Пошук в мережі інтернет для чайників

Зовсім трохи уважності, трішки кмітливості і пошук не займе у вас багато часу. Дотримуючись цих пунктів ви легко і швидко знайдете те, що вам дійсно потрібно. І так:

1. Не ставте питання пошуковику, це не жива людина а машина. Популярний вислів в народі "запитай у яндекса" не слід сприймати буквально. Все що вас чекає у видачі це посилання на форуми, де такі ж як ви користувачі, поставили точно таке ж питання і не факт що їм відповіли.

2. Дивіться на посилання в пошуковій видачі, вона не даремно там присутній. Набираючи наприклад "машина", можна потрапити допустимо на який-небудь sexmashine.doman_zone - а можна і не потрапити, якщо відразу звернути увагу на те, куди ви йдете.

3. Не пишіть занадто багато слів у своєму запиті, цілком достатньо двох - трьох ... Для початку можна спробувати навіть закрити текст запиту лапками, в цьому випадку пошуковик буде шукати безпосередньо цю цитату.

4. Найвдаліші сторінки в пошуку це перші дві, максимум три. Далі не має сенсу гортати, бо будуть як правило повтори тексту і нічого цікавого.

Чому дві - три, а не тільки перша? Відповідь проста: потрапити на першу сторінку пошуку мрія кожного вебмайстра. Існує сотні способів штучного підняття сайтів на ці позиції, по певних запитах. А дійсно потрібна і корисна інформація, може знаходиться далі.

5. Не використовуйте тільки один пошуковик. Найоптимальніше шукати відразу на двох або трьох пошукових ресурсах. Для зручності, є посилання внизу сторінки "знайти в ...." або "пошукати в ..." натиснувши на яку не доведеться вводити фразу знову, для іншого пошукача.

6. Міняйте фразу. Не полінуйтеся переставити слова місцями і ви побачите зовсім іншу видачу, в принципі з однаковими запитами. Тут працює протиріччя для думки що "від перестановки місць доданків, сума не міняється "...
7. У деяких пошукових системах, є зони з рекламними оголошеннями. Як правило це права колонка і "шапка" над запитами. В окремих випадках використовується "підвал" - це місце під видачею запитів. Пам'ятайте, що це тільки реклама, яка показується з тих чи інших словами а не реальний пошук! Звичайно, перевірка на відповідність є але, ще є й винятки.

8. Деякі пошуковики інформують про можливий зміст шкідливого коду на сторінці і поступово виключають такі з видачі, але не слід ставиться до цього буквально. Це інформація 50 50 - повідомлення могло виникнути наприклад із за підозрілу активність у певній галузі сайту, при відвідуванні її пошуковим роботом. Також якщо повідомлення ні це не означає що сторінка "чиста" - користуйтеся антивірусним захистом і по можливості перевіряйте всі відкриваються посилання спеціальними сервісами.

9. Завжди додавайте знайдене в закладки, тому що завтра або навіть вже через годину, ви можете не знайти цей ресурс - інтернет і пошук досить динамічні.

Для тих-же, хто бажає осягнути більше премудростей пошуку в мережі. Пропоную декілька порад щодо правильного і швидкого пошуку в Google. Люб'язно наданих Світланою, автором блогу Розкрутка сайтів (блогів) , що входить до складу проекту РАЗНОБЛОГ .

