Інтерв'ю з Avangardman: як зробити 2049 сателітів і не зійти з розуму

Сьогодні вас чекає інтерв'ю з одним з найбільших сателлітеров, відомих мені. Але Avangardman цікавий не тільки своїми обсягами, але і способом одержання грошей на все це діло - інвестиції.

До речі, оскільки респондент не зміг мені цю секунду надіслати своє фото - я вирішив повісити протягом усього інтерв'ю обкладинку альбому Прінса Lovesexy за 88-ий рік. Він, звичайно, був проти, але, чорт візьми, не знову ж дохлих кроликів вішати?!

MaulNet: здарови, пацанчік.

Avangardman: Привіт-привіт :-)

MaulNet: Отже, ти, значить, сателіти, ммм, робиш?

Avangardman: Сателіти, можна так сказати, моє не надто вдале минуле, хоча якщо охарактеризувати мою сьогоднішню діяльність то так, сателіти мають в ній місце. :-) Але взагалі я займаюся мережами сайтів.

MaulNet: Тільки не кажи, що ти займаєшся мережами СДЛ, а то це приблизно як «свіжий сухофрукт».

Avangardman: Іноді й сухофрукти бувають свіжими, а бувають - не дуже. :-) Але я зовсім не хилю до того, що бувають мережі СДЛ. Просто для мене (втім, як і для багатьох користувачів) сателіт - це говносайт, але ж існує, так би мовити, багато перехідних стадій. Для мене це ГС (сайт без корисного для користувача інфою), міні-СДЛ (сайт з корисною інфою і простою структурою, тобто якісний сателіт), СДЛ (серйозний проект, сервіс, який несе користь юзерам). Ми займаємося всіма видами, які я перерахував, правда ГС - все менше.

MaulNet: Гаразд, хер з цими смердючими визначеннями. Наскільки я розумію, основні гроші вкладаються в якісні сателіти (міні-СДЛ)?

Avangardman: Так, ти все правильно зрозумів. Мережі створюються саме з міні-СДЛ. Я взагалі вважаю, що тільки з якісних міні-СДЛ варто створювати мережі сайтів.

MaulNet: Так, ну, і що із себе представляє цей міні-СДЛ?

Avangardman: Це новинний сайт/блог/сайт-порадник з унікальним, цікавим для користувача, контентом, унікальним або унікалізірованним дизайном, який не містить жодних «премудростей» сучасного сайтобудування, але, в той же час, наймудріший Платон Щукін при будь-якому зверненні (тьху-тьху-тьху:)), дійсно вважає такий сайт - Сайтом Для Людей.

MaulNet: Скільки контенту? Як часто оновлюється? Все в середньому.

Avangardman: Все залежить від цілей створення такого сайту. Контенту під кожен сайт ми пишемо багато, але завжди починаємо з невеликого наповнення, скажімо так, статей 40, в середньому, по 1000-2000 символів. Менше - погано, тому що відразу зрозуміло, що накручується кількість сторінок, більше - теж погано, так як багато БуКаФФ ніхто читати не буде. Оновлення сайту - дуже важливий момент. Оновлюємо сайти досить часто.

MaulNet: Не, постривай. Ось настала пора запустити новий міні-СДЛ. Зі скільком кількістю контенту він «виходить в світ»?

Avangardman: Мінімум 20-40 статей в залежності від призначення сайту або цілої мережі таких сайтів.

MaulNet: Ага, ось виходить у світ сателіт з 20-40 статей по 1-2к символів. Що далі? Як часто оновлюється?

Avangardman: По різному, але частіше за все, ми відразу пишемо для сайту 100-200 статей, і плануємо публікації, тобто візуально сайт наповнюється кожен день 1-2 статтями, по суті - відразу 40 (при створенні) + 100-300 статей.

MaulNet: Ага. І скільки через тебе пройшло таких красенів?

Avangardman: Ось кілька тижнів тому ми вирішили порахувати в архіві кількість таких сайтів (які ми створили, базово розкрутили і продали). Цифра вразила навіть мене і моїх працівників - 2049 сайтів за 5 років діяльності.

