Безкоштовні онлайн-курси з програмування, алгоритмами і Data Science

Представляємо добірку безкоштовних онлайн-курсів, які допоможуть отримати або поліпшити знання в області програмування, алгоритмів, машинного навчання, Data Science і математики. Практично всі курси англійською, у них відмінний рейтинг, і на кожен ви можете записатися зараз. Основи програмування Intro to HTML and CSS У цьому курсі ви дізнаєтеся про базовій структурі Web — HTML і про те, як використовувати її для створення веб-сайтів. Також можна навчитися застосовувати стилі до веб-сайту за допомогою CSS. У курсі розглядається синтаксис, селектори і одиниці CSS. Старт курсу: доступний постійно
Тривалість: 3 тижні
Рейтинг Class Central : 4 з 5 на основі 30 відгуків Introduction to HTML5 Цей курс буде корисний тим, хто хотів би поетапно вивчити основи HTML. Для цього курсу не потрібен бекграунд, і передбачається, що у студентів немає навичок програмування або досвіду роботи в ІТ.

Опубліковано: 20/07/18 @ 10:00
Розділ Безпека Сервіси Читати далі...

Застосовуємо машинне навчання для збору зворотного зв'язку від користувачів

Мене звуть Олександр Бєлобородов, я .NET Developer в Community Management Department у Plarium. Наша команда розробляє інструменти для оптимізації роботи агентів підтримки і ком'юніті-менеджерів, а також інструменти залучення користувачів поза грою. Хочу поділитися нашим досвідом використання машинного навчання для збору зворотного зв'язку від гравців. Навіщо це потрібно Plarium Kharkiv — студія повного циклу розробки. Після релізу гри ми випускаємо регулярні оновлення, здійснюємо технічну підтримку проектів і постійно взаємодіємо з гравцями на офіційному форумі і в соцмережах. У нас 35 груп у соціальних мережах, і в них складається більш 20 млн активних користувачів. Крім публікування і спілкування з гравцями, ком'юніті-менеджери збирають фідбек за новими фічами, приймають раціональні пропозиції щодо покращення гри і передають їх розробникам. Щодня гравці залишають від 250 до 3 500 коментарів.

Опубліковано: 17/07/18 @ 07:00
Розділ Безпека Читати далі...

Go дайджест #4: WebAssembly and Go, Go 1.11 Beta 1, GraphQL, Apple Metal API and Go

У випуску: як писати проекти на Go в 2018 році, High Performance Go, ТОП-1000 GitHub-репозиторіїв, відсортованих за кількістю зірок. Новини Go 1.10.3 and Go 1.9.7 Released — мінорний реліз з виправленнями в GoCommand, crypto/tls, crypto/x509. Go 1.11 Beta 1 Released — не підтримує vgo (очікується в beta 2), але підтримує WebAssembly output. Draft release notes. Go на 3-му місці серед найбільш популярних мов програмування в "Hacker News's Hiring Trends". Tutorials & Articles How to Start A Go Project in 2018 Binding Go Structures to JS References in WebAssembly Web Assembly and Go: A Look to The Future GopherJS vs WebAssembly for Go Using Go for Applications WebAssembly Using Interfaces and Dependency Injection to Your Future Proof Designs Writing a Simple in Shell Go — ще один приклад, який показує, наскільки хороша бібліотека.

Опубліковано: 14/07/18 @ 07:00
Розділ Безпека Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #19: нові версії фреймворку Sinatra, реліз Ruby 2.6.0-preview2, матеріали з RubyKaigi 2018

Привіт всім! Незважаючи на сезон відпусток, червень видався досить продуктивним для Ruby-спільноти. Почнемо з того, що в червні вийшли нові версії Ruby-фреймворку Sinatra 2.0.2 і 2.0.3, генератора статичних сайтів Jekyll 3.8.3 і сервера Passenger 5.3.3. Також спільнота Ruby оголосив, що більше не буде підтримувати версію Ruby 2.2, а значить слід переходити на більш нові версії Ruby. Також зверніть увагу на цикл статей RubyGarage про конфігурації Rails-додатки на AWS за допомогою Chef. Почитати Support of Ruby 2.2 has ended — спільнота Ruby більше не підтримує версії Ruby 2.2. — що нового додалося у версії RubyMine 2018.2 EAP (build 182.3341.19) від компанії JetBrains. Stripe building is a Ruby typechecker — Stripe розробляє Sorbet — інструмент для типізації в Ruby. Http.rb is Great — почитайте про переваги http.rb — швидкого і простого у використанні HTTP-клієнта для Ruby. Python vs. Ruby vs. Node.

