16 червня - 28 липня , Київ - Курс програмування PHP Symfony

Для кого Ви вже не новачок у PHP (навіть з досвідом роботи ) і готові підкорювати нові вершини? PHP фреймворк Symfony - це новий рівень ваших професійних можливостей (і оплата на порядок вище). Набір інструментів і методик PHP фреймворку Symfony дозволяє розробнику бути більш продуктивним і виконувати завдання ефективніше , а з кращими практиками ( best practices ) Symfony ви доб'ється приголомшливого зльоту по кар'єрних сходах . Домогтися неперевершених результатів з PHP фреймворком Symfony вам допоможе курс Webcamp . Ви зможете Створити проект , яким можна покрасуватися перед роботодавцем або використовувати для власного бізнесу; Виконувати завдання веб розробки просунутого рівня ; Працювати в команді над виполенних проекту; Освоїти систему контролю версій ; Претендувати на посаду на рівень вище; Проект курсу Разом зі студентами ми виберемо серйозний проект ( наприклад , інтернет -магазин ), над яким працюватиме вся група .

Опубліковано: 08/05/14 @ 04:38
Розділ php Читати далі...

Расмус Лердорф , творець PHP: «Я хочу робити речі для реальних людей»

Людина, що придумала один з найпоширеніших мов програмування - 44 -річний Расмус Лердорф ( Rasmus Lerdorf ) , - народився в Гренландії , а останні роки проживає в США . Втім , «живе» - голосно сказано : за словами самого Лердорфом , дуже багато часу він проводить в подорожах по самих різних країнах , зустрічаючись з людьми, які використовують PHP в самих різних сферах життя. На початку жовтня Расмус Лердорф брав участь у конференції IDCEE'13 в Києві , де я і зміг поспілкуватися з ним і поставити частина питань , запропонованих читачами DOU на форумі . - Як просувається робота над PHP 5.6 ? - Процес йде . Люди пропонують нові функції і можливості , співтовариство голосує і обговорює їх , і якщо більшість « за» - вони впроваджуються в проект. Потім в якийсь момент ми зробимо його « зліпок » , перевіримо , щоб у ньому було достатньо тестів і випустимо PHP 5.6 . Думаю , це станеться приблизно в червні -липні 2014 року, але починати працювати нам потрібно вже зараз.

Опубліковано: 20/11/13 @ 08:54
Розділ php Читати далі...

Расмус Лердорф, создатель PHP: «Я хочу делать вещи для реальных людей»

Человек, придумавший один из самых распространенных языков программирования — 44-летний Расмус Лердорф (Rasmus Lerdorf), — родился в Гренландии, а последние годы живет в США. Впрочем, «живет» — громко сказано: по словам самого Лердорфа, очень много времени он проводит в путешествиях по самым разным странам, встречаясь с людьми, использующими PHP в самых разных сферах жизни. В начале октября Расмус Лердорф участвовал в конференции IDCEE’13  в Киеве, где я и смог пообщаться с ним и задать часть вопросов, предложенных читателями DOU на форуме . — Как продвигается работа над PHP 5.6? — Процесс идёт. Люди предлагают новые функции и возможности, сообщество голосует и обсуждает их, и если большинство «за» — они внедряются в проект. Потом в какой-то момент мы сделаем его «слепок», проверим, чтобы в нем было достаточно тестов и выпустим PHP 5.6. Думаю, это случится примерно в июне-июле 2014 года, но начинать работать нам нужно уже сейчас.

Опубліковано: 20/11/13 @ 08:54
Розділ php Читати далі...

Дайджест : скандал навколо Klumba.ua , чи потрібні менеджери , бойовий досвід Haskell

Добрий день , шановні читачі. Новини Скандал навколо Klumba.UA : Дубина звинуватив Хорсева у захопленні проекту. Google мігрує з MySQL на MariaDB . Офіційна підтримка Windows XP припиниться в квітні 2014 . Мюнхенський муніципалітет має намір розіслати користувачам диски з Ubuntu . Коментар Міністерства соціальної політики України з приводу законодавчого регулювання аутсорсингу. Федеральний апеляційний суд США постановив визнати використання кнопки «подобається» в соціальній мережі Facebook проявом свободи слова . Інсталятор CyanogenMod з'явиться в Google Play , розробники отримали $ 7 млн ??інвестицій
Погляди Haskell в продакт : звіт менеджера проекту - переваги та недоліки . Найбільш шкідлива книжка про професію IT -менеджера або чергове роздум на тему чи потрібні « управлінці» . В тему : точка зору іноземних колег - No Managers : Why We Removed Bosses at Treehouse . The big data Wild West: The good , the bad and the ugly .

