Як змусити посилання працювати? 15 принципів нарощування посилань


Коли мова заходить про посилання, у багатьох знайомих оптимізаторів прокидається ностальгія за минулими часами, коли будь-якого конкурента в топі можна було обійти, просто збільшивши контрольний бюджет. З появою MatrixNet ставлення Яндекса до посилань змінилося :
 - Вага заслання став корелювати з якістю акцептора (просувного сайту);
 - Додалися тимчасові чинники впливу посилань;
 - Стала враховуватися "посилальна історія";
 - Seo-посилання стали визначатися пошуковою системою і враховуватися по-різному для комерційних і некомерційних запитів;
 - З'явилася кореляція відсотка входжень у анкор з входженнями в текст сторінки;
 - І т.д.

Іншими словами, зовнішні посилання стали сильно корелювати з іншими чинниками ранжирування, вплив посилальної маси на позиції суттєво зменшилася. У вересні на блозі Яндекса з'явилася заява про обмеженні впливу штучних посилань ; під час виступів на осінніх конференціях (в тому числі і на конференції в Харкові ), Олександр Садовський неодноразово згадував, що з 20 основних факторів, що впливають на ранжирування сайту, посилальних тільки 2 .

Зараз у багатьох оптимізаторів створюється враження, що за якою б схемою і в якій кількості не купувалися посилання, вони не впливають на позиції. Більшість питань по посиланнях, які прийшли мені на пошту, можна звести до однієї суті: чи працюють посилання і якщо так, то які?

Посилання по раніше працюють (і будуть працювати). Але для того, що б вони допомагали, а не перешкоджали позиціям вашого сайту, тепер не досить просто ретельно вибирати майданчики для розміщення.

Сьогодні в якості відповіді на "посилальні" питання я опишу свої принципи роботи з посиланнями в умовах MatrixNet. Не потрібно думати, що ради актуальні тільки для просування в Яндексі - його зарубіжні та вітчизняні конкуренти переслідують ту ж підсумкову мета і теж не стоять на місці.

Отже, 15 принципів нарощування посилань.

Принципи стратегії в цілому

1. Нарощують посилання поступово. Оптимальна кількість нових посилань залежить від уже наявної посилальної маси (чим більше посилань вже є, тим більше можна купувати). Швидкий приріст посилань за певний період може призвести до накладання фільтра під неформальним назвою "контрольний вибух" , при якому ваги всіх посилань, що з'явилися в індексі за цей період часу, обнуляються.

Нюанси:
а) - чим частіше оновлюється/поповнюється сайт, тим динамічніше можна нарощувати посилання;
б) - для нових сайтів починати потрібно з самого малого (в перші 3-4 місяці краще взагалі простимулювати появу природних посилань замість того, що б купувати).

2. Нарощують посилання на різні сторінки сайту . Намагайтеся, що б якомога більше сторінок сайту мали зовнішню посилальну масу - це підвищує загальний авторитет сайту і полегшує його продвижени (саме тому після декількох місяців просування безлічі сторінок сайту по СЧ/НЧ сайт при малих зусиллях може вийти в Топ і по ВЧ).

3. Крім платного розміщення, прагнете до отримання природних посилань , особливо з трастових непродажною ресурсів. Розумію, сказати легше, ніж зробити., Але при бажанні можливо все. Аналізуючи беклінків конкурентів, я завжди збираю список таких ресурсів (регіональні портали, вузькопрофільні каталоги, ресурси та інші сайти, які не розміщують посилання платно), а потім намагаюся отримати посилання на кожному з них. Звичайно, це довго і трудомісткою, але зате одна така посилання (навіть без ключевиком анкорі) іноді спрацьовує краще, ніж пару десятків покупних.

4. Міняйтеся посиланнями з ресурсами вашої тематики. Ще влітку я писала про те, чому контрольний обмін тримає сайти в топі , зараз же тенденція стала ще помітнішою.

5. Не чекайте швидкого ефекту. Як я вже неодноразово говорила, поява посилань у панелі Вебмастера ще не говорить про те , що вони почали впливати на позиції сайту. У залежності від обставин, строк спрацьовування посилання може затягнутися від 2 до 6 місяців. Так що якщо нові посилання з'явилися в панелі, а позиції не змінилися, не поспішайте їх знімати - "миготіння" посилань може утруднити просування сайту.

Принципи вибору посилальних донорів

Велика кількість "поганих посилань" може призвести до повного обнулення впливу посилальних факторів на ранжирування сайту, тому до вибору майданчиків раджу ставиться з особливо уважно.

1. Вибирайте майданчика за сукупністю показників
 - Відвідуваність майданчики(сайт люблять відвідувачі = сайт люблять пошуковики);
 - Позиції майданчика в результатах видачі;
 - Знаходження сайту одночасно в yaca і DMOZ(в основному туди потрапляють тільки якісні ресурси);
 - Вік майданчики(чим більше - тим краще. Раджу обережно ставиться до платного розміщення посилань на ресурсах молодше 2 років, на ресурсах до року платно не розміщувати взагалі);
 - Кількість і якість вихідних посилань з конкретної сторінки і сайту в цілому(якщо посилань багато і/або серед них є неякісні, краще не мати справи з таким майданчиком);
 - Наявність зовнішньої посилальної масиу домену в цілому і конкретної сторінки, де збираєтеся розміщувати посилання, зокрема;
 - Показники "пузомерок"- високий тИЦ та PR, низький AlexaRan.

