaScript і зможе Vue.js захопити світ?

У випуску: минулі React конференції Europe, Vienna та Kyiv, що варто вивчати Front-End інженерові в 2017 році, слухаємо нові подкасти, а також матеріали по ReasonML, React, Node.js і багато іншого.

Опубліковано: 30/06/17 @ 10:00
Розділ javascript Читати далі...

Дайджест: як запустити стартап, розуміння ECMAScript 6, антихакер з СБУ

Нові версії TensorFlow 1.0 Rust 1.15 Go 1.8 TypeScript 2.2 SQLite 3.17.0 Інтерв'ю IT-ринок України виділяється на тлі Індії, Мексики, Бразилії і Східної Європи — Юрій Антонюк, EPAM. Чому український IT приваблює мільярди інвестицій — керівник Luxoft в Україні. Нова кров: Дмитро Дубілет, менеджер проектів порталу держпослуг iGov . Гараж-хаб: Як харківські фізики провокують суспільство власною експериментальною лабораторією . KPI Tonight | Едуард Рубін . Антихакер з СБУ: Кібератаки на Україну коштують мільйони доларів . Андрій Клен, співзасновник Petcube: У нас немає розкоші часу. Якщо ти не швидкий — ти мертвий . Howto Завершено переклад книги Розуміння ECMAScript 6 . 30 корисних Chrome-розширень для дизайнерів та веб-розробників. Домашній курс запуску стартапу . Статті, договору, книги, інструменти та шаблони для засновників. How the hell exit do I: A beginner's guide to Vim . How to Communicate Errors Well .

Опубліковано: 24/02/17 @ 11:00
Розділ javascript Читати далі...

11 жовтня, Київ — Курс «Програмування на JavaScript»

Час: вівторок+четвер, 19:00-21:00
Тривалість: 6 тижнів 11 жовтня стартує курс Front-End Pro. Курс призначений для людей, які знають основи HTML/CSS і хочуть вивчати JavaScript. Програма курсу заснована на великому практичному досвіді викладачів. Методика викладання будується на виконанні безлічі практичних і домашніх завдань, заснованих на реальних проектах, а не «сухий» теорії. В процесі навчання ви напишіть дипломний проект, який буде не соромно додати в своє портфоліо. Після проходження курсу ви будете добре розбиратися в можливостях мови JavaScript, навчитеся писати код для більшості актуальних при розробці web-додатків завдань, пов'язаних із створенням інтерактивного інтерфейсу користувача, включаючи технологію AJAX. Програма курсу Front-End Pro (JavaScript): ? Огляд JavaScript: історія, роль, синтаксис.
? Базові конструкції мови.
? Примітивні типи даних, змінні, оператори.
? Логічні структури.
? Робота з масивами: одновимірними, двовимірними.

Опубліковано: 06/10/16 @ 09:02
Розділ javascript Читати далі...

Frontend дайджест #18: Angular 2.0, TypeScript 2.0, Progressive Web Apps з пісочниці

У випуску: Ден Абрамов про Redux, компоненти на будь-який смак для React Native, а також матеріали по React, GraphQL і ELM. Почитати Developing Extensible HTML and CSS Components . Fun Times With CSS Pixel Art . Flexible typography with CSS locks . You can kinda invent your own weird design language with attributes and attribute selectors . Methods for Controlling Spacing in Web Typography . KharkivCSS — текстова трансляція. Why there is no CSS4 — explaining CSS Levels . Welcome to HTML 5.2 . How To Use WebPageTest and its API . A Case Study on Boosting Front-End Performance . HTTP/2 connection coalescing . 400,000 GitHub repositories, 1 billion files, 14 terabytes of code: Spaces or Tabs? Indicating offline . WebDriver Support in Safari 10 . Bringing WebVR to Microsoft Edge . Simple sharing on the web with navigator.share . Explaining basic 3D theory . Writing a lambda-calculus interpreter in javascript . Що нового в Marionette.js 3.

Опубліковано: 30/09/16 @ 06:29
Розділ javascript Читати далі...