Опубліковано: 07/07/18 @ 07:00
Розділ Безпека Читати далі...

Information Security дайджест #10: скандальний №6688, конференції, атака на Proton, збій Slack і Chromecast

Дайджест створено у співавторстві з Павлом Кривко . 00h > Інтро Багато чекали сакральну дату, річницю «НеПети»... 01h > Гаряче Щедро поливаючи соусом боротьби з вірусами і кіберзагрозами, деякі депутати намагаються проштовхнути законопроект № 6688 , насправді забезпечує потужну підтримку і розвиток цензури Інтернету в Україні. Авторами є Тимчук, Винник і Тетяна Чорновіл. Один з авторів поспішив розповісти , як потрібний і важливий цей закон, і що проводилися консультації з експертним співтовариством. У той же самий час все експертне співтовариство виступило єдиним фронтом проти такої законотворчості (раз , два , три , чотири ). Хто надавав консультаційну підтримку депутату Тымчуку з'ясувати так і не змогли . Преса теж не оминула тему стороною (тут і ось тут , наприклад). Було і заяву від громадських організацій. Поки немає розуміння, чим закінчиться ця історія, однак зрозуміло, що тривожний дзвіночок перетворився на паровозний гудок.

Опубліковано: 30/06/18 @ 07:00
Розділ Безпека Читати далі...

DOU Books: 5 класичних книг від Сергія Сыроватченко, SQL Server DBA

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Сергій Сыроватченко — SQL Server DBA в EPAM. Працює з SQL Server вже 7 років. Захоплюється тематикою адміністрування серверів і оптимізацією запитів. У вільний час пише технічні статті та робить міні-тули для обслуговування та моніторингу продуктивності SQL Server] Коли я почав працювати над цією збіркою, то більшу частину часу я перебував в роздумах щодо вибору тематики. Було складно вирішити, що б помістити в заповітний список. Адже є категорія книг «на один раз». А є така література, до якої хочеться періодично повертатися, щоб освіжити в пам'яті емоції і той захват, які перший раз відчував при читанні. Саме такий список книг мені і хотілося б запропонувати читачам в цій добірці.

Опубліковано: 15/05/18 @ 10:00
Розділ Безпека Читати далі...

Квітень 2018. Финстрип. 100К в міс почекають. Червоні трикутники.

1$=62р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 13273 (пройшов. міс 11225);
Всього статей: 671;
Дохід: 73558 (минулий міс 71676 руб);
Дохід на 1К уніків: 194 руб.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1055 (пройшов. міс 1032);
Всього статей: 309
Дохід: 4934 (минулий міс 4834 руб);
Дохід на 1К уніків: 162 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 398 (пройшов. міс 332);
Всього статей: Нових статей — 4; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 2093 (минулий міс 2430 руб);
Дохід на 1К уніків: 181руб. Усього опубліковано за квітень 58 статей. Разом за Квітень: 80585 (пройшов міс 78940 ). Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 70% адсенс, 30% рмя. Розбір польотів В кінці місяця довелося зняти блоки посилань від гугла, тому за травень результати мабуть впадуть приблизно на 30%. Сюди ж можна додати, що половину травня трафік в цілому просідає, оскільки всі гуляють і садять картоплю.

Опубліковано: 01/05/18 @ 09:23
Розділ Безпека Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #16: офіційний реліз Rails 5.0.7 і 5.1.6, нова бета-версія Hanami, створюємо Slack bot на Rails

Всім привіт! Березень потішив Ruby-спільнота безліччю цікавих подій. Насамперед, вийшли офіційні версії Rails 5.0.7 і 5.1.6, а також бета-версія фреймворку Hanami — v1.2.0.beta2. По-друге, з'явилися перші бенчмарки превью-версії Ruby 2.6 із JIT. Також зверніть увагу на статті Daniel P. Clark про Vue.js як фронтенд-фреймворку для додатків на Rails. Почитати Ruby 2.6 preview 1: Timing JIT — в кінці лютого вийшла превью-версія Ruby 2.6, а вже в березні з'явилися перші бенчмарки. Наскільки ефективний JIT-компілятор? Усі відповіді — у статті. Towards The Ruby 3?3 Performance Goal — дізнайтеся, як спільнота Ruby працює над проектом CRuby і зможе версія 3 в три рази перевершує по продуктивності версію 2. If the OS landscape was disrupted, would Ruby have survived until today?! — Keynote by Mr. Yukihiro «Matz» Matsumoto at Ruby25 — не пропустіть головне з мови творця мови Ruby Юкихиро Мацумото (Matz) на конференції Ruby25.

