13 порад, як писати листи

13 советов, як писати пісьма

Ваш покірний слуга не виняток. Кількість листів з питаннями і проханнями про допомогу в середньому становить 40-50 на день і деколи перевищує мої фізичні можливості відповідей на них.

У листуванні значну частину складають листи, в яких питання та опис проблем не зовсім правильно сформульовані, через що вимагають додаткових уточнюючих листів, що займає зайвий час як відправника, так і одержувача.

У цьому пості я хочу розповісти про те, як потрібно правильно писати листи з питаннями фахівцям, щоб отримання потрібної вам інформації займало мінімум часу і не вимагало зайвого листування.

Головне правило, на мій погляд, полягає в тому, що в листі дуже важливо дати зрозуміти, що ви дорожите часом одержувача. Все повинно бути коротко і чітко сформульовано.

1. Привітання

Я вважаю, що будь-лист обов'язково повинен починатися з привітання. «Доброго дня», «Привіт», «Добрий день» - написати ці слова не складає ніяких труднощів і займає секунди. Мені особисто не подобаються листи, в яких немає вітання. Ніщо не цінується так дорого і не дається так дешево, як ввічливість.

2. Звернення на ім'я

На всіх сторінках блогу shakin.ru, де є форма зворотного зв'язку (наприклад, сторінка «Реклама »), я завжди пишу «Мене звати Михайло», тому не бачу проблеми, щоб не звертатися в листах на ім'я. Підсвідомо кожна людина любить, коли його називають по імені.

І хоча «Майк» я люблю більше, ніж «Михайло», будь-яке звернення на ім'я зійде.

3. Спочатку погуглити своє питання

Скільки разів на листуванні мені доводилося давати посилання на матеріали, які я знайшов, просто набравши заданий мені питання в пошуковику! У мене навіть пальців не вистачить на руках і ногах!

Якщо серйозно, то щиро раджу спочатку погуглити, яке вас цікавить в різних варіантах (в тому числі англійською, перевести можна через Google Перекладач) і витратити час, щоб вивчити знайдені матеріали.

У більшості випадків ви без зусиль знайдете відповіді на свої запитання в пошуковиках або на форумах (туди багато людей і приходять, щоб спілкуватися, обговорювати специфічні проблеми з різних тематик і відповідати на питання). Навіщо витрачати час іншої людини, коли в багатьох випадках ви самі легко можете знайти все, що потрібно?

Опубліковано: 12/10/11 @ 07:54
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Конкурс від postPR.ru: 10 $ за кнопку!
Емуляція псевдо-селектора: nth-child () в IE7 та IE8
Емуляція псевдо-селектора: nth-child () в IE7 та IE8
Курс молодого бійця за версією Luxoft
Курс молодого бійця за версією Luxoft