Поведінка людей в інтернеті

Ви створили сайт, наповнили його цікавою інформацією - але статті, як на зло, не коментують? Хто викліківает більше половини контекстної реклами? Де подивитись детальну інфографіку про поведінку інтернет-користувачів у різних країнах? Де доречний принцип «не змушуйте мене думати?» Читайте далі в цій статті.

«Правило 1%»

Досить поширена теорія, вперше оприлюднена у 2006 році блогерами Беном Макконнел і Джеком Хубой (після аналізу повідомлень, що залишаються користувачами на форумах). У числовому вигляді вона виглядає так: 1:9:90 .

Це означає, що тільки 1% інтернет-користувачів активно генерують будь-якої контент, тобто, є першоджерелами і оригіналами. 9% з цим контентом взаємодіють: поширюють, переписують, і так далі. Інші 90% майже ніколи не реагують, залишаючи собі роль пасивних спостерігачів.

Іноді тут проводять паралель з пірамідою Маслоу , згідно з якою, генератори контенту - це люди з вищих сходинок. Вони вже задовольнили свої звичайні потреби, і тепер потребують самореалізації. Помічено досить влучно; лідери думок зазвичай мають певний соціальний статус і особистий комфорт (або вже чогось досягли у своїй галузі).

Ближче до практики це виглядає так: наприклад, є сторінка Facebook, яку залайкалі 100 осіб. Аудиторія ніби є, але активності та зворотного зв'язку якось замало. Люди, які заповнюють сторінку, починають думати, що у них не так: мовляв, народ, де всі? Ми ж намагаємося, публікуємо!

Але якщо 100 поділити на 10, тоді кількість людей, які можуть давати зворотний зв'язок, буде виглядати набагато реальніше - 10 осіб. Я взяв тут 1 +9, бо генераторами контента здебільшого виступають адміністратори сторінки.

При бажанні можна пройтися по цій теорії кованим чоботом статистики, знайшовши якісь відхилення і виключення. Думаю, її реальна користь в іншому - вона заспокоює нерви:), і дає розуміння того, що якщо люди мовчать - це зовсім не означає, що вони ігнорують вас, і те, що ви даєте. Можливо, їм просто не хочеться зараз висловлювати свою думку з якихось причин.

(Взагалі, існує дуже образливий для авторів парадокс - хороші, вивірені матеріали зазвичай коментують мало. Якщо стаття логічна, а висновки обгрунтовані, що можна до неї додати? А залишати в п'ятнадцятий раз коментар «Хороша стаття, сподобалося» якось некомільфо. У той же час, будь-який автор сподівається навіть на ці крихти.)

Знаючи цю теорію, розумієш, що якщо вашій спільноті потрібно, наприклад, 100 активістів, спочатку потрібно залучити приблизно 1000 реальних осіб, а з них вже виділиться активна група.

До речі, в 2010 році дослідницька група TNS випустила цікавий сайт Digital Life , де можна дивитися кількість «оцифрованих» у різних країнах, порівнювати їх за різними параметрами. Дані подаються красивою інфографікою.

«Важкі клікери»

Цікаві статистичні дані для тих людей, які думають, що їхня реклама (банерка, контекст) рівномірно викліківается різними користувачами. Тобто, якщо десять чоловік побачило оголошення, то кожен клікнув по одному разу. Кожен рекламодавець хоче максимальне охоплення, або щось наближене до цього.

В суворій інтернет-реальності все виходить навпаки. Приблизно дев'ять осіб нікуди не клацають, а один протре оголошення мишкою до дірок, за них усіх. Можна подивитися статистику по Росії згідно ComScore (березень 2011).

Цікаво, що і тут спливає співвідношення 10:90.

Ми принесли вилки, а вони їдять паличками

Це корисно дизайнерам і розробникам взагалі. Стів Круг свого часу сформулював знаменитий принцип «Не змушуйте мене думати!», Який людям недурним спочатку здається трохи образливим, а потім логічним. Суть в тому, що чим складніше який-небудь сайт, тим менше людей захоче в ньому розбиратися.

Ще одне цікаве зауваження Стіва (і всіх інших юзабілістов): люди досить часто використовують сайт або програму зовсім не так, як задумали розроблювачі. Приміром, входять не через парадні двері, а влазять через вікно; краще про це не забувати :).

Детальніше про помічених Стівом інтернет-тенденції , і про зручному сайті в цілому.

Заразна довірливість

У гонитві за сенсацією люди рідко перевіряють інформацію, яка здається їм логічною. Їм хочеться якомога швидше поділитися який-небудь гострої новиною, соціалізуватися за допомогою неї. Але іноді це може виявитися чиєїсь жартом, а «липа» - поставити в незручне становище розповсюджувача.

Був такий випадок ... люди, які не люблять Microsoft і її «ослика» (зазвичай це програмісти) із задоволенням ділилися новиною про те, що у користувачів браузера Internet Explorer коефіцієнт інтелекту менше, ніж у прихильників інших браузерів.

Новина підхопили багато ЗМІ. А потім виявилося, що це жарт індійського програміста. Саме так і розходяться віруси - творці знаходять актуальну потребу і задовольняють її. При цьому, якщо людина отримує те, що йому потрібно, достовірність інформації і логіка відходять на задній план.

(Для реального прикладу - про чарівну ефективності засобів для схуднення. Перейшовши з котлет на пару листочків салату в день, людина схудне все одно - приймаючи або не приймаючи ці кошти.)

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 15/09/11 @ 07:26
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Податковий аутсорсинг
Позбавляємося від логотипу Feedburner в BuzzBoost
Плюси роботи далекобійником в Америці
Google Analytics Tweeks: Найпопулярніші правки в коді GA
20 питань клієнтів по SEO та відповіді на них