53 корисних плагіна для Joomla 1.5

Лист від читача на ім'я Микола:

Олена, звертаюся до вас двічі!:) Поділіться з нами якісь модулі ви використовуєте на движках Джумла і вордпресс. Кількість плагінів для них просто величезна, а думка експерта дуже допоможе сориентироваться.Интересует не тільки плагіни для сео, можна також згадати й інші якими ви активно користуєтеся.

На блозі Михайла Шакіна вже опублікований список плагінів для Wordpress , в якому є практично все, що потрібно для WP-сайту і навіть більше . А ось структурованого списку плагінів/мамботів для Joomla не знайшла - тому викладаю тут список мамботів, якими користуюся я. Якщо є чим доповнити - пишіть в коментарях.

53 корисних плагінів Joomla 1.5

1. SEO

1. JoomSEF (Artio) - управління URL, Title і META- тегами сторінок. Дозволяє настроювати ЧПУ (человекопонятние урли), індивідуально прописувати title і meta-теги кожної сторінки. Русифікована версія тут .

2. SeoLinks - автоматична перелінковка сторінок за ключовими словами. Плагін автоматично знаходить в текстах сторінок вказані вами слова і замінює їх на посилання.

3. TitleLink - перекрастная перелінковка матеріалів на базі заголовка статті. Його можна використовувати для перелінковки разом з SeoLinks .

4. JCrawler - автоматична генерація карти сайту в XML. Карта сайту генерується "на льоту" і автоматично сабміту в Google і Yahoo (в Яндекс потрібно додавати вручну, але це не п'ятихвилинне справа). Пріоритет індексації сторінок вираховується автоматом на підставі PR.

5. Custom Page Title - управління Title сторінок -. Дозволяє редагувати Title відразу при створенні/редагуванні сторінки (в JoomSef Title редагуються окремо від контенту сторінки, що не завжди зручно).

6. BlogPing - пінг-сервіс для прискорення індексації нових сторінок. Автоматично відправляють нові матеріали на індексацію в пошукові системи, рейтинги і т.д., список яких ви самі задаєте в налаштуваннях.

2. Соціальні мережі

1. Tweetme - кнопка для ретвіти ваших записів. Будь-який відвідувач сайту може відправити посилання на статтю в свій твіттер, просто натиснувши на цю кнопку.

2. AutoTweet NG - автопостінг в Твіттер. Автоматично відправляє в твіттер посилання на всі нові матеріали.

3. Facebook Like Box - інтеграція сайту з Facebook. Додає на сайт кнопку "Like Button" і блок, де відображаються користувачі Facebook, яким сподобався ваш сайт.

4. JLVKLike - плагін "Мені подобається" від соціальної мережі "Вконтакті" . Натиснувши на кнопку "Мені подобається", користувач Вконтакте додає на свою сторінку посилання на вашу статтю. Ведеться підрахунок користувачів, яким сподобалася стаття. Чим більше таких користувачів - тим більше переходів з Вконтакте.

5. JoomLine JL VKcomments - інтеграція обговорень під Вконтакте на ваш сайт . Коммертарій з'являється одночасно і на сайті, і на стіні коментуючого. Чудовий компонент для "пожвавлення" сайту. Цей плагін, як і попередній, допомагає збільшити кількість переходів з Вконтакте.

6. Ping.FM - додавання посилання на статтю відразу в кілька соц. мереж (Twitter, Facebook, LinkedIn і т.д.). Якщо у вас російський сайт і вже є окремі плагіни для Facebook і Twitter, цей плагін встановлювати не обов'язково.

7. Плагін російських соціальних закладок - додає сайт під Вконтакте, LI, Мій Мир і т.д.

8. JA BookMark Plugin - додавання сайту в зарубіжні соц. закладки. Більше підходить для закордонного сегменту.

9. Anything Tags - плагін, який виводить на сайті кнопки для додавання сайту в rss-рідер і соц.сеті. Чи можна як використовувати кнопки за замовчуванням (Twitter, Facebook, YouTube, RSS і т.д.) або додавати свої.

3. Аналітика

1. AG Google Analytics - компонент аудиту трафіку та поведінки відвідувачів на вашому сайті . Інтегрує дані GA в адмінку - ви можете переглядати звіти прямо з панелі керування сайтом.

2. Asynchronous Google Analytics Plugin - плагін для вставки коду GA на сторінки вашого сайту. Допомагає вставити код перед закриваючим тегом, прискорює завантаження сторінок з кодом.

3. JoomWatch - незалежна статистика сайту на Joomla. Підраховує кількість відвідувачів і ботів, визначає браузер і операційну систему користувача, показує на карті його місцезнаходження (синхронізований з GoogleMaps).

4. Юзабіліті-фішки

1. Raf Cloud - хмара тегів. Плагін має кілька простих настроювань, що дозволяють управдять створенням і відображенням хмари.

2. VO Titaly - рейтинг матеріалів. Додає на сторінки матеріалів настроюється елемент голосування, підраховує популярність кожної статті будь-якого типу.

3. PageNav - посторінкова навігація. Додає посилання на попередню і наступну статті з текстом з заголовка в анкорі - зручно для користувачів, добре для індексуючих пошукових роботів.

4. JComments - плагін коментарів. Додає додаткові налаштування для блоку коментарів, робить можливим виведення останніх коментарів і найбільш коментованих матеріалів.

5. Breadcrumbs Plus - модуль для управління "хлібними крихтами". Дозволяє приховувати посилання на сторінку, на якій знаходиться користувач (тобто не показувати посилання зі сторінки на саму себе).

