Робимо аналіз молодого сайту з ТОПу ортопедичних подушок. Частина 3.

У першої частини ми поговорили про конкретну просуває сторінці (категорії товарів). Під другої частини про загальний наповненні ресурсу. З'ясували, що на просуває сторінці практикується заспамленний текст, при чому копіпаст з рерайтом, та й у цілому ресурс наповнений, принаймні, частково копіпастнимі описами товарів.

Очевидно, що посилальна маса там гідна, раз контент у такому стані. Сьогодні будемо вивчати саме зовнішні посилання.

Перш ніж почнемо. Позавчора я помітив, що їх із закритою статистики переходять на мій блог. Потім виявив, що цей шматок тексту (він був у H1) вони з просуває сторінки зняли:

[h1 style = "background: none; font-size: 12px;"] Купити подушки ортопедичні трівес: подушка ортопедична з пам'яттю, дитяча ортопедична подушка, ортопедичні подушки для дітей, ортопедичні подушки спина, ортопедичні подушки з ефектом пам'яті, ортопедична подушка під спину, магазин ортопедичних подушок, ортопедичні подушки ціна, ортопедичні подушки з ефектом пам'яті. [/ h1]

У кеші Google все ще видно. Цікаво, як вплине його зняття.

Step 5) Так ось, про посилання.

Що я зробив? Скористався сервісом SeoBudget . Простий аналіз - Аналізувати список сайтів - через півгодини-годину-дві буде результат.

Сервіс знаходить 803 бека. Дістаю список. Далі - Інструменти - Перевірка зворотних посилань - Вказати список сторінок вручну. Пхаю туди весь список. Вказую URL, вибираю індексацію посилань. Чекаю.

Тепер у мене на руках список проіндексованих Яндексом посилань на activenergy.ru. Він може бути не повним в тому випадку, якщо сайт використовує закриту від усіх (крім Яндекса) сітку сателітів. Я якось знаходив сайт у конкурентному топі, у якого за SeoBudget зовсім не було беків з ключовим словом. Він у топі тримався або за рахунок сильної закритою сітки сателітів або за допомогою чуда.

Вивести список тільки проіндексованих посилань можна так:

Виходить, що з 803 бека - в Яндексі проіндексовані 612 .

Що це за беки, куди вони ведуть і з якими анкорами?

Клацаємо на експорт в Excel. Відкриваємо файл у ньому або OpenOffice Calc (у мене саме другий). Виділяємо все. Дані - Сортування - Сортувати за стовпцем, де вказана індексація. У мене це E. Видаляємо все те, що «ні» чи «помилка». На руках залишається тільки проіндексовані в Яндексі. Далі знову виділяємо всі, але на цей раз сортуємо за стовпцем C, де відображаються сторінки-акцептори.

Так ми визначили, що сабж закуповує посилання тільки на сторінки-категорії. Якщо бути точніше:

activenergy.ru/category/ortopedicheskie_poduschki - 464 посилання (це та сама категорія, яка в топі ортопедичних подушок);

activenergy.ru/category/ortopedicheskie-stelki - 68 посилань;

activenergy.ru/category/batut - 33 посилання;

activenergy.ru/category/party-detskie - 25 посилань;

activenergy.ru/category/korrektory-osanki - 11 посилань;

activenergy.ru/category/protivoprolezhnevyj-matras - 8 посилань.

Все. Закупівля йде на 6 категорій, ніяких посилань на головну або товари. Тільки 6 категорій. Для наочності:

Значить, 3/4 всіх посилань йдуть на ту саму сторінку з топа.

Дуже важливе питання - які тексти посилань використовуються. Є думка, чим більше слів у ключевики, тим потрібно більше прямих входжень . Копіюємо всі тексти посилань (464), які посилаються на сторінку activenergy.ru/category/ortopedicheskie_poduschki, наприклад, сюди . Робимо сортування за кількістю символів.

Виходить так:

«Ортопедичні подушки» (або з дрібної літери) - 335 входжень.

Тобто, 335 входжень з 464 на сторінку - прямі.

За рештою 129-і розведеним ситуація така.

