36- й випуск подкасту « Відверто про IT кар'єризм ». Бесіда з PHP архітектором і XP тренером , Іваном Мосевим

Про во'IT'і РНР спеціаліст Python проти PHP Від PHP Junior до CTO Дідівщина в IT Хто такий CTO План розвитку «Навіщо ? » з новими фреймворками Що далі, після СТО та архітектора? Тренерська практика На прохання слухачів, вказуємо рекомендовані гостем книги , це « Рефакторинг . Поліпшення існуючого коду » Мартіна Фаулера і« Досконалий код » Стіва Макконела . Випуск записаний за підтримки IT компанії AltexSoft . Адресу компанії в мережі Інтернет: AltexSoft - кращий вибір в кар'єрі програміста.

Опубліковано: 13/12/11 @ 08:11
Розділ php Читати далі...

Євген Шевченко, Magento: «Ми довели, що PHP багато на що здатний»

Останній візит DOU в офіс компанії Magento (у той час ще відомої як Varien) відбувся два роки тому . Тоді команда розробників світової платформи для електронної комерції складалася всього з декількох десятків людей. За два роки змінилося дуже багато чого - тепер українське представництво Magento налічує більше двох сотень співробітників. Київський офіс окупував цілих два поверхи бізнес-центру на Дегтярівській. До того ж нещодавно трапилося дуже знаменна подія - компанія була куплена eBay . Ми домовилися про зустріч, щоб дізнатися, як вплинуло злиття з американським інтернет-гігантом на розвиток і стратегії локального офісу. На питання відповідали Євген Шевченко (на фото), директор українського представництва Magento, і Олександра Устінова, PR менеджер компанії. - З моменту нашої останньої розмови змінилося дуже багато, можете трохи розповісти про останні події? Є.Ш.

Опубліковано: 23/11/11 @ 12:17
Розділ php Читати далі...

Використання SQLAlchemy в django

Для початку поставало питання як позбавиться від django ORM, але він відпав як тільки зіткнувся з сесіями. Тому було вирішено залишити в підключаються додатках тільки django.contrib.sessions. settings.py # To create user sessions INSTALLED_APPS = (     'Django.contrib.sessions', ) Був створений клас для створення сесій бази даних. dbsession.py import sqlalchemy.orm from django.conf import settings class _Singleton (object):     # By default we use db url from project's settings     _database_url = None     _session = None     _refresh_session = False     def set_dburl (self, database_url):         self._database_url = database_url         self._refresh_session = True     def __call__ (self):         if self._database_url:             engine = sqlalchemy.create_engine (                 self._database_url, echo = settings.SQLALCHEMY_DEBUG)         else:             engine = sqlalchemy.create_engine (                 settings.SQLALCHEMY_ENGINE, echo = settings.

Опубліковано: 13/07/11 @ 04:35
Розділ php Читати далі...

PHP: equal_beginning ()

Код тут . Функція подібно similar_text () порівнює два рядки і якщо вони однаково починаються, видає довжину однакового фрагмента в символах. І також як в similar_text можна передати необов'язковий параметр $ percent, в якому буде відсоткова схожість цих двох рядків (округлюється до цілого).  Важливо! Не завжди умолчальне кодування бібліотеки mb_string стоїть у UTF-8, тому для правильної роботи функцій з цієї бібліотеки має сенс на початку скрипта встановлювати кодування такий рядком: mb_internal_encoding ('UTF-8');  З'ясувалося, що у функції є баг, виявляється з деякими словами. Загадка для програмістів: приведіть в приклад пару слів, які функція некоректно обробляє і поясніть чому це відбувається.  Виробив рефакторінг:) Тепер з усіма словами відмінно має працювати, і не використовується перетворення рядків у масиви. Функція стала простіше і ефективніше. Викладати поки не буду, розімніть мозок.

Опубліковано: 11/05/11 @ 08:53
Розділ php Читати далі...

Швидкість виконання PHP-скриптів

Вирішив провести дуже простий Тестіко: під час запуску скрипта мільйон разів обчислити хеш рядка blabla за алгоритмом md5, і порахувати час виконання. У мене результати такі:   Де виконується скрипт    Час (у сек.) запуску через вебсервер    Час при запуску з консолі    Віртуальний хостинг Ruweb.net , де в даний момент розташований мій блог, сервер Apache    0,8    -    VPS на Linode.com , мінімальний тариф, сервер Lighttpd    1,2    1,1    Моя домашня машинка, тестовий сервер Mongoose    2,1    1,9    Виявилося, накладні витрати на вебсервер навіть у такому тесті можуть бути відчутні - це для мене новина, якщо чесно. Я спершу взагалі з консолі і не думав запускати, а потім щось вирішив спробувати.  Питання розумним людям: взагалі від чого це все залежить в першу чергу і як прискорити виконання скриптів на VPS? Там/proc/cpuinfo показує аж чотири процесори Intel Xeon по 2,2 ГГц, а результати в порівнянні з віртуальним хостингом так собі.