Frontend дайджест #17: Інструменти Create React App Progressive Web Apps, що нового в Chrome 52, вивчаємо TypeScript за 30 хвилин

У випуску: зменшуємо час завантаження веб-додатків, досліджуємо node_modules, набір демок на чистому CSS, створення власних HTML елементів, функціональне тестування JavaScript, поширені помилки починаючого верстальника, а також матеріали по React, Angular і GraphQL. Почитати Imperative vs Declarative Programming . Goodbye, Object Oriented Programming . Вичерпне керівництво по стратегіям завантаження веб-шрифтів . Progressive loading for modern web applications via code splitting . Journey to HTTP/2 . Defer loading javascript . All about HTML Custom Elements — створення власних HTML-елементів. The performance benefits of rel=noopener . The :target Trick . The State of CSS Reflections . What Goes Through My Head When Exploring a Site — перевіряємо верстку. Considerations for Styling a Modal — верстаємо модальне вікно. Force Selection of Text Block . 10 плагінів PostCSS . Animating like you just don't care with Element.animate . What's new in Chromium 52 and Opera 39 .

Опубліковано: 19/08/16 @ 10:27
Розділ javascript Читати далі...

4 липня, Київ — JavaScript в CyberBionic Systematics

Запрошуємо 4 липня на безкоштовне заняття з JavaScript в CyberBionic Systematics! Ви вже вивчили HTML і CSS? Тепер не знаєте, що робити далі? Почніть вивчати JavaScript і перед вами відкриються двері front-end розробки. JavaScript в CyberBionic Systematics складається з двох курсів JavaScript Essential і JavaScript Advanced . 34 години інтенсивних занять, домашніх завдань і кодинга! Стартуємо вже 4 липня, приєднуйтесь ! Курси були розроблені Дмитром Охріменко , сертифікованим розробником і тренером Microsoft, а також кращим професіоналом у номінації IT Education за версією Ukrainian IT Awards. Курси для FrontEnd розробників — це квінтесенція професіоналізму Дмитра, його знань, практики і досвіду. Те, що ви дізнаєтеся за 34 години, багато вивчали місяцями. Що у програмі?
JavaScript Essential — це 7 уроків або 14 насичених і цікавих годин, за які ви пройдете такі теми: 1. Введення
2. Логічні структури
3. Масиви
4. Функції
5. Об'єкти
6.

Опубліковано: 17/06/16 @ 05:03
Розділ javascript Читати далі...

28 березня, Одеса - Конференція JavaScript розробників в Одесі - JS Lab

28 березня в Одесі в рамках проекту GeeksLab відбудеться спеціалізована конференція JavaScript розробників - JS Lab . Конференція пройде в два потоки , збере близько 150 розробників різного рівня з усієї України і стане логічним продовженням проведених раніше заходів FrontendLab і JavaScript на бекенде . Потоки конференції : - JS на фронтенді- сучасна верстка , CSS і JavaScrpt фреймворки , а також секрети їх використання для вирішення нестандартних завдань .
- JS на бекенде- побудова бекенда на базі node.js і різних JS Фреймворк . Використання хмарних технологій для побудови масштабованих і високонавантажених рішень на базі JS технологій. Програма конференції знаходиться на стадії формування . Запропонувати свою тему доповіді можна до 1 березня. Серед запрошених доповідачів провідні фахівці таких компаній, як : Microsoft, Яндекс, Coderiver , Grammarly , Luxoft , Ciklum , Lohika , DataArt , Provectus та інших . Вартість участі:Для читачів DOU.UA знижка 15 %, промокод : DOU.

Опубліковано: 19/02/15 @ 11:28
Розділ javascript Читати далі...

24 грудня, Київ - Week- end full - stack JavaScript with Poker and Poetess

Participation is free after registration
The number of places is limited . You are invited to participate in technical event for JavaScript Developers . Real - time coding of small , but useful application upon Polymer and Web Components concepts . The whole application will be implemented using JavaScript stack of technologies . All participants can follow presenters on their notebooks and develop their own application . Workshop is :
- Interesting for those , who follow up last trends in Web Components , and would like to practice or share knowledge with colleagues
- Useful for people , who like to use bunch of sexy build tools for Front - End and want to see another pretty example
- Helpful for person , who has novice experience in full - stack JavaScript development to increase skills in this approach Our trainers :
- Oleg Gomozov
Senior Front - End Developer with four years ' experience in web projects for portable and mobile devices .

Опубліковано: 17/12/14 @ 04:19
Розділ javascript Читати далі...

