Генерація SQL-запиту засобами MySQL-сервера

Ще далекого 2015 року в СКБД MySQL, починаючи з версії 5.7.8, додали підтримання нового типу даних JSON. Насамперед це створило нові можливості для роботи з даними, які з тих чи інших причин не потребують нормалізації. Однак мене це нововведення більше зацікавило суттєвим розширенням можливостей взаємодії зі збереженими процедурами. Зазвичай, при роботі з БД за класичною архітектурою «клієнт-сервер», створення запиту відбувається на стороні клієнта. А коли він вже остаточно сформований — відправляється на сервер для виконання. Такий підхід надає клієнту максимальну гнучкість для роботи з базою даних, але він має і недоліки. Один з недоліків такого підходу в тому, що парадигма програмування в середовищі клієнта дуже сильно відрізняється від тієї, що використовуються в СУБД. Звичайно ж, з технічної точки зору, сформувати в клієнті текстовий рядок, навіть з дуже складним SQL-запитом, не є непосильним завданням.

Опубліковано: 04/10/19 @ 10:00
Розділ Хостинг Читати далі...

Безсерверні веб-застосунки на Python з використанням Lambda і Flask

Це перший із серії матеріалів, присвячених розробці безсерверних веб-застосунків на Python. З погляду розробника, безсерверні застосунки — чудове рішення: не треба підтримувати інфраструктуру; про масштабування у разі зростання кількості запитів теж можна не думати — воно відбувається автоматично; оплата за кожний використаний гігабайт оперативної пам'яті на секунду; до того ж, є можливість впровадження через код будь-яким зручним способом. Логування теж не потребує зайвих зусиль. Справжній жах для DevOps. Це ж означає, що скоро їх робота — налаштування серверів, балансування навантаження, моніторинг, логування, візити до центрів обробки даних й інші приколи, пов'язані з розгортання веб-застосунків, — скоро буде нікому не потрібна. Адаптування традиційних веб-застосунків для роботи на AWS Lambda це й досі не цілком тривіальне завдання, альо варто в ньому розібратися і брати його до уваги наступного разу, коли десь треба буде впровадити веб-службу.

Опубліковано: 16/08/19 @ 10:00
Розділ Хостинг Читати далі...

Моніторинг серверів і сервісів з TICK Stack

У цій статті я хотів би розглянути інструмент, який спрощує роботу системного адміністратора, скорочуючи витрати часу і зусиль на моніторинг серверів клієнтів. Огляд буде корисна системним адміністраторам, фахівцям DevOps, клієнтам, які співпрацюють з ІТ-сервісами та розробникам. TICK Stack — безкоштовний комплекс програм, простий у використанні і гнучкий у налаштуванні, з механізмом агрегації і зручними кастомизируемыми функціями вибору. Існують і платні рішення для таких завдань, наприклад DataDoghq . Але так як вимоги до ІТ-відділу зазвичай обмежені стандартними завданнями, нам не потрібні дорогі програми з широким функціоналом, і TICK ідеально підходить під наші вимоги. Структура TICK Stack Це ядро з відкритим вихідним кодом або стек TICK, що складається з чотирьох модулів: Telegraf, InfluxDB, Chronograf і Kapacitor. Розглянемо кожен компонент окремо. Telegraf Telegraf — керований плагіном сервер для збору показників та звітності.

Опубліковано: 16/11/18 @ 11:50
Розділ Сервіси Хостинг Читати далі...

Go дайджест #3: Go 1.10.2 and 1.9.6, новий брендинг для Go, NGINX Unit 1.0 сервер додатків з підтримкою Go

У випуску: vgo proposal — accepted, керівництво по Go компілятору, спосіб зберігання «чутливих» даних і безліч інструментів. Новини Go 1.10.2 and Go 1.9.6 Released — в основному дрібні виправлення. Go's New Brand — новий бренд і лого. Можна скачати «brand book» . NGINX Unit 1.0: An App Server That Supports Go (and Others) — NGINX Unit тепер production ready. The vgo Proposal Has Been Marked as Accepted Почитати Automate Chrome with Go and the Chrome Debugging Protocol — автоматизація Chrome browser за допомогою Go і ChromeDP. Google Releases gVisor, a Sandboxed Container Runtime — ізольований рантайм для контейнерів. An Official Introduction to the Go Compiler — коротке керівництво по Go компілятору. Data Processing with Clojure and Go — порівняння продуктивності двох мов. How to Write Better Unit Tests in Go Using Mocks — стаття про те, як мокать сервіси використовуючи Pegomock mocking framework.

