СісьАдмінскіе будні - глава 3

Невеликий анонс про сервера- у зв'язку з 6-річчям хостинг-компанія Inferno Solutions пропонує адмініструється сервер в Німеччині Core2Quad Q9550 4 ? 2.83 Ghz + 8GB RAM + 2x500GB HDD + 5000Gb bw + 100Mbit - по СУПЕР ціною 99 $! Допомога в переїзді додається.

СісьАдмінскіе будніПерша глава тут . Другий розділ тут . У четвертому розділі будемо порівнювати сисадміна з повією, а сьогодні, в третій, поговоримо про зв'язку сисадміна із зовнішнім світом, як то провайдерами Інтернет, телефонії, GSM зв'язку та іншої нечисті, з якою він, як справжнісінька повія (про це в наступному розділі ) повинен вміти швидко домовитися і вирішувати абсолютно будь-які запитання.

У приниципе інтернет не є обов'язковою атрибутикою тих чи інших організацій, але на моїй минулій роботі вже ІМ (відчуваєте, що вже ІМ, а не НАМ) він був потрібен для наступних цілей:

торент не користувалися принципово. Якщо є інтернет, то є провадеров інтернету, який ці послуги надає. На етапі підготовки до переїзду з 3х кімнат (у розділі 1 писалося про це) в інше окреме будівлю довелося затурбуватися питаннями інтернету, причому хотілося повноцінну оптику, а не ADSL який через намокання міді в каналізаційних каналах втрачає пакети.

Обзвон відбувся і в підсумку я вийшов на молоду і динамічно розвивається на той момент (втім і сьогодні вони розвиваються дуже навіть бадьоро) компанію, яка відразу нам дала по оптоволокну і телефони, і інтернет. Як зараз пам'ятаю, зустрічалися тоді з генеральним директором і головним інженером. На об'єкті якраз і познайомилися, і підтримуємо відносини до цих пір. До речі кажучи, вдома інтернет і телефон у мене так само від цієї компанії, красивий номер був «подарунком на весілля», а вже підключення було зроблено в пріоритетному порядку. Не суть.

Інтернет провели, телефонію запустили, і що найголовніше, техпідтримка була на відстані телефонного дзвінка. Будь-які питання вирішувалися досить швидко. З техпідтримкою був знайомий особисто. Пиво пили і не раз. У тому числі і 7 травня .

Така вже я людина, що з усіма адекватними людьми у мене виходить підтримувати добрі відносини, навіть якщо цих людей багато і не всі один з одним дружать. З неадеватнимі людьми намагаюся не мати спільних справ. Якщо говорити про провайдінгу інтернетів, то вийшло так, що близько року тому я в прніціпе знав всі контори Рязані, які давали інтернет, знав хто як працює, на яких умовах і яких технологіях, і до кого при нагоді краще звернутися. І в принципі з усіма виходило спілкуватися.

Це я до того, що дані знайомства при інших рівних умовах давали зменшення терміну підключення абонентів (причому і фізичних навіть), зменшення часу на усунення неполадок і проблем, та й багато чого ще.

Вийшло трохи важкувато для прочитання, тому перейдемо до кумедних фактів, які так чи інакше були пов'язані з моєю колишньою роботою та зв'язками із зовнішнім світом за допомогою сучасних технологій.

Був момент, коли з'явилася завдання перевіряти логи асьок на предмет крисяцтвом інформацією з конкурентами. Рішення було знайдено, вже не пам'ятаю яке. Знали б ви, чого варто перечитувати логи асьок «колег»? Це ще гірше, ніж копирсатися в брудній білизні. Правда є один плюс - відразу розумієш, що людина з себе представляє і як веде себе по відношенню до інших за спиною. Але все одно неприємно.

Проте асечние логи є відмінним джерелом унікального контенту, якщо вирізати ники, час і залишити тільки текст повідомлень. Я навіть експериментував у свій час і цей контент залітав до індексу Яшки на ура. Цінність такого контенту і сайтів з таким контентом звичайно не зовсім ясна, але якось заробити на ній спробувати можна було, а це вже досвід.

Була така річ як деталізація трафіку. Точніше було завдання яку треба було вирішити. Мається на увазі трафіку інтернет. Щоб робочий час співробітників не в якому разі не «вбивати» на однокласників, вконтакт, порносайти, розважальні сайти, онлайн іграшки та іншу лабуду. Це було офіційно заявлено. Насправді підтекст був інший - потрібен був зайвий привід домотать і зрізати потенційну премію, яка щомісяця розраховувалася абсолютно новим способом.

Завдання було поставлено - завдання було вирішено. І знову це саме брудну білизну, правда в полегшеному варіанті. Яких тільки ресурсів в логах я не знайшов ... Невеликим гемороєм було те, що кожен місяць треба було відправляти звіт по кожному співробітнику. Природно, звіт по собі і по програмист я не відправлю - адже нам же треба було довіряти.

Коли ми тільки сіли - оплата у нас йшла виходячи з кількості завантаженого трафіку. Якщо хтось скачував багато, у того вичитали з зарплати. Природно, що найбільше скачував я, адже я ж системний адміністратор. Але природно мені своєю зарплатою не хотілося заради цього жертвувати. Тому при підготовці звітів доводилося пару гігабайт розкидатися на 25 співробітників, причому більша частина віддавалася тим, хто займався порносайтами і соціальними мережами ... Ех, часи були.

А потім ми взяли безлімітний інтернет і такої проблеми більше не вставало. Резюмуючи все вищенаписане хотілося б сказати, що мотивація у співробітників (найнятих вами працівників) повинна бути на результат, а не на час. Якщо людина отримує гроші за результат, то вам як керівнику має бути принциповим, скільки часу він працює, а скільки сидить в однокласниках. І це його проблеми, як витрачати свій час для ефективного досягнення результату.

Мені в цьому випадку радує внутрішня позиція щодо співробітників топів ринку інтернет реклами - наприклад в компанії «Ашманов і партнери» трафік взагалі не проглядається. Там кожен обіймає своєю справою. А аналізатори якості пошуку роблять таку кількість запитів, що програмно-апаратні обмеження просто заблокували б роботу.

Якщо у вас є найняті працівники - дайте їм зрозуміти, що вам як керівнику потрібен результат, а не час: написані й опубліковані статті, виконані продажу, успішне впровадження, конверсія трафіку, позиції в яндексі, поступішвіе грошові кошти ... Треба побудувати процес так, щоб співробітникам хотілося працювати. Приблизно так само, як мені хочеться писати пости кожного буднього дня. У мене не було мотивації працювати на результат у тій конторі, власне тому я і поліз в інтернет, а потім з контори звалив, причому мене не хотіли відпускати красиво і спробували під кінець насрати в душу, але я зумів все це перевернути в протилежну сторону і пішов якраз дуже красиво. Про це в наступних частинах. Вдалих вихідних.

Терехов .

Постовий - інтернет магазин взуття .

Відео сьогодні про контроль інтернет трафіку з домішкою реклами. Цією програмою я до речі не користувався). Але от наявність ролика в інтернеті радує.


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | 12 коментарів | Мітки: лайфхак , оффлайн , СісьАдмінскіе будні , сиськи

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 09/09/11 @ 07:07
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Статистична прокладка для безпеки ...
Бізнес Легалайз
Новый дизайн блога Optimizatorsha.ru
Witology: интересная социальная сеть, с помощью которой хотят построить коллективный разум
Конференція з управління проектами Project Management Camp. Київ, 1-е жовтня