Підбір ключових слів за допомогою системи статистики: більш точна оцінка популярності запиту

Всі ви чудово знаєте, як працює SEO. Однак при цьому мало хто використовує можливості на повну силу і в потрібному напрямку.

Як відомо, пошукова оптимізація починається з роботи над ключевикам: ми створюємо семантичне ядро, відбираємо ключові слова для нього, аналізуємо конкуренцію по вибраних запитах, прогнозуємо розмір трафіку і лише після цього починаємо роботу над посиланнями, контентом і структурою сайту.

Ключовий момент тут - підбір робітників ключових слів. Без цього розраховувати на належний ефект не доводиться. Який толк від перебування в топі ключевіков, по яких немає трафіку? А саме так часто й буває: люди платять щомісяця не малі суми за просування сайту, а запланованого трафіку все немає і немає.

Візьмемо, наприклад, комерційний сайт з тематикою «Банківські послуги». Трафіку тут вистачає, конкуренція - серйозна. За кожного залученого відвідувача платять добре. Уявімо, що в один прекрасний момент власник сайту вирішив почати заробляти на контекстній рекламі. Ну а чому б і ні? У рекламодавців гроші водяться, а значить і ціна кліка дуже «смачна». Все начебто добре (молодий сайт, багато сторінок), та тільки трафіку майже немає. Що робити в такій ситуації?

Тут є два шляхи - або купити трафік, або привести його з пошукових систем. Перший шлях пов'язаний з багатьма труднощами і коштує пристойних грошей. Тому багато хто вибирає варіант з пошуковим трафіком. Але для успішної роботи в цьому напрямку потрібні спеціальні знання та досвід. І якщо їх немає, доводиться розщедрюватися на фахівця в області SEO. Власник сайту може звернутися до інтернет-агентство або, на худий кінець, до самотнього seo-оптимізатора.

Що далі? Далі, який би вибір не був зроблений, починається робота з ключовими словами. Часто при підборі та аналізі ключевіков, не обходиться без улюбленого wordstat.yandex.ru. Руками або за допомогою спеціальних скриптів звідти витягуються ключові запити. Набравши їх цілу купу, оптимізатори починають аналізувати конкуренцію по них, відбирають тематичні і продають запити, вважають кількість потенційних відвідувачів. Загалом-то, роблять все правильно.

У підсумку, набирається близько 50-100 пошукових запитів, за якими в подальшому і просувають сайт. Власнику повідомляють, що по закінченню робіт кількість цільових відвідувачів збільшиться на 1000-1500. Щоб цього досягти, контент переписується під вибрані ключевики, замовляється seo-копірайтінг нових текстів. У результаті, власник отримує сайт, на якому основна маса сторінок оптимізована під той чи інший пошуковий запит. Далі починається робота з нарощування посилальної маси і так далі ...

Проходить місяць, проходить другий - і з'являються перші результати: оптимізовані сторінки проіндексовані, вступили в роботу куплені посилання, позиції по вибраних запитах почали потихеньку займати топ у видачі пошукачів. Все добре, але обіцяної відвідуваності чомусь немає! Оптимізатори розводять руками, мовляв: «Ми, як і обіцяли, вивели ваш сайт по ключових запитах в топ. А чому кількість відвідувачів збільшилась на 300, а не на 1000 ми не знаємо. Та й взагалі це просто сезонний спад! »

Знайома ситуація? Думаю, багатьом доводилося стикатися. Чому ж так відбувається? Все, начебто, зроблено правильно, а потрібного ефект немає! Знаєте в чому тут, найімовірніше, проблема? Проблема в неправильному підборі ключевіков!

Вся справа в тому, що статистика, за якою робився аналіз, не відображає реальної картини. Фактично, вона «накручена». Не спеціально, але «накручена».

Спробуємо пояснити, як це відбувається. Візьмемо сервіс wordstat.yandex.ru. Як відомо, він показує «попередній прогноз числа показів на місяць, яке ви отримаєте, вибравши цей запит в якості ключового слова». Як вважаються ці покази? Грубо кажучи, кількість показів рівна кількості людей, які здійснили пошук по цьому ключовому слову і побачили оголошення Яндекс.Директа. Подібний сервіс є і у Googla з Рамблером. І подібна статистика розраховується схожим чином.

Але яке відношення це має до вибору «непрацюючих» ключевіков? Справа в тому, що оптимізатор при виборі ключевики, в першу чергу, спирається на дані, які надають пошукові системи. Найчастіше це Яндекс з його wordstat'ом. Оптимізатору важливо підібрати не просто нізкоконкурентний, але і досить популярний запит. Скажімо, що б досягти рівня відвідуваності в 1000 відвідувачів на добу, потрібно знайти 50 запитів, по яких здійснюють пошук близько 600 чоловік на місяць.