Опубліковано: 05/05/18 @ 10:00
Розділ Хостинг Читати далі...

Go - це просто. Створюємо HelloWorld веб-сервер

На численні прохання читачів DOU публікую першу статтю про Go.

Нижче будуть розкриті наступні теми:
як створити на Go простий веб-сервер, якому не потрібні Apache з nginx'ом; як додати підтримку https без використання OpenSSL; як перестати платити за TLS-сертифікати і турбуватися про їх своєчасному оновленні. Створюємо HelloWorld веб-сервер на Go Опустимо розділи про установку і настройку Go. При бажанні можете почитати самі . Перейдемо відразу до справи :) Створюємо файл server.go і зберігаємо в нього наступний код: // Оголошуємо назва пакету. // Всі *.go - файли повинні починатися з назви пакета. // Пакет з назвою "main" має спеціальне призначення - він вказує // компілятору go, що з цього пакету потрібно зібрати самодостатній // виконуваний файл. Це бінарники, якому для запуску не потрібні додаткові // залежності - його достатньо скопіювати на комп'ютер і запустити. package main // Імпортуємо пакети, використовувані в даному файлі.

Опубліковано: 17/05/17 @ 10:00
Розділ Хостинг Читати далі...

DevOps дайджест #11: ChatOps і майбутнє, DevOps in real life і чому не можна робити sudo rm –rf на бойових серверах

У випуску не буде нудних посилань і затертих новин, нецікавих штук і банальних тулзовин. Все, що тут — це цікаво і корисно читати, але саме правильне — це слідувати success story і радувати своїх користувачів якісним продуктом. Великі інфраструктури, розподілені архітектури This browser tweak saved 60% of requests to Facebook — історія про те, як Facebook, сторудничая з Firefox і Chrome, зменшив кількість запитів на 60%. Погляд з боку Facebook. — як Twitter роблять свою інфраструктуру, скейл, микросервисы, і взагалі які вони круті пацани. How Olympus Stores Billions of Messages — хлопці навчилися за рік хендлить в 365 разів більше повідомлень, смигрейтили в Cassandra і ще DevOps хайрят. Google Infrastructure Security Design Overview — детальний опис принципів і реалізації security в Google. Surviving Flashes of High-Write Traffic Using Scriptable Load Balancers (Part I) (Part 2) — цикл крутенных статей від Shopify про те, як вони хендлят тонни трафіку на nginx + lua.

Опубліковано: 10/02/17 @ 11:00
Розділ Хостинг Читати далі...

FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

1 Серед веб-майстрів і ЅЕО спеціалістів мені часто зустрічається така собі бундючна впевненість, що вже вони-то точно знають все від і до, коли справа стосується хостингу проектів. Просто скажу, що це не так. Хостинг був і залишається самим вузьким і вразливим місцем будь-якого проекту, і мало хто приділяє вибору партнера в цій справі належну увагу. Хостинг провайдери, тисячі їх Ринок на сьогодні переповнений конторами, фірмами і навіть ІП, які надають послуги виртуалок, виділених серверів, колокейшн і все, чого душа забажає. Є купа гучних імен, з цінником, який може не розорити хіба що нафтового магната. Є тисячі хостингів-одноденок з однотипними лендингами і захопливим обіцянками виртуалок за ціною бургера. Одноденки ці плодяться і дохнуть як фруктові мухи. Та є серед всього цього бурхливого різноманітності надійна робоча конячка — FASTVPS . Не дуже гучне ім'я, але після того як я набрів на них і трохи поколупав з клієнтської сторони, мені захотілося розповісти про них детальніше.

Опубліковано: 16/11/16 @ 11:26
Розділ Блоги Хостинг Читати далі...