28 листопада, Харків - Kharkiv JavaScript User Group Meetup # 2

GlobalLogic запрошує харківських JS - розробників на другу зустріч Kharkiv JavaScript User Group . В програмі заходу - нові цікаві доповіді , неформальне спілкування та приємні сюрпризи . Участь:безкоштовне , але необхідна реєстрація . Будь ласка , не зволікайте з реєстрацією , так як кількість місць обмежена і реєстрація буде закрита , як тільки буде досягнутий ліміт гостей . В програмі заходу зовсім нові доповіді:
1 ) Денис Княжев ( JavaEE , Web , Android developer - SoftServe )
« Being more productive with Dvorak »
2 ) Костянтин Царгородський ( Lead Software Engineer - GlobalLogic )
« Data - binding for Backbone »
3 ) Ростислав Сірик ( Lead Designer - GlobalLogic )
« The simplest HTML5 app » Крім виступів спікерів вас чекають networking - party з чаєм і булочками , а також приємні сюрпризи для активних слухачів . Контактна особа:Тетяна Зміївська ( tetiana.zmiivska@globallogic.com ) . P.S .

Опубліковано: 19/11/14 @ 03:54
Розділ javascript Читати далі...

20 серпня , Київ - « JavaScript мене повністю » , або як отримати задоволення від розробки

Запрошуємо друзів на 12- у зустріч IT talk в Києві Тема: « JavaScript мене повністю » або як отримати задоволення від розробки
Спікер : Антон Бойко , Microsoft Azure MVP Про що поговоримо : Пристрасть Антона останні кілька років - платформа Microsoft Azure . І на цей раз він хоче поговорити про те , що Microsoft даремно назвав один зі своїх сервісів Azure Mobile Services , йому б набагато більше підійшла назва Azure Data Services , адже з його допомогою можна працювати з даними з будь-якого пристрою і будь-якої платформи . Антон покаже , як можна легко і швидко створити простий додаток , використовуючи JavaScript для клієнтської і серверної розробки , додати в проект авторизацію користувачів і розмежувати права доступу до даних , створити завдання , що виконуються за розкладом , і ще багато цікавих і корисних речей. Доповідь буде побудований за принципом « менше слів , більше діла » , тобто мінімум слайдів і максимум «живого» кодинга .

Опубліковано: 31/07/14 @ 12:38
Розділ javascript Читати далі...

20 серпня, Київ - « JavaScript мене повністю » , або як отримати задоволення від розробки

Запрошуємо друзів на 12 - у зустріч IT talk в Києві Тема: « JavaScript мене повністю » або як отримати задоволення від розробки
Спікер : Антон Бойко , Microsoft Azure MVP Про що поговоримо : Пристрасть Антона останні кілька років - платформа Microsoft Azure . І на цей раз він хоче поговорити про те , що Microsoft даремно назвав один зі своїх сервісів Azure Mobile Services , йому б набагато більше підійшла назва Azure Data Services , адже з його допомогою можна працювати з даними з будь-якого пристрою і будь-якої платформи . Антон покаже , як можна легко і швидко створити простий додаток , використовуючи JavaScript для клієнтської і серверної розробки , додати в проект авторизацію користувачів і розмежувати права доступу до даних , створити завдання , що виконуються за розкладом , і ще багато цікавих і корисних речей. Доповідь буде побудований за принципом « менше слів , більше діла » , тобто мінімум слайдів і максимум « живого» кодинга .

Опубліковано: 31/07/14 @ 12:38
Розділ javascript Читати далі...

28 листопада, Київ - ClojureScript і реактивне програмування , або Як написати гру за 2 дні

Написання інтерфейсів для програм в браузерах зараз зазнає бурхливе зростання . Кількість підходів скоріше навіть дратує , чим вражає , і з першого погляду важко визначити , як же бути . У планах - подивитися , що у нас є на ринку розробки , оцінити , як люди без підготовки пишуть гри і в цілому поговорити « за розробку ». Програма
- Backbone , AngularJS , Ember , React , Hoplon , FRP
- Аналіз існуючих способів написань інтерфейсів
- Написання інтерфейсів Про лектора : Олександр Соловйов - автор нашумілого доповіді про реактивне програмування , автор статей, бібліотек і програм помірною популярністю , програміст зі стажем в 6 років і в цілому любитель приємного життя , краси і розмов. Мови програмування: Python , JavaScript , Go , Clojure .

Опубліковано: 12/11/13 @ 02:15
Розділ javascript Програмування Читати далі...

