Як дізнатися, що про вас пишуть в інтернеті?


Репутація людини або компанії в мережі формується з відгуків і думок на форумах, блогах та інших ресурсах. Відгуки бувають позитивні (це коли вас хвалять), нейтральні (коли вас просто згадують поряд з іншими людьми або компаніями) і негативні (коли вас лають ).

Якщо ви дорожите своєю репутацією, дуже важливо відслідковувати в першу чергу погані відгуки та своєчасно реагувати на них. Будь-який поганий відгук можна (і треба) нейтралізувати в процесі діалогу з опонентом. Наприклад, якщо про вас пишуть відверту брехню - у відповідь попросіть докази. Оскільки опонент не зможе їх надати, всі зрозуміють, що його слова - порожній звук. Якщо ж пишуть "гірку правду" - не бійтеся відкрито визнати свою провину, напишіть, що ви зробили, що б не допускати таких помилок у майбутньому. Це покаже вашу адекватний і підвищить повагу до вашої компанії/блогу в цілому і до вашої персони зокрема.

Як відстежувати появу нових відгуків?

Я користуюся Google Alerts - безкоштовним сервіс моніторингу згадувань у живому режимі.

Принцип роботи і налаштування сервісу дуже прості. Потрібно вказати ключові слова, вибрати тип джерел (я вибрала "Все"), частоту відправлення (я вибрала "У міру надходження результату") і свій email (на який зареєстрований акаунт в Google).

google-alerts88

В якості ключових слів можна вказувати своє ім'я, нікнейм, назву свого блогу, компанії і т.д. До речі, якщо ви прописуєте назва російською, сервіс буде шукати також результати в трансліті (і навпаки).

оповіщення Google

Як тільки в індекс Google потрапляє нова сторінка, де згадується назва мого блогу або моє ім'я, мені тут же приходить повідомлення на пошту.

google-alerts77

У кожному повідомленні - посиланням на сторінку зі згадкою текстом самого відкликання:

google-alerts55

Google індексує сторінки досить інтенсивно - більшість повідомлень приходять на протязі декількох годин після появи відкликання. Регулярність розсилки теж настроюється - можна запросити повідомлення раз на день або раз на тиждень. Таким же чином можна відстежувати відгуки про своїх друзів або конкурентів, або просто нову інформацію по цікавлять вас тем.

Що про Вас писали раніше

Google Alerts надсилає повідомлення тільки про нових відгуках, які проіндексовані тільки що . Якщо ви хочете знайти більш старі згадки про своєму сайті (блозі або корпоративному ресурсі), можна скористатися пошуком по блогах.

Запит для пошуку по блогах в Google - link: youtsite.ru

google33

Запит для пошуку по блогах в Яндексі - ! link = "http:// yoursite.ru/"

yandex-blogi33

До речі, в тулбарі Яндекса є інструмент "Відгуки про сторінку", які показує загальну кількість і анонси декількох останніх відгуків у окремому вікні:

yandex-toolbar88

Не лінуйтеся дякувати за хороші відгуки, не бійтеся відповідати на погані - це буде рабоать на ваш авторитет.

С ув.,

Опубліковано: 15/04/11 @ 11:03
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Чи можна заробити в інтернеті.
Інтерв'ю - Олексій Кушнірів aka seo2z, автор блогу seowit.ru
Ох вже ці апдейти ТІЦ
Ховаємо блог в SERP'е від спамерів
Внутрішня оптимізація сайту і сторінок