Простими словами про Core Web Vitals і як їх оптимізувати навіть на WordPress

В Америці люди почали менше вмирати, в Китаї знову зросла народжуваність, а в Україну повернувся попит на програмістів. Життя знову стало прекрасним, і всім нам хочеться вірити, що у 2021-му станеться диво... За диво, на жаль, ручатися не можу. Але знаю, що цього року Google «опустить» сайти, які не привели Core Web Vitals до прийнятних показників. Мене звати Андрій Грушецький, я фронтенд-інженер в SCE, і в ефірі місяць тому мені дали завдання оптимізувати WordPress-сайт на одному з наших проєктів. Там уже й так стояв плагін для оптимізації. Сайт непогано працював. Але Core Web Vitals були червоними. Тому одного разу в нас з Олексієм Цибульським, моїм менеджером, відбулася така розмова: — Andrii, we need Core Web Vitals to be green.
— Nice choice. But WordPress is diryavaya hernya and I can’t help in this case.
— І що, ти так просто здався? Я ж не вимагаю гарантію результату. Спершу хоча б спробуй!
— Ну добре.

Опубліковано: 10/02/21 @ 01:00
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Масове видалення пунктів меню в WordPress

Цей пост не несе особливої значеннєвої навантаження, він просто хвалебна ода ще одному корисного плагіну який я довго шукав. Іноді доводиться видаляти відразу багато пунктів меню в WordPress, причин може бути кілька, наприклад ви встановили тему, залили в неї демо контент і разом з ним меню, воно красиве, вам подобається, але деякі пункти (а їх буває багато) зайві, щоб не витрачати купу часу відкриваючи кожен пункт натиснути «Видалити», ми можете видалити їх все відразу використовуючи ось цей плагін: WP Edit Menu є ще один схожий плагін в каталозі плагінів WordPress, але він давно не оновлювався і не відзначений як сумісний з актуальними версіями WordPress. Працює плагін дуже просто, встановили, заходимо в розділ «Зовнішній Вигляд» — «Меню» , на кожному пункті меню з'явиться поле для позначки, на тих полях які хочемо видалити, ставимо галочки, і в самому низу натискаємо на кнопку «Remove Items» .

Опубліковано: 28/11/18 @ 02:10
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Кращі плагіни WordPress - 130 плагінів

Лучшие плагины WordPress - 130 плагинов Сайт дня: Комплексна розкрутка сайтів - це те, що Вам потрібно! Дорогі друзі, сьогодні я поділюся своєю новою підбіркою кращих плагінів WordPress. На підготовку, систематизацію і написання цієї збірки я витратив в сумі сім днів. Список плагінів не просто оновлено. Це повністю нова добірка з урахуванням розвитку сучасного інтернету, блогосфери і соціальних сервісів. Плагіни, які давно не оновлювалися і не працюють у нових версіях WordPress (нехай навіть вони і були популярні в минулому), я не став включати в добірку. Я також не гнався за тим, щоб помістити у цю добірку максимально велику кількість плагінів - в цьому немає необхідності. Для кожного пункту я переглянув десятки плагінів і вибрав кращі, на мою думку. Сенс не в тому, щоб поставити багато плагінів, а в тому, щоб знайти оптимальні для своїх потреб. Так що пробуйте і вибирайте . Уффф, подивився на число, що вийшло, плагінів, і самому стало страшно .