MaulNet: А ти цим займаєшся 5 років? Я думав менше.

Avangardman: Я б навіть сказав більше. Просто 1 рік я працював самостійно, так би мовити, адаптувався до ринку. А пізніше обрав Сайтобудування своїм джерелом доходів. Не помилився.

MaulNet: Наскільки мені відомо, в останній рік ти витрачаєш на розробку нової партії сателітів не зі своєї кишені, а з інвестицій. Розкажи про це детальніше, епта.

Avangardman: Ну ось, епта, сидів я, епта, в один прекрасний день, епта, прийшла мені в голову думка - треба підключати народ і рубати на цьому бабло, епта.

А якщо серйозно, :-) аналізував я рік назад свою діяльність, і зрозумів, що у мене налагодився серйозний конвеєр з виробництва мереж сайтів - в той час у мене вже був офіс в оффлайні, де працювало 10 чоловік (пізніше ми перейшли в онлайн, але про це пізніше), були серйозні клієнти на покупку мереж (в основному, СЕО-контори), в загальному, все у нас виходило. Однак своїх грошей для вкладення в «товар» виявилося замало, і я вирішив підключити інвесторів. Вийшло це досить швидко - допоміг відомий в Рунеті форум інвесторів - mmgp.ru.

MaulNet: І скільки ти загреб бабла з бідних школярів цього форуму?

Avangardman: Швидше за все, у тебе, МаульЧЕГ, неправильна інфа з приводу користувачів даного форуму - школярів там мінімум. Та й бабло я не «гріб», а прийняв інвестиції у свої стартапи. Як виявилося пізніше - проекти стали дуже вдалими, інвестори отримали заплановані дивіденди, а я таким чином заробив непоганий стартовий капітал. На сьогодні в розробку міні-СДЛ моїх коштів вкладено 16000 $, в розробку одного сервісу (даний СДЛ анасіровать поки що не буду) - 14000 $, грошей інвесторів вкладено - більше 100000 $. Інвестори регулярно отримують дивіденди, провальних проектів поки не було, і, сподіваюся, все і далі буде стабільно.

MaulNet: Так це я так. Зрозуміло, що форум класний. Стривайте, 16 +14 = 30к. Еее, а решта more 70К куди? Ти їх пропив чтолі?

Avangardman: 16 + 14 - це мої особисті кошти, 100 - це кошти інвесторів. Ніхто нічого не пропив :-)

MaulNet: А, ну так і кажи, а то нічерта не зрозуміло. ОК, значить, в останній рік ти буквально живеш на гроші з інвесторів, знайдених через MMGP. Це цікаво. Ну, а ти розумієш, що зараз натовп моїх придуркуватим читачів нагряне на MMGP просити інвестицій? Що ти порадиш таким долбойоб?

Avangardman: Думаю, вираз «живеш на гроші інвесторів» не зовсім доречно, хіба що ти вжив його в жарт. :-) Насправді це робота, яка вбиває нерви, здоров'я, від якої часом хочеться вбитися ап стіну і т.д. Адже це УПРАВЛІННЯ чужими грошима. І хоч мій, повторюся, конвеєр працює бездоганно, я віддав дуже багато за його «побудова» ... і грошей і часу ... Тому всім, хто хоче спробувати взяти інвестиції на сайтостроітельний бізнес, я раджу дуже серйозно обміркувати все ще раз. І найголовніша інфа - на MMGP лохів немає! :-)

MaulNet: А навіщо відразу «лохів»?. От, припустимо, Захар Боул і його LendMoney.ru явно не були розраховані на лохів. :-)

Avangardman: Це дуже і дуже багатосторонній питання (з приводу Боула) і розглянути його в одному інтерв'ю не вийде. Та й ставлення до цього питання нехай залишиться при мені. :-) Але приклад непоганий. :-)

MaulNet: Я нещодавно отримав прес-реліз, в якому ти просиш ще 50К $ інвестицій на сателіти. Пошкріб по засіках, попросив позику у мами - нашкріб 10 $. Хотів вкладеться у тебе. Потім заходжу, бах, запізнився, 50К вже були знайдені. Що за справи? І чого мені тепер робити з моїми десятьма доларами?