Після того, як запити вибрані, починається оцінка конкуренції - запити вводяться в пошуковик (той же Яндекс) і виглядає топ видачі. З кожним таким переглядом показники по даному ключевиком ростуть. Незважаючи на те, що перегляд цей ніби службовий, статистика його враховує. І чим популярніше тематика, тим більше в ній працює оптимізаторів. Кожен оптимізатор часто відстежує і пробиває одні й ті ж запити, потім він так само оцінює конкуренцію і так само вносить свій внесок до зростання статистики переглядів з цього ключевиком. У підсумку, кожен подальший оптимізатор бачить все більшу і більшу популярність пошукового запиту, який реальної популярністю не володіє. Це і є накрутка. В основному, саме з цієї причини, люди не отримують тієї кількості трафіку з пошукових систем, на яке розраховували і за яку заплатили.

Як з цим боротися? Яким чином можна дізнатися реальний потенціал того чи іншого запиту? Як вибрати реально працюючий запит, а не накручену пустушку?

Є один цікавий спосіб. Полягає він в оригінальному використанні сервісів статистики. Мова йде про «лічильниках». Найпопулярніші з них - це Top.Male, Liveinternet і Google Analytics. Напевно, кожен, хто хоч раз створював сайт, встановлював їх і збирав статистику. Так ось, за допомогою такої статистики теж можна знайти чимало перспективних пошукових запитів. Важливо пам'ятати про це і періодично відстежувати запити, за якими приходять до вас на сайт відвідувачі. Спосіб цей хороший, але з різних причин не завжди застосуємо. Але ж ми можемо отримати схожу інформацію і з чужої статистики! Про те, як це зробити, ми з вами і поговоримо.

Почнемо ми з Top.Male. Наша мета - знайти сайти аналогічної тематики і вибрати з них ті, у яких статистика відкрита, щоб можна було оцінити і підібрати реальні пошукові запити. Для цього ми заходимо на top.mail.ru і бачимо щось подібне:

У каталогах рейтингу шукаємо той, який найкращим чином буде відповідати тематиці нашого сайту. Наприклад, наша тематика - це «Банки». Логічно припустити, що шукати потрібно в Діловому світі. Тиснемо на цю посилання і потрапляємо на наступну сторінку:

У підкатегоріях, які ми бачимо зліва, вибираємо «Банки та пункти обміну валют». Як ми бачимо, у цій підкатегорії міститься 518 сайтів. Думаю, для аналізу та підбору необхідної кількості пошукових запитів буде достатньо. На сторінці з потрібною нам підкатегорією ми бачимо наступний список сайтів:

У цьому переліку нас цікавлять сайти, статистика яких загальнодоступна, тобто не закрита паролем. Давайте виберемо сайт під № 1 - Ощадбанк Росії. Тиснемо на зображення діаграми і потрапляємо на наступну сторінку:

Тут нас цікавить правий стовпець і пункт «Пошукові запити» . Тиснемо на нього і, нарешті, потрапляємо на сторінку з пошуковими запитами. Ось воно поле для аналізу та підбору реальних пошукових запитів!

Що тут ще можна порекомендувати? Виберіть показ пошукових запитів по місяцях. Знайдіть минулий місяць і починайте гортати. Оцініть кількість візитів - і починайте збирати відповідні вам запити.

Таким чином, за допомогою статистики від Top.Male ми можемо за дуже короткий проміжок часу зібрати достатню кількість пошукових запитів. При цьому перед очима ми бачимо реальний трафік, який ми можемо отримати по них, перебуваючи на аналогічному місці в топі. Плюс такого підходу ще й у тому, що тут ми можемо оцінити величину трафіку не тільки з якої-небудь однієї пошукової системи, але і з кількох разом. Адже в подібній статистиці ми бачимо кількість переходів з різних пошукових систем.

Аналогічні дані ми можемо витягти і зі статистики від liveinternet.ru. Правда, там цієї інформації у вільному доступі буде набагато менше. У кращому випадку, відкриється для перегляду статистика по провідним пошуковим запитам (топ 60 запитів, за величиною переходів). Але і цього часто буває достатньо, адже оптимізатори частіше звертають увагу на «жирні» запити. Не варто думати, що за всіма такими запитами нереальна конкуренція. Дуже часто можна знайти чимало запитів з гарним трафіком і низькою конкуренцією.

А от від Google Analytics подібної інформації, на жаль, отримати не вдасться. Не любить Google оптимізаторам допомагати. Втім, вам і так має вистачити!

Ось такий цікавий спосіб видобутку пошукових запитів, здатних привести вам реально багато відвідувачів на сайт ми з вами розглянули. Погодьтеся, нічого складного немає, тим не менш, вміють подібним чином використовувати статистику - одиниці. А даремно! Адже таким чином ми бачимо реальний рівень трафіку, який можна отримати, просунувшись в топ по вибраних запитах. Принаймні, ці дані будуть набагато ближче до реальності, ніж та інформація, яку ми беремо від пошуковиків (згадаймо той же wordstat.yandex.ru).

Є ще й інші методи визначення реальної популярності того чи іншого запиту. Але про них ми з вами поговоримо наступного разу. А поки користуйтеся описаної методикою і просувайте свої і чужі сайти під реально робочі ключевики!

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 10/02/11 @ 03:07
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

5 способів змусити людину піти з вашого сайту, або Поради власнику
Навіщо компанії приходити до соціальних медіа?
Андрій Мухачов: SEO в стилі антікорпоратів
Як закривати сайт на час виконання правок
Корпоративний блог: похмура обов'язок або оригінальний щоденник?