Кожен з цих показників окремо має слабку кореляцію з якістю донора, але за сукупністю кількох характеристик можна зробити висновки про якість майданчика і відсіяти сміття. Коли мені потрібно перевірити багато посилань відразу, я користуюся цим інструментом .

Докладно про стратегію платного розміщення посилань при просуванні в Яндексі я писала у статті для 12 номера журналу SeoDigest .

2. Тематика донора має значення
Але тільки в тому випадку, якщо:
 - На сторінці немає зовнішніх посилань, крім вашої;
 - Інші зовнішні посилання на сторінці відповідають вашій тематиці.
Докладно про це можна почитати в записі про Яндекс і боротися з посиланнями .

3. Не замовляйте АВТОпрогони , АВТОпостінгі, Автореєстрація та іншу автоерунду, при якій ви самі не можете контролювати вибір майданчиків для розміщення. Поява великої кількості посилань з рерусрсов сумнівного качетсво за короткий термін не принесе ніякої користі сайту, але утруднити подальше просування може цілком.

Принципи розміщення посилань

1. Намагайтеся розмістити посилання там, де по ній будуть переходити відвідувачі.
Підвищена увага пошукачів до поведінкових факторів підштовхує до припущення, що клікабельність посилання цілком може впливати на передані нею вага: якщо за посиланням переходять, значить вона розміщена для користувачів (а не для пошукових роботів) ->це природна посилання ->її вплив на ранжирування можна не обмежувати.

2. Розміщуйте посилання подалі від інших зовнішніх посилань і як можна ближче до початку сторінки
Згідно з моїми спостереженнями, посилання, які розміщені в стандартних посилальних блоках по кілька штук підряд (як правило, в футері сайту), практично не працюють. Чим ближче посилання до початку сторінки - тим краще. Якщо на сторінці розміщуються інші зовнішні посилання крім вашої, намагайтеся, що б ваше посилання відокремлювалася від інших посилань текстом.

3. Намагайтеся розмістити посилання на сторінці, в title і тексті якої вживаються такі ж ключові слова, як і у вашому анкорі.
Згідно з моїми спостереженнями, такі посилання працюють краще (особливо якщо на сторінці більше немає зовнішніх посилань).

4. Крім стандартних посилань з проіндексованих сторінок, ставте посилання зі сторінок, які ще не потрапили в індекс. Згідно з моїми спостереженнями, посилання , які потрапляють в індекс разом зі сторінкою, в деяких випадках більш помітно впливають на позиції, ніж посилання, проставлені на вже проіндексованих раніше сторінках. Такі посилання можна отримати як платно (розміщуючи платні статті і замітки ), так і природним шляхом (публікуючи релізи та опису своєї компанії/блогу/сервісу з прямою посилаючись на інші сайтах).

5. Розміщуйте посилання назавжди. Цього принципу повинні в першу чергу дотримуватися вебмайстра, розвиваючі свої проекти, які мають довгострокову перспективу. Чим довше стоїть зовнішнє посилання, тим більшу вагу вона передає. Є багато прикладів ресурсів, які тримаються в топі по ВЧ в основному за рахунок посилань, розміщених більше року тому.

Принципи складання анкоров

1. Анкор посилання, що містить ключові слова, повинен чітко відповідати змісту сторінки, на яку він посилається
Після змін у формулі ранжирування в жовтні цього року анкор посилань стали ще більше корелювати з текстовою релевантність сторінки-акцептора. І якщо зміст сторінки не відповідає ключовими словами в АНКОРі, посилання буде мати дуже слабкий вагу.

2. За моїми спостереженнями, "безанкорние" посилання все ще працюють , хоч інші фахівці вважають інакше . Деякі сайти, в тому числі і в комерційних тематиках, стабільно тримаються в топі з липня цього року, маючи тільки безанкорние посилання.

А в іншому я використовую ті ж принципи складання анкоров, про які писала раніше .

При роботі з посиланнями сьогодні головне розуміти, що якими б не були якісними посилання, відсоток їх впливу по відношенню до інших основних факторів - всього 10%, а кореляція з іншими факторами дуже висока. Тому починати роботу над просуванням сайту (як і аналіз причин, коли сайт не виходить у Топ ), завжди потрібно якості сайту в цілому, з його внутрішньою релевантності та зручності для користувачів.

С ув., .

Опубліковано: 22/04/11 @ 01:34
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Урок по створенню новорічної ілюстрації
Відео-курс "Оптимізація і правильне просування сайту"
«БОГИ» блогосфери
Використання семантично близьких запитів у процесі інформаційного пошуку
Особливості просування в пошуковій системі Рамблер