Avangardman: 1 хвилинку, Данило, мати дзвонить

MaulNet: Яка? Моя чтолі? Якщо вимагає повернути 10 $, то скажи, щоб не хвилювалася.

Avangardman: :-)

50К $ збиралося не на проект. Я вирішив відкрити фонд під свої проекти і тим самим заповнити роботою свій онлайн-офіс № 2, який відкрив зовсім недавно.

MaulNet: А чим відрізняється онлайн-офіс номер 1 від номера 2? Там євреї чтолі, їх потрібно було відокремити?

Avangardman: :-D Цікава версія поділу, потрібно буде обміркувати її ...

Насправді офіс № 1 займається саме розробкою міні-СДЛ, а офіс № 2 був відкритий під серйозні проекти, проте їх поки що мало, і щоб співробітники мали що робити в найближчі 2-3 місяці, я вирішив їх завантажити роботою над міні-СДЛ.

MaulNet: Так, а твої інвестори то знають, що їхні кровні пішли не на сателіти, якими ти займаєшся кілька років, а на «серйозні проекти", які ти РАПТОМ зрозумів створити?

Avangardman: Гроші пішли саме на міні-СДЛ. Другий офіс я вирішив довантажити роботою над міні-СДЛ. Я дійсно поки що не приймаю інвестиції в серйозні проекти - досвіду в їх створенні у мене поки що мало.

MaulNet: Ясненько. Коротше, поки суцільні міні-СДЛ. А ти їх взагалі перелінковиваешь чи як?

Avangardman: За 5 років я розробив і перевірив багато видів перелінковки. Однак, дуже часто не лінку. А мережею називаю об'єднання сайтів однієї тематики.

MaulNet: Тобто, більшість міні-СДЛ в тебе як би не облінкований зі своїми родичами?

Avangardman: Саме так.

MaulNet: Окей, ось запустив ти в життя міні-СДЛ з десятками копірайтів по 1-2к символів. Коли на нього починають купуватися посилання? Які це посилання? Я не прошу конкретних фільтрів або донорів, але назви біржі, основні принципи, обсяги витрат на посилання на один міні-СДЛ.

Avangardman: Ось приблизний план роботи над одним міні-СДЛ:

1) Складання семантичного ядра

2) Після індексації - закупівля вічних посилань у біржах посилань і статей - Gogetlinks та Miralinks . Купую тільки посилання з трастових майданчиків за власним фільтру. Вважаю, що це додає сайту «авторитетності» перед ПС. Купую близько 50 посилань. Але взагалі - по різному.

3) Закупівля посилань у Сапі для ТІЦ за власним фільтру. Зазвичай витрачаю 10 $ на місяць. Отримую ТІЦ 40-50.

4) Монетизація

5) Продаж

Алгоритм дуже приблизний, але, сподіваюся, повністю розкрив відповідь на твоє питання.

MaulNet: Почнемо з першого пункту. Семантичне ядро? Заради того, щоб під нього писалися статті, так? І міні-СДЛ навіть без посилань починав виходити з якихось НЧ?

Avangardman: Так, під семантичне ядро ??пишеться сео-контент. Без посилань на нормальному міні-СДЛ в день відвідуваність 100-200 осіб.

MaulNet: Це в яких тематиках? Авто всякі? Явно не форекс, для форекса 200 чоловік це вже істотно, а от для авто стільки - відносно небагато.

Avangardman: Так, ти правий, тематика - це дуже важливо. Але навіть у Форексі збирав по НЧ 100 осіб на день без просування. Авто - для мене складна тематика, як і медицина, а ось в туризмі часто за рахунок контенту отримував нормальну стартову відвідуваність вже на другому місяці життя сайту.

