Олексій Мась: банери не вийдуть цілком продають - це міф

Сьогодні в гостях у блогу Авеб легенда уанета Олексій Мась. Це керівник УБС (найбільша в країні банерна мережа), Mail.ua, book.ua, і багатьох інших проектів, бізнес-тренер, вірусний маркетолог, письменник-фантаст, коротше кажучи - різнобічний, цікавий і успішний чоловік.

Олексій люб'язно погодився приділити нам трохи часу, розповівши про відмінності між банерами і контекстною рекламою, своїх існуючих і планованих проектах, а також про книгу з інтернет-маркетингу, до написання якої може приєднатися кожен бажаючий.

Олексій, добрий день. Пара питань до Вас, як до засновника УБС.

Періодично спливають дослідження про банерну сліпоту, починаючи, мабуть, з Якоба Нільсена. Чи існує реальна втома від банерів?

Існує психологічний захисний механізм, коли мозок автоматично фільтрує інформацію. Тому ми бачимо часто те, що хочемо бачити. Якщо нам потрібна дриль - ми бачимо, що рекламується дриль, якщо нам потрібен будинок - бачимо, що рекламується нерухомість. Зайве відсівається, це нормально.

Банерна сліпота працює, наприклад, і з бігбордами, так що це повсюдна тенденція.

Google і інші аналітики прогнозують зростання банерної реклами в найближчі три-чотири роки. Чим це пояснюється?

Тим, що ринок текстового контексту перегрітий. І, отже часто вже дорожче, ніж медійна реклама.

До того ж медійна реклама дозволяє формувати бренди і, переевшісь сьогочасної контестной реклами фірми приходять до того, що формування брендів - це найважливіша частина рекламної комунікації, саме бренди перемагають.

А яка тоді буде роль контексту?

Роль контексту як і раніше - формування моментального попиту, боротьба в нішах. Тобто, тут і зараз, без надії на майбутнє.

На жаль, контекст не підходить для масової комунікації бренду з аудиторією, тому що працює в ніші, але для мінімальних бюджетів контекст незамінний.

Ви можете порадити кілька ефективних прийомів оформлення банера? На сайті УБС є рекомендації , але цікавий досвід експерта. Якщо взяти, наприклад, продають банери та іміджеві?

Банери не вийдуть цілком продають - це міф. Банери - це формує попит та формує бренди реклама. У першу чергу, на банері має бути лого.

Повинна бути проста подача (у кілька кадрів), за якою відразу повинно бути зрозуміло: який товар продається, банери це мікрокоммунікація. Відразу повинно бути зрозуміло, що відбувається.

Який оборот українського банерного ринку на сьогодні?

У 2010 році оцінювався в 165 млн. гривень за непрямими показниками.

Ви вірите в те, що оффлайн реклама йде?

Найцікавіше те, що вважати оффлайн. Якщо бігборд перетворюється в комп'ютерну панель і показує динамічну рекламу - це вже не зовсім оффлайн.

Більшість газет стане виходити на електронних пристроях, планшетах iPad і конкуруючих. Думаю, що поняття онлайн і оффлайн нівелюються, буде просто динамічна реклама.

Давайте трохи поговоримо про Ваші поточні проекти. Яке на сьогодні стан пошти Mail.ua ?

Ми знову переформатували системний рівень, тобто, можемо витримувати навантаження в 100 разів перевищує поточний рівень. Якщо це так, і підтвердиться тестами, почнемо активно рекламуватися.

У нас 200 тис. користувачів. Це, звичайно, менше ніж у фейсбуці - 1.2 млн, але в цілому, гідно.

Давати масивну рекламу ми будемо після введення ключових можливостей, тому поки так.

Вас іноді критикують, що ви не рекламуєте Mail.ua.

Це рішення керуючих засновників, воно спірне, я сам за якнайшвидшу рекламу. Але управляючі засновники у нас мудрі, у них свої розклади, і вони оцінюють загальний вплив на холдинг, та інше.

У чому фішка book.ua ? Є багато інших рекомендаційних сервісів.

Можливо, але у нас найкращий. Ми спеціалізуємося тільки на книгах і надаємо особливого значення особистості яка рекомендує. До того ж ми прийшли до полярних оцінками, або рекомендуємо або ні.

