Короткий посібник з SEO для мобільних сайтів

До 2012 року на мобільний пошук припадатиме 25% глобального пошуку (дослідження Google Smartphone User Study). Це замітка для тих, кому цікаво дізнатися, як оптимізувати мобільний сайт.

Для початку - трохи статистики.

Згідно з даними Microsoft (для США) 51% відсоток користувачів смартфонів купили щось у рітейлера, що має мобільний веб-сайт, а проте такий сайт мають тільки 4.8% рітейлерів.

А недавнє дослідження, проведене Google, показує, що 77% користувачів смартфонів відвідують веб-сайти пошукової системи, супроводжувані соціальними мережами (тобто, разом з ними подорожує їх база контактів). І дев'ять з десяти результатів мобільного пошуку - це інформація до дії (купівля, контакт з бізнесом).

Зростання мобільного інтернету випереджає всі внутрішні прогнози Google; згідно Еріку Шмідту, ролики на You Tube отримують 200 млн мобільних переглядів щодня.

За оцінкою eMarketer, загальна кількість рекламних витрат на мобільні пристрої в США досягне цього року 1.1 млрд, що на 48% більше, ніж у 2010. А деякі аналітики прогнозують ще більше зростання бюджетів.

Очікується, що мобільний пошук складе 10% пошукових бюджетів Google з охопленням цього ринку в 97%.

Визначення мобільного пристрою

Звичайно, існує платна мобільна реклама, але зараз зробимо акцент на контент, соціальний та органічний пошук.

Варто пам'ятати, що площа екрану телефону менше, ніж у звичайного комп'ютера, а значить - менше можливостей для використання в ключових словах назв і описів.

Спочатку потрібно вирішити - чи потрібний окремий сайт для відображення в мобільних пристроях, або можна обійтися мобільною версією існуючого. Для цього можна відстежити користувача агенти, щоб визначити свою ЦА.

(Смартфони можуть переглядати більшість сайтів як звичайні браузери; питання в тому, чи потрібні їм такі широкі можливості. (Ще один момент - деякі функції, наприклад Flash, не будуть відображатися на iPhone. Можливо, введення HTML 5 вирішить цю проблему.) І хоча смартфонами користуються все більше, звичайних телефонів поки теж достатньо.)

Для спрощення можна розділити мобільні телефони на кілька видів:

1. Звичайні телефони, які не можуть забезпечити нормальний перегляд веб-сторінок (cHTML (i-mode), WML, WAP інші)

2. Смартфони, які відображають веб-сторінки, принаймні, частково (Windows Phone 7, Blackberry, Iphone, Android, планшети і електронні книги).

Надалі можна буде додати до цієї категорії ще два пункти:

• пристрої з підтримкою HTML 5
• пристрої без підтримки HTML 5

Googlebot і мобільний контент

У Google є два сканера, що мають відношення до теми - Googlebot і Googlebot-Mobile. Перший сканує сторінки десктопного типу, другий - мобільний контент.

Питання полягає в наступному: з огляду на різноманітність мобільних браузерів, який контент потрібно надавати мобільному боту?

Відповідь полягає в User-agent, який Googlebot-Mobile індексує при обході. Є кілька користувальницьких агентів мобільного робота, всі з яких використовують цей формат:

[Phone name (s)] (compatible; Googlebot-Mobile/2.1; + http://www.google.com/bot.html)

Орієнтуйтеся на використання вашого змісту для телефону в рядку User-agent. Повний список агентів .

Мобільні ключові фрази

Досліджуючи мобільні ключові запити, варто враховувати, що вони, як правило, коротше звичайних на 25% (в середньому).

Інструмент добору ключових слів Google дозволяє фільтрувати мобільні запити і статистику; можна подивитися конкуренцію, глобальні та локальні місячні вибірки, пошук локальних трендів - все залежить від обраного фільтра.

Мобільне форматування та верстка

Для перевірки відображення сайту в мобільних пристроях можна скористатися сервісом
Mobilemoxie . Серед його інструментів:

• дослідження запитів
• сортувальник HTML коду
• мобільна пошукова індексація і сео
• емулятор мобільного веб-сайту і порівняння телефонів
• симуляція мобільного пошукової системи
• результати порівняння

Також Google може модифіковані HTML-код для кращого відображення на мобільних пристроях.

Мобільні фільтри в Google Analytics

Можна використовувати Google Analytics (нова версія), щоб стежити за Вашими мобільними
відвідувачами, не створюючи окремий фільтр в профілі.

За допомогою фільтрів можна відстежити мобільний органічний трафік, взаємодія з вашим контентом і конверсії.

Мобільна карта сайту

Можна надати Google карту сайту у форматі XML. У карту потрібно включати тільки мобільні адреси, навіть якщо ті мають перенаправлення на декстопний контент.

Мобільні URL

Через рекомендацій пошукачів багато веб-майстри відстежують користувацьких агентів, і якщо ті заходять з мобільного пристроїв, перенаправляють їх на мобільну версію сайту, наприклад так:

m.mywebsite.com
www.mywebsite.com/mobile/

Для цього більше немає необхідності. Веб-майстри можуть надавати контент, використовуючи однаковий URL.

(Для Googlebot і Googlebot-Mobile URL-структура не має значення, поки вона відображає те, що бачить користувач. Наприклад, якщо ви перенаправляє користувачів від www.example.com до m.example.com, обидві адреси будуть просканувати і додані до правильного індексу. У цьому випадку використовуйте переадресацію 301 як для користувачів, так і для Googlebot-Mobile.

Якщо ви подаєте всі типи вмісту (для декстопов і мобільних пристроїв) з ??одного URL, в залежності від User-agent, це теж приведе до індексації, Google не вважає це клоакінг. Варто повторити, що, незалежно від структури URL, потрібно правильно визначити для користувача і мобільних агентів і подавати їм однаковий контент.)

Переваги єдиного URL - єдине призначення для побудови посилань, крім того, користувачам легше ділитися інформацією в соціальних мережах, не плутаючись в адресах.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 20/07/11 @ 02:15
Розділ seo

Рекомендуємо:

«Маніфест нової економіки» А. Долгін або ситої людини Важко Аналізувати
Grattis - продавай поздоровлення!
Створення шопа за 10 кроків
Чому у неоптимізованих сайтів можуть бути хороші позиції в пошукових системах
Красиві спливаючі підказки за допомогою jQuery