Опубліковано: 20/09/13 @ 11:21
Розділ php Читати далі...

Дайджест : смерть Іллі Сегаловіча , " котячий " PHP від ВКонтакте , футуристичні амбіції Google

Добрий день, шановні читачі. Новини Вчора з'явилися новини про те, що помер один з співзасновників «Яндекса» - Ілля Сегаловіч. Пізніше Аркадій Волож повідомив: «Ми б хотіли прояснити зроблену раніше заяву , оприлюднене компанією. Ми дізналися, що Ілля у комі і знаходиться на апараті штучного життєзабезпечення, але ознак мозкової активності немає ». Погляди Сергій Галенкін -. Репортаж з штаб-квартири Google : наступним кроком після Google Glass стане вживлення чіпів в людський мозок. Теорія чеклист - що необхідно зробити, щоб ваш мобільний додаток мало успіх . Практика Little Lisp interpreter JScala - макрос для Scala, що генерує JavaScript-код Як використовувати лямбда-вирази з Java 8 у «старих» JRE . Нові версії Павло Дуров пообіцяв представити «вконтактовскую» компилируемая версію PHP - kPHP . Префікс k означає kitten - розкривають секрет хлопці з команди розробників ВКонтакте. Мобільний фреймворк Adobe PhoneGap 3.

Опубліковано: 26/07/13 @ 10:29
Розділ php Пошуковики Читати далі...

25 липня, Харків - ThinkPHP # 7. Summer PHParty

Літо - пора нових вражень і яскравих емоцій! Відпочивайте душею і тілом разом з нами на Summer PHParty, діліться з колегами професійним досвідом і враженнями від літньої відпустки. Наші гуру міцно осідлали хвилю і готові знову провести майстер-клас серPHPінга для всіх бажаючих. У програмі ThinkPHP # 7. Summer PHParty: 1) Шаблони архітектурірованія Web-додатків. Дмитро Єфименко розповість про шаблони архітектури Web-додатків, їх достоїнства і недоліки, особливості проектування, розробки, тестування та підтримки. Природно - приклади з життя, досвід впровадження та аналіз удач і факапов, пов'язаних із застосуванням того чи іншого шаблону. Також буде розказано про прямому і зворотному вплив шаблону архітектури на команду. 2) Адаптація веб-сайту під різні дисплеї. Євген Котельніцкій раскажет про: HD displays (Retina), фізичні розміри, Responsive і Viewport 3) Bluz - наш код як музика.

Опубліковано: 05/07/13 @ 10:29
Розділ php Читати далі...

22 березня, Дніпропетровськ - PHPize

Про PHP і навіть більше PHPize - регулярні зустрічі переконаних PHPшніков, яким є чим поділитися, і чому повчитися в інших. Пропонуй теми і приходь обговорити чужі! На першій зустрічі команда Magento поділиться своїми практичними напрацюваннями та висновками за роки роботи з технологією. Нам цікаво, що ви думаєте про це! Програма зустрічі 19.05 ... 19.10 - Знайомство з учасниками, вступне слово організаторів. 19.10 ... 19.40 - Провідні розробники Дмитро Шатовська і Григорій Гребінюк «Gearman Job Queue. Розкриваємо недокументовані можливості ». 19.40 ... 20.00 - питання, обговорення 20.00 ... 20.30 - «Як писати автоматичні тести на PHP», Макс Екатеріненко, Технічний менеджер PaaS 20.30 ... 20.

Опубліковано: 09/03/12 @ 09:41
Розділ php Читати далі...

Дайджест: уразливість в GitHub , новий PHP, мутаційні тестування, «не думай про наносекундах зверхньо » , про шкоду парного програмування

Добрий день, шановні читачі. В першу чергу вітаю всіх читачок DOU з професійним святом. :) Щастя вам, нових звершень і терпіння! На цій короткій робочому тижні українська ІТ-галузь не радувала нас гучними новинами, окрім, хіба що, «податку на Skype », який може з'явитися з легкої руки НКРСІ. Зате цікаві новини приходять з-за кордону: російський програміст Єгор Хомак виявив уразливість в Ruby on Rails, яка дозволила йому управляти постами і додавати вихідний код в будь-який проект на GitHub (згодом його аккаунт був заблокований). Новини Представлено PHP 5.4.0 Android-додатки можуть отримувати доступ до фотографій користувача без відома останнього ; випущена Akka 2.0 вийшла в світ Sencha Touch 2.0 . Практика Вікі: участь в проекті Boot2Gecko компактний довідник по мовам програмування Font Awesome - піктографічний шрифт, розроблений для використання з Twitter Bootstrap; Least - іструмент для перетворення CSS-файлів в CSS-препроцесора; досвід використання Node.