Опубліковано: 28/07/17 @ 06:43
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Thrive Leads - кращий плагін WordPress для збору e-mail передплатників

Обзор Thrive Leads - плагина WordPress для сбора e-mail подписчиков Дорогі друзі, я продовжую розповідати про тих інструментах, які використовую на своїх сайтах. Сьогодні я хочу розповісти про корисний WordPress плагіні Thrive Leads , який дозволяє ефективно збирати e-mail передплатників. Цей плагін стоїть і на shakin.ru. Багато років тому я прийшов до думки, що потрібно обов'язково вести e-mail розсилку. У 2008 році я писав статтю E-mail розсилка як інструмент просування сайту . Для чого потрібна e-mail розсилка на сайті? Це один з кращих методів формування постійної аудиторії відвідувачів вашого сайту. У Google і Яндекса є свої поштові сервіси і вони враховують переходи на сайт з e-mail листів. Розсилка може стати в нагоді в тому випадку, якщо ваш сайт потрапив під фільтр пошукових систем і у нього зменшився пошуковий трафік. Ви завжди можете написати своїм передплатникам, і отримати переходи на свій сайт завдяки розсилці. Тобто розсилка – це рятувальний круг на чорний день.

Опубліковано: 27/04/17 @ 09:47
Розділ wordpress Читати далі...

Як отримати доступ до WordPress якщо є тільки FTP

Є безліч варіантів, як отримати доступ до сайту на WordPress, якщо у вас вже є FTP доступ, мабуть самий витончений і зручний для власника і розробника це створення нового користувача з новим паролем і логіном. Це може стане в нагоді у випадках, коли необхідно провести термінову роботу з сайтом, а замовник не доступний або з якихось інших причин не може надати вам доступ в адмінку. Також це може стати в нагоді, якщо ви просто забули пароль. Для цього необхідно, створити PHP файл з вмістом: Відредагуйте $newusername, $newpassword і $newemail на зручні для вас. Завантажте файл по FTP в папку з сайтом і відкрийте в браузері, читайте повідомлення скрипта. Запис вперше з'явилася Блог про блоги від Дмитра Донченка .

Опубліковано: 28/11/16 @ 09:20
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Як створити сторінку налаштувань для теми WordPress

2016-10-18_16-18-21 Досить часто виникає необхідність, надати клієнту можливість самостійно налаштовувати/змінювати деякі частини шаблону сайту WordPress. Є безліч варіантів, як це зробити. Можна навчити клієнта користуватися FTP клієнтом і HTML редактором, можна користуватися вбудованим редактором який є в панелі адміністрування WordPress, а можна просто додати «Сторінку налаштувань Шаблону», зайшовши на яку, клієнт сам зможе змінювати раніше запрограмовані частини шаблону, контактні дані, кольору і багато іншого. Для створення сторінки налаштувань, можна скористатися WordPress Setting API там є багато чого цікавого почитати і багато корисних посилань по темі. Але якщо читати ви не хочете вникати в подробиці теж, вам допоможе сервіс для створення сторінки налаштувань WordPress .

Опубліковано: 18/10/16 @ 01:46
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Увеличилось количество атак на xmlrpc в WordPress

Sucuri сообщают о увеличении количества попыток подобрать пароль через интерфейс XML-RPC в WordPress блогах. XML-RPC протокол предназначен для удаленной работы с вашим WordPress блогом, он позволяет делать многие вещи, удаленные публикации, работа с различными клиентами и тп и тд. Но также он может быть использован для подбора паролей в обход утилит которые предотвращают подбор паролей через форму логина. Кроме того, данный способ подбора паролей, практически не заметен для сервера, не вызывает большой нагрузки и позволяет подбирать пароли до 1000 штук в одном HTTP запросе. Если вы используете функционал XML-RPC, рекомендуется отключить эту возможность, сделать можно несколькими способами: 1. Плагин Disable XML-RPC . Все просто, устанавливаете плагин, в настройках включаете запрет и все. 2. Настройки вашего хостинга, запретить доступ к файлу xmlrpc.php. Это немного сложнее и не описывается в этом посте, т.к. требует дополнительных знаний у пользователя.

