DOU Books: 5 книжок про дизайн-рішення від Андрея Русакова, Principle Experience Designer у SoftServe

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Андрій Русаков — дизайнер з досвідом 12+ років] Ці п'ять книжок спрямовані показати, що дизайн створює не тільки візуально естетичний образ, а ідентифікує проблеми, формує задачі і їх ефективне рішення у візуальній формі. Цієї цінності він досягає у поєднані практик дизайн-мислення (Design Thinking), дослідження користувачів (User Research), дизайну взаємодії (Interaction Design), візуального дизайну (Visual Design) та інших дисциплін, які є необхідними для якісної імплементації дизайн-рішень. Список поєднує книжки, що надають стратегічне розуміння процесів та формують навички тактичних активностей.
Jeff Gothelf, Josh Seiden «Lean UX» Автори висвітлюють принципи ітеративного дизайну та розробки, властиві стартапам.

Опубліковано: 04/04/19 @ 10:00
Розділ web дизайн Читати далі...

Senior у пошуках роботи. Про питання на системний дизайн та фінальні співбесіди

Після перерви знову продовжуємо говорити про співбесіди. Цього разу більше про практичні запитання, питання з дизайну та фінальні. Якщо ви ще не читали попередніх трьох частин (перша , друга , третя ) — спершу зверніться до них. Отож, почнімо. Якщо ви успішно пройшли етапи тестовых заданий, теоретичних запитань, перевірку на знання якихось конкретних штук, то у вас, найімовірніше, будуть цікавитися вже більш складними промовами. А саме — вашим попереднім досвідом, підходами до вирішення завдань, вашими роздумами щодо платформ та фреймворків. Попередній досвід Перше запитання, яке вам майже гарантовано постачати, буде: «Опишіть найскладнішу задачу, яку вам довелося робити». Як на мене, питання досить нерелевантне, тому що, як правило, інтерв'ю юер буде очікувати саме технічних проблем, тоді як у нашій роботі більшість складнощів пов'язані якраз із людьми. Навряд його задовільнить відповідь: «Ми вперлися в обмеження системи.

Опубліковано: 26/12/18 @ 11:00
Розділ web дизайн Читати далі...

Не малюванням єдиним: навіщо дизайнеру розуміти бізнес замовника і впливати на продукт

Управління дизайн-командою передбачає багато спілкування з клієнтами, дизайнерами, бізнес-аналітиками, розробниками тощо. І в цьому спілкуванні особливо гостро відчуваєш важливість розуміння бізнесу, потреб аудиторії і ціну помилки дизайнера. Це розповідь про важливість емпатії, професійну відповідальність і розвиток дизайнера. За допомогою емпатії у центр усіх процесів ставимо не технології, а людину Будь-який консалтинг — це емпатія. Очевидно, що власники та засновники майже досконало знають свій бізнес. Альо самє під час дизайн-досліджень і у взаємодії із зовнішніми дизайнерами та бізнес-аналітиками вони можуть поглянути на продукт з тієї позиції, про яку донедавна навіть не замислювалися. Дослідження відіграє чільну роль у роботі дизайнера. Варто вчитися не нав'язувати язувати своє бачення, а завжди шукати ефективне рішення. Тоді дивимося на проект глобальніше і можемо більше впливати на продукт.

Опубліковано: 06/06/18 @ 07:36
Розділ web дизайн Читати далі...

PM дайджест #10: освоюємо дизайн-мислення, чому Agile не працює в Google і 300 годин матеріалів для навчання

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом в лютневому випуску PM дайджесту! Project Management Why Design Thinking is the Future of Management . Якщо хто ще не ознайомився з методикою — бігом на Prometheus , за посиланням відмінний онлайн-курс, який я теж з задоволенням пройшов. 2018 Hackerrank report on developers . What's in:
in demand skills and qualifications for developers the talent attraction stats, shows that are quite interesting figures
Welcome! Залипательная таблиця з розбором деталей з теорії поколінь. Які технології вибрати для нового проекту :
Ця замітка для менеджерів, які приймають рішення про вибір технологічного стека. Якщо ви CTO, програміст або просто готові поговорити про відмінності мов програмування — киньте читання, далі нудно. Поради по роботі з планом проекту.

Опубліковано: 10/02/18 @ 08:00
Розділ web дизайн Пошуковики Читати далі...