28 ноября, Киев — ClojureScript и реактивное программирование, или как написать игру за 2 дня

Написание интерфейсов для программ в браузерах сейчас претерпевает бурный рост. Количество подходов скорее даже раздражает, чем поражает, и с первого взгляда тяжело определить, как же быть. В планах — посмотреть, что у нас есть на рынке разработки, оценить, как люди без подготовки пишут игры и в целом поговорить «за разработку». Программа
— Backbone, AngularJS, Ember, React, Hoplon, FRP
— Анализ существующих способов написаний интерфейсов
— Написание интерфейсов О лекторе: Александр Соловьёв — автор нашумевшего доклада про реактивное программирование, автор статей , библиотек и программ умеренной популярности, программист со стажем в 6 лет и в целом любитель приятной жизни, красоты и разговоров. Языки программирования: Python, JavaScript, Go, Clojure.

Опубліковано: 12/11/13 @ 02:15
Розділ javascript Програмування Читати далі...

Дайджест: jQuery 2.0 , плюси і мінуси роботи в компаніях Top25 , чи потрібно програмування 8- льоткам

Добрий день, шановні читачі. Аналітика Інфографіка: Огляд зарплат 10 найпопулярніших професій у сфері digital-технологій. Інфографіка: дайджест Уанету 2012 . Інфографіка: 5 науково доведених способів отримати більше ретвітів . Інфографіка: бізнес пошукового гіганта Google в цифрах. Top-25: ІТ-компанії з рекордними зарплатами програмістів . Норвезька блог blog.iterate.no проводить чергове дослідження популярності мов програмування. Погляди Керівництво по найму програмістів . І ще про наймання - як не слід проводити співбесіду шукачів . Чи потрібно займатися програмуванням 8-річній дитині ? Про вибір мови програмування . Влад Воскресенський. Як аутсорсеру перейти в продукти ? Едуард Рубін - Заздрість: чому українському ІТ далеко до індійського . Інтерв'юЧи варто їхати з України: колишній адміністратор UA-IX Сергій Поліщук про переїзд до Канади . Теорія Java 8 Optional Objects . RAII and ScopeGuard . Java.next : Common ground in Groovy, Scala, and Clojure.

Опубліковано: 19/04/13 @ 08:29
Розділ javascript Блоги Програмування Читати далі...

Спливаюче вікно при першому відвідуванні сайту на jQuery

Уявляю вашій увазі гостьовий пост від Сергія Предводітелева, одного з розробників Арктичної Лабораторії . *** На деяких сайтах необхідно при першому відвідуванні показувати відвідувачу інформацію у спливаючому вікні. Це може знадобитися, наприклад, для сайтів деяких тематик, щоб дізнатися вік відвідувача. Ще один варіант використання даного функціоналу - розповісти коротко про мету сайту. Для реалізації такого функціоналу ми будемо використовувати jQuery і кілька плагінів до нього. Щоб показувати спливаючі вікна скористаємося плагіном arcticModal . Цей плагін, на відміну від багатьох інших, дозволяє дуже просто кастомизировать зовнішній вигляд модальних вікон. Для того, щоб показати вікно лише один раз, будемо запам'ятовувати в куках, що відвідувач заходив на сайт. Роботу з куками нам забезпечить невеликий плагін з простим ім'ям cookie. Підключаємо необхідні файли Якщо на вашому сайті не підключений jQuery, то підключимо його. Використовуємо CDN Яндекса.

Опубліковано: 02/04/13 @ 06:55
Розділ javascript Читати далі...

Всплывающее окно при первом посещении сайта на jQuery

Представляю вашему вниманию гостевой пост от Сергея Предводителева, одного из разработчиков Арктической Лаборатории . * * * На некоторых сайтах необходимо при первом посещении показывать посетителю информацию во всплывающем окне. Это может потребоваться, например, для сайтов некоторых тематик, чтобы узнать возраст посетителя. Ещё один вариант использования данного функционала — рассказать кратко о цели сайта. Для реализации такого функционала мы будем использовать jQuery и несколько плагинов к нему. Чтобы показывать всплывающие окна воспользуемся плагином arcticModal . Этот плагин, в отличие от многих других, позволяет очень просто кастомизировать внешний вид модальных окон. Для того, чтобы показать окно лишь один раз, будем запоминать в куках, что посетитель заходил на сайт. Работу с куками нам обеспечит небольшой плагин с простым именем cookie. Подключаем необходимые файлы Если на вашем сайте не подключен jQuery, то подключим его. Используем CDN Яндекса.

Опубліковано: 02/04/13 @ 06:55
Розділ javascript Читати далі...

1 2 3