MaulNet: Залік. Гаразд, два пункти поки перескочимо. А що стосується монетизації, то це що? Через декілька місяців вішаєш сапу?

Avangardman: У останній рік мені все більше подобається монетизація за допомогою контекстної реклами. Правда розкрутити сайт для стабільного заробітку, наприклад, в Adsense дуже складно. На це може піти і рік, і два, і більше. Так, через 2-6 місяців після створення 1 міні-СДЛ, він приносить в Adsense 5-10 євро на місяць.

Правда іноді результати бувають більш вражаючими. Приміром, рік тому був у мене 1 міні-СДЛ за тематикою «Кредитування». Витрати на нього були 100 $. За рік сайт в Adsense приніс мені 2100 $. Це 2000% прибутку. На жаль, такий шедевр був усього один.

З приводу Сапи - я спочатку не дуже добре ставився до заробітку на даній біржі на МОЛОДИХ сайтах. Не рекомендую пхати туди сайти молодше 1 року, і сам так не роблю.

Ще монетизують сайти в таких біржах, як Gogetlinks і Miralinks.

MaulNet: І тепер давай з продажу. Давай пояснимо людям, що інвесторам ти повертаєш гроші з відсотками за рахунок по більшій частині продажу всіх цих готових міні-СДЛ, так?

Avangardman: У принципі, ти правий. Однак проекти бувають різними. Все залежить від того, яка мета ставиться в проекті. Якщо мета - створити, розкрутити, продати, то дивіденди інвестори отримують від продажу сайтів. Якщо мета - отримання прибутку з монетизації, то дивіденди складаються з частини отриманого прибутку, і т.д. То-є кожен інвестор завжди знає у що він вкладає гроші, і з чого він отримує дивіденди.

MaulNet: Ну так більшість адже міні-СДЛ в результаті продають?

Avangardman: Останнім часом, все більше міні-СДЛ, які «проявили» себе відмінно початкових стадіях розкрутки, я залишаю в довгострокових проектах. Інвестори дуже активно вкладаються в такі проекти.

MaulNet: Так, але з більшістю то що?

Avangardman: Так, більшість продається.

MaulNet: Ось. Кому? Можна без ніків, але як ти їх знайшов? Форуми? Це в основному студії або ж? І ще, як розраховується вартість міні-СДЛ? Дохід х10-15 місяців або ж?

Avangardman: Основні мої клієнти, як виявилося - власники сео-контор, сео-сервісів і т.д. Дійсно, не стану їх палити, але це досить відомі люди. Усіх їх я знайшов у свій час на Серч, Доменфоруме, Мастертоке і Маултоке. З багатьма знайомий особисто. Вони купують у мене цілі мережі, знаючи моє якість. Як кажуть, ще жодного разу не пошкодували. Іноді я влаштовую публічні аукціони на мої сайти на форумах.

А ось друга частина твого питання - актуальна, як ніколи. Я взагалі проти формули «дохід помножити на кількість місяців», і сам часто купую сайти, орієнтуючись і на інші показники, і на перспективи. Якщо ж, все-таки, вважати за доходом, кожен нормальний сайт повинен бути проданий не менш, ніж за свою 12-місячну прибуток, а то й дорожче. Виняток - ГС.

MaulNet: Ну, я вважаю, що дійсно СДЛ повинні продаватися не менше ніж за трирічну прибуток. Тобто, мова про коммьюніті типу тих же форумів, де є спілкування, є життя. Вірніше, я не просто так вважаю, я в цьому впевнений. Якщо хтось продає живий форум за прибуток, що з нього вийшла за останній рік - ця людина або ідіот або кудись сильно поспішає. Інше питання, що твої міні-СДЛ не мають ніякого відношення до тих СДЛ, які я маю на увазі.

Avangardman: Я повністю з тобою згоден. Мова йде про різні речі. Однак і я не став би продавати міні-СДЛ навіть за річний прибуток з контекстної реклами.

MaulNet: Я в твоєму прес-релізі для інвесторів прочитав «Планована прибутковість 100% на рік» - це означає, що ти мій долар перетвориш в два за рік?