Android дайджест #29: TensorFlow Lite, Design Patterns, React Native

А також: Bitcoin Wallet, закриття Tango Project, вартість розробки мобільного додатку, доповіді з KotlinKonf, робота з Flutter, нові вимоги Google Play Store, Model-View-Intent Architecture, історія змін Android SDK і ще багато цікавого! Новини та аналітика Офіційний запуск Android 8.1 Oreo і Android Oreo (Go edition) . Google Play Store вводить нові вимоги до додатків. Посилення верифікації АПК, 64-бітні версії, використання останнього API level. Google is shutting down Tango Project . Цілі проекту досягнуті, розвиток доповненої реальності продовжиться в проекті ARCore для масового ринку. Скільки коштує мобільний додаток в 2017 році. Announcing TensorFlow Lite : крос-платформенне машинне навчання на мобільних пристроях. Безпека даних і додатків Encrypting Large Data від Yakiv Mospan. Diving into Android Oreo security changes. Нова уразливість в Android дозволяє зловмисникам змінювати програми, не зачіпаючи їх підписи. Kotlin Відео всіх доповідей з KotlinConf .

Опубліковано: 23/12/17 @ 11:00
Розділ web дизайн Безпека Читати далі...

Як і навіщо дизайнеру любити Enterprise UX

Велика частина мого досвіду в дизайні пов'язана з проектуванням і дизайном високонавантажених ентерпрайз і фінансових систем. Ця область з року в рік все стрімкіше набирає обертів, але словосполучення enterprise software все так само не викликає у UX-фахівців особливого трепету. Часто робота з корпоративними додатками сприймається не інакше як надто затяжний і консервативний процес не тільки для дизайнерів. З точки зору розробки — фахівців відштовхує рутинне взаємодія з legacy code і часом абсурдними рівнями складності, з точки зору дизайну — занадто жорсткі обмеження для дизайн-процесу або ж зовсім його відсутність.

Опубліковано: 22/12/17 @ 11:00
Розділ web дизайн Читати далі...

Product Management дайджест #0: як розвинути продуктове чуття, фільм про Design Thinking, поради по UX

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У дебютному дайджесті будуть корисні матеріали не тільки за листопад, але і невеликий ретроспективний огляд всього цікавого, що виходило в 2017 році. У цьому випуску: багато Intercom, курс юного стартаперів, аудіо есе про створення користувальницького досвіду, Email підпис, яка відстежує відкриття ваших листів і багато іншого. Почитати Хлопці з Intercom написали про те, чому хороше партнерство в команді набагато краще, ніж сильний лідер . І про знову трохи про мітинги. Setapp випустили статтю про те, як зробити реліз продукту ексклюзивним (спойлер: формувати ком'юніті юзерів до релізу продукту). Ганна Булдакова (Product Manager в Intercom) зібрала в одну замітку переклад статті від Google Ventures і її коментарі на тему «Як вибрати метрики продукту» . І знову Intercom, тепер вже про даних і часу для отримання статистично значущих результатів A/B тестів .

Опубліковано: 08/12/17 @ 11:13
Розділ web дизайн Читати далі...

Про життя і роботу в Дубаї — розповідає український дизайнер

Привіт, мене звуть Максим Паливода , я займаюся проектуванням і дизайном інтерфейсів. Проживаю в Дубаї майже півроку. Вирішив поділитися досвідом з читачами DOU, щоб розповісти, що прекрасні професійні можливості є не тільки в Європі або США, але і в інших частинах світу. Переїзд Рішення про переїзд в Дубай було спонтанним. Мені подобається Київ з його ритмами, меланхолійними тонами і андеграундної культурою. Там я народився, прожив більшу частину життя і найближчим часом не збирався виїжджати. З іншого боку, для мене це досить маленьке місто, хотілося більш глобальною, інноваційної середовища, нового якісного міжнародного досвіду та виходу на світовий ринок. Така можливість з'явилася досить швидко, коли я отримав цікаву пропозицію на LinkedIn від рекрутера компанії, з якою зараз співпрацюю. Релокация в іншу країну для мене була простою, так як за плечима вже був досвід життя в США і Польщі. Та й загалом мені комфортно і цікаво перебувати в абсолютно новому середовищі.

Опубліковано: 16/10/17 @ 07:00
Розділ web дизайн Читати далі...

