9 Корисних PHP функцій

Огляд декількох PHP функцій які можуть бути корисні в різних повсякденних завданнях. Будь то ви кодер з досвідом, чи початківець розробник.
1. Функції з довільним числом аргументів PHP дозволяє визначати функції з необов'язковими аргументами. Але існує також метод, який дозволяє використовувати повністю довільне число аргументів функції. Для прикладу, візьмемо функції з необов'язковими аргументами: 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
//Функція з двома довільними аргументами
function foo ($ arg1 ='', $ arg2 ='') {

    echo "arg1: $ arg1 n";
    echo "arg2: $ arg2 n";

}

foo ('hello', 'world');
/ * Результат:
arg1: hello
arg2: world
*/

foo ();
/ * Результат:
arg1:
arg2:
* / Тепер, давайте подивимося, яким чином ми можемо побудувати функцію, яка приймає будь-яку кількість аргументів.

Опубліковано: 29/03/11 @ 09:48
Розділ php Читати далі...

SQLite і PHP. Альтернатива MySQL

sqlite SQLite - це база даний заснована на файлах і використовує синтаксис SQL. По продуктивності часом обганяє MySQL, а часом і поступається (залежить від налаштувань сервера). Однією з примітних особливостей є те, що база даних при використанні SQLite перебувати на одному сервері з PHP. Недолік це чи перевага сказати складно, потрібно дивитися по ситуації) Взагалі SQLite рідкість для наших хостерів і її підтримку треба ще пошукати. Що б ви не думало, що SQLite таке "г" нагадаю, що додатки таких контор як Mozilla, Adobe, Symbian використовую для зберігання своїх даних саме цю БД. З безкоштовних хостингів SQLite підтримує ByetHost . Або можна гратися на локалці, встановивши Denwer (як зробив я). Власне синтаксис запитів у SQLite і MySQL однаковий.

Опубліковано: 25/02/11 @ 01:32
Розділ php Читати далі...

Боротьба зі спамом. Використання PHP і reCAPTCHA

recaptcha Отже, якщо ви читає цей пост, то швидше за все поділяєте загальну думку, що спам - це вселенське зло! Боротьба зі спамом ціла наука і один із способів захисту - це капча. reCaptcha - це безкоштовний сервіс захисту сайтів від ботів. Виглядає воно ось так: Плюси даного сервісу: Безкоштовність, як вже говорилося вище, напевно самий важливий параметр Безпека, до цих пір цей сервіс ЩЕ не зламали;) Доступність для сліпих. reCaptcha пропонує звукову версію (а як власне сліпий знайде капчу? та й взагалі, що сліпа людина буде "дивитися" в інтернеті?) Популярність. Дуже сумнівний, але все ж в плюс. Каже про визнання. На даний момент доступні бібліотеки для роботи з reCaptcha для PHP, ASP.NET, Python, Perl, Ruby, Java, JSP і ColdFusion. Також вже написано багато плагінів для захисту форм для різних движків: WordPress, Drupal, Joomla, TYPO3, phpBB, vBulletin і т.д. Детальніше тут. Але нас цікавить як вмонтувати reCaptcha у свої php програми. По-перше нам знадобиться свій ключ для api.

Опубліковано: 24/02/11 @ 01:30
Розділ php Безпека Читати далі...

1 2 3