Більше 10 входжень

28 - «дитяча ортопедична подушка»;

10 - «ортопедичні подушки трівес»;

10 - «купити подушки ортопедичні»;

Менше 10 входжень

трівес;
трівес подушки;
ортопедичні подушки ціни;
ортопедичні подушки спина;
вибрати ортопедичні подушки;
ортопедичні матраци, подушки;
цілющі ортопедичні подушки;
ортопедична подушка немовлятам
ортопедичні подушки з гречки;
дитячі ортопедичні подушки ціна;
виготовлення ортопедичних подушок;
купити ортопедичну подушку з латексу;
рада ортопеда - ортопедична подушка;
ортопедичні подушки інтернет-магазин;
ортопедичні матраци та ортопедичні подушки;
ортопедичні подушки магазин і ковдру 220 240;
подушки ортопедичні pirelli bedding bioguanciale;
ортопедичний матрац, дитячі матраци, купити подушку.

одиничних практично немає.

Що стосується параметрів тих 464 донорів, які посилаються на activenergy.ru/category/ortopedicheskie_poduschki - майже у всіх PR 0.

За тІЦу:

тіц

Але я не згоден з подібною політикою. Саме молодим сайтам краще не купувати посилання з донорів, де тИЦ менше 50. Ну, принаймні, це якщо потрібно просунути по комерційному ВК запитом. Тактика повинна бути така: чим молодше сайт, тим дорожче посилання треба закуповувати. І, відповідно, навпаки.

З 464 донорів - в Яке трохи більше сотні . Тут я знову ж таки рекомендую спочатку закуповувати посилання тільки з сайтів з ЯК.

Що стосується дати реєстрації доменів у цих донорів:

дата реєстрації домена

У деяких донорів не вдалося визначити дату реєстрації, але висновок такий, що купувати посилання на донорах 2009-2010-го року поки рано. У сабжа велика частина донорів за 2006-2008 рік.

Пам'ятаю доповідь , там розглядалася залежність показника Alexa (відвідуваність) і працездатність донора. Не в тому плані, що Alexa безпосередньо впливає на ранжирування, немає. Ось дані по 464 донорам:

alexa

Отже зрозуміло, що більшість донорів мають трафік менше 1000 хостів на день, але як-то точно визначити відвідуваність по Alexa не можна. Бо в різних тематиках (наприклад, фільми онлайн і магазин подушок) однаковий Alexa означає в рази відрізняється посещалку.

Кстаааті, ось що цікаво. Люстік підказав мені, що посилання у вигляді таких гарних оголошень - це TrustLink.

trustlink?

Я сам ще не пробував Трастлінк, але збираюся.

Конструкція там така:

[h3]
посилання
[/ H3]
        [P]
[Small] околоссилочний текст (опис) [/ small]
[/ P]
        [P]
[B] url.ru [/ b]
[/ P]

З приводу кількості зовнішніх посилань на сторінках, що посилаються на activenergy.ru/category/ortopedicheskie_poduschki. Я перевіряв даний параметр за допомогою визначення показників на SeoBudget . Судячи з усього, тамтешній інструмент зараховує навіть посилання в noindex , майте на увазі. Результат такий:

колічество внешніх

Наскільки я пам'ятаю, Sape не вважає посилання в noindex. Ну, а SeoBudget, повторюся, вважає. Знову ж таки, майте на увазі.

Відносно статейних беків, обійшовши декілька десятків посилань, я зустрів лише один такий - sv-plast.ru/2520_state_sv_plast.html

І наостанок. Варто звернути увагу на тематику сайту. Вона досить широка. У топі «ортопедичні подушки» є сайти, присвячені конкретно подушкам, є сайти, присвячені постільній білизні або ортопедичним товарах. Ну, а у activenergy.ru тематика виходить за межі всього цього.За підсумком можна зробити висновок, що сабж в цілому закуповує не настільки якісні і дорогі посилання, які рекомендую брати для молодих сайтів я, однак і нинішніх цілком вистачає для топа. У плюси запишемо наявність в ЯК, використання біржі TrustLink та грамотне співвідношення прямих/розбавлених входжень.

До речі, те, що чверть посилань стоїть на інші категорії товарів (не подушки) - на мою плюс. Не те, щоб я був впевнений, що це важливо. Але це відповідає моїм уявленням про природності.

Опубліковано: 29/04/11 @ 08:32
Розділ Безпека Блоги Пошуковики

Рекомендуємо:

Робимо аналіз молодого сайту з ТОПу ортопедичних подушок. Частина 3.
Експеримент з програмою Viking-inviter для соц мережі Вконтакте
Підводжу підсумки 2010
Dosimple - масовий аддурл і чекер позицій
Must have WordPress SEO плагін