Портфоліо дизайнера як UХ-завдання

Мене звуть Анатолій Рубців, я провідний дизайнер студії DataArt. У професії більше дванадцяти років, і зараз регулярно собеседую дизайнерів з різних країн і різної спрямованості. Я переглядаю величезна кількість резюме, портфоліо і, звичайно, бачу певні закономірності в їх оформленні. Складаючи резюме, потрібно добре розуміти, для кого ви його пишете — ці люди повинні захотіти запросити вас на співбесіду. Кажучи мовою UX, треба створити «персон» для типів відповідальних осіб, які будуть розглядати вашу портфоліо і резюме. Швидше за все, спочатку це буде HR-менеджер, потім — головний по UX, можливо, технічний директор або менеджер проекту. У кожного з них свої професійні завдання, бекграунд, характер і настрій. Дізнайтеся, хто прочитає ваше резюме У кожній компанії процес відбору і співбесід кандидатів проходить по-своєму: в залежності від розміру, структури і специфіки проектів. В DataArt все починається з бесіди з HR-фахівцем і співбесіди англійською мовою.

Опубліковано: 09/06/17 @ 10:00
Розділ web дизайн Читати далі...

Кар'єра в IT: посада UX/UI дизайнер

Представляємо нову статтю серії «Кар'єра в IT» . У цій частині циклу розглянемо позицію UX/UI дизайнера — спеціаліста, що відповідає за відповідність зовнішнього вигляду і логіки продукту. UX/UI дизайнер — фахівець, який займається проектуванням користувальницьких інтерфейсів. За даними DOU , середньому українському дизайнеру 27 років, він має зарплату $1000 і 3 роки досвіду роботи в ІТ. Кожен п'ятий дизайнер працює віддалено. Завдання та обов'язки UX і UI — це 2 різних профілю дизайну, але найчастіше завдання по обох напрямках тісно пов'язані між собою, а тому їх виконує один універсальний фахівець. Абревіатура UX розшифровується як User eXperience і передбачає, який досвід/враження користувач отримує від роботи з продуктом. Завдання UX дизайнера — спроектувати такий інтерфейс, який дозволить досягти потрібної мети у використанні продукту максимально простим і зручним шляхом.

Опубліковано: 24/05/17 @ 10:18
Розділ web дизайн Читати далі...

Шлях стажиста: наймасштабніша стажування для молодих дизайнерів в Україні

[Шлях стажиста — нова щомісячна рубрика, в якій початківці IT-фахівці діляться своїм досвідом стажувань як в іноземних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Привіт! Мене звати Леся Орлова, мені 21, живу в Києві. У цій статті я хотіла б поділитися своїм досвідом участі в одній з найбільш масштабних стажувань для молодих дизайнерів в Україні. Ще з малих років я малювала на всіх можливих поверхнях: моїм батькам «пощастило» з муралами на стінах квартири, потім йшли оформлення газет в таборах, а на першому курсі я працювала майстром татуювань. Вибираючи професію, я без роздумів зупинила вибір на дизайні. В липні 2016 року я отримала диплом за спеціальністю «Дизайн комп'ютерної графіки та реклами» в МИХМД їм. Сальвадора Далі. У студентські роки мені пощастило спробувати свої сили в різних напрямках: вчилася малювати, моделювати в Макса, працювала ретушером фотографій і графічним дизайнером.

Опубліковано: 08/02/17 @ 11:00
Розділ web дизайн Читати далі...

DOU Ревізор в київському офісі GlobalLogic: «Солідний R&D-центр з яскравим дизайном»

В цей раз DOU Ревізор побував у київському офісі GlobalLogic — однієї з TOP-5 IT-аутсорсингових компаній в Україні з 24-річним досвідом на ринку. GlobalLogic — міжнародна компанія, яка є одним зі світових лідерів з розробки програмних продуктів у сфері цифрових медіа, медицини, телекомунікацій і торгівлі. Компанія співпрацює з більш ніж 2700 фахівцями в Україні, включаючи приблизно 1500 експертів в Києві. Близько 1400 з них — технічні фахівці. Офіси розташовані в Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. В окрузі і поблизу Київський офіс GlobalLogic знаходиться в БЦ «Протасов» за адресою вул. Миколи Грінченка, 2/1. Сам бізнес-центр розташований в 15 хвилинах швидкої ходьби від станції метро «Олімпійська». Від неї в напрямку офісу ходить автобусна розвозка. Також можна дістатися від метро «Палац Україна», але звідти йти трохи довше.

Опубліковано: 19/10/16 @ 07:07
Розділ web дизайн Читати далі...

