Підводжу підсумки 2010

Здравствуйте, читачі та відвідувачі мого блогу. 2010 майже закінчився - тому саме час підвести його підсумки. Я хочу розповісти, чим цей рік був цікавий в плані розвитку блога, заробітку грошей і трохи торкнуся різних спільних життєвих речей.

підводжу підсумки 2010 року

Раніше у мене було традицією кожен місяць робити звіт по зростанню показників блогу. Ось наприклад такі пости:

У квітні вирішено було закінчити з щомісячними звітами, так як я писав у той час мало і особливих ростов показників не було. Бувало, що на місяць виходило 3-4 посту. Тоді я багато відпочивав і мало працював, ось були часи, зате тепер є, що пригадати.

Але кінець року це хороший час, щоб все ж підвести підсумки, тим більше зараз я став розвивати блог далі і писати в нього все більше. Навіть поставив публічну мета в 1000 уніків до 1 травня 2011 .

Крім результатів по блогу ще розповім про мою роботу в цілому, а займався я в цьому році в основному клепанням сайтів під автоматичну продаж посилань - напишу, що з цього вийшло. І ще трохи згадаю про подальші плани.

Результати блогу за 2010 рік

У першу чергу пройдемося за результатами та показниками, які вдалося досягти до кінця 2010 року на блозі.

ТІЦ = 30 (Не будь спеціальних посилань не закуповувалося, в кінці тоді року було 20. Загалом не дуже щедрий Яндекс на ТІЦ без Яндекс каталогу й безлічі посилань).

ПР = 2 (Такий ПР у блогу з самого початку, а тепер незрозуміло чи буде більше, останній апдейт був у квітні).

Traffic Rank Alexa = 94,772 (В тому році було близько 150 000)

Traffic Rank in RU = 3,928 (В тому році було близько 8000)

Кількість rss передплатників = 1030 (В тому році було близько 500)

Відвідуваність блогу

За поточний місяць, в порівнянні з попереднім роком (ще треба врахувати, що місяць поки не закінчений, але загальна картина все одно буде видно):

Перегляди - 18860 (19539)
Відвідувачі - 9500 (7998)
Хости - 12160 (10463)
Середня тривалість (хв.) - 0.86 (1.2)
Переглядів на відвідувача - 2 (2.4)
У середньому - 450 (320) відвідувачів в день

Тут видно, що деякі показники навіть знизилися, такі як середня тривалість на відвідувача на сайті. Проте середнє число відвідувачів в день зросла, зараз 450 чоловік, майже дотягнув до 500.

Можна ще поглянути на графік зростання по місяцях, так наочніше:

Відвідуваність та перегляди блогу по місяцях

Видно, що була невелика стагнація, але зараз знову пішло зростання. Ну це і зрозуміло, почалася більш активна робота.

Якщо говорити про джерела трафіку, то тут є зростання як по відвідинах з пошуковиків, так і з різних соціальних мереж, таких як твіттер , facebook , соціалки для вебмайстрів , анонси на форумах. Причому з різних соціальних джерел трафік буде і далі рости в 2011 році.

З питань монетизації - все приблизно також як і рік тому, $ 200-300 на місяць + гроші які дають рефи на різних партнерках і сервіси. Причому зараз не ведеться агресивна монетизація блога, тобто я сам майже не докладаю зусиль з пошуку рекламодетелей. Але в 2011 буду цим займатися.

До речі, з приводу залучення рефералів. Щоб отримувати з них хороші гроші треба над цим теж цілеспрямовано працювати. Тобто не просто вставляти реф. посилання у відповідні місця в постах. А конкретно, розповідати про нюанси та інших дрібницях. Писати великих огляди різних сервісів. Допомагати рефам радами, залучаючи їх тим самим. В іншому випадку навіть величезне число рефов не дасть вам відносно солідного доходу. У мене є 300 рефов в одному сервісі - вони дають $ 10-20 на місяць і то не завжди. Хоча з іншого боку одного разу один реферал на іншому сервісі приніс близько 6-7К рублів за 1 місяць, потім правда перестав стільки приносити, а шкода.

Тепер перейдемо до підсумків і результатами року не пов'язаним з блогом.