Опубліковано: 09/03/12 @ 08:21
Розділ php Безпека Читати далі...

18 лютого, Одеса - Ciklum PHP Суботник

Компанія Ciklum запрошує практикуючих web -розробників на Ciklum PHP Суботник , який пройде 18 лютого в нашому Одеському офісі. Формат зустрічі - традиційний : обмін знаннями та досвідом , активна дискусія з актуальних для web -сфери питань , освітлення популярних трендів. Програма зустрічі: « Dependency Injection » - Павло Возненко, Ciklum Київ, PHP developer/CSC consultant «Побудова веб -додатки на базі Amazon Web Services » - Олег Жаворонкін , Ciklum Одеса, Senior PHP developer « Web Security » - Олег Нечипоренко, CyberVision Київ, PHP developer « Comet - Небесне тіло, миючий засіб або тренд у розробці веб - додатків? » - Олексій Галіулін , DAXX Дніпропетровськ, Senior PHP developer Неформальне спілкування і частування Програма ще формується і доповнюється. Тому, якщо вам цікаво поділитися своїм досвідом і виступити в якості спікера , будь ласка , зв'яжіться з нами . Для участі у зустрічі необхідно попередньо зареєструватися за посиланням .

Опубліковано: 14/02/12 @ 10:18
Розділ php Читати далі...

Дайджест: час оновлювати HTTP , кращі JS- фреймворки , Vim на iOS , PHP vs . Python vs . Ruby , зарплати в Кремнієвій Долині

Добрий день, шановні читачі. Цього тижня група депутатів на чолі з комуністом Євгеном Царьковим зареєструвала у Верховній Раді черговий цікавий законопроект : відповідно до нього, пріоритетне право на продаж програмного забезпечення державним установам можуть отримати вітчизняні розробники. З новин компаній, представлених у нашій країні, варто відзначити вихід EPAM на IPO , в ході якого компанія може залучити в не менш $ 118 млн, а також ініціативу GlobalLogic по відкриттю безкоштовних курсів по C/C + + на базі Львівської Політехніки. Новини Стенфордський професор, фахівець зі штучного інтелекту Себастьян Тран (Sebastian Thrun) пішов з університету і запустив власний освітній стартап починається робота над новою версією HTTP . Практика Огляд кращих JavaScript MVC-фреймворків ; Modern Pictograms - шрифт для дизайнерів інтерфейсів; Vim, портований на iOS Font.

Опубліковано: 27/01/12 @ 10:25
Розділ php Читати далі...

Уразливість в Timthumb.php

Останнім часом все частіше звертаються люди у яких зламали WordPress блог, виглядає це завжди по різному, іноді з'являється якась незрозуміла реклама на блозі, іноді просто посилання які ви не проставляли, іноді це взагалі не помітно, але через сервер на якому розташований блог проводять розсилку спаму та інші всякі гидоти. Найпопулярніший спосіб злому блогу на даний момент є уразливість в скрипті timthumb.php який відповідає за автоматичне створення іконок або превьюшек для записів у вашому блозі. Якщо у вашому шаблоні існує така функція, значить з імовірністю 99% вона реалізована саме за допомогою цього скрипта. Найчастіше він знаходиться в папці з темою вашого блогу/wp-content/themes/названіе теми/і називається або thumb.php або timthumb.php. Про уразливості в цьому файлі писалося вже досить давно і багато, але тим не менш і зараз відбуваються зломи за допомогою цього файлу.

Опубліковано: 21/12/11 @ 01:37
Розділ php Безпека Блоги Читати далі...

36- й випуск подкасту « Відверто про IT кар'єризм ». Бесіда з PHP архітектором і XP тренером , Іваном Мосевим

Про во'IT'і РНР спеціаліст Python проти PHP Від PHP Junior до CTO Дідівщина в IT Хто такий CTO План розвитку «Навіщо ? » з новими фреймворками Що далі, після СТО та архітектора? Тренерська практика На прохання слухачів, вказуємо рекомендовані гостем книги , це « Рефакторинг . Поліпшення існуючого коду » Мартіна Фаулера і« Досконалий код » Стіва Макконела . Випуск записаний за підтримки IT компанії AltexSoft . Адресу компанії в мережі Інтернет: AltexSoft - кращий вибір в кар'єрі програміста.