Опубліковано: 09/10/15 @ 09:18
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Збільшилася кількість атак на xmlrpc у WordPress

Sucuri повідомляють про збільшення кількості спроб підібрати пароль через інтерфейс XML-RPC в WordPress блогах. XML-RPC протокол призначений для віддаленої роботи з вашим блогом WordPress, він дозволяє робити багато речей, віддалені публікації, робота з різними клієнтами і тп і тд. Але також він може бути використаний для підбору паролів в обхід утиліт які запобігають підбір паролів через форму логіна. Крім того, даний спосіб підбору паролів, практично не помітний для сервера, не викликає велике навантаження і дозволяє підбирати паролі до 1000 штук в одному HTTP запиті. Якщо ви використовуєте функціонал XML-RPC, рекомендується вимкнути цю можливість, можна зробити кількома способами: 1. Плагін Disable XML-RPC . Все просто, встановлюєте плагін, в налаштуваннях включаєте заборону і все. 2. Налаштування вашого хостингу, заборонити доступ до файлу xmlrpc.php. Це трохи складніше і не описується в цьому пості, оскільки вимагає додаткових знань у користувача.

Опубліковано: 09/10/15 @ 09:18
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Плагін WordPress SEO від Yoast - настройки та огляд можливостей

Виконую свою обіцянку зробити огляд плагіна WordPress SEO від Yoast , про що мене попросили тут в коментарях . Тема seo -оптимізації та просування воістину нескінченна . Для сайту просто необхідні seo оптимізовані статті , щоб потрапити на перші позиції в пошуковій видачі. У написанні таких статей нам допомагають плагіни. Одним з найбільш зручних і добре зарекомендували себе плагінів є WordPress SEO Yoast.

Опубліковано: 06/11/14 @ 11:27
Розділ seo wordpress Читати далі...

Плагін WordPress SEO від Yoast - налаштування і огляд можливостей

Виконую свою обіцянку зробити огляд плагіна WordPress SEO від Yoast , про що мене попросили тут в коментарях . Тема seo -оптимізації та просування воістину нескінченна . Для сайту просто необхідні seo оптимізовані статті, щоб потрапити на перші позиції в пошуковій видачі. У написанні таких статей нам допомагають плагіни. Одним з найбільш зручних і добре зарекомендували себе плагінів є WordPress SEO Yoast.

Опубліковано: 06/11/14 @ 11:27
Розділ seo wordpress Читати далі...

Які плагіни WordPress я використовую

Найзручніший і улюблений движок для мене - WordPress. Ця cms абсолютно безкоштовна , до того ж має тисячі плагінів , за допомогою яких можна серйозно розширити функціонал сайту. Пропоную для вас , мої читачі , список кращих плагінів , які я найчастіше встановлюю на свої сайти.

Опубліковано: 04/08/14 @ 11:04
Розділ wordpress Читати далі...

Підбір пароля до WordPress блогу використовуючи XMLRPC

YARPP Підбір паролів до WordPress блогах явище досить часте , у квітні була велика атака на WordPress блоги , в результаті якої , багато сайти були зламані та багато поміняли свій хостинг , тому що під час атаки з перебором паролів навантаження на сервер підвищується в кілька разів , і деякі хостингові компанії починають слати повідомлення про перевищення навантаження , відключати облікові записи і тп. Ви тільки що завели блог , почали писати туди записи , у вас з'явилися перші відвідувачі , і можу сказати з упевненістю вже на протязі 1 - 2 тижнів , на ваш блог будуть заходити боти , які намагатимуться підібрати пароль для входу в панель адміністрування вашого блогу. Навіщо це робиться? Після злому блогу , зазвичай починають розсилати спам , або розміщують приховані посилання або рекламні блоки , або використовують як проміжну площадку для інших атак.