Как соединить дизайн и SEO

Возникает вопрос о реальности проведения качественной SEO-оптимизации, одновременно ориентируя страницу на нужды посетителей. На самом деле, соединить юзабилити и SEO можно и даже нужно, чтобы обойти конкурентов и стать более популярным ресурсом. Давайте попробуем угодить роботу и человеку.
Для начала определимся с тем, что к качественному контенту на сайте относится всё, что состоит из написания букв. Ведь создание сайтов  включае в себя не только интересные статьи, но и заголовки, подписи к изображениям, надписи на элементах навигации, тексты в анкорах и тому подобное.
Что касается дизайна, то любой его элемент должен быть понятен посетителю сайта без дополнительных инструкций. Это играет важную роль для установления постоянного контакта с посетителем. Делая ресурс комфортным для клиентов, важно не забывать, что ключевые слова в контенте сайта должны быть использованы естественно и логично, а не везде, где только можно.

Опубліковано: 07/08/15 @ 09:00
Розділ seo web дизайн Читати далі...

Як поєднати дизайн і SEO

Виникає питання про реальність проведення якісної SEO-оптимізації, одночасно орієнтуючи сторінку на потреби відвідувачів. Насправді, з'єднати юзабіліті і SEO можна і навіть потрібно, щоб обійти конкурентів і стати більш популярним ресурсом. Давайте спробуємо догодити роботу і людині.
Для початку визначимося з тим, що до якісного контенту на сайті відноситься все, що складається з написання букв. Адже створення сайтів включае в себе не тільки цікаві статті, але і заголовки, підписи до зображень, написи на елементах навігації, тексти в анкор тощо.
Що стосується дизайну, то будь-який його елемент повинен бути зрозумілий відвідувачу сайту без додаткових інструкцій. Це грає важливу роль для встановлення постійного контакту з відвідувачем. Роблячи ресурс комфортним для клієнтів, важливо не забувати, що ключові слова у контенті сайту повинні бути використані природно і логічно, а не скрізь, де тільки можна. Не варто псувати якісний дизайн перенасиченням ключових фраз в статтях.

Опубліковано: 07/08/15 @ 09:00
Розділ seo web дизайн Читати далі...

10 березня, Київ - Курс "Web дизайн для початківців"

Курс складається з 12 занять по 2 години, 2 рази на тиждень (понеділок/середа) з 19:00 до 21:00 Перше заняття ми проводимо безкоштовно . На ньому Ви зможете ближче познайомитися з викладачем, тренінговим центром, технологіями викладу матеріалу, задати всі запитання! Мета курсу - підготувати фахівців, які зможуть розробляти графіком для web і задати вектор подальшого розвитку. Курс розрахований на тих, хто тільки почав свій шлях web-дизайнера. Заняття включають в себе вибірку з найбільш необхідною та корисною інформацією - ключові поняття з теорії і найцікавіше з практики. Практичним підкріпленням отриманих на курсі знань будуть готові роботи для портфоліо. Як бонус - підготовка до проходження співбесіди на посаду web-дизайнера. - Введення, загальні поняття * Види сайтів * Термінологія.
- Основи дизайну web-сайтів * Основні тренди та напрямки * Категорії сайтів * Психологічні аспекти користувальницького інтерфейсу * Етапи розробки web-сайту * Прототипування.

Опубліковано: 06/03/15 @ 10:37
Розділ web дизайн Читати далі...

22 січня, Київ - Курс "Web дизайн для початківців"

Курс складається з 12 занять по 2 години, 2 рази на тиждень (вівторок/четвер) з 19:00 до 21:00 Перше заняття ми проводимо безкоштовно . На ньому Ви зможете ближче познайомитися з викладачем, тренінговим центром , технологіями викладу матеріалу, задати всі запитання ! Мета курсу- підготувати фахівців , які зможуть розробляти графіком для web і задати вектор подальшого розвитку . Курс розрахований на тих, хто тільки почав свій шлях web - дизайнера. Заняття включають в себе вибірку з найбільш необхідною та корисною інформацією - ключові поняття з теорії і найцікавіше з практики. Практичним підкріпленням отриманих на курсі знань будуть готові роботи для портфоліо . Як бонус - підготовка до проходження співбесіди на посаду web - дизайнера. - Введення , загальні поняття* Види сайтів * Термінологія .
- Основи дизайну web -сайтів* Основні тренди та напрямки * Категорії сайтів * Психологічні аспекти користувальницького інтерфейсу * Етапи розробки web -сайту * Прототипування .

Опубліковано: 19/01/15 @ 12:32
Розділ web дизайн Читати далі...