Позначення Визначення + Приклади
Спільні операції.
+ Якщо загальне слово необхідно для отримання потрібних результатів, то його можна включити в запит, поставивши перед ним знак "+". Перед
знаком "+" обов'язково повинен стояти пробіл. Приклад: "seo + instruments"
- Якщо необхідно виключити певне слово з пошуку. Приклад: "коктейлі - алкогольні" - знайде тільки безалкогольні коктейлі.
OR Шукає по одному із зазначених слів. Також можливо іспоьзовать знак "|". Приклад: "дівчини OR жінки"
"" Шукає строго по зазначеній фразі. Приклад: "ASP.NET програмісти".
~ Знак тильда (~) перед деякими словом, означає, що потрібно шукати документи, що містять всілякі синоніми цього слова. Тільда може використовуватися відразу перед кількома ключовими словами. Приклад: "дорогі ~ автомобілі".
* Шукаємо всілякі слова. Приклад: "Пиріжки з *".
.. Шукає в межах, вказаних значень. Наприклад: "10 .. 20 рублів на день".
Просунуті операції.
daterange: Шукає документи змінені в межах зазначених дат . Приклад: "московські новини daterange :2450958-2450968"
filetype: Шукає посилання на документи зазначеного типу. Приклад: "Біографія А.С. Пушкіна filetype: doc "
site: Шукає проіндексовані сторінки вказаного сайту. Можна використовувати в поєднанні зі словами та фразами. Приклад: "site: raznoblog.com інструменти"
cache: Показує збережені в кеші сторінки сайту. Приклад: "cache: raznoblog.com"
link: Шукає сайти, що посилаються на зазначений ресурс (зворотні посилання). Приклад: "link: raznoblog.com"
related: На думку Google, повинні повертатися схожі (пов'язані тематично) сайти. Діє не зовсім коректно. Приклад: "related: raznoblog.com"
info: Повертає опис сайту. Як правило, сам сайт і description. Приклад: "info: raznoblog.com"
define: вирощує визначення зазначеного слова. Приклад: "define: жінка"
phonebook: Шукає телефонну книгу за вказаними параметрами. Приклад: "phonebook: kohen Los Angeles"
weather: Пошук погоди по місту. Приклад: "weather: Москва"
movie: Шукає фільми за вказаними термінів. Приклад: "movie: Війна і мир" (не завжди коректний).
SEO операції.
allintitle: Шукає документи з указаними словами в title. Приклад: "allintitle: World News".
intitle: Використовується для пошуку певних слів, що містяться в заголовок на сторінці. Будь-яке слово, наступне за ключовим буде знайдено в тексті сторінки. Приклад: "intitle: Банк международой" .
allintext: Видає список сторінок, в основному тексті яких зустрічається запросили ключове слово. Приклад: "allintext: епідерсія"
intext: Пошук тільки по тексту. Приклад: "intext: ДДТ"
allinurl: Пошук допомагає знайти ключове слово в URL. Приклад: "allinurl: Бальні танці"
inurl: Шукає документи з перших соловей (після оператора) в URL і наступними - у тексті. Приклад: "inurl: seo інструменти"
allinanchor: Видає список сторінок, в анкорі яких зустрічається запросили ключове слово. Приклад: "allinanchor: best cars"
inanchor: Шукає документи з перших соловей (після оператора) в анкорі і наступними - у тексті. Приклад: "inanchor: seo інструменти"
Google калькулятор.
+ - * /% ^ Ви можете використовувати зазначені оператори в пошуковому рядку для обчислень. Приклад: "2 +9 * 2% 3"
sqrt, nth root of x Приклади: sqrt (49), 3th root of 27
sin, cos, arctan, tan ... Приклади: sin (pi/2), tan (2/3 * pi)
ln Приклад: ln (e ^ 5)
log Приклад: log (100)
! Приклад: 3!
Операції перетворення.
У градуси/радіани. Ви можете перетворювати радіани у градуси і навпаки. Приклади: pi/2 in degrees, 90 degrees in radians
hex/binary/octal/decimal Приклади: 16 in hex, 16 in octal, 16 in binary, 0 ? 11 in decimal, 2007 in roman numerals
Перетворення відстаней Приклади: 100miles in km, 1m in mm, 200000 km in light-second
Швидкість, час, температура Приклади: 100mph in kph, 1 month in seconds, 280 kelvin in celsius, 50 fahrenheit in celsius
Валюти Приклади: 3 € in $, 3 euros in dollars
Приготування їжі Дуже забавно Ось пару прикладів: 3 teaspoons in oz, 1 cup + 1 tablespoon in teaspoon

І останнє: не все те посилання що натискається, не все те слово що читається. Пам'ятайте про це і вдалою прогулянки по мережі інтернет:)

Хочете повернутися до матеріалу пізніше? Рекомендую додати його в закладки

А так-же,, щоб першими отримувати свіжі публікації!

Опубліковано: 02/04/11 @ 09:03
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Просування сайту - семантичне ядро
Пробуємо прогнозувати трафік: а давайте розподілимо?
Установка коду SAPE на сайт з кириличними урламі (UTF-8)
WinAutomation - автоматизація процесів
Парсинг Google