Як вибрати хостинг для англомовного сайту

Як вибрати хостинг для англомовного сайту Дорогі друзі, я продовжую публікувати матеріали в рамках мого циклу статей з просування сайтів в зарубіжному сегменті інтернету. Сьогодні я хочу викласти свої думки з приводу вибору хостингу для англомовного проекту. Вийшов перерва в публікаціях, так як старий Глобатор їздив гріти кістки в сонячний Пхукет. Але ось він повернувся і знову в строю. На картинці зображена компанія, яка займається виведенням додатків в топ App Store. Вона не пов'язана з темою хостингу, але дуже мені сподобалася. Отже, приступимо. Сайт повинен розміщуватися або в США, або в Європі Для успішного просування сайту в англомовному інтернеті потрібно, щоб він розміщувався в Америці чи в Європі. Якщо сайт англійською розмістити в рунеті, то він не зможе розвинути потенціал своєї відвідуваності до максимуму, і буде отримувати в рази менше відвідувачів, ніж якби він розміщувався на американських або європейських серверах.

Опубліковано: 26/03/15 @ 12:42
Розділ Блоги Хостинг Читати далі...

Как выбрать хостинг для англоязычного сайта

Дорогие друзья, я продолжаю публиковать материалы в рамках моего цикла статей по продвижению сайтов в зарубежном сегменте интернета. Сегодня я хочу изложить свои мысли по поводу выбора хостинга для англоязычного проекта. Получился перерыв в публикациях, так как старик Глобатор ездил греть кости в солнечный Пхукет . Но вот он вернулся и снова в строю . На картинке изображена компания, которая занимается выводом приложений в топ App Store . Она не связана с темой хостинга, но очень мне понравилась  . Итак, приступим. Сайт должен размещаться либо в США, либо в Европе Для успешного продвижения сайта в англоязычном интернете нужно, чтобы он размещался в Америке или в Европе. Если сайт на английском разместить в рунете, то он не сможет развить потенциал своей посещаемости до максимума, и будет получать в разы меньше посетителей, чем если бы он размещался на американских или европейских серверах.

Опубліковано: 26/03/15 @ 12:42
Розділ Блоги Хостинг Читати далі...

Критична вразливість виділених серверів Bash Shellshock

Зовсім недавно була знайдена чергова вразливість , яка найімовірніше скоро переросте в епідемію заражених серверів . На Хабре вже описували як працює вразливість , а також повідомляли про те , що вже проводяться атаки на сервера з використанням цієї уразливості . Не вдаючись в подробиці можу сказати , що дана уразливість дозволяє отримати управління вашим сервером і робити з ним все що завгодно . Крім серверів хостингу , bash використовується в багатьох системах , навіть на Macbook з якого я пишу цей пост , є bash і так, він вразливий.

Опубліковано: 30/09/14 @ 04:18
Розділ Безпека Хостинг Читати далі...

Критична уразливість виділених серверів Bash Shellshock

Зовсім недавно була знайдена чергова вразливість , яка найімовірніше скоро переросте в епідемію заражених серверів. На Хабре вже описували як працює вразливість , а також повідомляли про те, що вже проводяться атаки на сервери з використанням цієї уразливості. Не вдаючись у подробиці можу сказати, що дана уразливість дозволяє отримати управління вашим сервером і робити з ним все що завгодно. Крім серверів хостингу, bash використовується в багатьох системах , навіть на Macbook з якого я пишу цей пост , є bash і так, він вразливий.

Опубліковано: 30/09/14 @ 04:18
Розділ Безпека Хостинг Читати далі...

Критическая уязвимость выделенных серверов Bash Shellshock

Совсем недавно была найдена очередная уязвимость, которая вероятнее всего скоро перерастет в эпидемию зараженных серверов. На хабре уже описывали как работает уязвимость , а также сообщали о том, что уже проводятся атаки на сервера с использованием этой уязвимости. Не вдаваясь в подробности могу сказать, что данная уязвимость позволяет получить управление вашим сервером и делать с ним все что угодно . Кроме серверов хостинга, bash используется во многих системах, даже на Macbook с которого я пишу этот пост, есть bash и да, он уязвим.

Опубліковано: 30/09/14 @ 04:18
Розділ Безпека Блоги Хостинг Читати далі...