30 - 31 січня 2015 , Харків - Тренінг від Євгена Кривошеєва " Design and architecture in Agile project "

Valor Software запрошує 30 - 31 січня ( пт - сб) взяти участь у дводенному тренінгу « Design and architecture in Agile project » під керівництвом відомого Agile тренера Євгена Кривошеєва . Цільова аудиторія тренінгу:
Архітектори , тімліда , розробники , менеджери проектів. Мета тренінгу :
Безперервне підвищення якості дизайну та коду , формування угод в команді , отримання задоволення від розробки для розробників , проектувальників і архітекторів. Вироблення загальних архітектурних принципів і угод в команді, різке прискорення розробки, фокус команди на якості та поддерживаема для тімліда і PMов . Програма:
1 . Огляд тренінгу
2 . Знайомство і збір проблем
3 . Розбивка по командам і формулювання кейсів
4 . Модель прийняття інженерних рішень
5 . Практика : формування guidelines
6 . Опис архітектури
7 . UML
8 . Практика : опис архітектури
9 . Метрики ООП -дизайну
10 . Практика : оцінка метрик
11 . Філософія Emergent Design
12 .

Опубліковано: 22/12/14 @ 01:02
Розділ web дизайн Читати далі...

Бесіда з Ростиславом Соколовським , UX дизайнером в SoftServe

175 -й випуск подкасту «Відверто про IT кар'єризм » . В подкасті піде мова про дизайн , Львові та підприємництві . В програмі: Про во'IT'і Перший проект в Португалії Цікавий дизайн UI і UX Що таке добре , що таке погано в дизайні Робота з ТНМК Нагороди для дизайнерів Волонтерство Хто може стати дизайнером Винний бар Книги у випуску : Rework . Бізнес без забобонів - Хенссон Девід Хайнемайер , Фрайд Джейсон Дизайн звичних речей - Норман Дональд Пряме посилання на файл
Подкаст на iTunes Текстова версія доступна на itpodcasts.com.ua . 25 жовтня в Харкові відбудеться перша міжнародна конференція про практику застосування технологій машинного навчання , інтелектуального аналізу даних і робототехніки . Для слухачів подкасту знижка 5 % з промо - кодом « itcareer » . Подкаст «Відверто про IT кар'єризм » від ідеї до реалізації - інтелектуальна власність Михайла Марченка та Ольги Давидової . Всі питання, що стосуються подкасту , адресуйте нам на shami13@gmail.

Опубліковано: 07/10/14 @ 10:01
Розділ web дизайн Читати далі...

4 жовтня, Київ - Майстер - клас Віталія Фрідмана " Responsive Design , Clever Tricks And Techniques "

Віталій Фрідман , головний редактор популярного онлайн - журналу про верстку і веб - дизайні Smashing Magazine , доповідач багатьох європейських IT конференцій , увійшов до списку 30 найвпливовіших людей веб - дизайну - в Києві! Щоб 4 жовтня провести майстер - клас « Responsive Design , Clever Tricks And Techniques » . Будуть представлені практичні техніки , корисні стратегії , засоби та трюки , які значно полегшують розробку адаптивних веб -сайтів. Більшість прийомів запозичені з реальних проектів: великих eCommerce проектів , web - порталів , бізнес - додатків .

Опубліковано: 15/09/14 @ 10:02
Розділ web дизайн Читати далі...

17 серпня, Київ - Благодійна лекція « Історія веб - дизайну »

Запрошуємо вас на лекцію про нас немає веб -дизайну. На Лекції ві дізнаєтесь , як радянські Вчені пов'язані з З'явилося мережі Інтернет , что воно таке тієї ARPANET , что пов'язує Великий Адронний Колайдер Із Всесвітньою Павутина , чому розробник сайтів ненавидять Internet Explorer , а такоже - за що козаку Тіму Бернерс Лі одна файна жіночка ( королева Великобритании ) Надала титул лицаря . Ну , и звісно , мі побачимо , як з годиною змінювалісь веб -сайти - від най - найперш до сучасніх мега - сайтів ! Мета проведення Мі чітатімемо Цю лекцію Вже вчетверть . Цього разу в ній будут Одразу Дві Важливі Відмінності . Перш за все , в межах ЕКСПЕРИМЕНТ ми вірішілі годину від годині Проводити заходь українською мовою , и ця лекція - пілотній проект. Друга Важлива відмінність - мета проведення . Ця лекція - один Із трьох ЗАХОДІВ , мета якіх - збір коштів на допомог постраждалого во время Військових Дій на сході України .

Опубліковано: 08/08/14 @ 02:19
Розділ web дизайн Читати далі...

1 2 3