Avangardman: Всі ці розрахунки дуже приблизні, і інвестори про це знають. Однак, так - середня дохідність за моїми проектам 100% річних. Щоправда, поки що не було ні одного проекту, який за терміном я тягнув би до року.

MaulNet: А ти то скільки заробляєш з усіх цих операцій? Я щось там бачив про 40%.

Avangardman: У кожному проекті вказується скільки чистого прибутку отримують інвестори, а скільки - виконавці. Однак дані цифри не відносяться до підрахунків прибутковості за рік. Це трохи різні речі. Приміром, у створеному недавно фонді (на 50К $) чистий прибуток з усіх проектів ділиться за принципом: 60% інвесторам, 40% - виконавцям, тобто мені.

MaulNet: Тобто, ось береш ти гроші з голодних студентів. Твориш. Потім дохід з монетизації + продажу = 100%, з яких 40% тобі?

Avangardman: Дохід з монетизації + продажу = Повернення інвестицій (вкладених у проект грошей) + чистий прибуток. 40% чистого прибутку - мої, 60% + повернення інвестицій - частка інвесторів.

Наприклад на сайт було витрачено 100 $. Він приніс 10 $, продався за 200 $. 166 $ отримують інвестори, 44 $ - я.

MaulNet: Зрозумів, тобто, твій прибуток обчислюється не з загальної суми, а з загального прибутку.

Avangardman: Правильно.

MaulNet: А наскільки схожа у твоїх міні-СДЛ посилальна маса? Тобто, буває таке, що в біржах на 30 міні-СДЛ ти накупиш посилань з однакових донорів?

Avangardman: Скажімо так, 10% посилальної маси допускаються до дублювання але, знову ж таки, не на всіх сайтах, які я просуваю. Це донори з моїх «Білих Листів» на біржах.

MaulNet: Тобто, навіть на кілька міні-СДЛ ти не закупити лінків з ідентичних (або майже) донорів? Просто це, як я думаю, проблемка при таких масштабах.

Avangardman: Ні, проблеми я не помічаю. У тому ж GGL щодня помічаю як мінімум 10-20 нових майданчиків, з яких 3-5 мене підходять як донори.

Avangardman знову відходить розмовляти з мамою

З мамою розмову закінчив. Тепер інвестор написав, щоб виплату зробив. Почекай ще хвилин 5-10. Дорахую.

MaulNet: Скажи інвестору, що грошей немає.

Avangardman: :-D

А прикинь ти був би моїм інвестором ...

MaulNet: Боже борони.

А що стосується твоїх сурйозний проектів, то скільки їх? Які хоч тематики?

Avangardman: Серйозними проектами почав займатися зовсім недавно. Взагалі в житті у мене їх було дуже мало. Починав я з сайту на народі у 2000 чи 2001 році (вже й не пам'ятаю), де приймав замовлення на закачування матеріалів з Інтернету і відправку на дисках поштою (піратствували одним словом), другий мій «серйозний проект» був форум про заробіток в Інтернеті , але в один прекрасний день я продав його за 1000 $.

Потім пішла хвиля сателлітостроенія, і ось тільки в цьому році я знову зайнявся СДЛ. У даний момент ми розробляємо унікальний сервіс для СЕО-шників. Але поки анонсувати не буду.

MaulNet: Ууу, унікальний сервіс для сеошників. Не заздрю ??тобі, пацан, аудиторія сверхпротівная, Яндекс постійно айпішку банить, а зробити SEO сервіс, в якому юзери готові будуть платити абонентську плату - так взагалі не дуже реально. Я так шкодую, що свого часу зробив онлайн сервіс перевірки показників, а не софт, де вся турбота про IP на юзерів.

-

Опубліковано: 13/05/11 @ 09:36
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Про відео-каналі MegaIndex.TV
Безризиковий SEO конкурс
Кліп "Оптимізатор"
Ефективні способи просування англомовного блогу
5 років блогу Dimox.name