Опубліковано: 13/12/11 @ 08:11
Розділ php Читати далі...

Євген Шевченко, Magento: «Ми довели, що PHP багато на що здатний»

Останній візит DOU в офіс компанії Magento (у той час ще відомої як Varien) відбувся два роки тому . Тоді команда розробників світової платформи для електронної комерції складалася всього з декількох десятків людей. За два роки змінилося дуже багато чого - тепер українське представництво Magento налічує більше двох сотень співробітників. Київський офіс окупував цілих два поверхи бізнес-центру на Дегтярівській. До того ж нещодавно трапилося дуже знаменна подія - компанія була куплена eBay . Ми домовилися про зустріч, щоб дізнатися, як вплинуло злиття з американським інтернет-гігантом на розвиток і стратегії локального офісу. На питання відповідали Євген Шевченко (на фото), директор українського представництва Magento, і Олександра Устінова, PR менеджер компанії. - З моменту нашої останньої розмови змінилося дуже багато, можете трохи розповісти про останні події? Є.Ш.

Опубліковано: 23/11/11 @ 12:17
Розділ php Читати далі...

Використання SQLAlchemy в django

Для початку поставало питання як позбавиться від django ORM, але він відпав як тільки зіткнувся з сесіями. Тому було вирішено залишити в підключаються додатках тільки django.contrib.sessions. settings.py # To create user sessions INSTALLED_APPS = (     'Django.contrib.sessions', ) Був створений клас для створення сесій бази даних. dbsession.py import sqlalchemy.orm from django.conf import settings class _Singleton (object):     # By default we use db url from project's settings     _database_url = None     _session = None     _refresh_session = False     def set_dburl (self, database_url):         self._database_url = database_url         self._refresh_session = True     def __call__ (self):         if self._database_url:             engine = sqlalchemy.create_engine (                 self._database_url, echo = settings.SQLALCHEMY_DEBUG)         else:             engine = sqlalchemy.create_engine (                 settings.SQLALCHEMY_ENGINE, echo = settings.

Опубліковано: 13/07/11 @ 04:35
Розділ php Читати далі...

PHP: equal_beginning ()

Код тут . Функція подібно similar_text () порівнює два рядки і якщо вони однаково починаються, видає довжину однакового фрагмента в символах. І також як в similar_text можна передати необов'язковий параметр $ percent, в якому буде відсоткова схожість цих двох рядків (округлюється до цілого).  Важливо! Не завжди умолчальне кодування бібліотеки mb_string стоїть у UTF-8, тому для правильної роботи функцій з цієї бібліотеки має сенс на початку скрипта встановлювати кодування такий рядком: mb_internal_encoding ('UTF-8');  З'ясувалося, що у функції є баг, виявляється з деякими словами. Загадка для програмістів: приведіть в приклад пару слів, які функція некоректно обробляє і поясніть чому це відбувається.  Виробив рефакторінг:) Тепер з усіма словами відмінно має працювати, і не використовується перетворення рядків у масиви. Функція стала простіше і ефективніше. Викладати поки не буду, розімніть мозок.

Опубліковано: 11/05/11 @ 08:53
Розділ php Читати далі...

Швидкість виконання PHP-скриптів

Вирішив провести дуже простий Тестіко: під час запуску скрипта мільйон разів обчислити хеш рядка blabla за алгоритмом md5, і порахувати час виконання. У мене результати такі:   Де виконується скрипт    Час (у сек.) запуску через вебсервер    Час при запуску з консолі    Віртуальний хостинг Ruweb.net , де в даний момент розташований мій блог, сервер Apache    0,8    -    VPS на Linode.com , мінімальний тариф, сервер Lighttpd    1,2    1,1    Моя домашня машинка, тестовий сервер Mongoose    2,1    1,9    Виявилося, накладні витрати на вебсервер навіть у такому тесті можуть бути відчутні - це для мене новина, якщо чесно. Я спершу взагалі з консолі і не думав запускати, а потім щось вирішив спробувати.  Питання розумним людям: взагалі від чого це все залежить в першу чергу і як прискорити виконання скриптів на VPS? Там/proc/cpuinfo показує аж чотири процесори Intel Xeon по 2,2 ГГц, а результати в порівнянні з віртуальним хостингом так собі.