У нас є рейтинг рецензентів, проводяться очні зустрічі з буккросинг. Збираємося публікувати (точніше, дати можливість учасникам ринку публікувати) новини книжкового бізнесу.

Якщо не помиляюся, Ваші нові проекти - це prostoweb і Позітів.uа. Можете докладніше про них розповісти?

Простовеб - це система створення сайтів для зовсім новачків. Вона розрахована на те, що користувач зовсім чайник і, його буквально за руку ведуть створювати сайт. Вона досить незвичайна, хоча ми і намагалися не відходити далеко від стандартних інтерфейсів.

Позітів.уа - це соціальний проект, який націлений на формування позитивного ставлення до життя, виростити віру в власну гідність і реальні можливості для соціуму впливати на світ.

Тобто, ми хочемо зміцнювати віру людей в себе. Зараз перебуває на стадії формування команди.

Що Ви думаєте з приводу сьогоднішнього стартапного буму?

Немає ніякого буму, все досить складно. Ті проекти, що отримують в кризу гроші, не отримують їх просто так, і їм доводиться боротися з іншими проектами за місце під сонцем.

Можливо, спочатку все здається дуже оптимістично, але це не так.

Можете назвати успішні стартапи, які запустили (або допомогли запустити) учасники Ваших тренінгів?

Двоє з учасників стартапів об'єдналися, щоб запустити iStat - систему обліку дзвінків. Завдяки тренінгам, в тому числі, поміняв власників Kniga.biz.ua, тепер ним займаються мої випускники.

Запускається (але зараз іде активна розробка) соціальна бізнес-мережа в вузькому сегменті на Захід. Навіть я з одним із випускників тренінгів веду стартап по фотоблогінгу. Це ті проекти, про які я знаю.

На останньому тренінгу був учасник з 3D-картою Україні, він буквально продав її в перервах між першим днем ??тренінгів і другим. Ті люди, які приходять на тренінг, часто або знаходяться в активній частині стартапа, або починають його.

Реально проаналізувати все так, щоб бути спокійним за свій стартап? Або в певний момент його потрібно просто запустити і подивитися, що вийде?

Бути спокійним за власне починання навряд-чи доведеться. Бізнес і бажання змінити світ - це необхідність боротися, хоча боротися потрібно в своє задоволення.

Вже якщо останнє актуально, тоді боротьба буде не заважати вам отримувати задоволення від життя. У результаті, ви повинні займатися тим, що вам подобається. У цьому фішка.

У Вас своєрідна дзен-філософія ведення бізнесу і роботи взагалі. Можете назвати найбільш вражаючі життєві моменти, які вплинули на її формування?

Думаю, що таких подій було безліч.

Вже те, що я писав 5 років книгу, яка потім виявилася основами «буддизму» в моєму викладі, виявилося для мене достатнім шоком. Я вірю, що з тобою трапляється те, у що ти віриш.

Як Ви відбираєте людей, з якими можна працювати разом?

Люди повинні подобається вам, і ви повинні подобатися цим людям. Ну і у людей має бути зачепив віри, адже ви не зможете вірити за них, вони повинні своєю вірою зміцнювати, а не руйнувати вашу компанію.

Що Ви думаєте про сьогоднішній стан українського ринку інтернет-маркетингу?

Думаю, що ринок ще юний, несмишлен, і йому ще належить безліч відкриттів. Йому належить ще серйозно подорослішати.

Ми спільно пишемо книгу по інтернет-рекламі, всі хто хочуть приєднатися, можуть написати мені на mas@mail.ua, і я видам доступ до поточних напрацюванням і введу їх до групи.

is a post from: Aweb-Blog

No

Опубліковано: 05/07/11 @ 02:17
Розділ Блоги Реклама

Рекомендуємо:

Оновлення до WordPress 3.2
Інтерв'ю з Райцин: «Гроховський - мені не рівень, а тематика працює», так-то. Скільки майданчиків на Міралінкс роблять більше 1к $ / міс? Кілька сотень.
9 липня, Одеса - Ciklum Mobile Saturday
Про імміграцію або пора заводити трактор
Industry quarterly, July 2011: growth continued