15 - 22 березня, Київ - Курс "Початки DevOps : конфігуруємо сервер за допомогою Opscode Chef "

Радісний PM повідомляє Вам , що домовився з клієнтів розгорнути 10 серверів на Вашій майданчику і все має бути готове ще вчора? Ну, загалом все як завжди ! Поточних завдань ніхто не відміняв , ви ж все успееете ! На курсі Ви навчитеся робити настройку серверів не " як вийде » , а воспроизводимой і швидкої ! Даний курс буде корисний для системних адміністраторів , інтеграторів , хостерів , автоматизаторів - усіх тих , хто виконує повторювані операції з налаштування пакетів ПЗ. Це все про вас? Тоді приходьте 15 березня на курс «Начала DevOps : конфігуруємо сервер за допомогою Opscode Chef » , на якому Андрій Самиляк - професіонал у розробці проектних архітектур з використанням Amazon Web Services для клієнтів компанії. - Не тільки обьяснит , як конфігурувати сервер за допомогою Opscode Chef , але і допоможе знайти рішення для ваших робочих завдань.

Опубліковано: 14/02/14 @ 12:05
Розділ Хостинг Читати далі...

Деякі міркування з приводу вибору хостингу

ОГОЛОШЕННЯ : Хостинг для інтернет -магазинів AdminVPS - перший хостинг сайтів за системою " Все Включено " ! Тест 7 днів , безкоштовний перенесення і адміністрування + знижка 50%. Промо -код: AV50 Розмістити у такому ж блоці своє оголошення з посиланням Щомиті у «Всесвітній Павутині » з'являється величезна кількість нових ресурсів , які створюють невтомні веб -майстри , такі , як ми з вами. Звичайно , всі знають , що ресурси ці розташовуються на спеціалізованих серверах , господарі яких надають своїм « постояльцям » певний набір послуг за деяку плату. Я до того, що вибір хостингу є тим питанням, яке доводиться вирішувати абсолютно всім , хто збирається опублікувати свій сайт в Інтернеті. У мене досить часто запитують ради у виборі хостингу і єдине що я можу рекомендувати , це хостинг який використовую вже дуже тривалий час і яким задоволений. Тут про це докладно ( правда ціни у тому пості вказані дуууже древні , зараз все набагато дешевше і потужніше ) .

Опубліковано: 14/11/13 @ 06:13
Розділ Хостинг Читати далі...

20 листопада - 17 грудня , Київ - Курс " Почала DevOps : конфігуруємо сервер за допомогою Opscode Chef "

Радісний PM повідомляє Вам , що домовився з клієнтів розгорнути 10 серверів на Вашій майданчику і все має бути готове ще вчора? Ну, загалом все як завжди ! Поточних завдань ніхто не відміняв , ви ж все успееете ! На курсі Ви навчитеся робити настройку серверів не " як вийде » , а відтворюється і швидкої ! Даний курс буде корисний для системних адміністраторів , інтеграторів , хостерів , автоматизаторів - всіх тих , хто виконує повторювані операції з налаштування пакетів ПЗ. Це все про вас? Тоді приходьте 20 листопада на курс « Почала DevOps : конфігуруємо сервер за допомогою Opscode Chef » , на якому Андрій Саміляк - професіонал у розробці проектних архітектур з використанням Amazon Web Services для клієнтів компанії. - Не тільки обьяснит , як конфігурувати сервер за допомогою Opscode Chef , але і допоможе знайти рішення для ваших робочих завдань.

Опубліковано: 25/10/13 @ 10:25
Розділ Хостинг Читати далі...

Дайджест: перші дні Luxoft на біржі , податкова вилучає сервера ВКонтакте , "Рейки " 4.0

Добрий день, шановні читачі. Новини Luxoft вийшов на IPO і успішно провів перші торги . Акції компанії ростуть в ціні. Податкова вилучила українські сервера соціальної мережі Вконтакте - повідомляє Микола Дуров. Для тих, хто не зареєстрований - копія повідомлення на форумі DOU . Відеорепортаж від TVI . Федеральна антимонопольна служба Росії має намір стежити за етичністю хантингу . В Україні запустили тестову версію Електронного суду Аналітика Forbes про вихід Luxoft на IPO - «Для конкурентів це погані новини» . Дві з трьох вакансій в Україні припадають на IT-фахівців - затверджує Міністерство освіти. Погляди In 30 days, my startup will be be dead - що можна винести з невдалого досвіду стартапу ... Що необхідно хорошому PM:
Теорія Як працює збірка сміття в Java - G1 Collector . Практика «Точний» пошуковий сервіс , який не ігнорує спеціальні символи. Шпаргалка по vim .