Підсумки та результати року не пов'язані з блогом

Зрозуміло, що не блогом єдиним живе манімейкер і тут кожний робить на що він здатний і що вважає за потрібне. Хтось просуває сайти клієнтів, хтось працює з трафіком , хто-то з посиланнями .

У 2010 я працював з продажем посилань і створенням сайтів під цю справу, я думав це принесе мені гарні гроші - але це виявилося моїм великим розчаруванням. Важко писати про свої помилки і проіграшах, але грудень розставив всі крапки на ї .

C початку року я рішуче закинув всі клієнтів на просування і не брав нових, причому навіть зарікався не брати і заявляв про це не раз. Мені бачилося більш комфортним створення сайтів під сапочку та автоматичні продажу посилань.

На той час у мене була робоча модель створення таких сайтів, які не банілісь і бадьоро продавали посилання. У створення таких псевдо СДЛ (сайтів для людей) вкладалися гроші, час, сили. На них були великі надії. Все йшло добре до грудня 2010 року, коли ці сайти стали зафільтровиваться алгоритмом АГС від Яндекса. Доходи стрімко впали, однак у цей момент настрій моє було в нормі, ну щодо в нормі. Будь-який підприємець, працює він в онлайн або офлайн, повинен бути до цього готовий, ризики є завжди, така наша життя. Зрозуміло, що я грав не зовсім за правилами пошукової системи і був покараний за це.

Серед зафільтрованних сайтів були і досить гарні, з трафіком під 150 чоловік і коментарями. Але генереніе контенту зробило свою справу, мабуть зараз Яндекс ще більше підкрутив гайки і сайти стали вилітати з індексу.

У підсумку, у мене таке відчуття, що я втратив рік і енну 6 значную суму в рублях до купи - гроші на які купувалися контент і вічні посилання. Зрозуміло, що в цей рік я займався і різними іншими речами, але головну ставку я робив на автоматичну продаж посилань. Тому і здається, що цілий рік рухався не в тому напрямку.

Я думаю, що сайти з часом вдасться повернути в індекс, адже вони з ТІЦ і контентом. За одне і розповім вам, мої читачі, про те, як можна вивести сайт з під АГС. Живий досвід завжди добре.

Що я думаю зараз? Здається я говорив, це кількома постами раніше - робіть сайти, які не соромно показати людині, яка запитує, а покажи сайти, які ти створюєш і просувати .

Цей рік, а точніше його кінець, навчив мене тому, що потрібно дійсно наполегливо працювати, а не чекати, що Sape буде годувати, поки ви будете загоряти на теплих островах. Що лінь - це ворог манімейкера. Що ні коли не потрібно зарікатися, що ви будете жити ось так-то і так-то, робити це і це. Ви не можете знати, що буде завтра, тому потрібно звикати працювати і робити справи сьогодні, без якихось особливих надій і твердих переконань. Може бути це і звучить дуже категорично, а комусь навіть не сподобається, але зате це обмежить вас від непотрібних розладів, депресій і тп.

Ось приблизно з такими думками я підійшов до нового 2011 року. 2011 для мене обіцяє бути роком продуктивної роботи та отримання нового досвіду щодо створення більш якісних сайтів. Дуже хочеться перейти повністю на заробіток на трафіку, але думаю за рік це не здійсню, як мінімум в тому обсязі як хочеться. І тим не менше - буду працювати і старатися.

-

А як ви можете охарактеризувати свій 2010 рік, найголовніший життєвий досвід, який він вам дав? Напевно у кожного є подібна історія, яка, змінила ваші погляди на життя. Буду дуже радий почути ваші думки в коментарях

І ще в наступному пості, завтра, новорічне привітання з мене - не пропустіть.

Постовий:

Якщо у вас є телевізор, то ви можете купити пульт для нього. Це до речі зручно мати парочку пультів, якщо один, наприклад, загубився.

Опубліковано: 28/04/11 @ 01:34
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Dosimple - масовий аддурл і чекер позицій
Must have WordPress SEO плагін
Про підсумки року, що минає
Михайло Шакін: інтерв'ю + задай своє питання
Публічна мета - 1000 відвідувачів в день на блозі до 1 травня 2011