Опубліковано: 25/07/14 @ 07:21
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Подбор пароля к WordPress блогу используя XMLRPC

Подбор паролей к WordPress блогам явление довольно частое, в апреле была крупная атака на WordPress блоги , в результате которой, многие сайты были взломаны и многие поменяли свой хостинг, потому что во время атаки с перебором паролей нагрузка на сервер повышается в несколько раз, и некоторые хостинговые компании начинают слать уведомления о превышении нагрузки, отключать учетные записи и тп. Вы только что завели блог, начали писать туда записи, у вас появились первые посетители, и могу сказать с уверенностью уже в течении 1 — 2 недель, на ваш блог будут заходить боты, которые будут пытаться подобрать пароль для входа в панель администрирования вашего блога. Зачем это делается? После взлома блога, обычно начинают рассылать спам, или размещают скрытые ссылки или рекламные блоки, либо используют как промежуточную площадку для других атак.

Опубліковано: 25/07/14 @ 07:21
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Масовий злом WordPress липня 2014

У мережі знову з'явилися повідомлення про масові випадки ( 30000 +) зламаних блогів на WordPress. До цього на початку липня була знайдена уразливість в плагіні MailPoet , тепер використовуючи цю уразливість зловмисники отримують повний доступ до управління тисячами сайтів , дана уразливість дозволяє робити що завгодно зі зламаним аккаунтом хостингу , а не одним WordPress блогом. Навіть у тому випадку , якщо цей плагін не активований у вашому блозі , ваш блог все одно вразливий. Навіть якщо ваш сайт не на WordPress , але по сусідству є уразливий сайт , існує ймовірність що злом торкнеться і вашого сайту. Спочатку зловмисники користуючись вразливістю завантажують « як-би » шаблон WordPress в папку з шаблонами : «/wp-content/uploads/wysija/themes/mailp/» , насправді завантажується скрипт ( Backdoor ) який надає повну свободу дій з вашим сайтом/сайтами.

Опубліковано: 24/07/14 @ 07:53
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Масовий взлом WordPress липня 2014

В мережі знову з'явилися повідомлення про масові випадки (30000 +)зламаних блогів на WordPress. До цього на початку липня була знайдена уразливість в плагіні MailPoet , тепер використовуючи цю уразливість зловмисники отримують повний доступ до управління тисячами сайтів , дана уразливість дозволяє робити що завгодно зі зламаним аккаунтом хостингу , а не одним WordPress блогом . Навіть в тому випадку , якщо цей плагін не активовано в вашому блозі , ваш блог все одно вразливий. Навіть якщо ваш сайт не на WordPress , але по сусідству є вразливий сайт , існує ймовірність що злом торкнеться і вашого сайту . Спочатку зловмисники користуючись вразливістю завантажують « як-би » шаблон WordPress в папку з шаблонами : «/wp - content/uploads/wysija/themes/mailp/» , насправді завантажується скрипт ( Backdoor ) який надає повну свободу дій з вашим сайтом/сайтами .

Опубліковано: 24/07/14 @ 07:53
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Массовый взлом WordPress июль 2014

В сети опять появились сообщения о массовых случаях (30000+) взломанных блогов на  WordPress. До этого в начале июля была найдена уязвимость в плагине MailPoet , теперь используя эту уязвимость злоумышленники получают полный доступ к управлению тысячами сайтов, данная уязвимость позволяет делать что угодно со взломанным аккаунтом хостинга, а не одним WordPress блогом. Даже в том случае, если этот плагин не активирован в вашем блоге, ваш блог все равно уязвим. Даже если ваш сайт не на WordPress, но по соседству есть уязвимый сайт, существует вероятность что взлом коснется и вашего сайта. Сначала злоумышленники пользуясь уязвимостью загружают «как-бы» шаблон WordPress  в папку с шаблонами: «/wp-content/uploads/wysija/themes/mailp/», на самом деле загружается скрипт (Backdoor)  который предоставляет полную свободу действий с вашим сайтом/сайтами.