Опубліковано: 06/04/18 @ 10:00
Розділ Безпека Читати далі...

DevOps дайджест #18: як вибрати клауд

У випуску: DDoS на GitHub, хайлоад Elasticsearch, Envoy, Kubernetes і Мартін Фаулер. У світі з'явилося щось нове Custom Vega Visualizations in Kibana 6.2
У Кибану завезли якісь божевільні візуалізації! Ну от дуже круті! First Beta Version of Kubernetes 1.10 is Here
З'явився Kubernetes 1.10 статус beta. Це для тих, хто любить крутити і мацати раніше за всіх. Розважайтеся! Announcing Gloo: The Gateway Function
Нова штука: Gloo — це інгресс для Envoy Proxy. Like cURL, but for gRPC: Command-line tool for interacting with gRPC servers
Якщо у Вас gRPC (ну а раптом?), то ця програма буде супер корисна. GPUs in Kubernetes Engine now available in beta
Тепер можна крутити Kubernetes в GCE на gpu інстансах! Як-то я незрозуміло завернув. Якщо у вас є завдання, для яких потрібен GPU і Kubernetes — то це ваш кейс.

Опубліковано: 17/03/18 @ 11:00
Розділ Безпека Читати далі...

Чи впливає вік на просування сайту? Результати експерименту

Позиции в Яндексе - старый домен A Кілька місяців тому мені прийшла в голову ідея одного проекту – сервісу під жіночу нішу. Технічно проект дуже простий в реалізації (можна впоратися без програміста), а потенціал трафіку дуже привабливий, так що було вирішено не відкладати. Із минулих років у мене залишилося три сайту жіночої тематики, два з яких до появи АГС збирали чимало трафіку. Сайти давно не підтримуються, контент ніякої цінності не має. Але ось один з доменів можна було використовувати під новий проект – адже і тематика підходить, і певний вік/траст/карма вже є. Потрібно було лише вирішити, яку вибрати. Щоб зробити обґрунтований вибір, було прийнято рішення провести експеримент – розмістити на кожному домені по одній статті з технічно унікальним, але заточеним під однакові запити тестом. Переможцем повинен був стати домен, позиції якого будуть вище.

Опубліковано: 15/02/18 @ 11:33
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #14: розгортаємо Rails-додаток на AWS і Azure, огляд Active Storage в Rails 5.2.0

Всім привіт! Після новорічних свят у нас є ще один привід для гарного настрою. Рівно рік тому ми з командою RubyGarage почали створювати Ruby/Rails дайджест, так що це наш маленький ювілейний випуск. Обіцяємо і надалі радувати вас цікавим та якісним контентом. А від вас чекаємо коментарі та відгуки, адже вони допомагають зробити цей дайджест ще краще! А тепер давайте дивитися, що ж сталося в світі Ruby і Rails в січні: Почитати Understanding the basics of Ruby on Rails: SQL Databases and how they work — якщо ви новачок в Ruby on Rails, стаття допоможе розібратися з базою даних SQL і основними командами. Understanding the basics of Ruby on Rails: HTTP, MVC, and Routes — друга частина The Ruby on Rails Basics пояснює, як все влаштовано в інтернеті, що таке MVC і Routs в Rails. Comparing Timestamps in Rails — порівняння двох timestamps в Rails: Time і DateTime.

Опубліковано: 03/02/18 @ 08:00
Розділ Безпека Читати далі...

Information Security дайджест #7: наскільки ви довіряєте вендорам?

Дайджест створено у співавторстві з Єгором Папышевым . 00h > Інтро Вітаємо! У цьому випуску: уразливості в продуктах відомих вендорів, організатори NoNameCon запускають CFP, M.E.Doc знову в центрі уваги. 01h > Гаряче Однозначно найзнаменніша і частково скандальне подія у галузі інформаційної безпеки — оприлюднення уразливостей в сучасних процесорах: CVE-2017-5753 , CVE-2017-5715 , CVE-2017-5754 . І публікація варіантів їх експлуатації (PDF): Meltdown , Spectre . Більш детально з усім цим можна розібратися, прочитавши статтю хлопців з Project Zero. З наочною демонстрацією використання Meltdown можна ознайомитися . Окремо варто розповісти про драму, яка розгорнулася в мережі після запропонованих патчів, які впливають на продуктивність системи в цілому. Дуже багато людей скаржилося на те, що після застосування патчів зовсім неможливо грати\працювати\відкрити термінал або впав сервер на AWS\Azure.

