Buki.Yandex.ru і основна видача. Пограємо в "знайди 10 відмінностей"

Друга половина вересня буде для оптимізаторів особливо спекотною - два дні тому Яндекс оголосив війну переоптімізірованним текстів , а вчора на офіційному блозі з'явилося повідомлення про нову формулою ранжирування , яку можна протестувати на Buki.Yandex.ru . Новий алгоритм поки що працює тільки для Москви, стосується тільки комерційних запитів, і, всупереч очікуванням, не враховує рівень спамності текстів. Тим не менш, деякі висновки вже можна зробити.

Я почала аналізувати видачу ще вчора ввечері, встигла проаналізувати близько чотирьох десятків запитів. Наведу кілька прикладів, які характерні для основних помічених мною тенденцій.

Приклад 1. Сайт без регіональної прив'язки, при оптимізації орієнтувалися в основному суто на запити зі списку:

Видин, що в Буках картина дуже сумна, незважаючи на те, що ресурс старий і трастовий, має багато природних і старих покупних посилань. Ключові фрази в текстах і засланнях сайта розбавляли в основному просто відповідними за змістом словами. Така ж ситуація і у більшості інших сайтів з моєї вибірки, яким регіон або не визначено, або присвоєна не Москва - у звичайній видачу вони в Топі, а в Буках - в ... ну, ви зрозуміли.

Приклад 2. Сайту присвоєно регіон "Москва", під час оптимізації орієнтувалися суто на запити зі списку:

Схема просування аналогічна тій, за якою просувався сайт з прикладу № 2. Домен старий, в посилальної масі є багато старих і природних посилань. Позиції частково в плюс, частково в мінус - думаю, цей ресурс втратив би набагато більше, якби не поважний вік і старі посилання.

Приклад 3. Сайту присвоєно регіон "Москва", при просуванні по основним запитам використовувалися НЧ-підказки Яндекса:

Позиції порівнювалися з допомогою цього модуля . Незважаючи на те, що ресурс молодий і посилань у нього не так вже й багато (в основному статті та нотатки ), його позиції в Буках приємно радують око. Тексти на посадкових сторінках різні - є по 1-2 абзацу, тобто за кілька тисяч символів. Ключові слова в тексті і засланнях розбавляли підказками з пошукового рядка.

Формула ранжування, яка тестується на Buki.yandex.ru , ще не розпізнає переоптімізірованние тексти. Це підтвердили вчора співробітники Яндекса в в коментарях на блозі , це добре простежується при аналізі топових сайтів. Наприклад, на 4 місці за запитом "кондиціонери" в Buki.yandex.ru знаходиться сторінка з таким текстом:

Це означає, що остаточні висновки поки що робити рано. Тим не менш, можна зазначити, що:
- в московській видачу стало менше сайтів, яким не присвоєно регіон "Москва" . Якщо ця формула почне працювати для всіх регіональних пошуків, шанси зайняти топи одночасно в декількох регіонах помітно зменшаться;

- можливо, в новій формулі враховуються оновлені підказки Яндекса. Пам'ятається, що близько 3 тижнів тому був якийсь "апдейт підказок" - якщо раніше при наборі запиту в пошуковому рядку пропонувалися ВЧ-запити, то зараз в пріоритеті СЧ і навіть НЧ.

Залишилося почекати, коли до нового алгоритму прикрутить формулу визначення спамності текстів і викладуть реліз в основний пошук. Тоді можна буде робити більш глибокий аналіз і робити більш грунтовні висновки.

З ув., .

Опубліковано: 15/09/11 @ 03:37
Розділ Безпека Блоги Пошуковики

Рекомендуємо:

Інтерв'ю з Сергієм Баіровим. Обговорюємо конференцію CyberMarketing 2011.
Сайти на голому html
Як приховати ваш чат в твіттері від фоловерів
Участь у SEOConference 2011 нахаляву
Конкурс «Ігровий сайт за 3 місяці»