Опубліковано: 04/05/11 @ 08:08
Розділ php Блоги Читати далі...

40 + PHP класів та бібліотек для продуктивного програмування

Переклад: 40 + Must-Bookmark PHP Classes & Libraries For Developing Faster
Автор: Umut M. Примітка: Про частині класів я вже віщав у своєму блозі, але думаю гірше від цього нікому не стане. Керування вмістом BackPress
Потужна бібліотека, «ноги» якої ростуть з WordPress. Дозволяє виконувати безліч стандартних завдань для створення повноцінних веб додатків, таких як: керування користувачами, HTTP транзакції, логування, форматування текстів і т.п. PHP User Class
Метою даного класу є просте обслуговування завдань з управління користувачами в PHP додатках, а саме: реєстрація, авторизація, закінчення сеансів роботи і т.д. phpSEO
Ви хочете автоматизувати процес збору і генерації ключових слів або мета тегів для Вашого контенту? phpSEO зробить це за Вас. Він може створювати необхідну кількість ключових слів з строкових даних або URL, генерувати до них описи і крім цього, робити все це згідно Вашого списку степових (небажаних) слів.

Опубліковано: 06/04/11 @ 09:02
Розділ php Безпека Блоги Читати далі...

9 Корисних PHP функцій

Огляд декількох PHP функцій які можуть бути корисні в різних повсякденних завданнях. Будь то ви кодер з досвідом, чи початківець розробник.
1. Функції з довільним числом аргументів PHP дозволяє визначати функції з необов'язковими аргументами. Але існує також метод, який дозволяє використовувати повністю довільне число аргументів функції. Для прикладу, візьмемо функції з необов'язковими аргументами: 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
//Функція з двома довільними аргументами
function foo ($ arg1 ='', $ arg2 ='') {

    echo "arg1: $ arg1 n";
    echo "arg2: $ arg2 n";

}

foo ('hello', 'world');
/ * Результат:
arg1: hello
arg2: world
*/

foo ();
/ * Результат:
arg1:
arg2:
* / Тепер, давайте подивимося, яким чином ми можемо побудувати функцію, яка приймає будь-яку кількість аргументів.

Опубліковано: 29/03/11 @ 09:48
Розділ php Читати далі...

SQLite і PHP. Альтернатива MySQL

sqlite SQLite - це база даний заснована на файлах і використовує синтаксис SQL. По продуктивності часом обганяє MySQL, а часом і поступається (залежить від налаштувань сервера). Однією з примітних особливостей є те, що база даних при використанні SQLite перебувати на одному сервері з PHP. Недолік це чи перевага сказати складно, потрібно дивитися по ситуації) Взагалі SQLite рідкість для наших хостерів і її підтримку треба ще пошукати. Що б ви не думало, що SQLite таке "г" нагадаю, що додатки таких контор як Mozilla, Adobe, Symbian використовую для зберігання своїх даних саме цю БД. З безкоштовних хостингів SQLite підтримує ByetHost . Або можна гратися на локалці, встановивши Denwer (як зробив я). Власне синтаксис запитів у SQLite і MySQL однаковий.

Опубліковано: 25/02/11 @ 01:32
Розділ php Читати далі...

Боротьба зі спамом. Використання PHP і reCAPTCHA

recaptcha Отже, якщо ви читає цей пост, то швидше за все поділяєте загальну думку, що спам - це вселенське зло! Боротьба зі спамом ціла наука і один із способів захисту - це капча. reCaptcha - це безкоштовний сервіс захисту сайтів від ботів. Виглядає воно ось так: Плюси даного сервісу: Безкоштовність, як вже говорилося вище, напевно самий важливий параметр Безпека, до цих пір цей сервіс ЩЕ не зламали;) Доступність для сліпих. reCaptcha пропонує звукову версію (а як власне сліпий знайде капчу? та й взагалі, що сліпа людина буде "дивитися" в інтернеті?) Популярність. Дуже сумнівний, але все ж в плюс. Каже про визнання. На даний момент доступні бібліотеки для роботи з reCaptcha для PHP, ASP.NET, Python, Perl, Ruby, Java, JSP і ColdFusion. Також вже написано багато плагінів для захисту форм для різних движків: WordPress, Drupal, Joomla, TYPO3, phpBB, vBulletin і т.д. Детальніше тут. Але нас цікавить як вмонтувати reCaptcha у свої php програми. По-перше нам знадобиться свій ключ для api.

Опубліковано: 24/02/11 @ 01:30
Розділ php Безпека Читати далі...

1 2 3