Опубліковано: 24/07/14 @ 07:53
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Масовий злом WordPress липень 2014

У мережі знову з'явилися повідомлення про масові випадки (30000+) зламаних блогів на WordPress. До цього на початку липня була знайдена уразливість в плагіні MailPoet , тепер використовуючи цю уразливість зловмисники отримують повний доступ до управління тисячами сайтів, дана уразливість дозволяє робити що завгодно зі зламаним акаунтом хостингу, а не одним блогом WordPress. Навіть у тому випадку, якщо цей плагін не активований у вашому блозі, ваш блог все одно вразливий. Навіть якщо ваш сайт на WordPress, але по сусідству є уразливий сайт, існує ймовірність що злом торкнеться і вашого сайту. Спочатку зловмисники користуючись вразливістю завантажують «як-би» шаблон WordPress в папку з шаблонами: «/wp-content/uploads/wysija/themes/mailp/», насправді завантажується скрипт (Virus), який надає повну свободу дій з вашим сайтом/сайтами.

Опубліковано: 24/07/14 @ 07:53
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Простий спосіб поділитися аудіо або відео в WordPress

З частими оновленнями WordPress я якось упустив чудову нову можливість , яка впевнений порадує багатьох авторів які ведуть свої блоги під управлінням цієї системи. Тепер вам не потрібні 100 500 плагінів, які «легко » додають аудіоплеєр на WordPress блог або «легко » додають відеоплеєр. Щоб поділитися зі своїми читачами аудіо або відео контентом , достатньо виконати кілька простих кроків : Переконалися що у вас встановлена ??остання версія WordPress 3.9.1 або як мінімум старше WordPress 3.6 Створюємо новий запис Знаходимо потрібний нам аудіо або відео файл ( форматів підтримується багато). Перетягуємо файл на вікно браузера з редактором нового запису Після того як файл завантажився ( може і не завантажиться якщо сильно великий або є обмеження на хостингу ) . Справа внизу знаходимо « Вставити медіаплеєр » і тиснемо « Вставити в запис ». Ось власне і все.

Опубліковано: 03/07/14 @ 07:02
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Простий спосіб поділитися аудіо чи відео в WordPress

З частими оновленнями WordPress я якось упустив чудову нову можливість, яка упевнений порадує багатьох авторів які ведуть свої блоги під керуванням цієї системи . Тепер вам не потрібні 100500 плагінів, які «легко» додають аудіоплеєр на WordPress блог або «легко» додають відеоплеєр . Щоб поділитися зі своїми читачами аудіо чи відео контентом, достатньо виконати кілька простих кроків : Переконалися що у вас встановлена ??остання версія WordPress 3.9.1 або як мінімум старше WordPress 3.6 Створюємо новий запис Знаходимо потрібний нам аудіо або відео файл ( форматів підтримується багато). Перетягаємо файл на вікно браузера з редактором нового запису Після того як файл завантажився ( може і не завантажиться якщо сильно великий або є обмеження на хостингу ) . Справа внизу знаходимо « Вставити медіаплеєр » і тиснемо « Вставити в запис ». Ось власне і все.

Опубліковано: 03/07/14 @ 07:02
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Простой способ поделиться аудио или видео в WordPress

Редактируем видео плеер в WordPress С частыми обновлениями WordPress я как-то упустил великолепную новую возможность, которая уверен порадует многих авторов которые ведут свои блоги под управлением этой системы. Теперь вам не нужны 100500 плагинов, которые «легко» добавляют аудиоплеер на WordPress блог или «легко» добавляют видеоплеер. Чтобы поделиться со своими читателями аудио или видео контентом, достаточно выполнить несколько простых шагов: Убедились что у вас установлена последняя версия WordPress 3.9.1 или как минимум старше WordPress 3.6 Создаем новую запись Находим нужный нам аудио или видео файл (форматов поддерживается много). Перетягиваем файл на окно браузера с редактором новой записи После того как файл загрузился (может и не загрузится если сильно большой или есть ограничения на хостинге). Справа внизу находим «Вставить медиаплеер» и жмем «Вставить в запись». Вот собственно и все.

Опубліковано: 03/07/14 @ 07:02
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

1 2 3 4