Опубліковано: 13/01/18 @ 11:00
Розділ Безпека Читати далі...

QA дайджест #32: ТОП 10 інструментів автоматизації тестування 2018, антипаттерны в тестах і навантажувальне тестування

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Новини Життя після Meltdown і Spectre Почитати Якість , що за звір і як його виявити Розширюємо тестування граничних значень Шість проблем в міркуваннях про тестування 5 тенденцій , що впливають на майбутнє тестування Postman — допомога в тестуванні REST API Як тести з Postman запустити в командному рядку Newman Moqa — мобільний клієнт для трекінгу і ручного прогону тест кейсів Будні тестувальника , або при чому тут піраміда Маслоу Нескінченна подорож: навчання, тестування, вивчення На AliExpress знайдена уразливість , яка дозволяє впроваджувати шкідливий код Перехід з тестувальника в керівники проектів Тестова документація .

Опубліковано: 12/01/18 @ 08:00
Розділ Безпека Читати далі...

Android дайджест #29: TensorFlow Lite, Design Patterns, React Native

А також: Bitcoin Wallet, закриття Tango Project, вартість розробки мобільного додатку, доповіді з KotlinKonf, робота з Flutter, нові вимоги Google Play Store, Model-View-Intent Architecture, історія змін Android SDK і ще багато цікавого! Новини та аналітика Офіційний запуск Android 8.1 Oreo і Android Oreo (Go edition) . Google Play Store вводить нові вимоги до додатків. Посилення верифікації АПК, 64-бітні версії, використання останнього API level. Google is shutting down Tango Project . Цілі проекту досягнуті, розвиток доповненої реальності продовжиться в проекті ARCore для масового ринку. Скільки коштує мобільний додаток в 2017 році. Announcing TensorFlow Lite : крос-платформенне машинне навчання на мобільних пристроях. Безпека даних і додатків Encrypting Large Data від Yakiv Mospan. Diving into Android Oreo security changes. Нова уразливість в Android дозволяє зловмисникам змінювати програми, не зачіпаючи їх підписи. Kotlin Відео всіх доповідей з KotlinConf .

Опубліковано: 23/12/17 @ 11:00
Розділ web дизайн Безпека Читати далі...

Information Security дайджест #6: F*ck Responsible Disclosure

Дайджест створено у співавторстві з Єгором Папышевым . 00h > Інтро У випуску: #F*ckResponsibleDisclosure, нескінченні баги в новій MacOS, критична уразливість в Exim, уразливості в мережевих пристроях, зломи популярних сервісів, івенти OWASP в Україні. 01h > Гаряче Найяскравіша подія на ІБ сцені України за минулий місяць — відбувається зараз акція Українського киберальянса — #F*ckResponsibleDisclosure. В ході акції хактівістом публікують знайдені у важливих інфраструктурних об'єктах України уразливості (факапи), та якщо коротко: все дуже погано. Маса подробиць тут і тут . Чорні і білі бухгалтерії комерційних структур, численні компрометації державних ресурсів, службова переписка «Енергоатому», технічні плани «Київстару», схеми тунелів спецзв'язку від МНС і багато іншого. Висновки невтішні. 02h > Близько сек'юріті Відбулися митапы OWASP Ukraine 2017 Lviv і OWASP Kyiv Meetup Winter 2017 , народ спілкувався на досить цікаві та актуальні теми.

Опубліковано: 09/12/17 @ 08:00
Розділ Безпека Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #11: Hanami v1.1.0, ювілейний митап Ruby Meditation і баг, який трапляється раз у році

Всім привіт! Поспішаємо поділитися останніми новинами в нашому дайджесті за жовтень. Пропонуємо ознайомитися з останніми оновленнями і функціоналом нової версії Hanami v1.1.0, черговий великою підбіркою статей від блогу Arkency, а також туториалами по Ruby/Rails. Крім того, не забудьте послухати змістовне інтерв'ю з CEO RubyMotion і дізнатися, які події чекають на вас в листопаді. Почитати Elm and Rails Sitting in a Tree — докладний опис про інтеграцію мови Elm c Rails за допомогою гема Webpacker. Також у кінці наводяться приклади патернів, що виникли в результаті створення проекту. Ruby on Rails Speed of Development — Fast Software Delivery With RoR — автор розмірковує про швидкості розробки продукту за допомогою Ruby on Rails і наводить приклади на захист своїх аргументів.