Опубліковано: 28/06/13 @ 08:13
Розділ Хостинг Читати далі...

VPS -хостинг економить ваші гроші

VPS-хостинг економить ваші гроші Вирішивши скористатися послугою VPS, замовник отримує можливість використання віртуального виділеного приватного сервера, віртуальної комп'ютерної середовища, в якій є операційна система, що дуже зручно для ресурсномістких і критичних до навантаженні додатків, які вимагають нестандартних підходів і повного контролю над сервером. Цю середу, ресурси якої належать тільки одному замовнику, можна налаштувати під себе, під потреби і завдання свого власного сайту або проекту. При VPS хостингу можна вводити в роботу кілька віртуальних серверів, залишаючи собі свободу управління своїми файлами, програмами, програмами на кожному з них. Можна без будь-яких обмежень створювати, змінювати або видаляти дані. Виділений віртуальний сервер характеризується наявністю вільних і легко адмініструються процесів і конфігурацій.

Опубліковано: 28/05/13 @ 09:13
Розділ Заробити Хостинг Читати далі...

Дві технології для хостингів

Дві технології для хостингів Про поняття «хостинг» багато хто з тих, хто користується інтернетом, чули. Значить це поняття ні що інше як розміщення інтернет-сторінки в інтернеті по якомусь певному адресою. Хостинг-провайдер - це загальна назва тих компаній, які хостинги надають своїм клієнтам. Хостинги базуються на двох головних у цій галузі мовах програмування, а саме PHP і ASP.NET. Хоча для користувача вибір мови зазвичай ніякого значення не має, але при цьому багато компаній хочуть отримати відмінний , а компанія «Стек» надає послуги в цій області дійсно професійні, чим і відрізняється від багатьох подібних аутсорсингових фірм. Говорячи про дві мови, варто відзначити, що, незважаючи на вищезгаданий факт, між ними є різниця. Те, що ми бачимо як абревіатуру РНР, повністю називається Personal Home Page Tools, тобто, якщо перекласти, вийде «інструменти створення персональних домашніх сторінок».

Опубліковано: 09/05/13 @ 03:12
Розділ Хостинг Читати далі...

Огляд хостингу - Хостинг Україна

Сьогодні хочу написати про новому хостингу, з яким я недавно почав співпрацювати. Скажу відразу пост не рекламний, а скоріше вдячний. Спочатку послугами Хостінг.Украіна я скористався лише для того, щоб зареєструвати домен в українській зоні, просто сподобалася ціна , яка порівняно з Imena.Ua наприклад, набагато нижче плюс до всього є можливість оплатити послуги, Яндекс Грошима, які іноді з'являються і їх дуже невигідно виводити в Україні. Трохи пізніше вирішив вивчити послуги даної організації докладніше і замовив собі хостинг для експериментів і просто щоб перевірити як це працює.

Опубліковано: 19/02/13 @ 08:15
Розділ Безпека Хостинг Читати далі...

Моніторинг доступності сайту / сервера ( замість Яндекс.Метрики ? )

Спонсор солодкого посту - Gold-affiliate - партнерка
з продажу ювелірних виробів на ру-трафіку. Загальновідомо, що Яндекс.Метрика дозволяє моніторити доступність сайту. Але, особисто я побоююся вішати цю штуку. Навіть на нормальні сайти. Особливо, якщо позиції хороші. На форумах з цього приводу давно ниють , втім, на форумах і без приводу ниють. Сьогодні я прорекламує сервіс, якого можна не побоюватися - це ServerState . Він, як і Метрика, уміє відправляти SMS і e-mail в разі недоступності вашого перспективного ГС.
Втім Втім, юзери Метрики і ГС-творці це не аудиторія ServerState, він спочатку замислювався як моніторинг масштабних Проджект. Почалося все того, що творці сабжа розробляли і підтримували популярні німецькі проекти, наприклад, backlinkseller.de (складається з ~ 50 серверів). Для його життєдіяльності було потрібно перевірка купи параметрів типу: реплікація бази даних; вільне місце на серверах; навантаження серверів.

Опубліковано: 11/01/13 @ 08:34
Розділ Хостинг Читати далі...

1 2 3