СісьАдмінскіе будні - глава 4

Сісадмін простітуткаГлава 1, глава 2 , глава 3 . У третьому розділі обіцяв порівняти сисадміна з повією. Дуже часто буває, що сисадмін дійсно виступає в ролі повії, коли він повинен робити і вміти все.

Перед тим як порівнювати, наведу одну цитату з Баша, щоб ви зрозуміли, що мається на увазі під найдавнішою професією і почнемо розповідь. Цитату гуглом на баші не зміг знайти, але суть приблизно в наступному.

Саме так і ніяк не інакше дуже часто буває в невеликих комерційних конторах, де сисадмін - єдиний представник технічно освічених особистостей, тому повинен вміти все, що пов'язано з електрикою, музикою, різного роду аппаруторой і тд. Ключове слово тут повинен . Хочеться сказати у відповідь - з якого бодуна він це повинен? Розповідаю як історично в колись «НАШИХ» колах це з'явилося.

Є така категорія людей як керівництво. І воно дуже любить керувати. Причому всіляко дає зрозуміти, що воно вам платить гроші, тому ви повинні виконувати те, що вам «наказують». Чесно кажучи, я всім рекомендую пройти фазу «найманого працівника». Це дуже корисна нехай і невелика, але школа життя. І далі з цієї школи у вас два шляхи. Або продовжувати бути найманим працівником, або розвиватися, стає фахівцем і самому працівників наймати, так як фізично ви все не потягнете.

Відволіклися. Якщо взяти середньостатистичну картину сьогоднішнього представлення системного адміністратора в середній комерційної конторки, то це фахівець, який повинен слідкувати за усіма комп'ютерами і телефонами, всі принтери повинні друкувати, у всіх повинен швидко літати інтернет і не закриватися Микрософт ворд. Далі приходить радянсько ідеологічна надбудова: кавомашина повинна варити смачний еспресо, у дитини керівника не повинен глючити настільний тетріс і яка то китайська розвиваюча хрень, домашня магнітола, куплена десь в Северодвінську чомусь хрипить на улюбленій пісні, вдома у керівництва не працює інтернет , хоча провайдера надійного вибирав сисадмін, в свіжокуплені машину раптом не гаснуть габарити ...

Хто це все повинен виправити? Правильно - системний адміністратор. Адже він же фахівець з вищою освітою. Адже він все може і все вміє.

Тут у мене два коментарі з цього приводу. Одна справа, коли за кожне «повинен» отримане з «радянсько ідеологічної надбудови» системному адміністраторові доплачують відрядно - цим можна займатися, це своєрідний «калим», від якого гріх відмовлятися. Інша справа - коли ти маєш тому що ти повинен, і може бути коли небудь склавши твої «понаднормованого» обов'язки ми доплатимо тобі новорічну премію у розмірі 5 тисяч рублів (сумарно за рік).

Є й інший момент. Одна справа, коли сидить »бородатий» енікейщік, якому вистачає його зарплати і більше нічого не треба в житті. Цей товариш з радістю піде розвіяти свою нудьгу неоплачуваною калимом. Інша справа, коли сидить людина, яка в інтернеті чогось там клепає і йому дуже і дуже не хочеться витрачати свій особисте робоче час на неоплачувану від керівництва лівак. Розумієте в чому фішка?

І знову ж, є дуже тонкий психологічний момент. Якщо від неоплачуваної лівака відмовлятися, то можна нарватися на гнів і підозри, що та як та як ти можеш? З іншого боку, якщо ти погоджуєшся, то підписуєшся під новими обов'язками, які при цьому автоматом стають твоїми «навічно» при тій же заробітної плати. Ті несвідомо намагаючись залишатися лояльним по відношенню до начальства ви заганяєте себе в кабалу.

Підійдемо до цього питання з іншого боку - з боку керівництва. Сидить у мене цей «ледар», лазіет по інтернету і якийсь хренью займається, нехай разом цього допоможе мені, тим більше Я йому зарплату плачу а не він мене. І ця позиція має право на існування.

Трохи підсумувавши, скажу, що за ті 5 років сісадмінства я був і організатором корпоративів, та виїзних семінарів, і водієм, не забуваючи про комп'ютери, телефони, інтернети, сервера, охоронну та пожежну сигналізацію, відповідальність за установку кондиціонерів і нагрівачів води ...

Було весело. Про деякі з цих історій я розповім пізніше. Суть же цього розділу в двох словах - пройдіть школу життя і потім не дозволяйте собі диктувати умови. Вдалих вихідних.

Терехов .

Постовий - недорого інтернет магазин взуття .

Відео сьогодні про блондинку сисадміна.


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | 7 коментарів | Мітки: лайфхак , оффлайн , СісьАдмінскіе будні , сиськи

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 16/09/11 @ 08:06
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Абстрактні вакансії
24-й випуск подкасту «Відверто про IT кар'єризм». Бесіда з Mobile Developer'ом з Голландії, Євгеном Мартиновим
Технарі рулять світом
Принцип "Щось, або нічого"
"Яндекс" - знайдеться все!