Світло і радість аутсорсингу

У нашій з вами так званої індустрії чомусь прийнято не любити аутсорсинг. Вважається, що аутсорсинг це фу і погано , а ось якась «продуктова розробка »це ня і добре. Не кажучи вже про стартапам. Стартапи - це наш маленький Грааль, нехай і трохи прибитий. Природно, картина світу як завжди не бінарна. Буває по-різному і дуже часто навіть зовсім по-іншому. Зараз я тут спробую розібрати найпоширеніші міфи в цій сфері. Залишайтеся на лінії.

 серденько і лапочка

Картинка для привернення уваги. На картинці - розробник з аутсорс, розумничка, серденько і лапочка.

Міф перший. Продуктова розробка - це просто ваще як круто.

Тут відразу декілька пунктів. По-перше, у нас тут під продуктової компанією часто розуміють щось не дуже чітке. Типу, якщо компанія працює над одним проектом (або парою пов'язаних), то вона продуктова . Хоча і менеджмент, і все управління, і навіть постановка вимог знаходяться не в Україні. А якщо в аутсорсингової (або тим більше аутстаффінговий) компанії є одна або декілька команд, які працюють над одним продуктом і займаються циклом «від аналізу вимог до викатки релізу», то це все одно паршивий аутсорс і як же так можна працювати.

По-друге, чомусь вважається, що в продуктовій компанії немає моторошного «індуського» legacy-коду і є можливість пробувати найновіші технології. Це, м'яко кажучи, неправда. Як мінімум тому, що продукти розробляються довго і за цей час майже будь-яка хороша і навіть дуже хороша команда ні-ні та насмітив. До того ж, українські продуктові компанії більше люблять заманювати розробників не великими зарплатами, а казками про «супер-продукт і новітніх технологіях». На таке ведуться все більше недавні або навіть ще не недавні студенти. З зрозумілим результатом і для коду, і для всього іншого.

Міф другий. В аутсорс тільки нудні і нецікаві проекти.

Чомусь вважається, що в аутсорс віддають тільки щось старе і нудне, то, чим займатися Американському Програмістові нецікаво. Насправді часто (останнім часом все частіше і частіше) до аутсорсингу звертаються не заради грошей. Тобто економія є, але не дуже велика, особливо при роботі з українськими компаніями. В Індії чи Китаї дешевше. Аутсорс просто непрофільні компанії. Ну немає у них IT-відділу. І не буде. Або вже немає сил підтримувати свій IT-відділ. Ну і стартапи (про це - трошки далі).

Зрозуміло, що в такому разі legacy-коду може не бути взагалі. І ви вільні у виборі практично будь-яких технологічних рішень. Тобто вся, вибачте, технічна експертиза знаходиться на вашому боці. І якщо проект новий, то працювати над ним одне задоволення, хоч це і моторошний-противний аутсорс.

Міф третій. Стартапи - це сила.

Взагалі, стартапи - це окрема тема. Хотілося б на цю тему дотепно і іскрометно пожартувати в окремій колонці. Але якщо коротко, то в США стартапи - це карго-культ. Типу, станемо всі Цукерберга. Ну а скільки Цукербергом розорилася, маючи ідеї як мінімум не гірше - краще не думати. А в Україну стартапи - це, відповідно, карго-культ карго-культу. Або навіть карго-культ карго-культу карго-культа.У нас навіть Яндекса свого немає, про що взагалі говорити.

Але тим, хто дуже хоче попрацювати саме в стартапі, нагадую: від стартапу в основному виграють не їхні творці, а наймані робітники . Мільйонів не заробите, ну так і ризиків зате ніяких. А в Україні досить багато аутсорсингових компаній спеціалізується на стартапи. І навіть без спеціалізації за стартапи беруться багато. Треба просто шукати ретельно, а не кидатися працювати в інвестиційному банку, щоб потім сидіти, пити пиво і страшними словами клясти аутсорс.

В принципі, «шукати ретельно» - це головна моя сьогоднішня думку, так звана мораль колонки. Шукайте уважно, не кидайтеся у вир з головою, думайте, куди йдете працювати і чим хочете займатися. Думайте - і вам усміхнеться навіть аутсорсинг. Не кажучи вже про ейчара. Але про усмішках ейчарів - наступного разу.

Опубліковано: 01/07/11 @ 06:38
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 1 липня
Підвищення конверсії інтернет-магазина - збільшення продажів чи робота над помилками? Частина 1.
Підвищення конверсії інтернет-магазина - збільшення продажів чи робота над помилками? Частина 2.
Нова соціальна мережа Google Plus
Оновлення WordPress 3.1.4 і 3.2 RC3