Яндекс.Старт в Одесі

Сьогодні був на події організованому Яндексом в Одесі під назвою «Яндекс.Старт». Оскільки тема стартапів в цілому цікава і розважальна для публіки, то постараюся описати подію і свої спостереження. Тому розповідь буде складатися з двох частин.

Хронологія

Подія почалося о 12 годині в готелі «Одеса» (той який на причалі схожому з боку на великий корабель). У залі було під сотню чоловік, працювали кондиціонери, вистачало повітря і у доповідачів були мікрофони. Звертаю увагу на ці дрібниці тому було дуже жарко вдень на вулиці, але організовано все було так, що слухачі сприймали інформацію з комфортом.

Перша частина складалася з доповідей співробітників у яких схоже накопичилося . В цілому причини були дуже зрозумілі після перегляду презентацій з другої частини. Дуже багато хто не розуміє сенс і суть програми Яндекс.Старт. Я теж не розумів і напевно винні таки вони самі. Зараз борюся зі спокусою переказати самі доповіді, але нам пообіцяли, що відео буде доступне онлайн. Тому почекайте, самі теми доповідей можна прочитати в блозі проекту .

Тезово суть в наступному:

Чесно кажучи останній пункт, це хрест будь-якого хто збирається фінансувати стартапи. Винахідників вічних двигунів завжди було багато, але зараз навіть тихі божевільні які ніколи не мали уявлення про інтернет почали свої хворі фантазії роздувати до гиганские масштабів. Люди елементарно непрофесіонали або не знають ринки на які намагаються вийти.

Після доповідей виступали представники чотирьох проектів, тут дозволю собі дати деякі оцінки:

  1. Проект з аналізу статистики згадок брендів, трендів і т.д. в соціальних мережах і видавати з цього приводу якісь картинки. Вролі б сервіс існує вже певний час, але відповідач засипався на питаннях про те наскільки їхні дані валідні, елементарно з його слів випливало, що охоплення їх сервісу не може забезпечувати повноту. Мені здається це серйозним провалом самої доповіді, хоч тематика мені цікава, але розумію, що особисто для мене вміння правильно сформулювати завдання з аналізу даних дорожче ніж створити інструменти для цього аналізу (плюс знати, що деякі речі зробити нереально).
  2. Абсолютно невиразна презентація проекту від OWOX. Ідея в створенні ще одного движка для магазинів з якими компанія не може зараз працювати з-за низького рівня внутрішніх технологій. Якщо співробітники OWOX прочитають цю замітку, то пропоную звернутися до мене чи іншого спеціаліста з питанням про те як зробити проект працюють у хмарі та масштабованим SAAS сервісом. Викликало великий сумнів, що невеликі магазини про які говорив доповідач мають достатню кількість кваліфікованого персоналу щоб підтримувати онлайн магазини.
  3. Стартап ідея тихого божевільного який вирішив, що люди занадто багато читають новин нахаляву в інтернеті і вирішив зробити сервіс для отримання грошей від невдячних читачів. Зал поки слухав закипав і починав нарікати.
  4. геолокаційні сервіс, аналог Foursquare, але з ідеєю створення маршрутів під конкретних людей, причому не по цікавих місцях, а по місцях з покупками.

Особисто мені сподобався останній проект. І як проект (на загальному тлі) і особисту симпатію викликав доповідач, тому що більше всіх був схожий на інженера.

Висновки

Звичайно ж варто послухати доповіді яндексоідов, кажуть розумні люди з багатим і бізнес і технологічним досвідом. Ну і заодно перевірити наскільки в моїх висновків були підстави.

У мене виникло враження, що стартап напрямок - це модна необхідність. Компанія є унікальною і найбільшою продуктовою компанією на російськомовному ринку. Компанія є частиною інфраструктури російськомовного інтернету. Але за межами цієї компанії досить похмура обстановка. Якщо в США і в світі у кожного напряму у того ж Google є натовп «конкурентів/партнерів/тертьових близько», то в рунеті порожнеча і застій. Ці самі «труться близько» не тільки намагаються зіпсувати кров, а й створюють ринки і створюють «теорію і практику» і вузьких фахівців у цих питаннях. Яндексу в пору створювати собі конкурентів, хоча б для того щоб продавлювати ринок не тільки за свій рахунок.

Стартап культури поки немає і можливо ніколи не буде. Ті тисячі доларів які вони будуть розкидати не створять потрібну грунт, її тут же зіпсують «російські інвестори» (ті хто живуть на 2% і стартап потрібен щоб понтоваться в сауні). А тим хто таки полізе вгору дуже скоро стане шкода втратити зароблених грошей через особливе світоустрою неправових держав совка, і вони інкорпоруються в інших країнах.

Схоже Яндекс - це розуміє, але їм необхідно грати в ці ігри перед інвесторами і самими собою, крім того в деяких випадках дійсно вигорить. Компанія вкладається, тільки в безризикові проекти, що дуже сильно звужує потенційний спектр проектів. Від деяких цікавих вони напевно відмовляються, принаймні я зрозумів це з їх слів.

Останнє запитання, чи варто подавати свій проект їм на розгляд? Так , варто навіть тому, що вони обіцяють обгрунтовано відповісти, у них є хороший і великий досвід. Я свій стартап вже подав на розгляд і буду чекати відповіді.

Опубліковано: 13/07/11 @ 09:57
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Післямова - про зарплати і сеньйора
Значення HTML 5 для пошукової оптимізації
Семінар «Як отримувати максимум цільового трафіку від Google»
Ви ще не закрили свої папки? Тоді хтось, можливо, прийде до вас ...
Передають чи сервіси скорочення посилань контрольний вагу?