Опубліковано: 04/11/17 @ 11:00
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #11: Hanami v1.1.0, юбилейный митап Ruby Meditation и баг, который случается раз в году

Всем привет! Спешим поделиться последними новостями в нашем дайджесте за октябрь. Предлагаем ознакомиться с последними обновлениями и функционалом новой версии Hanami v1.1.0, очередной обширной подборкой статей от блога Arkency, а также туториалами по Ruby/Rails. Кроме того, не забудьте послушать содержательное интервью с CEO RubyMotion и узнать, какие события ожидают вас в ноябре. Почитать Elm and Rails Sitting in a Tree  — подробное описание про интеграцию языка Elm c Rails при помощи гема Webpacker. Также в конце приводятся примеры паттернов, возникших в результате создания проекта. Ruby on Rails Speed of Development — Fast Software Delivery With RoR  — автор рассуждает о скорости разработки продукта при помощи Ruby on Rails и приводит примеры в защиту своих аргументов.

Опубліковано: 04/11/17 @ 11:00
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Мои мысли по фильтру «малополезный контент, спам, избыток рекламы» от Яндекса

Вы ходите по охуенно тонкому льду, мои друзья Педигри-Пал. И когда он треснет, под ним вас буду ждать я. Цитату выше я хотел сначала сделать заголовком, но подумал это слишком clickbait. Последние 2-3 недели умы всех коллег по цеху информационных сайтов и не только будоражит фильтр за «малополезный контент, спам, избыток рекламы», который прилетел по ощущениям каждому 2-му вебмастеру. Исходя из того, что я вижу это в 3 вебмастерских чатах, где тусят владельца инфо-сайтов. А также в темах на Серче.
С кого-то сняли сразу (после письма Платону или клика по кнопке «я все исправил» в вебмастере), а с кого-то нет. Кто ждет глубокой аналитики — ее точно не будет , хотя я прочитал кучу рассказов в подробностях и пересмотрел много сайтов словивших фильтр. Я просто хочу тезисно поделиться, своим мнением к чему это все и почему так происходит. Т.к. я сам каждый час последнюю неделю судорожно жму f5 в вебместере яндекса и смотрю не прилетел ли красный треугольник на какой-нибудь проект.

Опубліковано: 03/11/17 @ 11:48
Розділ Безпека Читати далі...

Мої думки по фільтру «малополезный контент, спам, надлишок реклами» від Яндекса

Ви ходите по охуенно тонкому льоду, мої друзі Педігрі-Упав. І коли він трісне, під ним вас чекатиму я. Цитату вище я хотів спочатку зробити заголовком, але подумав це занадто clickbait. Останні 2-3 тижні уми всіх колег по цеху інформаційних сайтів і не тільки розбурхує фільтр за «малополезный контент, спам, надлишок реклами», який прилетів за відчуттями кожному 2-му вебмайстру. Виходячи з того, що я бачу це в 3 вебмастерских чатах, де тусять власника інфо-сайтів. А також у темах на Серч.
З когось зняли відразу (після листа Платону або кліка по кнопці «я все виправив» в вебмастере), а з кого-то немає. Хто чекає глибокої аналітики — її точно не буде , хоча я прочитав купу оповідань в подробицях і переглянув багато сайтів словивших фільтр. Я просто хочу тезисно поділитися своєю думкою до чого це все і чому так відбувається. Т. к. я сам щогодини останній тиждень судорожно тисну f5 в вебместере яндекса і дивлюся не прилетів червоний трикутник на якийсь проект.

Опубліковано: 03/11/17 @ 11:48
Розділ Безпека Читати далі...

Фішки JAMstack: чому статичні сайти перевершують традиційні динамічні

У цій статті ми розберемо з вами ключові моменти розробки статичних сайтів та пізнаємо перевагу static site над traditional dynamic site. Intro Все більше і більше обертів набирає досить новий і нетрадиційний підхід в створенні сайтів — JAMstack. Для початку давайте розберемося, що таке JAMStack, з чим його їдять і чому він «перевершує» традиційні web-сайти. Щоб не заглиблюватися в подробиці і не перетворювати інформаційну статтю в копіпаст з офіційних джерел, я постараюся описати в двох словах, що ж таке цей JAMstack.
JAMstack — не технологія. Я б назвав це методологією або підходом, який пропонує безліч інструментів на вибір для створення статичних сайтів. Він з'явився не так давно, але вже набрав досить пристойне ком'юніті. JAMstack це — «J» — JavaScript, «A» — API, «M» — markup (так зазначено на офіційному сайті ).

Опубліковано: 03/11/17 @ 11:01
Розділ Безпека Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16