6. Rock Ajax Search - модуль для пошуку по сайту. Виводить результати по мірі набору запиту за типом живого пошуку Google; включає можливість інтеграції з Google-пошуком.

7. allContentMinimize - згортання матеріалів.
Додає кнопку "Зменшити" поряд з кнопками "Print", "PDF", "Email", при натисканні на яку матеріал згортається в один рядок.

8. Related Articles Tag - схожі статті. Виводить посилання на схожі матеріали або статті того ж автора внизу сторінки.

9. МobileJoomla - PDA-мамбота , що дозволяє переглядати joomla-сайт через КПК.

10. Modalizer - модальні вкладки. Плагін, що дозволяє вставляти у зміст сторінки блок з декількома вкладками (модальними вікнами) з різним вмістом у кожній.

11. JPlayer - плагін, що дозволяє вставляти в матеріали сайту Flash-плеєр.

12. Dione Magic Calenadar - плагін красивого pop-up кадендаря для Joomla-сайту.

5. Галереї

1. Phoca Gallery - одна з найпопулярніших галерей з вожможность виведення зображень у вигляді слайд-шоу. Можна керувати порядком і затримкою демонстрації сдайдов, ставити показ на паузу і т.д. Передбачена можливість завантаження зображень самими користувачами.

2. MailAlert для PhocaGallery - додатковий компонент для PhocaGallery , призначений для сповіщення адміністратора про нові фото, доданих користувачами. Крім даних про користувача, повідомлення содеражат також мініатюри зображень.

3. Picasa Embed Album - плагін для вставки альбому Picasa в матеріали сайту.

4. Boncko SlideShowPro - ефектна flash-галерея з можливістю сортування зображень. Дуже просто вставляється в будь-який тип матеріалів.

5. Very Simple Image Gallery - плагін, за допомогою якого в матеріал можна вставляти декілька галерей . Кожну галерею можна закріпити в певному місці або пустити "плавати" по сторінці.

6. RSGallery - ще одна непогана галерея з можливістю виведення назви зображень під мініатюрами і загального опису галереї.

7. Sigplus Image Gallery - галерея, яка дозволяє виводити назви зображень при наведенні на мініатюру в спеціальному боксі.

8. CSS Gallery - цікавий плагін, що дозволяє показувати збільшене зображення відразу при наведення на мініатюру.

9. JWallpapers - потужний плагін, який включає можливість голосувати за кожне зображення, виводить кількість переглядів і рейтинг кожної картинки під мініатюрою.

10. Ignite Gallery - ще одна галерея з голосуваннями і слайдшоу. Виводить довільну кількість мініатюр з можливістю прокрутки.

11. Joom Gallery - ще одна дуже популярна галерея з можливістю прив'язати права доступу до зображень до призначених для користувача груп Joomla.

6. Адміністрування

1. Joomla Magik Updater - автоматичне оновлення версії . Дозволяє за допомогою одного кліка миші оновлювати версію движка з офіційного сайту.

2. Better Preview - робить попередній перегляд матеріалів більш зручним . Замінює посилання на морду посиланням на сторінку новоствореного матеріалу, яку можна легко відкрити або скопіювати в буфер.

3. AJAX Toggler - прискорює роботу адміністративної панелі. Чи можна переставити блоки управління так, як вам зручно.

9. Add To Menu - швидке додавання посилання в меню. Робить можливим додавання посилання на матеріал в навігацію прямо зі сторінки додавання/редагування цього матеріалу.

4. Advanced Module Manager - полегшує роботу з модулями Joomla. Чи можна редагувати модулі в спливаючих вікнах, фільтрувати модулі по категорії/розділу, датою, шаблоном і т.д. Показує активні модулі для кожного пункту меню, що дуже зручно для порталів та ресурсів з різноплановим змістом.

5. Cashe Cleaner - швидке очищення кеша. Чи можна чистити кеш з будь-якої сторінки панелі адміністрування, не заходячи в менеджер очищення кеша.

6. Articles Anywhere - вільне розміщення матеріалів. Дозволяє відображати матеріал у будь-якій частині вашого сайту.

7. JCK Editor - зручний візуальний редактор. Дозволяє редагувати текст, вставляти картинки в статтю і т.д. без особливих знань в html.

8. AdminBar Docker - фіксація верхньої панелі адмінку . Після активації плагіна, верхня панель фіксується вгорі і не зникає під час скролінгу, що дуже зручно при редагуванні матеріалів.

9. Hot Keys (Core Design) - плагін для використання "гарячих клавіш" в адміністративній частині Joomla. Дозволяє істотно заощадити час при створенні та редагуванні матеріалів.

10. Plotalot - плагін для створення і вставки в матеріали сайту діаграм і графіків.

11. Ban IP-Adress/range - створення чорного списку IP-адрес для блокування доступу до вашого Joomla-сайту.

12. PHP Image Editor - плагін, що дозволяє редагувати розмір, колір та інші парамертри зображень прямо з адміністративної панелі.

Не поспішайте встановлювати все підряд на свій сайт. Подумайте, що вам потрібно, а що - ні. Якщо є чим поповнити список - не соромтеся коментувати.

С ув., .

Опубліковано: 11/04/11 @ 09:01
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Share42.com - Скрипт кнопок соціальних закладок і мереж
Нова версія клієнта твіттер TweetDeck 0.36
Google випускає mod_pagespeed для Apache
Клієнт для WordPress тепер і на Nokia
SEO-словник (частина друга) від SeoPult