Опубліковано: 04/05/11 @ 08:08
Розділ php Блоги Читати далі...

40 + PHP класів та бібліотек для продуктивного програмування

Переклад: 40 + Must-Bookmark PHP Classes & Libraries For Developing Faster
Автор: Umut M. Примітка: Про частині класів я вже віщав у своєму блозі, але думаю гірше від цього нікому не стане. Керування вмістом BackPress
Потужна бібліотека, «ноги» якої ростуть з WordPress. Дозволяє виконувати безліч стандартних завдань для створення повноцінних веб додатків, таких як: керування користувачами, HTTP транзакції, логування, форматування текстів і т.п. PHP User Class
Метою даного класу є просте обслуговування завдань з управління користувачами в PHP додатках, а саме: реєстрація, авторизація, закінчення сеансів роботи і т.д. phpSEO
Ви хочете автоматизувати процес збору і генерації ключових слів або мета тегів для Вашого контенту? phpSEO зробить це за Вас. Він може створювати необхідну кількість ключових слів з строкових даних або URL, генерувати до них описи і крім цього, робити все це згідно Вашого списку степових (небажаних) слів.

Опубліковано: 06/04/11 @ 09:02
Розділ php Безпека Блоги Читати далі...

9 Корисних PHP функцій

Огляд декількох PHP функцій які можуть бути корисні в різних повсякденних завданнях. Будь то ви кодер з досвідом, чи початківець розробник.
1. Функції з довільним числом аргументів PHP дозволяє визначати функції з необов'язковими аргументами. Але існує також метод, який дозволяє використовувати повністю довільне число аргументів функції. Для прикладу, візьмемо функції з необов'язковими аргументами: 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
//Функція з двома довільними аргументами
function foo ($ arg1 ='', $ arg2 ='') {

    echo "arg1: $ arg1 n";
    echo "arg2: $ arg2 n";

}

foo ('hello', 'world');
/ * Результат:
arg1: hello
arg2: world
*/

foo ();
/ * Результат:
arg1:
arg2:
* / Тепер, давайте подивимося, яким чином ми можемо побудувати функцію, яка приймає будь-яку кількість аргументів.

Опубліковано: 29/03/11 @ 09:48
Розділ php Читати далі...

SQLite і PHP. Альтернатива MySQL

sqlite SQLite - це база даний заснована на файлах і використовує синтаксис SQL. По продуктивності часом обганяє MySQL, а часом і поступається (залежить від налаштувань сервера). Однією з примітних особливостей є те, що база даних при використанні SQLite перебувати на одному сервері з PHP. Недолік це чи перевага сказати складно, потрібно дивитися по ситуації) Взагалі SQLite рідкість для наших хостерів і її підтримку треба ще пошукати. Що б ви не думало, що SQLite таке "г" нагадаю, що додатки таких контор як Mozilla, Adobe, Symbian використовую для зберігання своїх даних саме цю БД. З безкоштовних хостингів SQLite підтримує ByetHost . Або можна гратися на локалці, встановивши Denwer (як зробив я). Власне синтаксис запитів у SQLite і MySQL однаковий.

Опубліковано: 25/02/11 @ 01:32
Розділ php Читати далі...

Боротьба зі спамом. Використання PHP і reCAPTCHA

recaptcha Отже, якщо ви читає цей пост, то швидше за все поділяєте загальну думку, що спам - це вселенське зло! Боротьба зі спамом ціла наука і один із способів захисту - це капча. reCaptcha - це безкоштовний сервіс захисту сайтів від ботів. Виглядає воно ось так: Плюси даного сервісу: Безкоштовність, як вже говорилося вище, напевно самий важливий параметр Безпека, до цих пір цей сервіс ЩЕ не зламали;) Доступність для сліпих. reCaptcha пропонує звукову версію (а як власне сліпий знайде капчу? та й взагалі, що сліпа людина буде "дивитися" в інтернеті?) Популярність. Дуже сумнівний, але все ж в плюс. Каже про визнання. На даний момент доступні бібліотеки для роботи з reCaptcha для PHP, ASP.NET, Python, Perl, Ruby, Java, JSP і ColdFusion. Також вже написано багато плагінів для захисту форм для різних движків: WordPress, Drupal, Joomla, TYPO3, phpBB, vBulletin і т.д. Детальніше тут. Але нас цікавить як вмонтувати reCaptcha у свої php програми. По-перше нам знадобиться свій ключ для api.

Опубліковано: 24/02/11 @ 01:30
Розділ php Безпека Читати далі...

1 2